Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

igen?

én is 10W40-et használok, de hallottam már szerelőtől, hogy "ebbe már" 15W40 kell mert öreg, kopott motor

Ez egy marhaság. Ki az a szerelő? Csakhogy oda ne vigyem az autómat olajcserére! Igaz amúgy is én csinálom és már 3 éve 5W-40 megy bele abba a 23 éves motorba amibe az előző tul 15W-t tett. Ja, és jó az olajnyomás. Akkor hogy is van ez? Elárulom. A viszkozitás nem függ a motor korától és kopottságától ez csak egy régi szájhagyomány útján terjedő baromság amelyet egyesek sajnálatos módon alkalmaznak is!

Módosítva : Astra F Caravan
Link to comment
Megosztás:

Ez egy marhaság. Ki az a szerelő? Csakhogy oda ne vigyem az autómat olajcserére! Igaz amúgy is én csinálom és már 3 éve 5W-40 megy bele abba a 23 éves motorba amibe az előző tul 15W-t tett. Ja, és jó az olajnyomás. Akkor hogy is van ez? Elárulom. A viszkozitás nem függ a motor korától és kopottságától ez csak egy régi szájhagyomány útján terjedő baromság amelyet egyesek sajnálatos módon alkalmaznak is!

Ez így van. A kopott motor a vastagabb olajat is enni fogja. Ha a 10W40-től is már gondok vannak a motorral, akkor felújítani kell és nem hazavágni még jobban egy 15W-s olajtól. Télen aztán főleg nem tesz jót neki a 15-ös olaj.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy marhaság. Ki az a szerelő? Csakhogy oda ne vigyem az autómat olajcserére! Igaz amúgy is én csinálom és már 3 éve 5W-40 megy bele abba a 23 éves motorba amibe az előző tul 15W-t tett. Ja, és jó az olajnyomás. Akkor hogy is van ez? Elárulom. A viszkozitás nem függ a motor korától és kopottságától ez csak egy régi szájhagyomány útján terjedő baromság amelyet egyesek sajnálatos módon alkalmaznak is!

most mondjam meg a címet? eccer voltam ott azóta csak centirozni megyek oda, mondjuk egyébként alaposnak tűnik/tűnt

Link to comment
Megosztás:

Ez egy marhaság. Ki az a szerelő? Csakhogy oda ne vigyem az autómat olajcserére! Igaz amúgy is én csinálom és már 3 éve 5W-40 megy bele abba a 23 éves motorba amibe az előző tul 15W-t tett. Ja, és jó az olajnyomás. Akkor hogy is van ez? Elárulom. A viszkozitás nem függ a motor korától és kopottságától ez csak egy régi szájhagyomány útján terjedő baromság amelyet egyesek sajnálatos módon alkalmaznak is!

Ez így van. A kopott motor a vastagabb olajat is enni fogja. Ha a 10W40-től is már gondok vannak a motorral, akkor felújítani kell és nem hazavágni még jobban egy 15W-s olajtól. Télen aztán főleg nem tesz jót neki a 15-ös olaj.

igen?

én is 10W40-et használok, de hallottam már szerelőtől, hogy "ebbe már" 15W40 kell mert öreg, kopott motor

Tegnap rám egy kagylós benzinkút kezelő nézett, mikor az xel-be vettem náluk 5w40-es olajat. Csodálkozott, de hamar elmagyaráztam neki a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

hiha ez nekem kínai....de:

kopott olajpumpa miatt lehet hogy hígabb olajjal világít nyomásjelző, ez normális, pont ezért szokták ajánlani a kopott motorba 15W40-et

az hogy a benzin szintjelző sem mutat pontosan a is normális

a pontatlanságnak meg az óraegység hátuljában lévő fesz.stab is lehet az oka

Köszönöm a gyors választ.A feszültség stabilizátort le fogom ellenörizni,csak most épp itéletidő van nállunk,és nem szivesen dolgozok kint az udvaron.A kopott motorrol,csak annyit,hogy kb 7-8 éve volt teljesen felszettelve(felujitva) Legalábbis azt mondta a volt tulaj.Külön kopott lehetne csak az olajpumpa ?A benzin fogyasztása jó(kb 7,2 l / 100 km)a városban.

Link to comment
Megosztás:

Gondolkozzatok a szerelő fejével....odaviszed a kocsit pislákol az olajnyomás lámpa....ha azt mondod neki motorgenerál, elmegy egy másik szerelőhöz...ha azt mondod neki 15W40-kell bele (és tényleg elalszik a lámpa) akkor mindenki boldog. A szerelő olajat cserélhet, a gazdi meg örül mert látszólag megoldódott a probléma és olcsón . Az meg hogy egy 15-20-éves kocsinál milyen kárt okoz a nem belevaló olajjal szerinted melyik szerelőt érdekli? Mire hazavágná a motor vagy a bontóba lesz vagy egy másik embernél aki nem fogja megkeresni hogy miért ilyet rakott bele. Az emberek nagy része egyáltalán nem ért az autóhoz és ha egy olajcserével látszólag megszűnik a probléma akkor miért generáloztassa a kocsit kábé az értéke feléért?

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek közsönöm a hozzászolását a témához.A feszültség stabilizátort le fogom ellenörizni,csak most épp itéletidő van nállunk,és nem szivesen dolgozok kint az udvaron.A kopott motorrol,csak annyit,hogy kb 7-8 éve volt teljesen felszettelve(felujitva) Legalábbis azt mondta a volt tulaj.Külön kopott lehetne csak az olajpumpa ?A benzin fogyasztása jó(kb 7,2 l / 100 km)a városban.

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek közsönöm a hozzászolását a témához.A feszültség stabilizátort le fogom ellenörizni,csak most épp itéletidő van nállunk,és nem szivesen dolgozok kint az udvaron.A kopott motorrol,csak annyit,hogy kb 7-8 éve volt teljesen felszettelve(felujitva) Legalábbis azt mondta a volt tulaj.Külön kopott lehetne csak az olajpumpa ?A benzin fogyasztása jó(kb 7,2 l / 100 km)a városban.

Hát ugye az olajpumpa szerintem inkább attól kopik, ha nincs időben olaj cserélve, ettül függetlenül a motor többi része lehet jó állapotban. Oljnyomást kell méretni, akkor meglátszik, hogy valóban kevés a nyomás vagy egyéb gond van, olajgomba rossz pölö. Van egy nyomáshatároló szelep a pumpán, ha az fennakad valamiért akkor is lehet kevés a nyomás.

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés... :icon1: Az olajgomba tisztitásához,esetleg cseréjéhez le kell ereszteni az olajat ?Mert a tegnap elött tettem bele frisset és szüröt is. ?

Hát ha kitekered, akkor úgyis ki fog folyni egy része, mind mondjuk nem, és ha az olajleeresztőn keresztül engeded le akkor nem olajozza végig a blokkot, szóval le kéne. Meg lehet próbálni hogy kiteker, valaki lyuk befog a másikat beteker, akkor nem jut ki olyan sok. A képen jobbra fent látszik az a kis fekete cumiszerűség, végülis ha lent van az olaj a karterban talán nem is jön ki sok.

1805658-20150406-3ViMTY.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Csörög a katalizátorom, mint egy karácsonyfa. Gondolom összetört benne ami csak létezik. Friss műszakis a kocsi, jó esetben két évig nem fog mérőműszert látni, pénz nincs újra, tehát vágás, kiberhálás lesz a sorsa. Annyit kérdeznék, hogy a működését fogja ez hátrányosan befolyásolni? Köszönöm szépen előre is. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Csörög a katalizátorom, mint egy karácsonyfa. Gondolom összetört benne ami csak létezik. Friss műszakis a kocsi, jó esetben két évig nem fog mérőműszert látni, pénz nincs újra, tehát vágás, kiberhálás lesz a sorsa. Annyit kérdeznék, hogy a működését fogja ez hátrányosan befolyásolni? Köszönöm szépen előre is. :)

Kicsit repedtfazék hangja lesz és talán egy picit jobban megy, ennyi. Vágni nem kell, a középdob és a katalizátor között megbontva, Lehet a motor felől is, de nekem ez már bontva volt így innen támadtam)egy vésővel össze lehet törni, és ki lehet önteni a blső részt:

1805899-20150406-q6Wz2h.jpg

A csavarok valószinűleg eltörnek, flexelni kell, és érdemes venni kipufogó pasztát, mert itt nincs gyárilag tömítés, ( ha a motor felől vágsz ott van) íves felületek feszülnek össze, de ilyenkor már nem szokott rendesen tömíteni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kicsit repedtfazék hangja lesz és talán egy picit jobban megy, ennyi. Vágni nem kell, a középdob és a katalizátor között megbontva, Lehet a motor felől is, de nekem ez már bontva volt így innen támadtam)egy vésővel össze lehet törni, és ki lehet önteni a blső részt:

A csavarok valószinűleg eltörnek, flexelni kell, és érdemes venni kipufogó pasztát, mert itt nincs gyárilag tömítés, ( ha a motor felől vágsz ott van) íves felületek feszülnek össze, de ilyenkor már nem szokott rendesen tömíteni.

Hátrafelé hosszabb jóval a cső nekem, de leszedem szerintem az egészet. Újnak tűnik a középső és a hátsó dob, akkor már megpucolom a téli mocsoktól azokat is. A katalizátort meg akkor előről megpróbálom kikotorni, hátha megúszom vagdalás nélkül. Köszönöm! ;) Csak már akna kéne, vagy felállni valahova. Sehogy sem férek alá. :)

Ja! A napi első indítás nehézkességének lehet az összetört katalizátor az oka? Gondolok itt dugulásra.

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Hátrafelé hosszabb jóval a cső nekem, de leszedem szerintem az egészet. Újnak tűnik a középső és a hátsó dob, akkor már megpucolom a téli mocsoktól azokat is. A katalizátort meg akkor előről megpróbálom kikotorni, hátha megúszom vagdalás nélkül. Köszönöm! ;) Csak már akna kéne, vagy felállni valahova. Sehogy sem férek alá. :)

Ja! A napi első indítás nehézkességének lehet az összetört katalizátor az oka? Gondolok itt dugulásra.

Én meg szoktam emelni, úgy matatok alatta. Persze nem emelőn hagyom hanem rendesen felbakolom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ne is, nekem már kettő széthullott a kocsi alatt.

Ami legutoljára nálam volt abban fosvágen emelő volt, szerintem sokkal jobb volt. Egy időben játszottam palackos hidraulikussal, de nem tudtom hova normálisan feltámasztani, meg nem emelt eleget.Nem is tudom mi lenne a tényleg jó...

Link to comment
Megosztás:

Ami legutoljára nálam volt abban fosvágen emelő volt, szerintem sokkal jobb volt. Egy időben játszottam palackos hidraulikussal, de nem tudtom hova normálisan feltámasztani, meg nem emelt eleget.Nem is tudom mi lenne a tényleg jó...

Egy csápos az udvarra és nincs gond. :D

Link to comment
Megosztás:

Egy csápos az udvarra és nincs gond. :D

Az a baj hogy nincs beton, a földön dolgozom alápakolva stafnikat, krokodilt mókás lenne tologtani a pitypang meg a vakontúrás között. :D

Autószerelőmnek 10t kamionos emelője van. Állva tud alatta dolgozni, annyira megemeli. :D

Autószerelő....az valami ritka állatfajta? :D Ha a kereket rajta tudom hagyni akkor nincs gond, feljárok a rámpára....

1806050-20150406-n9cpbV.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy nincs beton, a földön dolgozom alápakolva stafnikat, krokodilt mókás lenne tologtani a pitypang meg a vakontúrás között. :D

Autószerelő....az valami ritka állatfajta? :D Ha a kereket rajta tudom hagyni akkor nincs gond, feljárok a rámpára....

Egy olyan entitás, akihez érdemes menni, ha olyan dolgot javíttatok, amihez esetleg később szükséges a garancia kiváltása. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát az én autómon nincsenek ilyen dolgok. :icon1:

Akkor több, mint valószínű, hogy neked sosem fog tönkremenni a féked gyártási hiba miatt. Ezért nem is kell esetleg bizonyítanod, hogy nem az otthoni sufni szerelés miatt ment el a féked és öltél meg három embert, hanem a féktárcsa volt rossz anyagból. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor több, mint valószínű, hogy neked sosem fog tönkremenni a féked gyártási hiba miatt. Ezért nem is kell esetleg bizonyítanod, hogy nem az otthoni sufni szerelés miatt ment el a féked és öltél meg három embert, hanem a féktárcsa volt rossz anyagból. :D

Hát azt a vonalat kár feszegetnünk, mert alapból a fórum létét is kérdőre vonja...soha semmit ne szereljük itthon, ne adjunk-vegyünk egymás közt alkatrészeket, egy leálló benzinpumpa is okozhat balesetet, sőt egy otthon beszerelt 4 ablakos emelő is okozhat nem szakszerű munka miatt zárlatot motorleállást, vagy tüzet. Ne cserélj kereket, mert ha elfelejted meghúzni a csavarokat az kieshet, stb...stb... :icon1: A felelősség alapból az üzembentartóé-vezetőé , utánna már bizonyitani ki miatt nem működött a fék...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.