Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Motortérnél lehúzod a felső résznél levő levegőztető részt leválasztó

gumicsíkot, majd le tudod emelni a műanyag burkolatot, amit a gumi

fog oda. Az alatt van a szűrő. Nem ajánlom szűrő nélkül, mert tele

megy dzsuvával a szellőztető rendszered, a venti is megállhat.

Kb. 1000 HUF körül van egy u.gy. szűrő bele...

Link to comment
Megosztás:

Kartergázt is ki lehet kötni, csak bonyolultabb... Most dolgozom Én is a témán. :) ...

Mintha már eccer megcsináltad volna, nem? Én még egy kis jegyzet is készítettem a képeidből, és a javaslataidból, hogy ha oda kerül a sor, én is meg tudjam csinálni. :D 8)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek,

megpróbálom én is az SXP féle szétszerelés, hidrotőke ki, asztallaphozcsapkodás, hidrotőke szétesés, tisztítás, tőke össze, minden vissza.

Ehhez persze le kell kerüljön a szelepfedél.

Fél éve került bele egy új utángyártott tömítés, szerintetek kell bele új?

Milyen egyéb cuccok kellhetnek újak? Köszi

Link to comment
Megosztás:

IQBéla ! szerintem ne szedd ki (fölöslegesen a hidrótőkéket) sajnos a tisztítás csak átmeneti max. 1-2 hónap és újból kopogni fog :)

A jó hidrótőkét alap állapotban össze sem tudod nyomni amelyik kopog az már kézzel is összenyomható :D Szóval egyik ismerősöm már végigjárta ezt az utat neki 3hónapig volt jó majd ismét elkezdtek kopogni a tőkék a Calijában :D

Persze próba szerencse.........

Link to comment
Megosztás:

Megtörtént ma de. a hidrotőketisztítás. Kikerült belőle némi alumíniumreszelék.

Most egész szép hangja van a motornak, kevésbé morog. Igaz, van benne egy-két fémes ciccegés/kopogás, de az is elmúlik.

Igaz, így is van némi hangja, de mostmár mind1, ezzel a szinttel megvolnék.

Viszont tudni kell, hogy valami marhanagy szarok a hidrotőkéim. Egyik olyan, hogy a belső hengerecske nemhogy nem engedné magát benyomni, hanem magától kipottyan, ha lefelé fordítod... Ez volt bal felül az első (ha szembe állsz a motorral).

Utána 2,3,4,5, elég szar. Kitisztított állapotban finoman megrázod, mint az ember a gyümölcsleves dobozzal szokta, oda-vissza jár benne a kis henger. A többi tanusított némi ellenállást, de azok is mind benyomhatóak voltak...

Mindez érdekes, mert a kocsinak sok többihez képest nem is volt rossz hangja, menni meg tök jól ment, az 5w40-et sem eszi... Szóval a ronda hangján kívül eddig semmi gáz (kopkopkop)...

Lehet, hogy beruházok két vagy három új hidrotőkét, próbált már valaki utángyártottat?

Link to comment
Megosztás:

Ja, mégvalami, javítsatok ki, ha hülyeséget írok, de meg szeretném tippelni, hogy hány hidrotőkém cicceg. Arra gondoltam, hogy az alapjáraton másodpercenkénti ciccegések számából megtippelem.

Hányszor nyit-zár egy hidrotőke egy sec alatt, ha 900 1/min-t forog a motor alapjáraton? Tippem 900/60/2, azaz 7.5, de ez kurvakönnyen lehet elvi hibás, szóval valaki, aki okos, mondja már meg, köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ezt ha megcsinálod, akkor nagyon ügyes vagy... :)

Szerintem egyébként egyben érdemes cserélni a 16-ot, főleg hogy az

elmondásod alapján egyik sincs éppen új állapotban. Szal ha nem akarod

félévente bontani a motort, akkor egyben... Drága, de legalább le lehet

tudni ezt a problémát.

u.gy. hidrotőkéről még nem sokat hallottam.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hi

Egy problémám lenne leírnám röviden hátha vam vmi jó 5let. Váltó F20.

Hibajelenség a következő : Ha hátramenetbe rakom akkor iszonyatosat reccsen(inkább leállítom és ugy tolom a hátramenetbe a kart).

Néha van,hogy minden gond nélkül betudom rakni hátramenetbe ahogy észrevettem attól függően,hogy hogy állok meg :shock: (Ez elég ritka)

Még annyi,hogy ilyenkor az 1-est is nehezen veszi(akadósan) (Ha jól veszi a hátramenetet akkor az 1-es is jó)

Mi lehet a gond? Váltó? Esetleg vmi a váltó rudazatnál?

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Egy problémám lenne leírnám röviden hátha vam vmi jó 5let. Váltó F20.

Hibajelenség a következő : Ha hátramenetbe rakom akkor iszonyatosat reccsen(inkább leállítom és ugy tolom a hátramenetbe a kart).

Néha van,hogy minden gond nélkül betudom rakni hátramenetbe ahogy észrevettem attól függően,hogy hogy állok meg :shock: (Ez elég ritka)

Még annyi,hogy ilyenkor az 1-est is nehezen veszi(akadósan) (Ha jól veszi a hátramenetet akkor az 1-es is jó)

Mi lehet a gond? Váltó? Esetleg vmi a váltó rudazatnál?

Hát nem is tudom :roll:

Ha érezhetően nem akarja bevenni a hátramenetet, akkor elsőként üres, 1-es, majd ezt követően ismét rüki.

Nem tudom, hogy ki írta a fórumon, de nálam bevált.

A mi kocsinkon már cserélve lett a váltóolaj, illetve a motortérben található, a váltót mozgató rudzat stift/stiftjei. Ha jól írom :)

Link to comment
Megosztás:

A hidrotőketisztításról így kétésfél hónap és 3000km tapasztalatai alapján: eddig elég jó. Hidegindítás után 10 sec kopogás, aztán OK. A 16 db. lecserélésével a következő a bajom:

Két verzió van:

Gyári: 16x7.500=120.000 Ft

Utángy: 16x4.500=72.000 Ft

Ehhez én szegény vagyok, főleg, hogy tisztítás előtt sem volt olyan nagyon sz@r hangja. Több opeles szerelő azt mondta, hogy elmegy az így még igen sokáig.

Lényeg a lényeg: szerintem mielőtt valaki elrohan hidrotőkét venni, próbálkozzon meg a tisztítással...

SXP, neked van valami fejlemény?

Üdv

UI: TUDJA VALAKI, HOGY EGY JÓ HIDROTŐKE OLAJ NÉLKÜL MENNYIRE NEHEZEN NYOMHATÓ BE UJJAL?

Link to comment
Megosztás:

Váltóreccsenésről:

Megállítja az ember az autót, és ha tolatás előtt azonnal egyesbe teszem, és azt könnyen veszi, utána kivétel nélkül mindig szépen beveszi a tolatást (ha az egyes és a tolatás közt NEM ENGEDEM FEL A KUPLUNGOT).

Ha felengedem a kuplungot, majd újra be, akkor már egyesbe is nehéz betenni (de nem reccsen), tolatásba viszont komolyat reccsen.

Ez így jó konfúz mondat volt, de az a lényeg, hogy ha nálam működik, biztos működik másnak is. Kis ügyeskedéssel havonta egyet ha reccsen a váltóm. Szóljatok találkozón, megtanítom nektek is :) .

Amúgy azt nem fogom fel, hogy ami gsi astrát láttam (c20xe, c20ne), az majdnem mind szarakodik a tolatással, calibrából egyik se. Miért?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.