Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

41 minutes ago, hagymalovag írta:

Sziasztok!

A képen látható problémára milyen megoldást javasoltok? (a korábbi szilikonos beavatkozás nem az én művem :D) 

Újra végig kenni valamivel? 

Vagy esetleg valamilyen tömítőprofilt beszorítani a levélrács és a szélvédő gumiszigetelése közé?

köszi!

Tamás

11693913_869299639806175_4930854312453415790_n.jpg

12195872_869299599806179_8529867419179981023_n.jpg

Nekem is ez a problémám, a gyári gumi tömítés pont nem tömít semmit. Ha valaki tud valami megoldást, ne tartsa magában! :)

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, joecockroach írta:

De nem lehet kapni valami hasonlóü profilú gumit, ami nagyobb, és tömítene rendesen? Úgy mégiscsak gyáribb kinézete lenne.

Nem a gumival szokott gond lenni, hanem megvetemedik a levélrács és elemelkedik a szélvédőtől. Ekkor szokták tömítőanyaggal újra a szélvédőhöz passzintani.

Link to comment
Megosztás:

Just now, daykiller írta:

Nem a gumival szokott gond lenni, hanem megvetemedik a levélrács és elemelkedik a szélvédőtől. Ekkor szokták tömítőanyaggal újra a szélvédőhöz passzintani.

Ez tiszta sor, csak mivel a műanyag levélrácson nem tudunk segíteni, akkor a gumival kéne valamit kezdeni, ehhez meg vastagabb gumitömítés kell. Odaszilózni nem nagyon kéne, az gányolás :/

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Szabadij írta:

Üdv!

Az már igaz,hogy 10 centit belóg a motortérbe,viszont esőben közlekedve a fényszóró felett be megy a víz ,(legalább is ott nekem gyárilag nincs kédergumi a zárhíd és a motorháztető között )és a zárhíd pereme pontosan a foglalat fölé tudja levezetni a vizet.Próbára én odatennék egy darab fóliát valami ragasztószalaggal és ha úgy nem nedvesedik be akkor ott kell keresni a problémát.Ha pedig úgy is benedvesedik akkor az a búra egy ribanc. :-)

Igen ez lesz, ma éjjel még a radiátoron szárad ( elég lassan gondoltam rá, hogy vmi trafóról működtetek benne egy izzót egy ideig had melegedjen rendesen.XD) reggel visszarakom, és betekerem szalaggal ezt a  részt.

1 hour ago, hagymalovag írta:

Sziasztok!

A képen látható problémára milyen megoldást javasoltok? (a korábbi szilikonos beavatkozás nem az én művem :D) 

Újra végig kenni valamivel? 

Vagy esetleg valamilyen tömítőprofilt beszorítani a levélrács és a szélvédő gumiszigetelése közé?

köszi!

Tamás

 

 

Ez a jó megoldás, csak ki kell szedni és újra kell szilózni. Én kivettem azt a vékony gumicsíkot aminek eredetileg a tömítés volt a feladata, mert elvált már a manyagtól is, és csak útban volt, és a teljes rést kinyomtam szilóval. Legjobb lenne az ablaktörlő karok leszedése után kivenni a levélrácsot , rendesen letakarítani az alját és az üveget is, mert a sziló csak tiszta felületre tapad rendesen.

Szerk: Mivel a rés 15-20 év után közel sem egyenletes, szerintem gumiprofil nem jó oda, de ha valakinek van kedve hát meg lehet próbálni.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

15 minutes ago, schneke írta:

én nyílászáróhoz való öntapadós gumitömítéssel oldottam meg, eddig jól működik :D

És melyik felületre ragasztottad föl? az ha jól sejtem egy egyszerű, D profil nem?

 

Minden esetre szerintem leveszem a levélrácsot, megtakarítom, aztán kipróbálok valamilyen 

gumi tömítést, hátha passzol bele. 

Köszi a tippeket mindenkinek! :)

Módosítva : hagymalovag
Link to comment
Megosztás:

58 minutes ago, hagymalovag írta:

És melyik felületre ragasztottad föl? az ha jól sejtem egy egyszerű, D profil nem?

 

Minden esetre szerintem leveszem a levélrácsot, megtakarítom, aztán kipróbálok valamilyen 

gumi tömítést, hátha passzol bele. 

Köszi a tippeket mindenkinek! :)

Én 4 éve és 2 hete is csináltam, mert ennyi időt bírt ki. Az is igaz, jobb, ha van vízvető a pollenszűrő fölött, nekem úgy van behajtva, hogy a vizet a pollenszűrő elé (menetirányba) tereli le középre. A levélráccsal az a gond, hogy nyilván a nap kiszívja és vetemedik, de ugye a 2 vége tépőzárral van az üveghez rögzítve, és azok valószínű már elengedtek Nektek is. Ezen kívül fogja az a 3 (?) csavar meg a 2 ablaktörlő-tengely. Ha úgy teszem vissza, hogy a 2 végén lejjebb rögzítem mint újonnan volt, a rés kisebb lesz közte és az üveg között. A csavarok helyén is lehet finomhangolni a bolhájuk (vagy mi a neve amibe belekapnak) elcsúsztatásával. (A 2 törlő tengely meg fix helyen van.) Persze most levakartam a régi szilót mindenhonnan és kiszilóztam újra úgy 2 cm széles sávban, illetve 4 éve annyit még elkövettem, gázégő és fogó segítségével adtam egy kis befele-görbületet visszarakás előtt a levélrácsnak. (Nekem a víz legutóbb pont az előtét ellenállásra folyt, meg is olvadt a csatija.)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy hülye gondolat, de én arra gondoltam, hogy vannak ezek a kétoldalas díszléc ragasztók amivel az oldaldíszléceket lehet felragasztani. Ezek vízállóak, időjárásállóak. Én felragasztanék egy csíkkal a levélrács tömítőgumija alá majd vissza rá az eredeti tömítőgumit. Talán így rászorulna az üvegre az attól eltávolodott gumi. Vagy a gumit kihagyva ráragasztanám az egészet az üvegre. Így viszont nem tudom leszedhető lesz-e később és azt se tudom, hogy az üvegre tapad-e ez a ragasztó. A másik gond, ahogy néztem elég drágák ezek a díszléc ragasztók.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Astra F Caravan írta:

Lehet, hogy hülye gondolat, de én arra gondoltam, hogy vannak ezek a kétoldalas díszléc ragasztók amivel az oldaldíszléceket lehet felragasztani. Ezek vízállóak, időjárásállóak. Én felragasztanék egy csíkkal a levélrács tömítőgumija alá majd vissza rá az eredeti tömítőgumit. Talán így rászorulna az üvegre az attól eltávolodott gumi. Vagy a gumit kihagyva ráragasztanám az egészet az üvegre. Így viszont nem tudom leszedhető lesz-e később és azt se tudom, hogy az üvegre tapad-e ez a ragasztó. A másik gond, ahogy néztem elég drágák ezek a díszléc ragasztók.

Kicsit nehézkesnek gondolom betenni ezt a tömítéscsíkot, ha ragasztós az alja. Biztos meg lehet csinálni, de nem lesz egyszerű betuszkolni a helyére, szerintem.  Amit linkeltem oldalt, ott vannak tömítéések amik jók lehetnek, csak a beszerzés problémás, emrt van amiből 100 méter a legksiebb rendelési hossz. :/ Én elmegyek majd iylen tömítéstechnika boltokba, hátha találok valami jóféle tömítést.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, joecockroach írta:

Kicsit nehézkesnek gondolom betenni ezt a tömítéscsíkot, ha ragasztós az alja. Biztos meg lehet csinálni, de nem lesz egyszerű betuszkolni a helyére, szerintem.  Amit linkeltem oldalt, ott vannak tömítéések amik jók lehetnek, csak a beszerzés problémás, emrt van amiből 100 méter a legksiebb rendelési hossz. :/ Én elmegyek majd iylen tömítéstechnika boltokba, hátha találok valami jóféle tömítést.

Célszerű levenni a levélrácsot a ragasztáshoz. De azzal számolni kell, hogy ha valaki valamikor szilikonnal kezelte akkor kábé semmi nem ragad hozz. ( én szoktam néha fújni vele a kocsin a fekete műanyag elemeket) Ha etávolítod az eredeti műanyag gumicsíkot akkor kábé fél centitől 1 centiig terjedő rés lesz ott, úgy kell kalkulálni profillal. De én még mindíg azt mondom hogy lehet gányolás de a sziló az egyetlen rendes megoldás.

Link to comment
Megosztás:

A legnagyobb probléma, hogy a levélrács gyárilag be van feszítve, és ezért nyomja rá az üvegre a gumit. Nem véletlenül tépőzárral oldották meg! A probléma ott kezdődik, mikor idővel elereszti a ragasztás, illettve a felhevül műanyagon elcsúszik a ragasz, vegy egyszerűen a hőingadozásoktól vetemedik a műanyag. Én új tépőzáras cuccal egész jó eredményt értem el, mert a műanyagot sikerült egész pontosan belőni, ezzel megszüntetve a beázást. Érdemes megpróbálni egy jobb állapotú levélráccsal, és normális tépőzárakkal helyére lőni a gyári gumit. A két szélén lefele feszítve követni fogja az üveg ívét.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, hetyke írta:

A legnagyobb probléma, hogy a levélrács gyárilag be van feszítve, és ezért nyomja rá az üvegre a gumit. Nem véletlenül tépőzárral oldották meg! A probléma ott kezdődik, mikor idővel elereszti a ragasztás, illettve a felhevül műanyagon elcsúszik a ragasz, vegy egyszerűen a hőingadozásoktól vetemedik a műanyag. Én új tépőzáras cuccal egész jó eredményt értem el, mert a műanyagot sikerült egész pontosan belőni, ezzel megszüntetve a beázást. Érdemes megpróbálni egy jobb állapotú levélráccsal, és normális tépőzárakkal helyére lőni a gyári gumit. A két szélén lefele feszítve követni fogja az üveg ívét.

Na igen csak a gyári gumi is valahogy fel volt ragasztva eredetileg a rácsra, de miután ott is elvált sehogysem tudtam újból normálisan felragasztani. Próbáltam szilóval, melegragasztóval, pálmatexel...aztán kidobtam a pic*ába, felraktam nélküle, kiszilóztam, rendesen elhúztam és ennyi. Esetleg azzal lehet még javítani az összképet hogy fekete szilót vesz az ember az még kevésbé üt el. Amúgy ha jól tudom a ráncfelvarrás előtt 2 csavar fogta csak utána meg 3, meg a tépőzár a végein.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zotya975 írta:

Na igen csak a gyári gumi is valahogy fel volt ragasztva eredetileg a rácsra, de miután ott is elvált sehogysem tudtam újból normálisan felragasztani. Próbáltam szilóval, melegragasztóval, pálmatexel...aztán kidobtam a pic*ába, felraktam nélküle, kiszilóztam, rendesen elhúztam és ennyi. Esetleg azzal lehet még javítani az összképet hogy fekete szilót vesz az ember az még kevésbé üt el. Amúgy ha jól tudom a ráncfelvarrás előtt 2 csavar fogta csak utána meg 3, meg a tépőzár a végein.

Ez igaz, DE a helye megvan a 3. csavarnak is és én bele is raktam(kell is bele). Rozsdamentes palacsavar.....nem olyan szép, de hasznos. LIDL vagy ALDIban van az a "workzone" vagy mi márka, én azzal a fekete szilóval tettem fel, tökéletes.

 

Link to comment
Megosztás:

13 minutes ago, stirlitz írta:

Ez igaz, DE a helye megvan a 3. csavarnak is és én bele is raktam(kell is bele). Rozsdamentes palacsavar.....nem olyan szép, de hasznos. LIDL vagy ALDIban van az a "workzone" vagy mi márka, én azzal a fekete szilóval tettem fel, tökéletes.

 

Sőt, talán 4 csavarnak is van fül...2028030-20151109-w5dkkx.jpg

A kettő belsőben ott van a lemezanya a két külső meg alapból nincs használva.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, zotya975 írta:

Na igen csak a gyári gumi is valahogy fel volt ragasztva eredetileg a rácsra, de miután ott is elvált sehogysem tudtam újból normálisan felragasztani. Próbáltam szilóval, melegragasztóval, pálmatexel...

Van gumihoz való pillanatragasztó, én elb...tam rá több mint 2000 pénzt, viszont szépen vissza lehetett ragasztani a csíkot a műanyaghoz. (Aztán ment alájuk a sziló.)

Link to comment
Megosztás:

Én 1 éve vettem bontóból egy szuper levélrácsot (az előző az jópár helyen elállt 2-3 centikre ..:( ), ami tök passzentos volt, de mára már az is picit eláll. Pedig szilóval ragasztottam oda..Szvsz kb a sziló az egyetlen megoldás, de az se örök. Meg műpadló meghajlítva a pollenszűrő fölé. De az enyém ennek ellenére is továbbra is párásodik mint a rosseb, pedig sehol se jut be víz . Pollenszűrő is kiszedve télre. Sajnos a ventillátor is eléggé gyengén fúj 1-2 ben, meg a levegőzsalu se úgy zár , hogy csak arra a helyre megy ahova van állítva. Ez van, már nem izgatom magam miatta.

Link to comment
Megosztás:

12 minutes ago, balahu írta:

Én 1 éve vettem bontóból egy szuper levélrácsot (az előző az jópár helyen elállt 2-3 centikre ..:( ), ami tök passzentos volt, de mára már az is picit eláll. Pedig szilóval ragasztottam oda..Szvsz kb a sziló az egyetlen megoldás, de az se örök. Meg műpadló meghajlítva a pollenszűrő fölé. De az enyém ennek ellenére is továbbra is párásodik mint a rosseb, pedig sehol se jut be víz . Pollenszűrő is kiszedve télre. Sajnos a ventillátor is eléggé gyengén fúj 1-2 ben, meg a levegőzsalu se úgy zár , hogy csak arra a helyre megy ahova van állítva. Ez van, már nem izgatom magam miatta.

Van hogy annyira korrodált a fűtőmotor fedél  alatt a lemez pereme, hogy már ott szivárog be a víz, nem is fellülről a pollenszűrőn keresztül.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, balahu írta:

Én 1 éve vettem bontóból egy szuper levélrácsot (az előző az jópár helyen elállt 2-3 centikre ..:( ), ami tök passzentos volt, de mára már az is picit eláll. Pedig szilóval ragasztottam oda..Szvsz kb a sziló az egyetlen megoldás, de az se örök. Meg műpadló meghajlítva a pollenszűrő fölé. De az enyém ennek ellenére is továbbra is párásodik mint a rosseb, pedig sehol se jut be víz . Pollenszűrő is kiszedve télre. Sajnos a ventillátor is eléggé gyengén fúj 1-2 ben, meg a levegőzsalu se úgy zár , hogy csak arra a helyre megy ahova van állítva. Ez van, már nem izgatom magam miatta.

Fbs-el ragasztottam rá vagy 3 éve, azóta is úgyvan. Nem vált el sehol, pedig csillaggarázsban alszik.

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, bandika írta:

probléma nálam is ez, hőlégfúvóval nem lehetne rendbe tenni szerintetek?

Szerintem az a baj, hogy valójában anyagában nyúlik meg, és sosem lesz olyan már a forma. Egyébként FBS-el jobb eredményeim vannak, mint szilóval, bár ránézésre azonosak, de mégsem azok. Az FBS példul jól bírja a hőt, meg a nedvességet, a szilo-t viszont megeszi a nap, és idővel elernyed, átenged, ráadásul tapasztaltam már olyat, hogy egyszerűen a kipufogógázos helyeken az elöregedett szilót lemossa az eső, eltűnik. Antennák csatlakozóit szilóztuk anno, és jó vastag sziló tömböket nyomtunk rá, ennek ellenére, szinte már nem is volt rajta semmi úgy 5-6 év után.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, hetyke írta:

Szerintem az a baj, hogy valójában anyagában nyúlik meg, és sosem lesz olyan már a forma. Egyébként FBS-el jobb eredményeim vannak, mint szilóval, bár ránézésre azonosak, de mégsem azok. Az FBS példul jól bírja a hőt, meg a nedvességet, a szilo-t viszont megeszi a nap, és idővel elernyed, átenged, ráadásul tapasztaltam már olyat, hogy egyszerűen a kipufogógázos helyeken az elöregedett szilót lemossa az eső, eltűnik. Antennák csatlakozóit szilóztuk anno, és jó vastag sziló tömböket nyomtunk rá, ennek ellenére, szinte már nem is volt rajta semmi úgy 5-6 év után.

Na igen, nekem fent van 2 éve kábé, de én szinte mindíg zárt helyen állok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.