Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Elméletileg.

Próba: hosszú városi út után, amikor jó meleg a moci, álló helyzetben

túráztasd meg kicsit, és ha jön kékes füst a kipuffból (valaki értelemszerűen

figyelje, akkor három dolog lehetséges:

- dugattyúgyűrű törött/kopott

- szelepszárszimering szar

- nagy a kartergáz, ami az előző két hiba valamelyikére vezethető vissza

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ma reggel mérettem meg a CH-t , CO stb ott túráztatták rendesen, és nem füstölt.

Azt mondta a manus aki mérte, hogy a katalizátor előtt kellene mérni a HC-t, mert a katalizátor után már a katalizátor helyre teszi ezt is.

Öszzefoglalva: 1. es verzió

Nyugodjak meg azzal hogy ez a motor ennyit eszik, és kész, mert más bajom nincs vele

2. ik verzió

Bontassam meg a motort hogy szelepszárszimmaringes-e vagy nem , és ha igen akkor hol

mert gondolom Opel szervízben ez sem olcsó, és nem biztos hogy ezt mégegyszer gariban csinálnák. Egyébként tudnátok-e ajánlani egy kecskeméti szerelöt aki korrekten dolgozik, mert nem

akarom oda vinni ahol az elején elcseszték.

Pali

Link to comment
Megosztás:

Az X16XEL moci 0.05Dl/100km olajfogyaszt.Ez van.De megy is.Szerelő dolog kényes kérdés, mert mindenki másra esküszik.Én pl. a Deák Árpira Lakitelken, mert kellő szakmai hozzáértése van, de sajnos mindig csúszik a melókkal ,mert annyi van neki.Viszont azt tudom, hogy rajta kívül más nem nyúlhat az autóm mocijához.

Off

Link to comment
Megosztás:

Az X16XEL moci 0.05Dl/100km olajfogyaszt.Ez van.De megy is.Szerelő dolog kényes kérdés, mert mindenki másra esküszik.Én pl. a Deák Árpira Lakitelken, mert kellő szakmai hozzáértése van, de sajnos mindig csúszik a melókkal ,mert annyi van neki.Viszont azt tudom, hogy rajta kívül más nem nyúlhat az autóm mocijához.

Off

Őőőőő,ki is tette helyre a corsa mociját? ;)

Én csakis a Zsoltiékohoz viszem,Deák sem rossz,de egyrészt drágább és sokat kell rá várni,másrészt messzebb is van!

De kinek a pap,kinek a papné lánya! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Őőőőő,ki is tette helyre a corsa mociját? ;)

Én csakis a Zsoltiékohoz viszem,Deák sem rossz,de egyrészt drágább és sokat kell rá várni,másrészt messzebb is van!

De kinek a pap,kinek a papné lánya! :wink:

Kétségtelen, hogy Zsoltiék jól képzettek, de pl. célszerszám, és tsai.......hm?Na mind1.

Majd mutatok neked egy Pappnét! :wink: Tecceni fog!!!

Link to comment
Megosztás:

Használ valaki direktszűrőt a cartársak közül?Ha igen,mik a tapasztalatok,jobban megy tőle a gép?Nekem úgy tűnik,az enyém szívesen venne egy kis extra ájert! ;)

Hi, nekem az Uno turbomban van, abban nagyon állat szívóhangja van. Azt ennyi sztem :-) Ugyhogy hétköznapi használatra én se veszek az Astrámba sztem.

Link to comment
Megosztás:

ide irok mer nemtudom mi lehet a baj:

Járó motornál akár menet közben akár állo helyzetben folyamatos nyikorgást (nyikknyikknyikknyikknyikk) hallok bal előlről.

Azt, hogy a futóműből jön e vagy magából a motorból azt nem tudom. Nem olyan sivító hang mint a száraz vagy csuszó ékszíjé, hanme mintha valaki egy olajozatlan talicskát tolna....

A bal oldalon sokkal hangosabban hallatszik.

Link to comment
Megosztás:

szóval nyikorgás:

Ahogy hallom nem változik sem a sebesség sem a fordulatszám emelkedésével. Először azt hittem, hogy a futóműben halt meg valami, mert főként ahogy pattogok az uton akkor figyeltem fel arra, hogy ilyemit hallok. De alapjáraton is csinálja egyhelyben állva. Sőt amikor leállítom a kocsit és a motor fordul párat akkor is kapok néhány nyik nyik nyik-et.

Lehet, hogy csak el akar köszönni tőlem? ;)

Link to comment
Megosztás:

Gondolom menetirány szerinti bal oldal.. fura.. ott elvileg semmi forgó nincs, ha jól rémlik, "csak" a kuplung váltó menet közben meg a futómű..(féltengely...stb)

Viszont azt irod, nem változik az üteme?!?! fura...

ha a mocitérben sassolt,fülelsz nem lehet belőni merről mi hogyan?

lehet baromság, de mondjuk mocitartó bak nem nyikoroghat?

Elég sci-fi ...

Link to comment
Megosztás:

Opel16v

de ha jól vettem ki, redi a menetirány szerinti bal oldalról panaszkodik..(legalábis nem mondta hogy nem)

az meg emlékeim szerint fentről is egész szépen látszik.. kb ebben az irányban, csak kicsit jobra előlrébb.. (kép szerint) http://www.kep.tar.hu/laci4/50104710/14308711#2

Vagy ezen meg kb. a szervótartály alatti vhol http://www.kep.tar.hu/laci4/50104710/14308710#2

a hátsó középső meg alulról...

ha jól tom... ha nem sorry :oops:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.