Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Ujabb kérdés:

Elég nehéz lesz leírni a problémát,de megpróbálom:

Tünet:A váltó nagyon hangos üresben..tudom most mindenki a nyelestengely csapágyra gondol,az is....rossz mint minden régi sokat futott astrán,de ez a hang megszünik ha a váltókart középre huzom...tehát valahol hozzáér az alvázhoz vagy egyéb helyre valami...(jol leirtam...) és az ad csunya hangot...

valaki találkozott már ilyesmivel...esetleg a váltokart valami nem tartja középen?

köszi

remélem érthetö voltam valamennyire

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Én azért gondoltam arra, hogy le kellene szedni a műanyag borítást. mert alatta elég koszos a szélvédő (meg gondolom a műanyag is). Koszos felületre meg nem igazán ragad az FBS :idea: .

Én leszedtem anno, kipucoltam, ellenőriztem a gumicsíkok állapotát, majd rányomtam mindenféle kusza ábrákat a fedési sávra,

aztán műanyag vissza... Három helyen kitámasztottam, egy éjszaka alatt szépen megkötött. Nagyon sokat segített.

1 hónapja feljött egy 5 centis részen, de a többi rész tartott, így nem buheráltam szét megint, csak alátoltam a sziloplaszt csövét és hajrá...

Siker újfent... :lol:

De legközelebb karosszériás csinálja, spéci, örökös anyaggal... Nem taknyolok...

Link to comment
Megosztás:

Kerekcserenel eszrevettem hogy a hatso kerekdob elegge rozsdas. Olyan szinten hogy...nagyon. Ilyet meg nem lattam. Amiota eszrevettem furcsa hangokat hallok. Tudom vegyem hangosabra a magnot, de azert megis csak zavar amit lattam.

Kerdesem az lenne hogy milyen kovetkezmenye lehet annak ha nem cserelem le...egyaltalan csinalt e mar valaki ilyet van e tapasztalata ebben. Mennyiert leht ilyet venni. Tudom ez nem egy olajcsere...de vegul is eleg sok mindent meg lehet csinalni otthon.

udv mindenkinek

_________________

antitalent ´97 1,7 xdtl

Link to comment
Megosztás:

Köszi npasi, fűtőszál javítóra rá fogok mozdulni, közben rájöttem, hogy még másra is fel tudnám használni (OFF szakadt billentyűzetfólia javítására ON).

Más: többször írtam már, hogy a hűtővíz hőmérőm túl keveset mutat, pl. mikor már megy a hűtőventi, még akkor se éri el a 90-es osztást. Kicseréltem a hőgombát, de semmi sem változott, ugyanúgy keveset mutat :lol: . Mi lehet még rossz, a műszer? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Kerekcserenel eszrevettem hogy a hatso kerekdob elegge rozsdas. Olyan szinten hogy...nagyon. Ilyet meg nem lattam. Amiota eszrevettem furcsa hangokat hallok. Tudom vegyem hangosabra a magnot, de azert megis csak zavar amit lattam.

Kerdesem az lenne hogy milyen kovetkezmenye lehet annak ha nem cserelem le...egyaltalan csinalt e mar valaki ilyet van e tapasztalata ebben. Mennyiert leht ilyet venni. Tudom ez nem egy olajcsere...de vegul is eleg sok mindent meg lehet csinalni otthon.

udv mindenkinek

_________________

antitalent ´97 1,7 xdtl

Gondolom a fékdobra gondolsz és ha az csinál furcsa hangokat akkor csak megnézetném szerelővel, mert a fék nem játék

Link to comment
Megosztás:

Más: többször írtam már, hogy a hűtővíz hőmérőm túl keveset mutat, pl. mikor már megy a hűtőventi, még akkor se éri el a 90-es osztást. Kicseréltem a hőgombát, de semmi sem változott, ugyanúgy keveset mutat :lol: . Mi lehet még rossz, a műszer? :roll:

Igen lehet a műszer: ritkábban mint a hőgomba de előfordul, pl. most velem is.

Kicseréltem ugyanis fordulatszámmérősre a műszeregységem és az "új" 92 helyett 96-ot mutat üzemi hőfokon, a venti meg 96-97 helyett 101-nél kapcsol.

Engem ez így (1 éves termosszal és jeladóval) nem zavar, mert 100%, hogy a műszer miatt van, és szerencsére viszonylag lineárisan mutat többet 4 fokkal.

Milyen gyakran megy a ventid ?? Mert ha túl gyakran, akkor lehet, hogy előbb kapcsol mint kéne... Fűtés van időben ?

Ha a venti csak dugóban jár és fűtés is ok, akkor több, mint valószínű, hogy a műszer szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Neem, a venti elég ritkán megy, nyáron fordult elő egy-két alkalommal, csak akkor ránéztem a műszerre, és 90 alatt volt kicsit a mutató. A termosztát is rendben lehet sztem, mérni mondjuk nem mértem, hány fokon nyit, de mikor olajcsere miatt a szerelőnél voltam, addig járattuk alapjáraton a motort, amíg a venti el nem indult; ekkor figyeltem, hogy a motorblokk már tűzforró volt, de a hűtő még hideg, aztán egyszercsak érezni lehetett, hogy melegszik a hűtő (ekkor nyithatott a termosztát).

Egyébként a fűtés is megy rendesen.

Akkor valószínűleg műszer lesz a hibás, amúgy is tevben volt a fordszámmérősre csere, talán akkor jobb lesz benne :roll:

Link to comment
Megosztás:

Kerekcserenel eszrevettem hogy a hatso kerekdob elegge rozsdas. Olyan szinten hogy...nagyon. Ilyet meg nem lattam. Amiota eszrevettem furcsa hangokat hallok. Tudom vegyem hangosabra a magnot, de azert megis csak zavar amit lattam.

Kerdesem az lenne hogy milyen kovetkezmenye lehet annak ha nem cserelem le...egyaltalan csinalt e mar valaki ilyet van e tapasztalata ebben. Mennyiert leht ilyet venni. Tudom ez nem egy olajcsere...de vegul is eleg sok mindent meg lehet csinalni otthon.

udv mindenkinek

_________________

antitalent ´97 1,7 xdtl

Ha csak a fékdobot kell cserélni, az nem egy nagy kaland, otthon is megy a dolog. :arrow: Viszont valószinű, sőt biztos, hogy a betéteket is cserélni kell, az is megoldhato homemade, ha a munkahenger jó :?: . Ha nem, akkor munkahenger csere, amihez viszont már ketten kelletek a légtelenítés miatt, de ez sem bonyolult. A dob nehezen jön le, én egy gigantikus csapágylehúzóval szoktam levenni. egyszerűbb, mint kalapálni. Betétcserénél fontos, hogy az utánállító szerkezetet jól rakd össze, külömben nem műxik. Ha akarod leírom részletesen hogy kell, de a szervíz-oradíjak nem oylan magasak, ha nem vagy műszaki ember, inkább ne kezdj neki.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak a fékdobot kell cserélni, az nem egy nagy kaland, otthon is megy a dolog. :arrow: Viszont valószinű, sőt biztos, hogy a betéteket is cserélni kell, az is megoldhato homemade, ha a munkahenger jó :?: . Ha nem, akkor munkahenger csere, amihez viszont már ketten kelletek a légtelenítés miatt, de ez sem bonyolult. A dob nehezen jön le, én egy gigantikus csapágylehúzóval szoktam levenni. egyszerűbb, mint kalapálni. Betétcserénél fontos, hogy az utánállító szerkezetet jól rakd össze, külömben nem műxik. Ha akarod leírom részletesen hogy kell, de a szervíz-oradíjak nem oylan magasak, ha nem vagy műszaki ember, inkább ne kezdj neki.

A kérdésfeltevés alapján én inkább a szerelőt javaslom, mint a sajátkezű numkát. Nem azt mondom, hogy tuti nem sikerülne, de a kérdés alapján nagyon kezdőnek tűnik a cartárs.(bocs) Szerintem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igazad van Mackosajt kezdo vagyok, mert meg Hal´Istennek ennyit nem kellet kocsival foglalkoznom eddigi palyafutasom allatt. Ami nem tul hosszu, de volt mar nehany kocsim.

Azt hogy kezdo vagyok meg az is tetezi hogy Szlovakiaba jottem lakni ahol ugye nem beszelnek magyarul en meg meg nem beszelek eleg jol szlovakul. ergo ezert a forumhoz, meg hozzatok otthoni cartarsaimhoz fordulok segitsegert. Neha , amit koszonok szepen.

u.i.

mi ujsag Debrecenben?

Link to comment
Megosztás:

Igazad van Mackosajt kezdo vagyok, mert meg Hal´Istennek ennyit nem kellet kocsival foglalkoznom eddigi palyafutasom allatt. Ami nem tul hosszu, de volt mar nehany kocsim.

Azt hogy kezdo vagyok meg az is tetezi hogy Szlovakiaba jottem lakni ahol ugye nem beszelnek magyarul en meg meg nem beszelek eleg jol szlovakul. ergo ezert a forumhoz, meg hozzatok otthoni cartarsaimhoz fordulok segitsegert. Neha , amit koszonok szepen.

u.i.

mi ujsag Debrecenben?

Remélem jószándékként értelmezted írásom, mert ahogy kérdeztél, én inkább a szerelőt javaslom. Viszont kicsit furcsa helyzetben vagy, amint írtad. Lehet jobban járnál, ha átruccannál kihazánkba, és itt keresnél fel egy szerelőt, ami "közel" is lenne, meg jó is lenne.

Debrecen: topicok Debrecenből

Link to comment
Megosztás:

Persze, mert akkor mar reg elhuztam volna. Tenyleg koszi a tanacsokat.

Eddig mar csereltem ekszijjakat, lengescsillapitot csinaltam alvazvedelmet.

Plusz szerelonek is fizettem mar egy keveset vezermuszij csere olajdekni tomites. Ugye erre van ez a mondas olcso husnak hig a leve. De hat ha mashogy nem a sajat hibajan mar csak tanul az ember.

Azt hogy hazavigyem a kocsit szerelni jo otletnek tartom, csak annyi a bibi hogy Pozsonyban elek es naponta hasznalom a kocsit. Tehat majd megtalalom a megoldast , de tenyleg koszi a tanacsot megfogadom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Persze, mert akkor mar reg elhuztam volna. Tenyleg koszi a tanacsokat.

Eddig mar csereltem ekszijjakat, lengescsillapitot csinaltam alvazvedelmet.

Plusz szerelonek is fizettem mar egy keveset vezermuszij csere olajdekni tomites. Ugye erre van ez a mondas olcso husnak hig a leve. De hat ha mashogy nem a sajat hibajan mar csak tanul az ember.

Azt hogy hazavigyem a kocsit szerelni jo otletnek tartom, csak annyi a bibi hogy Pozsonyban elek es naponta hasznalom a kocsit. Tehat majd megtalalom a megoldast , de tenyleg koszi a tanacsot megfogadom. :lol:

Alapvetően itt most az a gond, hogy a fékkel kéne machinálni.

Más esetben jogos és dícséretes a hozzáállás, de ha itt valamit elrontasz, akkor abból nem csak neked származhat gondod és nem is csak anyagi.

Ezért írták a fiúk, hogy most inkább olyanhoz vidd, aki készségszinten szerel. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Tsz, Tom!

Váltótokon ahogy mondtam, bal oldalon ahol a váltó oldalát el lehet távolítani, na ott közvetlen alatta (tehát szinte legalul) van belenyomva nagyon pici karakterekkel a szám. Brigéciol valszeg kell hozzá, mert a kosz masszívan tömíti a számokat, és azért nem látszik.

Nekem leírás alapján úgy tűnik ezaz, de itt akkorsincs F bötű. :lol:

Ezaz?

http://img.tar.hu/tapioszecso/img/18013659.jpg#3

Link to comment
Megosztás:

Higgyétek már el hogy a rudazat alatt van! Egy párat már kivettem. Az összetoldás környékén kell lennie. Már bánom hogy kidobtam az f16-os váltómat, mert le tudtam volna fényképezni.

Csak neked készítettem. :lol:

http://img.tar.hu/tapioszecso/img/18026751.jpg#3

Jobban nem fért be a kezem meg kicsit piszkos is de szerintem itt nincs semmi.

Link to comment
Megosztás:

Higgyétek már el hogy a rudazat alatt van! Egy párat már kivettem. Az összetoldás környékén kell lennie. Már bánom hogy kidobtam az f16-os váltómat, mert le tudtam volna fényképezni.

De ezek elvileg F15ök, nem F16ok!!!

Nem lehet hogy azokon máshol van?

Link to comment
Megosztás:

A te képeden a csapszeg hegye mögötti bordákkal határolt téglalap,abban van!

itt: http://img.tar.hu/toobias/img/18029609.jpg#3

Vastagon lepte nekem is az olajsár!

Az én képem ugyanerről a területről:

http://kep.tar.hu/toobias/50184125/18028813#2http://kep.tar.hu/toobias/50184125/18029824#2

Köszönöm a képeket, de úgylátszik nekem is kell még csinálni egyet, mert ahova te mutatsz ott nekem nem az van. :?

Hanem amit múltkor is írtam a 4 bordában: GM | kb8-10szám | kb8-10szám | P3-4számkötőjel1szám.

Legjobb emlékeim szerint.

Link to comment
Megosztás:

Sztem meg F13 van minden 1.4-esben de javítsatok ki ha tévedek.

Tévedsz. :lol:

Nekem a Patyi mondta, hogy F15 és ha 1.4ben nem lenne akkor biztos nem mondott volna ilyet, de nem tudom nálam mennyire nézte meg, ezért is szeretném már saját szememmel látni. Nameg jó lenne tudni az áttátelt is, de az szerintem az a 4.18 ami az első képen van.

Link to comment
Megosztás:

Igen, az áttételed 4.18, szal ennél már csak hosszabbat tudsz rakni.

Legjobb tudomásom szerint F15-ben nem volt gyárilag 4.18, úgyhogy

ez inkább F13 lehet. A házuk egyébként ugyanaz, úgyhogy külső

jegyek alapján nem igazán lehet beazonosítani. :lol:

Tudomásom szerint az ecotec 1.4-en volt csak F15. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.