Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Én kis kézi multiméterrel mértem anno a kábeleimet és elég szép ellenállása volt a rossz csatlakozók miatt!

Mivel a csatlakozók feje csak préselve van a kábel végére,egy idő után oxidálódik a vezeték és az ellenállás szépen megnő.

Ahány csatlakozási pont,annyiszor adódik össze és a végére igen szép érték jön ki.

Azért a 7-8 Ohm már pár ampernél is sok lenne, nem ekkora áramoknál. Gyakorlatilag nem lenne semmi töltésed. Sztem abban a 7-8 Ohmban benne lehettek a mérőzsinórjaid is, meg a kézimulti hibája. :) De az tény, hogy sokat számít minden csatlakozás, legjobb lenne ezüstözött (vagy aranyozott) huzalokat és csatikat alkalmazni az ilyen helyeken.

Link to comment
Megosztás:

Azért a 7-8 Ohm már pár ampernél is sok lenne, nem ekkora áramoknál. Gyakorlatilag nem lenne semmi töltésed. Sztem abban a 7-8 Ohmban benne lehettek a mérőzsinórjaid is, meg a kézimulti hibája. :) De az tény, hogy sokat számít minden csatlakozás, legjobb lenne ezüstözött (vagy aranyozott) huzalokat és csatikat alkalmazni az ilyen helyeken.

Persze a müszer nem pontos,mégiscsak egy ócska 700Ft-os müszer,de a gyári csatlakozások elég kakák!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyári központizár probléma:

Ha a vezetőoldal felöl zárok minden ok,

ha ugyanitt nyitok, nem nyitja ki az anyósülés felöli ajtót teljesen. (félig jön fel a gomb)

Ha a másik oldalon zárok nem zár be a vezető oldali ajtó,

ha ugyanitt nyitok,akkor pedig nem mindig nyílik a vezető oldali ajtó.

A hátsó ajtókkal minden rendben.

Mi lehet a gond?

köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Remélem tud vki segíteni. 95-ös 1.6 16V-s Astrám hideg motorral nem akaródzik elsőre elindulni: indításnál a fordulat 7-800 között mozog, fulladozik a motor. Csak a 2.-3. próba után tér magához a fordulatszám és megy fel 1500-ra. Mi lehet a gondja?

Kösz,

TT.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Remélem tud vki segíteni. 95-ös 1.6 16V-s Astrám hideg motorral nem akaródzik elsőre elindulni: indításnál a fordulat 7-800 között mozog, fulladozik a motor. Csak a 2.-3. próba után tér magához a fordulatszám és megy fel 1500-ra. Mi lehet a gondja?

Kösz,

TT.

Sztem elsőre egy alapjárati motor tisztogatás kéne neki, aztán ha nem javul, esetleg a motorhőmérséklet-jeladót is ki lehetne cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Ebben van olyan hogy alapjárati motor? (Astrásoktól kérdezem, nekem Calim van). Ha igen akkor én azt kipucolnám a helyedben ha fulladozik. Amúgymeg szvsz 1500-as alapjárati fordulatszám k. sok...

1500 hidegen, ami lemegy 750-re 1-2 perc után. sztem az 1500 normális hidegen. pucolást megpróbáljuk. kösz!

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszitek el, megvan, miért dadogott le és miért pörgött fel késlelteve a motor.....már majdnem szétszedtem az egész gépet..

Szét volt kicsit csúszva a lambda szonda csatija.. :)

Most viszont visszajött a régi hibácska: hideg indításkor kis időre visszaesik a fordulatszám 500 körülire, majd beáll a normális állapot....már mindent kis kütyüt ellenőriztem és tisztítottam. Egyedül a Map-szenzort nem tudom ellenőrizni, mert nemtom hogy kell...

Link to comment
Megosztás:

Az alapjárati motor lassan reagál... pucoltad már? folytószelepházat is?

A MAP szenzorod rendben van, ha nem jelzi a c. Egyébként a lambdát is

jeleznie kellett volna... világít egyáltalán (gyújtás ráadásnál, amíg nem indul a motor)?

Pucultam az alajárati motort és a fojtószelepházat is.A check kontrol jelzi a map-szenzor hibát, de lehet azért, mert úgy húztam le a csatiját, hogy az akkuról nem vettem le a sarukat...

a visszajelző lámpácska működik, igen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.