Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Na nekem meg nem működik, úgyhogy nem tudom.

Ja, hát aki Vistát használ...

Én is próbáltam már (egy külön vinyón), de nem jött be. Főleg az nem tetszett, amikor valamit telepíteni akartam, és kijelentette, hogy nem vagyok admin :huh: egy user volt csak és nem voltam admin... format c: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja, hát aki Vistát használ...

Én is próbáltam már (egy külön vinyón), de nem jött be. Főleg az nem tetszett, amikor valamit telepíteni akartam, és kijelentette, hogy nem vagyok admin :huh: egy user volt csak és nem voltam admin... format c: :lol:

Sajnos nem tehetek mást, mint ezt használom, mert ezt adták hozzá. A gyártó honlapján meg nincs hozzá XP driver (ACER 5720Z)

Link to comment
Megosztás:

en is tobbekkozt ezert szedtem le a vistat... nem ment vele az EPC...

Xp-vel teljesen jol megy, de mint irtam IE -vel csak ... Mozillaval nem, amugy lehet azzal is menne de nem erdemes tokolni mert IE defaultal teljesen jol latszik minden persze az a kepbeilleszto modul nem art ha felvan telepitve ...

Link to comment
Megosztás:

Na jó kis EPC lavina indult el. :-)

A mire jó ez kérdésre a válaszom az, hogy a minap a nejem öreg A Corsáján beállt az első fék. A hiba hamar kiderült, a porvédő gumik tönkre mentek.

Mivel nem szakmám az autószerelés, így nagyon hasznos volt, hogy a programban meg tudtam nézni milyen részekből áll össze a féknyereg, majd a cikkszámokat telefonon bediktálva a kedvenc autósboltomban dolgozó ügyintézőnek egyértelműen meg tudtam rendelni ami kell hozzá.

Ez még egy egyszerű eset, de pl. amikor az Astra km óra meghajtó kerekét kellett a differenciálműben cserélni, akkor (még nem lévén meg ez a program) macerásabb volt telefonon megérttetni a sráccal, mire is van szükségem (lévén olyan alkatrészt szerintem még az életben nem adtak el abban a boltban). Végül ő küldte el e-mailen az ábrákat, hogy válasszam ki mire is van szükségem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt hiszem, a kormánynál az átvezető kábelem szakadt el, mert ég a légzsák lámpája, és nincs dudám.:huh:

Mennyire macerás ezt kicserélni? Esetleg nincs valakinek eladó?

Üdv.

Nem tudom, a dudának ven-e köze a légzsák átvezetőhöz, nem láttam még légzsákos kormányt belülről, de nekem akkor nem működött a duda, amikor a kormánykerék agyánál a földelése eloxidálódott. Egy kis lemeznek kellene az agy egyik üregében a testet biztosítani, de oxidos volt, és elfáradt, nem feszült a helyén. Ha a légzsák is oda lenne földelve, az lehet probléma esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt hiszem, a kormánynál az átvezető kábelem szakadt el, mert ég a légzsák lámpája, és nincs dudám.:lol:

Mennyire macerás ezt kicserélni? Esetleg nincs valakinek eladó?

Üdv.

Hát jah, az a kormányátvezető csere lesz.

Kormányt le kell venni, egyébként nem macerás.

Meg utána asszem tech2-vel kell kiütni a hibakódot.

Asszem drága lesz. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt hiszem, a kormánynál az átvezető kábelem szakadt el, mert ég a légzsák lámpája, és nincs dudám.:huh:

Mennyire macerás ezt kicserélni? Esetleg nincs valakinek eladó?

Üdv.

Ott a hiba.

Ki kell szedni a régit, mert 2 fajtát tettek belőle, mások a csatlakozók!

Ahogy Gabi is írta ezt a hibakódot csak Tech2 vel lehet kiütni...

Ha teszed bele a másikat akkor nagyon nézd meg hogy kell beletenni, mert asszem jobbra is 4,5 öt meg balra is 4,5 fordulatot kell tekerednie, különben elszakad.

De ez le van magán a házán is írva ángolul, illetve van egy jel is a házon is, meg a forgórészén is.

Link to comment
Megosztás:

Találtam itt, ezt: vatera.hu/opel_astra_alapjarati_motor_uj_47475562.html. Már tisztítottam az autóm alapjárati motortját, de úgy emlékszem az "dupla kúpos", nem olyen mint az ottani képen. A hirdetésben jól látszik a cikkszám is, akinek lehetősége van rá megnézhetné, hogy tényleg a C14SE (C16SE)-hez való-e. Ami még kérdés, hogy életszerű-e a 6.e.Ft-os ár,ha új, és a mexikói összeszerelés jót jelent-e? Engem csak kíváncsiságból érdekelne a dolog, mert egyelőre jó ami van, de már sokszor előkerült ez a téma.

Link to comment
Megosztás:

EPC programho még egy kicsit hozzászólva.

epc3.homeip.net

Itt van egy működő változat. Nekem az ábrákat nem hozza be, mert nem bírom feltenni a szükséges java aplikációt.

A popup ablakokat engedni kell, mert csak úgy működik.

Ez sirály.. nekem hozza az ábrákat is.. lehet mert anno a cd-s EPC vel is szórakoztam.. de emlékeim szerint valami nem volt kóser vele..de ez tökéletesen megy.. annyi hogy nethez kötött..

Link to comment
Megosztás:

Találtam itt, ezt: vatera.hu/opel_astra_alapjarati_motor_uj_47475562.html. Már tisztítottam az autóm alapjárati motortját, de úgy emlékszem az "dupla kúpos", nem olyen mint az ottani képen. A hirdetésben jól látszik a cikkszám is, akinek lehetősége van rá megnézhetné, hogy tényleg a C14SE (C16SE)-hez való-e. Ami még kérdés, hogy életszerű-e a 6.e.Ft-os ár,ha új, és a mexikói összeszerelés jót jelent-e? Engem csak kíváncsiságból érdekelne a dolog, mert egyelőre jó ami van, de már sokszor előkerült ez a téma.

Érdekes, a cikkszám szerint az EPC program (sajnos nincs frissítve a 600 napja lejárt adatbázisa) szerint pl C14NZ motorba való ez a kütyü, ami szerintem központi befecskendezős. Legalábbis az én autómban az.

Ez ellentmond a hirdető leírásának. Szóval valami nem stimmel.

Itt a kép a katalógus keresőjéből.

http://www.ahova.hu/astra

update

Megnéztem a korábban ajánlott netes katalógusban is (ami friss), ott is ugyanezt az eredményt kaptam.

Link to comment
Megosztás:

Találtam itt, ezt: vatera.hu/opel_astra_alapjarati_motor_uj_47475562.html. Már tisztítottam az autóm alapjárati motortját, de úgy emlékszem az "dupla kúpos", nem olyen mint az ottani képen. A hirdetésben jól látszik a cikkszám is, akinek lehetősége van rá megnézhetné, hogy tényleg a C14SE (C16SE)-hez való-e. Ami még kérdés, hogy életszerű-e a 6.e.Ft-os ár,ha új, és a mexikói összeszerelés jót jelent-e? Engem csak kíváncsiságból érdekelne a dolog, mert egyelőre jó ami van, de már sokszor előkerült ez a téma.

Hello!

Én nyáron vettem C'16NZ motorosba való alapjárati motort utángyártottat 7000 ft ért hogy mexikói ne zavarjon az ár szerintem korrekt egy tork csavarkulcs kell hozzá és már helyén is van, ha tényleg ez kell!

Szerintem jó az ár habár amit én vettem a NZ motorosba való volt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.