Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Kiru ! És ezt a C-t a múltkoór mikor a kannás olaj vétel volt mé'nem moónctaad? :) :)

Mennyibe kerül?

Kérdezted? :D

De amúgy az adalékot friss olajba szokás önteni, szal majd a legközelebbi olajcserénél

térjünk vissza rá, és ne felejtsd el jelezni ezen igényed. :)

9250Ft a kisker ára, ebből jöhet le a 10% kedvezmény.

Link to comment
Megosztás:

Kérdezted? :lol:

De amúgy az adalékot friss olajba szokás önteni, szal majd a legközelebbi olajcserénél

térjünk vissza rá, és ne felejtsd el jelezni ezen igényed. :)

9250Ft a kisker ára, ebből jöhet le a 10% kedvezmény.

No ezmáá igeen !! :) :) Máármint szép ára von !

És ez az adalék csak 5liter olajhoz elég?

Amúgy a napokban figyeltem fel rá, hogy mintha kissé záptojás szagú lenne a kipuffogott elegy :D Ez lehet a Megalene miatt?

Tegnap indítást követően már járó, de még korántsem üzemmeleg mocival tötyögten a lakóházak között, még nem tudtam 40-50km/h-val menni 2 alkalommal is felvillant néhány másodpercre a motor elektronika jelzőlámpa :lol: Lehet, hogy halódik a lambda szondám?

Link to comment
Megosztás:

Ja, lehet hogy a lambda.

A szag inkább a katalizátoré lehet :lol:

Első adalékolásnál teljes flakont kell használni, utána viszont már olajcserénként

csak a felét :lol:

Köcönöm a gyors választ !!

A fene ebbe az üres pénztárcáábaa !! :) :)

Hiába csak 10 éves a vas. 1gyre több kis apró vagy majdnem apró dolog adja fel :)

Gondolom várjak még bármelyik (lambda-, katalizátor) cseréjével, amíg szinte mindíg stabilan jelentkezik a hiba?

Bár egyik sem olcsó ! A bosh lambda 25-30, a katalizátor szintén 30 lehet :D

Link to comment
Megosztás:

Tavaly asszem 22 volt a gyári lambda, te tényleg várjál vele még.

Meg nézd meg, mi a hibakód egyáltalán, ha van. :)

Kipuffnál érdemes megnézni, nem tört-e össze a katalizátor

belseje, mert az tud meglepit okozni. ütögesd meg alulról a katalizátort

kicsit, ha csörög benne valami, akkor ki kell venni az egész katot.

Link to comment
Megosztás:

Most vettem bosch egyvezetékes lambdát x14xe-be 12300 Ft a unixnál :)

az univerzális lambdák nem szoktak sokáig jók lenni, ezért érdemes a gyárit venni.

hiába a márka, nem teljesen úgy működik, mint a gyári, így hamarabb kicsúszik

a tartományból. A gyárinak mondjuk nemtom ki a beszállítója, hogy van-e olyan

márkájú ident cucc hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Tavaly asszem 22 volt a gyári lambda, te tényleg várjál vele még.

Meg nézd meg, mi a hibakód egyáltalán, ha van. :)

Kipuffnál érdemes megnézni, nem tört-e össze a katalizátor

belseje, mert az tud meglepit okozni. ütögesd meg alulról a katalizátort

kicsit, ha csörög benne valami, akkor ki kell venni az egész katot.

Háát 'cce !

Szombaton kopogtatok majd ! :)

A TID kijelzőn megjelenő sebesség az hiteles? Értem ez alatt, hogy köztudott a km óra csalása, ami a TID-en megjelenik az korrektebb??

Link to comment
Megosztás:

Általában a spirálos órák 6-10%, az elektronikusak 4-6% körül felfele. Persze ez csak gyári méretű kerekre

érvényes, ha már más típusú gumi van akár az autón, mint a gyári, az is adhat 1-2%-ot :)

TID-en sokmindentől függ a pontossága, némelyikben pontosabb mint az óra, némelyikben nem.

Lévén a TID-ek nem tudják mi van alattuk, míg az órákat a W számmal lehet variálni a különböző

gyári konfighoz.

Link to comment
Megosztás:

az univerzális lambdák nem szoktak sokáig jók lenni, ezért érdemes a gyárit venni.

hiába a márka, nem teljesen úgy működik, mint a gyári, így hamarabb kicsúszik

a tartományból. A gyárinak mondjuk nemtom ki a beszállítója, hogy van-e olyan

márkájú ident cucc hozzá.

Bosch a beszállító de majdnem mindegyik opelnek más a cikkszáma igy mindegyiket átudjuk váltani Boschra ami persze ugyanugy gyári....

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, hogy szinte minden autótipus órája csal.

Szándékosan mutatnak nagyobb sebességet a valóságosnál és úgy tapasztaltam, hogy ez a csalás nem lineáris. Minél nagyobb a sebesség, annál nagyobb a csalás.

Egy GPS-el lehet viszonylag pontosan saccolni a sebességet.

Link to comment
Megosztás:

ammegmi? :)

"Positive Crankcase Ventillation enhancer" Ámcsi találmány, do it yourself! Megfogja a trutyit amit egyébként a motor visszaszívna a forgattyúsházból a szívócsőbe. :) Ja, és természetesen a vízpárát is. Csak időnként le kell csapolni belőle.

Link to comment
Megosztás:

"Positive Crankcase Ventillation enhancer" Ámcsi találmány, do it yourself! Megfogja a trutyit amit egyébként a motor visszaszívna a forgattyúsházból a szívócsőbe. :) Ja, és természetesen a vízpárát is. Csak időnként le kell csapolni belőle.

Ára? Mekkora macera beinstallálni?

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, hogy szinte minden autótipus órája csal.

Szándékosan mutatnak nagyobb sebességet a valóságosnál és úgy tapasztaltam, hogy ez a csalás nem lineáris. Minél nagyobb a sebesség, annál nagyobb a csalás.

Egy GPS-el lehet viszonylag pontosan saccolni a sebességet.

Én egyedül az f astránál vettem eddíg észre...

Az únóm sose csinált ilyet...bár azzal nem is volt "nagyobb sebesség" :)

Link to comment
Megosztás:

"Positive Crankcase Ventillation enhancer" Ámcsi találmány, do it yourself! Megfogja a trutyit amit egyébként a motor visszaszívna a forgattyúsházból a szívócsőbe. :) Ja, és természetesen a vízpárát is. Csak időnként le kell csapolni belőle.

Áhám. Szóval egy lecsapató tartály :)

Na ilyenem nekem is van a versenyautón, csak ott egy szűrőben végződik a kartergázcső :)

Link to comment
Megosztás:

Áhám. Szóval egy lecsapató tartály :)

Na ilyenem nekem is van a versenyautón, csak ott egy szűrőben végződik a kartergázcső :)

No azé ez igy már érthetőbb !! :) :D A kartergáz visszavezető gumicsőbe kell beleeszközölni. Sokan, mint tuning eszközt hirdetik

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.