Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

astra f -en honnan tudom,hogy az injektorhíd nyomásszabályzója a rossz vagy az injektorszelepek?

motorkód: X16XEL 1.6 16V eco-tec motoros.

Az injektorhídon van egy szelep, hasonló, mint a kerekeken. Azon rá lehet mérni spéci műszerrel a nyomásra.

Illetőleg az injektorszelepeket ki lehet szedni, és el lehet vinni ultrahangos tisztításra, és mérésre.

Tápiószecső kartárs tud ehhez elérhetőséget is mondani :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megadta magát a km spirálom. Csak 1évet bírt pedig gyári volt :D Lehet a szereléssel nem stimmelt valami.

A nagy gondom az, hogy a váltón lévő ellendarab amive a spirál négyszög vége megy abba beletört az előző vége és nem tudom kiszedni meg aztán nem is igazán férek hozzá.

Le lehet szedni azt a részt valahogy a váltóról hogy kézbevéve bányásszam ki belőle a beletört darabot?

Látok ott egy darab csavart. Azt kicsavarva kivehető?

SOS kellene a válasz mert nagyon nem szeretnék a dugóban hazafele állandóan lefulladozba közlekedni.

Esetleg valami rajzot, robbantott ábrát is megköszönnék ha valakinek kéznél az epc :D

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

...a fogyóban levő hidraulika olaj miatt a szivattyú annyira feltüzesedhetett, hogy kiforrt az olaj a tartály tetején keresztül és ott szétfröcskölődött. Szóval vigyázni vele, mert nagyobb kár is keletkezhet.

Már nekem is kéne utántölteni a szervó olajtartályába, így 5 év használat után. Már alig ér az a kis hengeres izé az olajba. A kocsihoz kaptam egy fehér GM-es falkonba pirosas színű olajat, amit én elsőre hajtóműolajnak néztem, de tollal rá van írva, hogy szervóolaj. Sajna a falkonról a cimke már hiányzik. Hogy lehet megbizonyosodni erről?

Link to comment
Megosztás:

Már nekem is kéne utántölteni a szervó olajtartályába, így 5 év használat után. Már alig ér az a kis hengeres izé az olajba. A kocsihoz kaptam egy fehér GM-es falkonba pirosas színű olajat, amit én elsőre hajtóműolajnak néztem, de tollal rá van írva, hogy szervóolaj. Sajna a falkonról a cimke már hiányzik. Hogy lehet megbizonyosodni erről?

Márts bele valamit a szervotartályba, és hasonlítsd össze a színüket, szagukat. Általában van különbség az olajak között.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megadta magát a km spirálom. Csak 1évet bírt pedig gyári volt :D Lehet a szereléssel nem stimmelt valami.

A nagy gondom az, hogy a váltón lévő ellendarab amive a spirál négyszög vége megy abba beletört az előző vége és nem tudom kiszedni meg aztán nem is igazán férek hozzá.

Le lehet szedni azt a részt valahogy a váltóról hogy kézbevéve bányásszam ki belőle a beletört darabot?

Látok ott egy darab csavart. Azt kicsavarva kivehető?

SOS kellene a válasz mert nagyon nem szeretnék a dugóban hazafele állandóan lefulladozba közlekedni.

Esetleg valami rajzot, robbantott ábrát is megköszönnék ha valakinek kéznél az epc :D

Előre is köszi a segítséget!

Ha kiveszed azt a csavart, elvileg kijön felfelé a fogaskerék.

Link to comment
Megosztás:

Ha indítás után bugyborékolás jön a benzintankból, az mitől lehet? Gondolom valahol levegő kerülhet a rendszerbe, de hol? :D

Az injektor vagy a visszacsapószelep elengedi idővel a rendszerből a benyát, és indításkor a rendszerben

a helyére kerülő levegőt a tankba nyomja vissza. Próbálj egy injektortisztítást a protec adalékkal :D

Link to comment
Megosztás:

Az injektor vagy a visszacsapószelep elengedi idővel a rendszerből a benyát, és indításkor a rendszerben

a helyére kerülő levegőt a tankba nyomja vissza. Próbálj egy injektortisztítást a protec adalékkal :D

Gábor, hol van ez a visszacsapószelep? Nekem egy nap állás után már több, mint 1 másodpercig kell indítóznom, időjárástól függetlenül. Arra gondoltam, ha tennék bele egy ilyen autósboltokban kapható visszacsapószelepet, amit főleg dieselekhez szoktak alkalmazni, azzal megoldódna a dolog?

Link to comment
Megosztás:

Gábor, hol van ez a visszacsapószelep? Nekem egy nap állás után már több, mint 1 másodpercig kell indítóznom, időjárástól függetlenül. Arra gondoltam, ha tennék bele egy ilyen autósboltokban kapható visszacsapószelepet, amit főleg dieselekhez szoktak alkalmazni, azzal megoldódna a dolog?

AC pumpában.

De leginkább az injektor szokta elereszteni a nyomást. Injektor pucolás kéne, persze lehet hogy el van már kopva, és

akkor nem sokat segít az sem. Amúgy az 1-2mp nem sok, ennyi néha azért is kell, mert pozícióba kell kerülnie a vezérműtengelynek,

hogy az ecu felélessze a motort.

Link to comment
Megosztás:

Az injektor vagy a visszacsapószelep elengedi idővel a rendszerből a benyát, és indításkor a rendszerben

a helyére kerülő levegőt a tankba nyomja vissza. Próbálj egy injektortisztítást a protec adalékkal :P

Köszönöm :D . Egy kis E85 nem lenne jó neki?

Gábor, hol van ez a visszacsapószelep? Nekem egy nap állás után már több, mint 1 másodpercig kell indítóznom, időjárástól függetlenül. Arra gondoltam, ha tennék bele egy ilyen autósboltokban kapható visszacsapószelepet, amit főleg dieselekhez szoktak alkalmazni, azzal megoldódna a dolog?

Kérdezni is akartam, hogy beszerelted-e már? De ezek szerint még nem :D. Én is venni akartam, de nem kaptam ilyen szelepet. Megkérdezhetem, hol sikerült venned?

Link to comment
Megosztás:

Kérdezni is akartam, hogy beszerelted-e már? De ezek szerint még nem :D. Én is venni akartam, de nem kaptam ilyen szelepet. Megkérdezhetem, hol sikerült venned?

Nálunk a helyi autósboltban lehet kapni, többféle méretben is. Egyirányúsító szelepnek nevezik.

Link to comment
Megosztás:

Nálunk a helyi autósboltban lehet kapni, többféle méretben is. Egyirányúsító szelepnek nevezik.

Magyarul visszacsapószelep. Én is vettem egyet kb 2 hónapja Budafokon az autósboltban 1800 Ft-ért, rézből van és a hidrogén vezetékembe tettem. Azóta is jól működik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki kezd behalni az AC-m. Akadozva húz a kocsi, alig megy, pedig gyújtás ok, és a hátrafelé menő vezetékköteg annyira melegszik, hogy a padlókárpiton és a műanyag borításon keresztül is érzem... Ha tényleg az AC halt meg, csere lesz. Volt esetleg valaki, aki olcsón megúszta? Most beszéltem a Csergővel, 90.000 körül van a gyári, 50.000-60.000 között a bosch, és 10e körül valami, amit nem ajánlottak. Bontóból nem szívesen vennék, mert ha egy hét múlva meghal, mit csinálok? Na aki cserélt milyet vett, mennyiért, és hogy vált be? Astra-f, 1996, X14XE.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki kezd behalni az AC-m. Akadozva húz a kocsi, alig megy, pedig gyújtás ok, és a hátrafelé menő vezetékköteg annyira melegszik, hogy a padlókárpiton és a műanyag borításon keresztül is érzem... Ha tényleg az AC halt meg, csere lesz. Volt esetleg valaki, aki olcsón megúszta? Most beszéltem a Csergővel, 90.000 körül van a gyári, 50.000-60.000 között a bosch, és 10e körül valami, amit nem ajánlottak. Bontóból nem szívesen vennék, mert ha egy hét múlva meghal, mit csinálok? Na aki cserélt milyet vett, mennyiért, és hogy vált be? Astra-f, 1996, X14XE.

BOSCH BONTOTT

Tel: Cseh Ferenc 0670/7706316 A srác csak astrát calibrát bont! Én vásárolta tőle nagyon jó áron és jó cuccai vannak!

Vagy Dinit keresd itt fórumon. Nemtudom jó é neked ez az AC!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.