Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Ha 2-ben kigyorsításnál valamint motorféknél ugyancsak 2-ben berángat a verda akkor az kuplung-tárcsa lessz???

Nézd meg az adagolónál a csillapító munkahengert (adagoló és vízhűtő között fekete csőszerű valami) lehet azt eszi a fene, akkor szokott berángatni ha az kivan mint a liba de lehet hogy motortartó-gumibak probléma. Ha nem akkor egy tőlem okosabb megmondja.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

A bal hátsó kerék felől jövő ütemes halk cicergő-sziszegő hang, ami fékezéskor megszűnik, mi lehet? Valami beköltözött a fékbetét meg a tárcsa közé? A féktárcsán nem látok nyomot.

Ha mégse az lett, amit a Gabi mondott, akkor..

Esetleg ha már nagyon kopottak a betétek, azok is tudnak hangot adni. De az csak amikor rázkodik a kocsi.. pl macskakövön.

Illetve az inkább csörgő-zörgő hang, nem cicergő sziszegő.

Nekem pl ez volt.. ha finoman fékeztem megszünt..fék felenged.. újra volt...

Van egy kis rugós + alakú alkatrész.. az tolná szét a betéteket.. ha már nagyon kopott, akkor nem tudja, és tudnak mocorogni..

35021432.jpg

Link to comment
Megosztás:

ez szerintem rossz ötlet, más az égéstere, más lesz a kompressziója az egyik hengernek...

Azt én is gondoltam, hogy nem egyforma lesz.

Sajnos pont 1bár a külömbség, 3ban 13 a ban az egyben meg 12 bár.

De legalább szépen muzsikál, és egyenletesen jár.

De azért próbálok felhajtani egy SE dugót, sajnos felénk senkinek nem volt.

Újra meg most nem volt pénzem, mert hengerfejet is cserélni kellett, egy elrepedt olajszivattyú fogaskerék miadt volt minden, és az olajlámpám nem is jelzett pedig jó.

Ha valakinek lenne olcsón 78. 98 SE vagy SZ dugója gondoljon már rám.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.'110km sebességnél ráz a kormány meg némileg a kocsi is.Mi lehet csapágy,esetleg lengéscsillapitó?köszi

Sztem először is kerékcentírozás, aztán (főleg alufelninél) ellenőrizni kell, hogy nem tojás alakú-e valamelyik, mert akkor azt görgőztetni kell. Lehet még alsó gömbfej is kopott, ill. vkinek volt már a váltótartó gumibak elöregedése miatt is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a következő történt a 2002-es Astra F 1,6-os autómmal.

Mentem vele 130 km-t, légkondival, majd megállás után jópár órával akartam indítani, s nem indult be. Csak pörgött, gyujtás ok volt, de nem akarta az igazságot. Gondoltam egy kicsit a gázpedált megnyomkodom, aztán erre nagy nehezen beindult, túráztastnom kellett a motort, de szépen elkapta, igaz kicsit "traktorosan" szolt egy ideig és pár 100 méterig, de utána minden ok volt vele.

Másnap beindítom, indulnék vissza a 130 km-re, jövök 120-al kb, megy a légkondi, m3-ason baleset, jön a forma 1 miatt kocsikáosz, aztán pesttől 19 km-re az autó leállt. Indítás semmi. Gyujtás van, köszörül, semmi. Párszor próbáltam semmi. Kitoltuk az autópálya leállósávjába, haveroknak telcsi, jöjjenek, aztán kicsit lehülés után pöccre beindult

Örömöm persze volt, de ez így nem ok nyilván. Mi lehet a hiba? Önindító? Gyertyák? Elosztó? Vagy légszűrő? Volt vkinek hasonló gondja, poblémája?

P.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a következő történt a 2002-es Astra F 1,6-os autómmal.

Mentem vele 130 km-t, légkondival, majd megállás után jópár órával akartam indítani, s nem indult be. Csak pörgött, gyujtás ok volt, de nem akarta az igazságot. Gondoltam egy kicsit a gázpedált megnyomkodom, aztán erre nagy nehezen beindult, túráztastnom kellett a motort, de szépen elkapta, igaz kicsit "traktorosan" szolt egy ideig és pár 100 méterig, de utána minden ok volt vele.

Másnap beindítom, indulnék vissza a 130 km-re, jövök 120-al kb, megy a légkondi, m3-ason baleset, jön a forma 1 miatt kocsikáosz, aztán pesttől 19 km-re az autó leállt. Indítás semmi. Gyujtás van, köszörül, semmi. Párszor próbáltam semmi. Kitoltuk az autópálya leállósávjába, haveroknak telcsi, jöjjenek, aztán kicsit lehülés után pöccre beindult

Örömöm persze volt, de ez így nem ok nyilván. Mi lehet a hiba? Önindító? Gyertyák? Elosztó? Vagy légszűrő? Volt vkinek hasonló gondja, poblémája?

P.

Gyújtásmodul, benzinpumpa reléje, alapjárati motor, motorhőfok jeladó... De várd meg a hozzáértőket is :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a következő történt a 2002-es Astra F 1,6-os autómmal.

Mentem vele 130 km-t, légkondival, majd megállás után jópár órával akartam indítani, s nem indult be. Csak pörgött, gyujtás ok volt, de nem akarta az igazságot. Gondoltam egy kicsit a gázpedált megnyomkodom, aztán erre nagy nehezen beindult, túráztastnom kellett a motort, de szépen elkapta, igaz kicsit "traktorosan" szolt egy ideig és pár 100 méterig, de utána minden ok volt vele.

Másnap beindítom, indulnék vissza a 130 km-re, jövök 120-al kb, megy a légkondi, m3-ason baleset, jön a forma 1 miatt kocsikáosz, aztán pesttől 19 km-re az autó leállt. Indítás semmi. Gyujtás van, köszörül, semmi. Párszor próbáltam semmi. Kitoltuk az autópálya leállósávjába, haveroknak telcsi, jöjjenek, aztán kicsit lehülés után pöccre beindult

Örömöm persze volt, de ez így nem ok nyilván. Mi lehet a hiba? Önindító? Gyertyák? Elosztó? Vagy légszűrő? Volt vkinek hasonló gondja, poblémája?

P.

Esetleg ac pumpa vagy a relé. Előfordul, hogy melegtől kontaktos lesz az ac reléje. Ha indítóztál és nem indult motor amellett pumpa hangját hallottad?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a következő történt a 2002-es Astra F 1,6-os autómmal...

Kezdek arra gyanakodni, ez valami szériahiba lehet, a héten már vagy a harmadik ilyet olvasom, és az enyém is előadta.

Én az AC-relénél kotorásztam kicsit, volt bekötve egy rejtett lopásgátló kapcsoló, ami megszakította az AC-relé áramkörét, azt kivettem, megcsiszoltam a relé érintkezőit, és azóta nem adta elő a dolgot az autó.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg ac pumpa vagy a relé. Előfordul, hogy melegtől kontaktos lesz az ac reléje. Ha indítóztál és nem indult motor amellett pumpa hangját hallottad?

Bevallom nagy szakértő nem vagyok, indítóztam, olyan volt mint egy sima indítás, csak nem indult be a motor, illetve egyszer, kétszer azért mintha elkapta volna, de nem sikerült. Sajna nem tudom milyen az AC hangja. Tehát olyan volt, mint egy sima indítás. S mivel nem indult be, gondoltam, hogy vagy nem kap elektromosságot, tehát nincs szikra, mert csak az hiányzott hogy begyújtsa. Akkor vélhetően ez az AC relé lesz a ludas, ez a melegtől bekrepált. De ahogy kihült, onnan ment. Kinyitottam a motorháztetőt is, ott középen volt egy kis tégely, abban nem volt semmi. Sajnos nincs meg a könyvve, így ott enélkül nem tudtam, mi van abban a tartályban. Ahogy szemben állunk középen, egy kicsit jobbra fent egy kis tégely.

Link to comment
Megosztás:

Megnézetem majd.Uj gumik vannak fent,friss centirral acél felnivel.A többi lehetséges probléma.Köszi

A gumi is lehet hibás, mostanság nem ritka. Múltkor kolegám pirelli gumijai voltak ilyenek, 4 újból kettő mintahibás volt,

ezért rázott neki. visszavitte, cserélték.

Pat!

AC relé, AC pumpa, főtengely jeladó (ha van). De vidd szerelőhöz szerintem, ha ennyire nem vágod még a témát.

Pesten Patyi Laci (13. ker, Tatai u. 70.) és a Dedeó műhely (M5 kivezető, www.strohm.hu) az ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

A gumi is lehet hibás, mostanság nem ritka. Múltkor kolegám pirelli gumijai voltak ilyenek, 4 újból kettő mintahibás volt,

ezért rázott neki. visszavitte, cserélték.

Pat!

AC relé, AC pumpa, főtengely jeladó (ha van). De vidd szerelőhöz szerintem, ha ennyire nem vágod még a témát.

Pesten Patyi Laci (13. ker, Tatai u. 70.) és a Dedeó műhely (M5 kivezető, www.strohm.hu) az ajánlott.

Kösz.

Lehet, hogy elgurulok, bár szomszédom is autószerelő, ránézetek vele:-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a következő történt a 2002-es Astra F 1,6-os autómmal.

Mentem vele 130 km-t, légkondival, majd megállás után jópár órával akartam indítani, s nem indult be. Csak pörgött, gyujtás ok volt, de nem akarta az igazságot. Gondoltam egy kicsit a gázpedált megnyomkodom, aztán erre nagy nehezen beindult, túráztastnom kellett a motort, de szépen elkapta, igaz kicsit "traktorosan" szolt egy ideig és pár 100 méterig, de utána minden ok volt vele.

Másnap beindítom, indulnék vissza a 130 km-re, jövök 120-al kb, megy a légkondi, m3-ason baleset, jön a forma 1 miatt kocsikáosz, aztán pesttől 19 km-re az autó leállt. Indítás semmi. Gyujtás van, köszörül, semmi. Párszor próbáltam semmi. Kitoltuk az autópálya leállósávjába, haveroknak telcsi, jöjjenek, aztán kicsit lehülés után pöccre beindult

Örömöm persze volt, de ez így nem ok nyilván. Mi lehet a hiba? Önindító? Gyertyák? Elosztó? Vagy légszűrő? Volt vkinek hasonló gondja, poblémája?

P.

Próbáld meg, vedd le a porlasztó fedelét az a nagy fekete bigyó két csavarral, öntsél pár korty benzint a pillangószelepre, ha beröffen majd leáll akkor üzemanyag rendszer. Relé, benzinszürő,ac pumpa. Amúgy ha figyelsz gyujtásnál is bekapcsol pár másodpercre, ha ketten vagytok hasalj a kocsi alá a tankhoz. Persze biztos van elegánsabb megoldás is! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Honnan tudod hogy NZ? De ha az és le van szedve a fedél, akkor amúgy is látni hogy nyomja-e a benzint, nem kell öntögetni.

Igaz nem tudom hogy nz, ez eszembe se jutott :lol: az öntögetést én hirtelen felindulásból csináltam, ez enyhitő körülmény nem? :lol: . Végül is mindegy csak kiderüljön a bibi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Bár még új tag vagyok de szeretném a segítségeteket kérni egy astra f műszaki problémára, fontos lenne mert elég aggasztó.

A műszerfalon lévő motor diagnosztika (narancssárga) motorfék használata közben tartósan világít és csak jóval később vagy el sem alszik amíg újra nem indítom a verdát. Szerintetek mi lehet a hiba??? A motor teljesítményén és fordulatszámán sem veszek észre semmi változást. Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

u.i.: C14NZ motoros astra f (1991) combi

Krokodil14 :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Bár még új tag vagyok de szeretném a segítségeteket kérni egy astra f műszaki problémára, fontos lenne mert elég aggasztó.

A műszerfalon lévő motor diagnosztika (narancssárga) motorfék használata közben tartósan világít és csak jóval később vagy el sem alszik amíg újra nem indítom a verdát. Szerintetek mi lehet a hiba??? A motor teljesítményén és fordulatszámán sem veszek észre semmi változást. Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

u.i.: C14NZ motoros astra f (1991) combi

Krokodil14 :lol:

Így látatlanban a kilométeróra útjeladóját gyanítanám, mutat rendesen a kmóra?

De villogtasd ki, ahogy előttem írták :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.