Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

A középkonzolon a kijelző CSAK a saját hibakódjait tudja megjeleníteni, a motorvezérlő kódjai CSAK a diagcsatin

megfelelő műszerrel, vagy a check lámpa villogtatásával olvasható ki :rolleyes:

Az igaz, hogy nem dob ki minden hibát, de az alapvető hiba kiolvasásra szerintem jó. Illetve ami pozítív, hogy menetközben is meg lehet nézni, ha esetleg történik valami a kocsival. Pár hónapja néztem az opel diagnosztikai programot, azzal összehasonlítva is kevesebbet ír ki. Már régebben néztem.

Más kérdés:

Opelre mennyire jellemzőek a balmenetes csavarok a motor környékén? (Ecotec X14x)

Link to comment
Megosztás:

Az igaz, hogy nem dob ki minden hibát, de az alapvető hiba kiolvasásra szerintem jó. Illetve ami pozítív, hogy menetközben is meg lehet nézni, ha esetleg történik valami a kocsival. Pár hónapja néztem az opel diagnosztikai programot, azzal összehasonlítva is kevesebbet ír ki. Már régebben néztem.

Hogy lenne már jó, ha nem mondja meg az összes hibát?

Egyébként ha figyelmesen olvastál volna akkor láttad volna, hogy még akksisaru levételre sem törlődtek. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az igaz, hogy nem dob ki minden hibát, de az alapvető hiba kiolvasásra szerintem jó. Illetve ami pozítív, hogy menetközben is meg lehet nézni, ha esetleg történik valami a kocsival. Pár hónapja néztem az opel diagnosztikai programot, azzal összehasonlítva is kevesebbet ír ki. Már régebben néztem.

Opelre mennyire jellemzőek a balmenetes csavarok a motor környékén? (Ecotec X14x)

Mondtam, a kijelzőn csak a kijelző hibáit tudod olvasni. A motorvezérlő hibái közül EGYET SEM! :rolleyes: Kapish? :)

Nem jellemző :)

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki.

Remélem jó helyre írok. Va 1 olyan gondom (X14XE) elindulás után kb. 300 méter megtétele után olyan mindha nem menne 1 henger. Csak erölködik és kormol. Motordiagnosztikai lámpa nem világit. Van, hogy 10 Km-t is meg kell tennem mire elmúlik ez a próbléma. Előfordult olyan is, hogy el kellett vennem a gázt és újabb gázadásra megszünt. Ezzel sajna a fogyasztás is min. 10 liter. Még szerencse, hogy olcsó a benzin. Ha valakinek van némi ötlete azt szívesen veszem. Köszi. Üdv.:Gy.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki.

Remélem jó helyre írok. Va 1 olyan gondom (X14XE) elindulás után kb. 300 méter megtétele után olyan mindha nem menne 1 henger. Csak erölködik és kormol. Motordiagnosztikai lámpa nem világit. Van, hogy 10 Km-t is meg kell tennem mire elmúlik ez a próbléma. Előfordult olyan is, hogy el kellett vennem a gázt és újabb gázadásra megszünt. Ezzel sajna a fogyasztás is min. 10 liter. Még szerencse, hogy olcsó a benzin. Ha valakinek van némi ötlete azt szívesen veszem. Köszi. Üdv.:Gy.

Gyujtókábelek, elosztó fedél, gyertyák?

Link to comment
Megosztás:

Gyujtókábelek, elosztó fedél, gyertyák?

Új GM 2 pólusú gyertyák vannak benne. A kábelekre halottam olyat, hogy érdemes szigetelő szalaggal áttekerni. Szerintem az enyémen nincs elosztó fedél, vagyis tök egyben van a gyújtótrafóval (1.4 16v 90 le). Megnézem melyik a legolcsobb és ezzel kezdek. Köszi. Gy.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki.

Remélem jó helyre írok. Va 1 olyan gondom (X14XE) elindulás után kb. 300 méter megtétele után olyan mindha nem menne 1 henger. Csak erölködik és kormol. Motordiagnosztikai lámpa nem világit. Van, hogy 10 Km-t is meg kell tennem mire elmúlik ez a próbléma. Előfordult olyan is, hogy el kellett vennem a gázt és újabb gázadásra megszünt. Ezzel sajna a fogyasztás is min. 10 liter. Még szerencse, hogy olcsó a benzin. Ha valakinek van némi ötlete azt szívesen veszem. Köszi. Üdv.:Gy.

Gyújtókábelek cseréje,gyertyák cseréje első körben.Alapjárati,AGR takarítás,motor hőfokjeladó kimérése.Én ezzel kezdeném.

Hanyas évjáratú a gépsas?

Link to comment
Megosztás:

Új GM 2 pólusú gyertyák vannak benne. A kábelekre halottam olyat, hogy érdemes szigetelő szalaggal áttekerni. Szerintem az enyémen nincs elosztó fedél, vagyis tök egyben van a gyújtótrafóval (1.4 16v 90 le). Megnézem melyik a legolcsobb és ezzel kezdek. Köszi. Gy.

Semmi esetre sem tekerném semmivel körbe,annyit ér,mint halottnak a csók.

Tessék újat venni,nem kell rögtön a gyári,10E körül megvan egy készlet az olasz ugy-ból.

Link to comment
Megosztás:

Új GM 2 pólusú gyertyák vannak benne. A kábelekre halottam olyat, hogy érdemes szigetelő szalaggal áttekerni. Szerintem az enyémen nincs elosztó fedél, vagyis tök egyben van a gyújtótrafóval (1.4 16v 90 le). Megnézem melyik a legolcsobb és ezzel kezdek. Köszi. Gy.

Nem ismerem ezt a típust, de nálam egy kábel megy a gyujtótrafótól az elosztófedélig ami pölö így néz ki, és onnan megy 4 kábel a gyertyákig. Ha ez hibás, törött, repedt, akkor előfordulhat, hogy hidegen nem, vagy gyenge szikrát ad. Ha meg tudod nézni melyik henger rendetlenkedik, próbálkozhatsz gyertyacserélgetéssel, vagy a gyujtási sorrendet NEM!!! felcserélve, kábel cserélgetésével, ha van hasonló hosszúságu. Vagy ha van a közelben ismerősöd ilyen motorral egy próbakörre kompett gyujtókábel készlet cserével.

Link to comment
Megosztás:

Nem ismerem ezt a típust, de nálam egy kábel megy a gyujtótrafótól az elosztófedélig ami pölö így néz ki, és onnan megy 4 kábel a gyertyákig. Ha ez hibás, törött, repedt, akkor előfordulhat, hogy hidegen nem, vagy gyenge szikrát ad.

Neki nincs külön trafó meg elosztó, hanem egy DIS modul van a Te elosztód helyén, úgyhogy ott csak 4 kábel van.

Link to comment
Megosztás:

Nem ismerem ezt a típust, de nálam egy kábel megy a gyujtótrafótól az elosztófedélig ami pölö így néz ki, és onnan megy 4 kábel a gyertyákig. Ha ez hibás, törött, repedt, akkor előfordulhat, hogy hidegen nem, vagy gyenge szikrát ad.

Ha nem ismered ne okoskodj bele! :) :rolleyes:

Amúgy murva könnyen kimérhető melyik kábel a rossz!

Fogsz egy drót darabot és az akksi negatív sarujához fogod.

Aztán elkezded húzni a gyújtókábel mellett 2-3mm távolságban végig sötétben és ahol szikrázik ott üt át.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem ismered ne okoskodj bele! :) :)

Amúgy murva könnyen kimérhető melyik kábel a rossz!

Fogsz egy drót darabot és az akksi negatív sarujához fogod.

Aztán elkezded húzni a gyújtókábel mellett 2-3mm távolságban végig sötétben és ahol szikrázik ott üt át.

Ha nyalogatom a kábeleket, úgy nem derül ki? Minek bonyolítani, drótdarab, meg ilyesmi... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Gyújtókábelek cseréje,gyertyák cseréje első körben.Alapjárati,AGR takarítás,motor hőfokjeladó kimérése.Én ezzel kezdeném.

Hanyas évjáratú a gépsas?

Hello. Alapjáratit kitakarítottam. Arra a hőfokjeledóra gondolsz ami a termosztát házon van? Amúgy most ju eszembe, hogy tavaly is a tél beáltával jöttek a gondok és most is. Legutóbb ahogy tavaszodott elmultaka tünetek. Próbáltam a kábeleket egyesével lehúzni és figyelni miként reagáll rá. Mind a 4 esetében (már amennyire fülre meg lehet állapítani) ugyan úgy viselkedett. Amúgy 1997 decemberi és 194000Km-t futott.

Link to comment
Megosztás:

Remélem jó helyre írok. Va 1 olyan gondom (X14XE) elindulás után kb. 300 méter megtétele után olyan mindha nem menne 1 henger. Csak erölködik és kormol. Motordiagnosztikai lámpa nem világit. Van, hogy 10 Km-t is meg kell tennem mire elmúlik ez a próbléma. Előfordult olyan is, hogy el kellett vennem a gázt és újabb gázadásra megszünt. Ezzel sajna a fogyasztás is min. 10 liter. Még szerencse, hogy olcsó a benzin. Ha valakinek van némi ötlete azt szívesen veszem. Köszi. Üdv.:Gy.

Én is a gyújtókábeleket tudom javasolni, annyi kiegészítéssel, hogy ellenállást is kéne mérni rajtuk.

Illetve a termosztátházon levő kétvezetékes hőmérséklet jeladón kellene ellenállást mérni hidegen és melegen is. Írd be ide, mit mértél.

A száma 90 412 884. 1.4i és 1.6 i változataira használják ezek közül is a 90-100 LE motorokkal szereltekre. http://www.teilesuche24.de/ersatzteile/rie...n,swag_40918944

Ismerem, nekem is ilyen van :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.