Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Akkor mégis csak bejött a tippem.Egyébként azt a szimering dolgot én sem tudom, de nekem is volt ilyen műtétem 1.5 éve, és azóta is műxik.

A tipp bejött, de csak az fogjon hozzá, akinek van egy kis műszaki érzéke, + 3 óra szabadideje. :oops:

Az egyik ismerősön mondta, hogy a szivattyúknál a a szimering után raknak egy kör alakú gumit a tengelyre, /amilyiken egy kicsi lyuk van, hogy ráfeszüljün a tengelyre/ hogyha tönkremenne a szimering ne menjen a víz a motorba, hanem annál lecsöpögjön. Úgyhogy tettem rá én is egy ilyen gumit a tengelyre, a műanyag porvédő alá. Kíváncsi leszek. :twisted:

Neked is rozsdás volt a tengely egy darabon?

Link to comment
Megosztás:

Az also gömbfejhez lehet kapni porvédő sipkát ? Ahogy néztem el van szakadva ...

És vajh mi lehet a váltómmal ...

Olyat csinált hogy 3. fokozatban gyorsításkor mintha morogna bizonyos fordulatnál ...

Ha a váltót picit előretolom abbahagyja ...

Vajon mi lehet ???

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Az alapjárati motorral kapcsolatban lenne egy pár kérdésem.

Hogyan kell speckón , jól megtisztitani?

Mivel kell tisztitani?

És a menetét a folyamatnak.Köszike előre is.

1. Elátkozod a sorsot, hogy 16 szelepes motorod van - ritka helyzet, de előfordulhat :) -.

2. Kibányászod az alapjáratmotort, azt hiszem csak aknáról lehet + alulról hozzáférni.

3: Kifújkálod féktisztitóval.

4: Tüdőkapacitás igénybevételével te magad átfújkálod.

5 : Hármas pont ismét.

6: Négyes pont ismét.

7 : Kicsit vársz had száradjon.

8: Visszarakod az alapjáratmotort.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eltört a km-spirál a gépben, olyan hogy 2 darabból van és középen szét lehet csavarni.Az autósboltban olyat adtak ami egyben van és a zacsira Kadett-E van írva.Jó lesz ez az Astrába/x16xel 1995/?

Nem, vidd vissza és kérj olyat ami két részből áll.

Én máskor kihívtam az eladót, hogy nézze meg miről beszélek, mert még nem látott kétrészest.

Kb 8000Ft a gyári új.

Link to comment
Megosztás:

pjoc!

Röviden leírnád a munkafázisokat. (kevésbé műszaki embernek)

Előre is köszi.

Fényképeznem kellett volna :oops:

Leszeded a csom.tér ajtó borítását sok torx csavar fogja, utánna beűről 2 lemez csavar tartja a motort + a kábelt kell széthúzni, aztán le kell vennni az ablaktörlőkart + és a vízvédőt kívülről, amit egy 20 as körüli anya rögzít, vigyázz be ne ejtsd a motort.

A motor alján sajnos szegecselve van a borítás :evil: , ezeket ki kell fúrni, én 3 -as fúróval átfurkáltam, aztán 8-assal lefúrtam a szegecsek fejét asszem 8 szegecs, de majd látod.

Leszeded az alsó takarólemezt és csodálkozol fél órát, hogy mennyi gány van benne. Nézd meg pontosan, hogy mi, hogy áll benne, mert ugyanúgy kell visszarakni.

Ezután ki kellene szedni a tengelyt, amin az ablaktörlő van, nagyon vigyázni kell a menetre,a tengely végén. /én kettő anyát hajtotttam rá, és az ütöttem finoman/

Kicsit nehezen jön ki.

Le kell mocskolni a tengelyt és ki kell takarítani a tengely peprselyét. /brigéciollal takarítottam ki/

Menetet fúrtam a kifúrt szegecsek helyére, aztán összerak csavarokkal, jó sok zsír kíséretében. :twisted:

Aztán visszaszerel és örül a jólműködő ablaktörlőmotornak.

Ha valami nem tiszta, kérdez és ha kihagytam valamit majd kijavítotok. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Pjoc akkor besegítek némi animációval :)

no itt védőkupak levesz az ablaktörlő alán alatta anya kiteker

gumik lehúz

ablaktörlőlapát lehúz

DSCF06781.jpg

itt borításokat leszed jó sok torxcsavar

s akkor meglátod a mocit magát!

DSCF06761.jpg

majd csati lehúz

2 tartócsavar kilazít (1ik alatt ott a föld)

DSCF06741.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

GPont irta a Kadett 1.6 Automata váltó topiban.

"Telefon szétszed, mi az egyes billentyűt ki szoktuk vezetékelni. Saját aksit nem használunk, stabilIC-vel oldjuk meg a tápot, az autó aksijáról, vagy külön riasztóaksiról. Szóval a kivezetékelt egyes gomb egy optocsatolón keresztül kap jelet, mikor a pager, vagy külső szirénakimeneten jön villany. A lényeg, hogy csak riasztáskor legyen rajta jel. Amelyik riasztón nincs ilyen, be lehet bonyolítani egy időzítővel, ami csak meghatározott idő után ad jelet a telcsinek, így kiküszöbölhető a be és kikapcsolási hang bekeverése. Telefonon egygombos tárcsázás és hívásismétlés bekapcs, és ha riasztás van, már hívja is a billentyűhöz tartozó számot. Ennél eccerűbben sztem nem lehet megcsinálni. "

Szerintem ez egy nagyon szupi dolog. Csak Én nem vagyok cool elektronikából :arrow: stabilIC, optocsatoló fajtája, tipusa stb.:idea: , de egy alkatjegyzékkel ellátott kapcsolásirajzzal azért elboldogulok. :downtown: Ezért érdeklődnék hol lehetne az idézett leírásról kapcsolásirajzot fellelni, illetve ha szépen KÉREM meg lehet e valakitől kapni. :oops:

Előre is köszi az infót.

Link to comment
Megosztás:

őő Nem vok teljesen képben, de stab ic-s táp a világ legyegyszerűbb dolga..

Pláne ha adott "szabvány" fesz. ha nem, akkor is kb... számolok..4-5 alkatrész...

Optocsatoló... ott sztem tök mindegy a tipus.. a telefonoknál gondolom a gomboknál nagyon minimális áram folyhat, igy akármelyik megteszi...

a lenyegük, hogy egy "dobozban" van egy led(nah az elé kelhet mondjuk ellenállat) meg egy optotranyó.. (álltalában).

Amikor a bemenetére(led) kakaó kerül.. pilácsol a led és a tranyo zár...

ezáltal olyan majdnem mint egy kapcsoló, csak nincs galvanikus kapcsolat.

De nem is rossz 5let amúgy.. meg is lehetne csinálni...

hmm. elgondolkodtam....

A stab ic dolog ha megmondod milyen feszre kell, tuti megy.. a többivel lehet kellene kisérletezni...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

De nem is rossz 5let amúgy.. meg is lehetne csinálni...

hmm. elgondolkodtam....

A stab ic dolog ha megmondod milyen feszre kell, tuti megy.. a többivel lehet kellene kisérletezni...

A mobiltelcsihez az autó 12V-os akku feszülségből kell 4.8 V qulomb. Én egy PANA G500-as áldoznék fel erre a célra. Megnéztem még az Erixon A1018-t és a Motorola M3888-t ezek aksijára is 4.8 V van irva. ( A töltőjük viszont 6-7 V-t ad le a töltéshez)

Az illesztő elektronikához nem tom mennyi kell, de gondolom valami hasonló 6 V körüli.

Link to comment
Megosztás:

Legyen annyi a stab IC, mint a telefon eredeti töltő tápja.

Ugyanis valszeg a telcsi tápbemenetén is van aktív eszköz, amin

van valamennyi feszültségesés. Tehát ha a töltő 6V-os, akkor 7806.

Ha 7V-os, akkor érdemes kipróbálni 7806-al, de ha nem jól működik,

akkor 7809-es, és sorosan a stabilizált kimenetre 3db 1N4001-es dióda.

Link to comment
Megosztás:

Skacok!

tegnap én is újat tudtam meg.

kollegám c18xe-jét bütykölgettem munkahelyen és mondta abs nincs kb 2 hete. Akkor beszéztem Gabival is, mindent leellenőriztem full yo volt, abs vezérlőt is csere hátha beüt semmi. Mind2 féklámpa ki volt égve :) Eredméyne: abs not workin + világított a visszajelzője.... ez azt hiszem elementáris hiba volt, de az életben nem gondoltam volna....

A másik mi lehet vajh :?:

A kocsinak semmi baja, csupán lámpánál ha állunk (ha hideg a moci ha meleg) néha kivillana a motorvisszajelző... és ekkor ha elindulun normál gázzal megtorpan vagy éppen csúnyán berángat az autó. Ha kap olyan 3000es fordulatot, akkor simán elindul.

Link to comment
Megosztás:

ez?

A másik mi lehet vajh

A kocsinak semmi baja, csupán lámpánál ha állunk (ha hideg a moci ha meleg) néha kivillana a motorvisszajelző... és ekkor ha elindulun normál gázzal megtorpan vagy éppen csúnyán berángat az autó. Ha kap olyan 3000es fordulatot, akkor simán elindul

ki kő olvasni a hibát. ez még bármi lehet....

mit mondtak mi 50???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.