Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Pedig nem nagy kunszt...

Szerencsére azt még nem kellett. Azon kívül szinte mindent. Egyszer hittem azt hogy elszált a töltésem, és hazafele csak helyzetjelzővel jöttem amikor nem volt szembeforgalom, de aztán kiderült, hogy csak egy bizti ment ki. Hogy emiatt miért égett a töltésjelző a mai napig nem tudom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon profi a fórum! Végigolvastam (van pár oldal :lol:, de nem találtam választ a problémámra.

Már többen írtatok a a generátor sípolós, ciripelős jelenségéről. Nekem 98as (60ezer km) astrán jött elő a probléma, egy hónapja ékszíj csere után, Bosch generátorral. Visszavittem, azt mondták, hogy csak a töltést hallom, és örüljek neki. Ez nem tetszett, így megmutattam egy ismerősnek, szerinte csapágyas, de nem érdemes megbontani egy működő generátort.

Engem viszont nagyon zavar (mintha egy porszívóval közlekednék).

Szerintetek érdemes-e megbontani, illetve házilag, vagy szakemberrel végeztessem?

Esetleg tudtok ajánlani valakit, aki segíthet?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Az enyémet inkább szakira bíztam...

Suttyó nagyon a Delco Remi generátor...főleg h van benne egy tűgörgős csapágy...ami nagyon hamar elkezd nyívni... :S

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon szoktak otthon generátort berhelni, általában szaki szokta csapágyazni.

Köszönöm a gyors válaszokat!

Tudsz esetleg ilyen szakit? Keresgéltem, de csak teljes generálozást találtam, az meg egy vagyon, és nincs is rá szükségem (elvileg).

Esetleg valakinek volt ilyen sípolása, ami a csapágycsere után megszűnt?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Tudsz esetleg ilyen szakit? Keresgéltem, de csak teljes generálozást találtam, az meg egy vagyon, és nincs is rá szükségem (elvileg).

Esetleg valakinek volt ilyen sípolása, ami a csapágycsere után megszűnt?

Egészen biztos, hogy a generátor ciripel? Ha leveszed az ékszíjat és úgy megy a motor akkor nem hallani?

Link to comment
Megosztás:

Egészen biztos, hogy a generátor ciripel? Ha leveszed az ékszíjat és úgy megy a motor akkor nem hallani?

Levettem az ékszíjat és csend lett. Kipróbáltam egy másik szíjjal, azzal is ciripel, tehát nem a szíj.

És csak az ékszíj (feltehetőleg az első) cseréje óta. Gyanúsan egybeesik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kézzel tudtam pörgetni, nem szorult, és semmi hangot nem adott ki.

A töltő fesz egyébként 14V körül van, nemtudom, hogy ez változtat-e valamiit?

Hello! Nem lehet hogy az ékszij feszitőnek van hangja? Nekem is az volt a baja és elég érdekes volt a hangja.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

az lenne a kérdésem hogy a C14NZ astránál a légszűrőházon levő hideg meleg levegő állító csappantyú meleg motornál se zárja el teljesen a meleg levegő utját, hanem kb fél állásban megáll, ezen hogy lehetne javítani hogy teljesen nyisson - zárjon? hideg motornál zár rendesen a friss levegő fele és nyit a meleg fele.

ha nem kap vákumot akkor kéne neki teljesen nyitnia hideg levegő fele és elzárnia a meleg levegő útját?

Link to comment
Megosztás:

Suttyó nagyon a Delco Remi generátor...főleg h van benne egy tűgörgős csapágy...ami nagyon hamar elkezd nyívni... :S

Szépen ki kell pucolni és egy szikra gond sem lesz vele pár évig. Az enyémét vagy 4 éve takarítottam ki és kentem be xintex hőálló zsírral valamint a tárcsa felőli 6203-as csapágyat kicseréltem portugál FAG csapágyra (amit nem lett volna muszáj csak ha már annyiban vagyok.. <_< ) és azóta sincs egy pillanatnyi probléma vele sem.. :)

Esetleg valakinek volt ilyen sípolása, ami a csapágycsere után megszűnt?

Amit leírtam, előfordul, hogy a zárt csapágyakat a gyárban épphogy bezsírozzák (de sajnos találkoztunk már olyannal ami még ott sem látott) úgyhogy érdemes előtte esetleg kipattintani belőle a porvédőt és megnézni és esetlegesen tömni belé egy kicsi zsírt, valamint a tűgörgős csapágy az ami vonyíthat de az már nem biztos, hogy menthető. Meg kell szemlélni..

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

az lenne a kérdésem hogy a C14NZ astránál a légszűrőházon levő hideg meleg levegő állító csappantyú meleg motornál se zárja el teljesen a meleg levegő utját, hanem kb fél állásban megáll, ezen hogy lehetne javítani hogy teljesen nyisson - zárjon? hideg motornál zár rendesen a friss levegő fele és nyit a meleg fele.

ha nem kap vákumot akkor kéne neki teljesen nyitnia hideg levegő fele és elzárnia a meleg levegő útját?

Nekem és Novyy-nak is úgy van, irtuk is már. :) Minek kérdezgeted minden másnap? - vagy az valaki más volt :) ...bocs, ha igen! <_<

Szerintem, ezt is irtam már, abban a szerkezetben van valami hőre reagáló rész is amelyik által tovább nyitja illetve zárja a levegő útját....de ezt nem tudom biztosra csak valószinűsitem.. Gondolom, ha igy van többünknek is, annak úgy is kell lennie. :lol:

Link to comment
Megosztás:

az lenne a kérdésem hogy a C14NZ astránál a légszűrőházon levő hideg meleg levegő állító csappantyú meleg motornál se zárja el teljesen a meleg levegő utját, hanem kb fél állásban megáll, ezen hogy lehetne javítani hogy teljesen nyisson - zárjon? hideg motornál zár rendesen a friss levegő fele és nyit a meleg fele.

ha nem kap vákumot akkor kéne neki teljesen nyitnia hideg levegő fele és elzárnia a meleg levegő útját?

a hideg-meleg állító nem vákumot használ, az bowdenes.

Link to comment
Megosztás:

a hideg-meleg állító nem vákumot használ, az bowdenes.

a légszűrőházon a frisslevegő és a kipufogó felől érkező levegőt állító csappantyú bowdenes???

vákumos az.

áááá....

hát úgy látom itt csak egyre messzebb kerülök a megoldástól.....

na mindegy,

visszarakom így, próbálom még tisztogatni a csappantyút hát ha akkor teljesen le tudná zárni a meleg levegőt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na fejlemény van. Találtam a közelben egy generátor felújítással foglalkozó céget.

A 2 csapágy cseréje 9500Ft nettó, és nincs rá garancia, mert ez csak részleges felújítás.

A teljes felújítás (szénkefe, csapágy, és még valami gyűrű?) 16 nettó, így viszont van fél év gari.

A harmadik lehetőség, hogy 4000 nettóért adnak nekem 2 csapágyat, "azt szevasz".

Szerintetek mennyire "veszélyes" házilag nekiállni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na fejlemény van. Találtam a közelben egy generátor felújítással foglalkozó céget.

A 2 csapágy cseréje 9500Ft nettó, és nincs rá garancia, mert ez csak részleges felújítás.

A teljes felújítás (szénkefe, csapágy, és még valami gyűrű?) 16 nettó, így viszont van fél év gari.

A harmadik lehetőség, hogy 4000 nettóért adnak nekem 2 csapágyat, "azt szevasz".

Szerintetek mennyire "veszélyes" házilag nekiállni?

Hát... ha van csapágylehúzód valamint alapvető szerszámaid, akkor neki lehet állni, lehúzó nélkül szerintem nem érdemes. Már ha kell hozzá lehúzó is, szerintem kell.

Link to comment
Megosztás:

Hát... ha van csapágylehúzód valamint alapvető szerszámaid, akkor neki lehet állni, lehúzó nélkül szerintem nem érdemes. Már ha kell hozzá lehúzó is, szerintem kell.

a csapágyházból megnézném, hogy szeded ki lehúzóval <_< :)

ha elszívsz egy cigit meg bedobsz egy sört közben, akkor szereléssel együtt fél óra az egész

viszont ha már bontod, akkor szíjtárcsát is érdemes lehet cserélni

Link to comment
Megosztás:

a csapágyházból megnézném, hogy szeded ki lehúzóval <_< :)

ha elszívsz egy cigit meg bedobsz egy sört közben, akkor szereléssel együtt fél óra az egész

viszont ha már bontod, akkor szíjtárcsát is érdemes lehet cserélni

Szíjtárcsát a főtengelyen, vagy a generátoron? Esetleg mind a kettőt?

Link to comment
Megosztás:

Találtam a közelben egy generátor felújítással foglalkozó céget.

A 2 csapágy cseréje 9500Ft nettó, és nincs rá garancia, mert ez csak részleges felújítás.

A teljes felújítás (szénkefe, csapágy, és még valami gyűrű?) 16 nettó, így viszont van fél év gari.

A harmadik lehetőség, hogy 4000 nettóért adnak nekem 2 csapágyat, "azt szevasz".

Szerintetek mennyire "veszélyes" házilag nekiállni?

Na ezek is jól lehúznának -már bocs de ha van egy kis kézügyességed simán megcsinálod magad ezeknek az árának a feléből.. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.