Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Jaja.. elösször én is azt akartam.. mert az az első "gát" ahogy elnéztem.

Csak aztán amikor megláttam az alsót is, azzal okoskodtam.

Meg el is fogyott a pasztám :oops: :lol:

Te magát a gumicsíkot kented be? vagy alányomtad? és mit mivel ?

Link to comment
Megosztás:

Jaja.. elösször én is azt akartam.. mert az az első "gát" ahogy elnéztem.

Csak aztán amikor megláttam az alsót is, azzal okoskodtam.

Meg el is fogyott a pasztám :oops: :lol:

Te magát a gumicsíkot kented be? vagy alányomtad? és mit mivel ?

Alányomtam, FBS-sel, adnak hozzá egy ügyes kis rövid csőrt.

Üvegragasztónak árulják, régebben ezzel ragasztották az akváriumokat, színtelen, jóformán mindene ragad.

Link to comment
Megosztás:

Jaja.. csak mondjuk én nem akartam véglegesíteni :wink:

mert neadj isten egy szélvédőcserénél akkor dobhatod azt a gumícsíkot.. vagy ez az FBS is amolyan gumiszerű vmi? (bevallom, életemben nem használtam még :oops: )

Igen olyan, "szilikon kaucsuk" ez a hivatalos neve. Pengével simán leszedhető!

Link to comment
Megosztás:

Jaja.. csak mondjuk én nem akartam véglegesíteni :wink:

mert neadj isten egy szélvédőcserénél akkor dobhatod azt a gumícsíkot.. vagy ez az FBS is amolyan gumiszerű vmi? (bevallom, életemben nem használtam még :oops: )

Van fekete és hőálló változat is. Én azt használom...nem látszik, mert pont olyan a szine mint a guminak

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szasz Opel16V!

Levettem az EGR-szelepet, lepucoltam a csatlakozó felületeket, iáztattam nitróban. Megyek vele pár km-t. Ha így sem lesz jó, vennék tőled egyet majd.

Viszont amikor levettem,a szelep és a csonk között nem volt sem lemez, sem tömítés. Ennek így kell lennie?

Még egy kérdés: Magát a szelepet nem lehet szétszedni trisztítás céljából?

Üdv: Rauros

Link to comment
Megosztás:

Szuper.. akkor veszek,és valószínű én is kikenem ott is.. gyorsan ragad? mert nekem van ahol elég szépen eláll az üvegtől :lol:

Illetve ezt hol lehet kapni? barkácsboltok, OBI és társai? MInt FSB paszta?

Gyorsan ragad (kézre :lol: ) hamar bőrösödik,de a teljes száradásra 24

órát ír :shock:

Nekem is nagyon elállt ,téglákkal súlyoztam oda

Én Obiéknál vettem,de az színtelen volt,most keresem a megoldást valami felete cuucra,mert a szigetelőszalag

kicsit ukrános... :lol: :lol:

Nem FSB hanem FBS :idea:

Link to comment
Megosztás:

Rauros!

Valameddig most biztosan jó lesz.

Nem kell lennie semminek a szelep és a szívósor között.

Viszont ha beraksz közé egy méretre vágott lemezt, ami nem

lyukas a szelep be- és kijáratánál, akkor nagyban meg lehet

növelni a szelep élettartamát, és még a motor dinamikája,

egyenletes járása is javul alsóbb tartományokban.

Link to comment
Megosztás:

Gyorsan ragad (kézre :lol: ) hamar bőrösödik,de a teljes száradásra 24

órát ír :shock:

Nekem is nagyon elállt ,téglákkal súlyoztam oda

Én Obiéknál vettem,de az színtelen volt,most keresem a megoldást valami felete cuucra,mert a szigetelőszalag

kicsit ukrános... :lol: :lol:

Nem FSB hanem FBS :idea:

:oops: :oops: Számítógép káros hatásai FSB :lol: thx

Tégla.. háát nem is tom.. itt a panel elött lehet gázos lenne.. ki tudja,melyik őrűltnek mire adna ötletet. :?

Link to comment
Megosztás:

:oops: :oops: Számítógép káros hatásai FSB :lol: thx

Tégla.. háát nem is tom.. itt a panel elött lehet gázos lenne.. ki tudja,melyik őrűltnek mire adna ötletet. :?

Én rányomtam a csőből a hézagra és az ujjammal végighúztam. A szélén nagyobb volt a rés, itt két-háromszor is tettem FBS-t, egymás után ameddig kitöltötte. Szerintem hiába húzod össze, ez rugalmas ragasztó, nem fogja megtartani. Ergo kinyúlik vagy leválik mikor elveszed a téglát. az ujjad kisé pasztás lesz, de sz igy szépen be lehet nyomkodni a résbe. Vigyázz ne legyen nedves, vizes, mert akkor nem ragad :!:

Link to comment
Megosztás:

Én rányomtam a csőből a hézagra és az ujjammal végighúztam. A szélén nagyobb volt a rés, itt két-háromszor is tettem FBS-t, egymás után ameddig kitöltötte. Szerintem hiába húzod össze, ez rugalmas ragasztó, nem fogja megtartani. Ergo kinyúlik vagy leválik mikor elveszed a téglát. az ujjad kisé pasztás lesz, de sz igy szépen be lehet nyomkodni a résbe. Vigyázz ne legyen nedves, vizes, mert akkor nem ragad :!:

Hát azért ragasztó hogy dolgozzon :lol:

Nekem szerencsére odahúzta,pedig volt 2-3 cm elállás is :lol:

Bár a tégla azóta is ott van... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

uhh.. akkor nekem tuti jó lesz. nekem max 2-3mm-ert áll el a gumesz

Behúzod végig, aztán egy kis folyékony szappant teszel az újjadra, és úgy húzod el simára.

Szép fényes és sima lesz a felűlete + nem ragad a kezedre!! :wink:

KEVÉS KELL A SZAPPANBÓL!!! :!:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem nem is egy hatalmas problémám, inkább csak egy kérdésem lenne. Szerettem volna rendelni az F-astrámba hátra 2 hangszórót. Hogy nehogy elcsesszem a méretet, kivettem a régieket. Lemértem őket, 150cm szélesek. De az a baj, hogy én csak 130,vagy 165 cm-eseket láttam, amiket lehet rendelni. Néztem az SOL oldalán, meg a blaupunkt oldalán is. Esetleg nem tudja valaki, hogy a 165-ös is jó-e bele? Mert most így nem igazán mere megmrendelni. :?

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni, amúgy meg nagyon jó ez az oldal, már sokat olvasgattam, csak még nem nagyon írtam.

THX

Gábor.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.