Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

5. sebességbe kell rakni a váltót, és a lábféket valakinek nyomni kell, és úgy tekerni az ékszíjtárcsa csavarját.

Ugy van, csak mivel van a csavarnak vagy negyed fordulat rugózása, ha még nem volt oldva nem lehet kulcsal kézzel levenni. Nekem most sikerült a lányom fékezett én meg a kocsi alól kínlódam a kulcsal, de nekem kézzel is lett ráhúzva. Rengeteg kínlódást lehet megspórolni, ha elmegyünk egy gumishoz, levesszük a jobb első kereket, és légkulcsal meglazítattjuk vele a csavart. Utánna kézzel visszahúzni, hazáig kibírja.

Link to comment
Megosztás:

Helló!Vezérlés cserénél a ékszíjtárcsát h kéne levenni?Evidens h kitekerem a csavart a tárcsa közepénél de nem tudom mivel forog a tárcsa... ;)

Leveszed a lendkerék takarólemezét és látszik a fogaskerék 1 megfelelő csavar húzót keresel nem túl kicsit hanem olyan közepeset és berakod a fogak közé úgy hogy a kocsi eleje felé a blokkon támaszkodjon és aztán csavar lazitás és kész ,én mindíg így veszem le ,de fontos a megfelelő méretű csavar húzó mert ha túl kicsi akkor el nyírja a fogaskerék ha meg túl nagy akkor meg levág acsavar húzóból egy darabot én kb 6-7darabot próbáltam oda mire megtaláltam a megfelelőt .Nem kell félni tőle nem olyan könnyen törik az a fogaskerék mármint a lendkeréken lévő, van aki fogas koszorúnak nevezi . ;)

Link to comment
Megosztás:

Leveszed a lendkerék takarólemezét és látszik a fogaskerék 1 megfelelő csavar húzót keresel nem túl kicsit hanem olyan közepeset és berakod a fogak közé úgy hogy a kocsi eleje felé a blokkon támaszkodjon és aztán csavar lazitás és kész ,én mindíg így veszem le ,de fontos a megfelelő méretű csavar húzó mert ha túl kicsi akkor el nyírja a fogaskerék ha meg túl nagy akkor meg levág acsavar húzóból egy darabot én kb 6-7darabot próbáltam oda mire megtaláltam a megfelelőt .Nem kell félni tőle nem olyan könnyen törik az a fogaskerék mármint a lendkeréken lévő, van aki fogas koszorúnak nevezi . ;)

A váltónál mondod? Érdekes megoldás, még nem is gondoltam erre... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ebben az esős, párás időben azt vettem észre, hogy sokkal lomhább az autó mint nyáron. Sokkal többen kell neki nyomni, meg erőtlen is. Annak idején Apukámnak is volt F Astrája ugyan ilyen motorral (C14Nz) és az is párás időben nehezebben ment. Nincs szétgyilkolva a motor, rendszeresen karban van tartva.

Ez jellemző erre a típusú motorra vagy valami más oka lehet?

Nem lehet, hogy a motorhőfok szenzor a rossz? A termosztát tuti jó? Vagy csak simán a felhúzott ablaknál nem érzed úgy a sebességet, gyorsulást mint leengedettel nyáron ;) Számokkal mérésekkel is alátámasztható a dolog vagy csak "érzésre" lomhább?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

98-as 1,6-os Astrámmal már a nemtudom hányadik kört futom. Minimum 6-8 óra állás után az első indításra alig akar elindulni, mintha nem lenne benzin, majd a következő indításokkor minden rendben. Az utolsó körökben motorhőfok jeladó (sokat evett, állandóan hidegnek érezte a motort) és AC pumpa (még azeredeti volt benne) csere történt. Benzint nem látok, érzek szivárogni. Van esetleg házi megoldás benzinnyomás mérésére, illetve egyéb ötlet mi a túró baja lehet a kocsinak.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

98-as 1,6-os Astrámmal már a nemtudom hányadik kört futom. Minimum 6-8 óra állás után az első indításra alig akar elindulni, mintha nem lenne benzin, majd a következő indításokkor minden rendben. Az utolsó körökben motorhőfok jeladó (sokat evett, állandóan hidegnek érezte a motort) és AC pumpa (még azeredeti volt benne) csere történt. Benzint nem látok, érzek szivárogni. Van esetleg házi megoldás benzinnyomás mérésére, illetve egyéb ötlet mi a túró baja lehet a kocsinak.

Előre is köszönöm!

A nyomás mérésre nincsen ahoz műszer kell de a szállított mennyiséget lehet mérni .De majd valameik cartárs biztosan tud neked adatokat mondani , hogy mennyit kell neki szállítani percenként .

Link to comment
Megosztás:

Legközelebb? Milyen sűrűn cserélsz vezérlést? ;)

Asszem 60 ezrenként kell, vagy 4 évente, úgyhogy jövőre lesz esedékes. De termosztát cserekor se árt vezérlést bontani.

A nyomás mérésre nincsen ahoz műszer kell de a szállított mennyiséget lehet mérni .De majd valameik cartárs biztosan tud neked adatokat mondani , hogy mennyit kell neki szállítani percenként .

2liter/perc.

Akkor még egy kis segéd a szelep lenyomásához ,tőke csere himba csere vagy bármijen okból.segéd segéd 2

Ez jó dolog, nem kell kínlódni, a szelepfedél csavarok helyére megy a csavarja ugye?

Link to comment
Megosztás:

Asszem 60 ezrenként kell, vagy 4 évente, úgyhogy jövőre lesz esedékes. De termosztát cserekor se árt vezérlést bontani.

2liter/perc.

Ez jó dolog, nem kell kínlódni, a szelepfedél csavarok helyére megy a csavarja ugye?

Igen ,látom képben vagy szerintem meg is tudod csinálni nem nehéz mint látod egyszerű szerkezet .

Link to comment
Megosztás:

Asszem 60 ezrenként kell, vagy 4 évente, úgyhogy jövőre lesz esedékes. De termosztát cserekor se árt vezérlést bontani.

2liter/perc.

Ez jó dolog, nem kell kínlódni, a szelepfedél csavarok helyére megy a csavarja ugye?

Köszönöm a válaszokat. A szállítási mennyiséggel nincs gond, zsír új pumpa, illetve menet közben semmi olyan ami erre utalna, csak hát az első indítás. A nyomásmérésre azért gondoltam, mert lehet hogy valahol máshol ereszt a rendszer. Arra gondolok még, hogy esetleg valamilyen nyomásszabályozó, nem tudom, gyertya, gyújtáskábel, trafó csinálhat ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat. A szállítási mennyiséggel nincs gond, zsír új pumpa, illetve menet közben semmi olyan ami erre utalna, csak hát az első indítás. A nyomásmérésre azért gondoltam, mert lehet hogy valahol máshol ereszt a rendszer. Arra gondolok még, hogy esetleg valamilyen nyomásszabályozó, nem tudom, gyertya, gyújtáskábel, trafó csinálhat ilyet?

Ki kell próbálni egy hosszú állás utáni első indítás előtt, áramot adni az AC pumpának.

Ha 10-20 másodperces járatás után simán indul, akkor a nyomáselengedés miatt van. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ki kell próbálni egy hosszú állás utáni első indítás előtt, áramot adni az AC pumpának.

Ha 10-20 másodperces járatás után simán indul, akkor a nyomáselengedés miatt van. ;)

Nem látom, hogy írta volna milyen 1.6-os, ha nz, akkor csak gyujtásra épül fel az olajnyomás, nem kell megtartania. Van egy nyomásszabályzó(ha c16nz-ről van szó) az injektronál, de tök mechanikus, nem nagyon tud elromlani.

Link to comment
Megosztás:

Nem látom, hogy írta volna milyen 1.6-os, ha nz, akkor csak gyujtásra épül fel az olajnyomás, nem kell megtartania. Van egy nyomásszabályzó(ha c16nz-ről van szó) az injektronál, de tök mechanikus, nem nagyon tud elromlani.

x16xel az autó.

Én is gondoltam az állás utáni AC pörgetésre indítás előtt.

Köszönöm!

Valamerre olvastam, hogy ludas lehet a nyomásszabályzó, illetve az injektorok is ereszthetik a nyomást.

Link to comment
Megosztás:

x16xel az autó.

Én is gondoltam az állás utáni AC pörgetésre indítás előtt.

Köszönöm!

Valamerre olvastam, hogy ludas lehet a nyomásszabályzó, illetve az injektorok is ereszthetik a nyomást.

Nincs az injektror(ok) környékén egy szelep, azt benyomva spriccel a benya ha megvan még a nyomás a rendszerben? Valszeg kupak takarja.

Link to comment
Megosztás:

Rémlik hogy láttam ilyen szelepet az injektorhídon. Igazából a pumpa vagy megy vagy nem, ha megy akkor 2litert kell hoznia percnként neked 3 baron. Ezt is a szelepnél lehet mérni.

Valami kezd derengeni, mintha egy kék csavaros kupakja lenne. Holnap rárepülök a témára, köszönöm mindenkinek, majd jelentkezem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.