Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Csakis gyárira.... ezt itt tanultam. Olcsó is volt, remélhetőleg jobban is megy majd a motor.

Gyertya kicserélve, rángatás ugy tünik jórészt eltünt, de nem mentem csak egy pár kilométert. Holnap majd autóval megyek melóba, azalatt a 70 km alatt eldöl, hogy mennyire javult a helyzet. Ami a változó szivócsőhosszat illeti, van egy kis kar, ami elmozditható, ott abban a zónában. Táplálás is van hozzá, de nem láttam mozogni müködő motornál, bárhogy is gázoltam. Valószinüleg terhelés is kell hozzá.

Mackósajt, esetleg megnézed te is, hogy van-e ilyen nálad?

Link to comment
Megosztás:

István, a képen is látható C14NZ-d is megvan még? Gondolom nem abba tettél X18XE mocit <_<

Hehe.... nem, pedig állati Astra lenne :rolleyes: . Szóval most akarom lecserélni erre az X18XE-s Vectra B-re. Ugyhogy szeptemberben megválnék tőle mert akkor lesz az enyém a Veki. Kicsit sajnálom, mert jó autó, nem hagyott sohasem cserben. Csak nincsen klimája és az a fránya rozsda... Na persze Opelnél maradok, ezért lesz a Vectra...

Ja, és az Astra topikot nem fogom hanyagolni, mert itt vagyunk talán a legtöbben.... (lélekben Astrás maradok)

Link to comment
Megosztás:

Le vagyok törve. Gyertyacsere, folytószelepháztisztitás megejtve, hőmérsékletjeladó, gyertyakábel és falslevegő leelenörizve és még mindig dadog a motor egy komolyab gázolásra. Főleg ha városban araszolgatva jól kimelegedik. Olyankor roppant szar érzés, hogy hármasban odalépnék s nem megy sőt rángat ha nincsen legalább 2000 felett a motor. szóval nincsen már ötletem.... sajnáljatok :rolleyes: <_< ;)

Link to comment
Megosztás:

ugye nincsen direktszűrőd?

légszűrő lett mostanában cserélve?

Hm.... kipróbáltam ugy is, hogy kivettem a levegőszürőt.... az sem segitett. Kész X atka... s nincsen már ötletem.....

valami a szívó oldallal lesz. Nem jársz mostanában esetleg felém? 1-2 dolgot tudnánk próba erejéig cserélni.

Lehet, hogy a kései nyaralásunk a környéketeken lesz (Hajduszoboszló) valamilyenkor szeptemberben (addig nem mehetünk, mert a napokban kell érkezzen a gyerkőc :rolleyes: ). Ha addig sem fogom tudni megoldani (lévén, hogy már egy éve igy megy), akkor megkereslek egy délután egypár csere erejéig.... Talán összejön valami.

Link to comment
Megosztás:

Na azt hiszem, hogy untattalak már eleget az X18XE-s moci melegen való rángatásával. Most derült ki, hogy talán a multkori tesztelésnél azt mondták, hogy gyenge a lambdaszonda. Hm... szerintetek ez okozhat rángatást? Ki lehet valahogyan mérni a lambdaszondát? Ha jól emlékszem, Gábor régebb irt valami olyat, hogy oszcilószkóppal talán mérhető... na de tudom, hogy ez már a fantasztikumhoz tartozik.... csak Tech2 lesz belőle.....

Link to comment
Megosztás:

Na igen... és mit is kellene látnom a szkópon? Azt, hogy elég gyors-e a jel a terhelés függvényében? Amugy megnézed légysz. mennyibe is kerülne a Csergőnél egy idevaló lambdaszonda? Képzeld, minél melegebb a motor annál szarabbul megy, néha az az érzésem, hogy már nem is akar húzni.

Link to comment
Megosztás:

Én néztem meg, ha nem baj :rolleyes: a gyári 45892Ft, az Ident Opel pedig 37235Ft. Ezekből természetesen lejönne a klubkedvezmény, ha lenne <_< .

Köszi.... Húha, nem semmi.... az ident felér az eredetivel? Vagy muszáj gyárit venni? Mert ugy értettem az utángyártott az gyenge nagyon....

Link to comment
Megosztás:

Köszi.... Húha, nem semmi.... az ident felér az eredetivel? Vagy muszáj gyárit venni? Mert ugy értettem az utángyártott az gyenge nagyon....

Javasolt a gyári, bár én úgy tudom, az ident csak nevében és csomagolásában tér el a gyáritól, de ezt lehet rosszul tudom :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Analóg műszerrel és tech2-vel semmire sem mész lambdánál.

Szkóppal kell megnézni a jel meredekségét. Bosch műhelyekben pl van ilyesmi, meg itt Pesten tudok egy autocomputer

nevű céget is, aki ilyet tud mérni.

Azért én csak ráraknám a voltmérőt. Azt, hogy ha egyáltalán nem működik a szonda azon is látni + a fűtését is ki kéne mérni.

István

Azt írtad, hogy kimérted a hőfokjeladót és jó volt. Az oda menő kábel nem volt sérült? X18XE-nél tipushiba, hogy a motorburkolat kidörzsöli alatta a köteget. Láttam ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Azért én csak ráraknám a voltmérőt. Azt, hogy ha egyáltalán nem működik a szonda azon is látni + a fűtését is ki kéne mérni.

A fűtését tényleg ki lehet mérni.

Viszont ha már nem jók a voltértékek, azt a sárga lámpa és a hibakód is jelzi. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

István

Azt írtad, hogy kimérted a hőfokjeladót és jó volt. Az oda menő kábel nem volt sérült? X18XE-nél tipushiba, hogy a motorburkolat kidörzsöli alatta a köteget. Láttam ilyet.

nem mértem..... de nem volt sárga lámpa.... ha meg lehúztam a jeladórol akkor azonnal megjelent. Azért rámérek alehúzott csatin levő feszültségre, ami a vezérlőtöl jön....

Ami pedig a lambdaszondát illeti... ha Tech 2 -vel sem látható, akkor vajon miből láthatta a szerelő, hogy állitólag már gyengén müködik? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.