Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

De akkor mivel magyarázod a fogyasztásnövekedést?

Nyomásmérés? Azt ,hogy képzeljem el?

Üdv.

mivel nincs nyomás kis injektornyitási időknél csak csöpög, nem porlaszt. tehát több kell belőle, mert ami becsöpörészik, nem tud rendesen keveredni és elégni. ezért eszik többet sokkal többet, mert nyomod neki, hogy kb úgy menjen, mint porlasztva negyedgázon.

teljes terhelésnél a csöpögésen túl a kevés szállítási mennyiség korlátozza a teljesítmény leadást.

egy 1500forintos, otthon kicserélhető benzinszűrőn ne múljon.

ha levetted, fújj bele a régibe, és az újba is.

ha egyforma, akkor be egy szervízbe, és mérjenek rendszernyomást.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Vezettem már, Astrát, Combót, Vectrát, Corsát de mindegyik 1500-nál egy adott pillanatban elkezzd rángatni. Ez Opel hiba vagy mi?

Énis ezzel a problémával küzdök + a sárga ördöggel a müszerfalon.

Ma lezártam az AGR-t mert olvastam több helyen hogy ez megoldotta a rángatási problémát de semmi.

Most elösször csináltam ilyet szóval azis lehet hogy nemjól csináltam mert irtak még valami mást is hogy lekell zárni.

De viszont észlelhetöen erösebben húz.

Link to comment
Megosztás:

Énis ezzel a problémával küzdök + a sárga ördöggel a müszerfalon.

Ma lezártam az AGR-t mert olvastam több helyen hogy ez megoldotta a rángatási problémát de semmi.

Most elösször csináltam ilyet szóval azis lehet hogy nemjól csináltam mert irtak még valami mást is hogy lekell zárni.

De viszont észlelhetöen erösebben húz.

Szerintem a levegőztető aktív szénszűrőjére gondoltak még, hogy le kell dugózni.

Én semmit nem észleltem azzal, hogy lezártam az EGR-t. Csak egy cserbenhagyást szeretett autómtól a főúton. :)

Link to comment
Megosztás:

És ezek mind olajkályhák voltak, vagy tisztességes benyás motorral rendelkeztek? :) :( :P

No, ha diziles léttedre benyást "vezetel" akkor már csak az a kérdés, hogy ezt a "rángatást" 1500 körül gyorsításkor, vagy lassításkor érzed?

Ha gyorsításkor, akkor nem mindegy, hogy milyen nagyságú a motor, és hányadik fokozatban van a váltó.

2 liter alatt a benzinesek nem túl "bikák" 1500-on! Tehát ne erőltesd ilyen alacsony fordulaton!

Ha motorfék üzemben tapasztalod, akkor meg ezen a fordulaton kezd az ECU benzint adgolni a motornak, hogy le ne álljon, mert e fölött, toló üzemben nyema benzina! :hiya:

Magyarán lecsuroghatsz a Kárpátok tetejéről az aljáig benzinfogyasztás nélkül.... :D

Volt tisztességtelen benzines is köztük és valamire való dízel is :lol:

Sem gyorsításnál sem lassításnál, hanem 1500-as tartományban tartott haladásnál. Természetesen váltani hála valamikor megtanultam, a motor nem berregett nem rángatózott hanem vitte vígan az autót de megfigyelhetô volt mindenikben. 1500-nál sem mindig hanem csak egy bizonyos pontban, mikor majdneem 1500-nál volt a mutató.

Link to comment
Megosztás:

Volt tisztességtelen benzines is köztük és valamire való dízel is :)

Sem gyorsításnál sem lassításnál, hanem 1500-as tartományban tartott haladásnál. Természetesen váltani hála valamikor megtanultam, a motor nem berregett nem rángatózott hanem vitte vígan az autót de megfigyelhetô volt mindenikben. 1500-nál sem mindig hanem csak egy bizonyos pontban, mikor majdneem 1500-nál volt a mutató.

Ezt holnap kipróbálom asszem, kíváncsi vagyok rá, de eddig nem tűnt fel.

Link to comment
Megosztás:

Ezt holnap kipróbálom asszem, kíváncsi vagyok rá, de eddig nem tűnt fel.

Ha akarom sosem sikerül. Viszont van, hogy beszélgetek valakivel s egyszercask el kezd rázni az autó, olyankor tudom, hogy 1500. Odapillantok hát tényleg igaz:)

Apropó haverom is mesélte, hogy észlelte már.

Link to comment
Megosztás:

Ha akarom sosem sikerül. Viszont van, hogy beszélgetek valakivel s egyszercask el kezd rázni az autó, olyankor tudom, hogy 1500. Odapillantok hát tényleg igaz:)

Apropó haverom is mesélte, hogy észlelte már.

Mondjuk én nem szoktam kínozni a gépsast 1500 vagy az alatti fordulatszámmal. Igyekszem mindig úgy kapcsolni, hogy 1500 fölé essen a fordulat a váltás után. Persze kivétel a lassítás motorfékkel, mert akkor általában hagyom 1000-ig lepörögni. :)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én nem szoktam kínozni a gépsast 1500 vagy az alatti fordulatszámmal. Igyekszem mindig úgy kapcsolni, hogy 1500 fölé essen a fordulat a váltás után. Persze kivétel a lassítás motorfékkel, mert akkor általában hagyom 1000-ig lepörögni. :(

Hát ez már csak ilyen ha az embernek egy benzines autója van és tiltásig kell nyomkodni, hogy meg is mozduljon. :) Elfelejtettem mondani, hogy nem 5-ben történik mindez hanem 1-2 értem?

Link to comment
Megosztás:

Hát ez már csak ilyen ha az embernek egy benzines autója van és tiltásig kell nyomkodni, hogy meg is mozduljon. :) Elfelejtettem mondani, hogy nem 5-ben történik mindez hanem 1-2 értem?

Nálam elég már a 2000rpm, ott már érezni az erejét. :(

Gondoltam, hogy nem 5-ben volt kínozva. :P

Link to comment
Megosztás:

Kocka. A téglalap két dimenziós, a kocka a háromdimenziós. :D Valamint a téglatest is három dimenziós.

Geometria különóránkat látták.

Lényeg, hogy amibe belemennek (vagy amiből kijönnek, attól függ hogy nézzük) a gyertyakábelek, ha az egy fekete bordás kocka doboz, akkor DIS modulos. Ha nem olyan, akkor rotoros. :lol:

Na jó lehet hogy a kocka meg a téglalap járt matekórára, én már akkor is a hűhákat nézegettem. :D

Ti milyen gyakran cseréltek benzinszűrőt? amikor hozzám került az autó cseréltem. Azóta van benne kb50ekm 3 vagy 4 protec kezelés is, de semmi gondom vele.

Hogy miért nem cseréltem: mert az első cserekor úgy össze volt gyógyulva, hogy csak a cső elvágásával tudtam az előző szűröt levenni. Így még éppen jó volt az új szűrőnek, de ha megint így járok akkor bizony nem lesz elég hosszú a benzincső és nem sok kedvem az egészet cserélni.

Pláne, hogy nem tudom hogyan van toldva mert a gumicső egyszer csak átmegy keményebb műanyagcsőbe. nem tudom ott ragasztva van-e vagy egyáltalán ott bontható-e vagy egészen az ac-ig vissza cserélni kell? Na és mi ahelyzet az előremenővel?

Mint írtam gondom nincs vele, de azért piszkál a dolog nehogy emiatt ragadjak valahol az útszélen.

Amikor megvettem a kocsit cseréltem szűrőt, nagyon trutyis volt. Max. úgy tudsz csak az út szélén maradni, hogy az eltömődött szűrő kinyírja az AC-t de ahogy észrevettem az eredeti pumpák nagyon sokat kibírnak. Ha nem elég a cső, akkor kicserélheted egészen az AC-ig is, bár nem olcsó én olyan 1500-körül vettem méterét ennek a feketének. Ha ez megnyugtat cserélj szűrőt akár most is, nem olyan egetverően drága, és akkor nem lesz rá gondod pár évig.

Vezettem már, Astrát, Combót, Vectrát, Corsát de mindegyik 1500-nál egy adott pillanatban elkezzd rángatni. Ez Opel hiba vagy mi?

Hát 1500-ról nem éppen jól gyorsul, pörgetni kell és akkor nem rángat. Nekem pölö 5000-fölött még egyszer sem rángatott. :) Aztán olyan 6-7 ezer körül olyan furcsán elkezd hullámzani a hangja, mi lehet? :( :P :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Na jó lehet hogy a kocka meg a téglalap járt matekórára, én már akkor is a hűhákat nézegettem. :D

Amikor megvettem a kocsit cseréltem szűrőt, nagyon trutyis volt. Max. úgy tudsz csak az út szélén maradni, hogy az eltömődött szűrő kinyírja az AC-t de ahogy észrevettem az eredeti pumpák nagyon sokat kibírnak. Ha nem elég a cső, akkor kicserélheted egészen az AC-ig is, bár nem olcsó én olyan 1500-körül vettem méterét ennek a feketének. Ha ez megnyugtat cserélj szűrőt akár most is, nem olyan egetverően drága, és akkor nem lesz rá gondod pár évig.

Hát 1500-ról nem éppen jól gyorsul, pörgetni kell és akkor nem rángat. Nekem pölö 5000-fölött még egyszer sem rángatott. :) Aztán olyan 6-7 ezer körül olyan furcsán elkezd hullámzani a hangja, mi lehet? :( :P :hiya:

Én is, de legalább művelt vagyok. :D

Az 1.4 nem is fog neked 1500rpm-ről aszfaltot gyűrni, főleg nem a caravan. Igaz az 1.6 se. :D De nagyon sajnálom azt a motort, ami a kocsidban van, nem elég hogy turbó hangja van, de még pörgeted is szegényt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is, de legalább művelt vagyok. :P

Az 1.4 nem is fog neked 1500rpm-ről aszfaltot gyűrni, főleg nem a caravan. Igaz az 1.6 se. :hiya: De nagyon sajnálom azt a motort, ami a kocsidban van, nem elég hogy turbó hangja van, de még pörgeted is szegényt. :(

Olyan sokat azért nem pörgetem, de néha meg kell nézni annyi-e az annyi. :lol: Az a turbó hang nem tudom mitől lehet, rá kéne nézni a vezérlésre, jelen van-e a feszitő, csak ehhez le kell venni a légszűrőt, vez .szíj burkolatot, ékszíjat-tárcsát. :) Majd valamelyik hétvégén.

Link to comment
Megosztás:

Olyan sokat azért nem pörgetem, de néha meg kell nézni annyi-e az annyi. :P Az a turbó hang nem tudom mitől lehet, rá kéne nézni a vezérlésre, jelen van-e a feszitő, csak ehhez le kell venni a légszűrőt, vez .szíj burkolatot, ékszíjat-tárcsát. :) Majd valamelyik hétvégén.

Aham, mióta is mondogatod ezt? :( Aztán nehogy úgy járjál, mikor szakadt a vezérlés... :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Az övének van érdekes, magas hangú sivítása, amit még Várgesztesen hallottam először. Alapjáraton is üzemel neki a turbó, nagyon durva. :P

Király mi? :hiya: Amíg el nem szakad. :) Amúgy a termosztátot is úgy cseréltem, hogy feszítés mellett húztam le a szíjat a tengelyről tárcsával együtt, meg simán vissza is raktam, nem vettem észere, hogy feszes lenne. De majd tényleg rá kell nézni. :(

Link to comment
Megosztás:

Olyan sokat azért nem pörgetem, de néha meg kell nézni annyi-e az annyi. :hiya: Az a turbó hang nem tudom mitől lehet, rá kéne nézni a vezérlésre, jelen van-e a feszitő, csak ehhez le kell venni a légszűrőt, vez .szíj burkolatot, ékszíjat-tárcsát. :) Majd valamelyik hétvégén.

Nekem, amikor a vezérlést cserélték, csak az első kereket vette le a fickó és onnan dolgozott...persze, a vezérlés burkolatát is leszedte - még mielőtt belekötnétek... :P ... az is igaz, hogy lifttel felemelte... :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem, amikor a vezérlést cserélték, csak az első kereket vette le a fickó és onnan dolgozott...persze, a vezérlés burkolatát is leszedte - még mielőtt belekötnétek... :( ... az is igaz, hogy lifttel felemelte... :)

Hát nekem az ékszíjtárcsát mindenképpen le kell venni, mert alatta van a burkolat, alatta meg a vezérműszíj. A szűrődoboz lehet hogy fentmaradhat, de nem sok hely van mellette matatni ha fellülről csinálom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.