Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

mivel nincs nyomás kis injektornyitási időknél csak csöpög, nem porlaszt. tehát több kell belőle, mert ami becsöpörészik, nem tud rendesen keveredni és elégni. ezért eszik többet sokkal többet, mert nyomod neki, hogy kb úgy menjen, mint porlasztva negyedgázon.

teljes terhelésnél a csöpögésen túl a kevés szállítási mennyiség korlátozza a teljesítmény leadást.

egy 1500forintos, otthon kicserélhető benzinszűrőn ne múljon.

ha levetted, fújj bele a régibe, és az újba is.

ha egyforma, akkor be egy szervízbe, és mérjenek rendszernyomást.

üdv.

Nemigazán értek hozzá,ezért kérdem,h az alacsony nyomást az eltömődött benzinszűrő okozhatja ,vagy azt mi okozza?

A benzinszűrő ki lett véve,és ellenőrizve lett a szerelő által,teljesen jó állapotban van,nem hinném,h az lenne a baja,de valamelyik nap szétkapjuk a verdát,kitakarítunk mindent,és kicseréljük a benzinszűrőt is,aztán remélem megjavul.

Link to comment
Megosztás:

Akkor fene tudja :S Szóval azt mondod nem lehet megállapítani rendesen ,h jó e? Akkor csak rámondta vajon? :S

Ha belefúj szájjal akkor lehet érezni ha eltömődött. De azt szerintem nem érezni, ha csak részben. Fojthat rajta annyit h ne legyen meg a rendszernyomás, de a levegő meg átmegy simán...

Link to comment
Megosztás:

Volt tisztességtelen benzines is köztük és valamire való dízel is :)

Sem gyorsításnál sem lassításnál, hanem 1500-as tartományban tartott haladásnál. Természetesen váltani hála valamikor megtanultam, a motor nem berregett nem rángatózott hanem vitte vígan az autót de megfigyelhetô volt mindenikben. 1500-nál sem mindig hanem csak egy bizonyos pontban, mikor majdneem 1500-nál volt a mutató.

1500-as fordulaton haladásnál éppen beszól az ECU! Alatta ráad, felette elveszi a benyát. Nem 1500-on kell egy 1,4-1,6 -os motorocskával cruise -olni!!!

A 2 literes C20NE elmegy 1400-on is rángatás nélkül, node egy pörgősebb kismotor az halódik ott.

Tessék 2000 - 3000 között használni, akkor megy is, meg gazdaságos is. :(

Link to comment
Megosztás:

Hát ez már csak ilyen ha az embernek egy benzines autója van és tiltásig kell nyomkodni, hogy meg is mozduljon. :) Elfelejtettem mondani, hogy nem 5-ben történik mindez hanem 1-2 értem?

Erről pofázok!

1-2 -ben még érezhető a rángatás, mert ott az alacsony fokozaton keresztül az a picike nyomaték változás is érezhető! 3-tól fölfelé a nagy áttétel miatt nem érzed annyira közvetlenül. :(

Link to comment
Megosztás:

Erről pofázok!

1-2 -ben még érezhető a rángatás, mert ott az alacsony fokozaton keresztül az a picike nyomaték változás is érezhető! 3-tól fölfelé a nagy áttétel miatt nem érzed annyira közvetlenül. :)

Nekem sem volt könnyű átszokni, előtte sokat vezettem dízel autót, és ahhoz voltam szokva, hogy előzni ötödikben is lehet, stb...egy idő kellett átállni erre, de abszolút igaz, hogy a 1600-2000 alatti, kínosan alacsony fordulat nem kellemes ezeknek a kis motoroknak, főleg nagy fokozatban nem.

Link to comment
Megosztás:

1500-as fordulaton haladásnál éppen beszól az ECU! Alatta ráad, felette elveszi a benyát. Nem 1500-on kell egy 1,4-1,6 -os motorocskával cruise -olni!!!

ez csak motorfékezéskor igaz! ha gázt adsz és gyorsítasz akkor semmit nem vesz el vagy ad hozzá.

mindemellett lehet valami a programban ami ott változik mert én is érzek néha kis rántást. Sőt nekem van egy pont 3000 környékén is ahol szintén észreveszek egy kis rángatást félgázon gyorsításkor. Igaz ezek egy protec kezelés után észrevehetetlenek jódarabig.

Link to comment
Megosztás:

Ne kötekedj. Úgy értette, hogy úgy szétszedni, hogy össze is lehessen rakni. A te értelmezéseddel az a baj, hogy az a roncsolásos technológia, ami nem épp kifizetődő. :)

Akkor viszont nem mennék mégegyszer ahhoz a szerelőhöz, aki így nézi meg a szűrő állapotát. :(

Link to comment
Megosztás:

ez csak motorfékezéskor igaz! ha gázt adsz és gyorsítasz akkor semmit nem vesz el vagy ad hozzá.

Pont ezaz!

Ő "egyenletesen" akar haladni 1500-al, de az erőátvitel kopottsága miatt van egy kis holtjáték is, meg aztán nem tud olyan kicsi gázt egyenletesen adni, ezért hol tol, hol fékez a motor. Ő meg ezt rángatásnak érzi.

EZ NEM NORMÁLIS ÜZEM!

Link to comment
Megosztás:

Most már szinte minden hidegindítás gyujtás-kábelek, csatik cibállásásval kezdődik. Holnap ugyis megyek az unixba légszűrő betétért, veszek egy gyujtókábel készletet, amúgy is szarok az ellenállás értékei, 3-nak 19Kohm, aztán ha nem javul jöhet a modul, meg a trafó. Bontott. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Pár napja 1 tankolás után megbolondult a műszeregységem.Ugyanúgy mozgott a vízhőfok -és az üzemanyag mutató fel-le.Azóta is csinálja,de inkább csak a hőfok mutató.Tapasztalt már valaki ilyet?Mi ilyenkor a teendő?

Hali

Nem egyértelmű a panaszod. Ezek a műszerek nem fel és le mozognak, hanem gyújtás után lassan emelkedve mutatják az aktuális értéket, és ott megállnak. Ha neked ugrálnak ezek a mutatók, akkor kontakt hibád van a műszer körül. Szakik mondanák, hogy "káhás".....

Link to comment
Megosztás:

Mér szerintem jobban jártam. :(

nekem anno nem jött be az a gyujtókábel (opel-7) amit ők árulnak (igaz én nem webáruházon keresztül, de ettől a gyártótól vettem) párásan láthatóan áthúzott a hengerfejhez. Igaz a vadi új champion és a 13éves gyári is ezt produkálta.

mivel a 70eft-os új gyárit nem voltam hajlandó megvenni gégecsőbe húzva a 13 éves gyári került vissza. nem is volt gondom azóta :)

Villamosságis szerint vszinű ezek a kommersz gyújtókábelek nincsenek 10kv felett a helyzet magaslatán (gyári beru 40kv-ig garantált). A DIS pedig adhat 10kv felettit.

Allítólag!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.