Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! kérdésem lenne!

Az autóm állt 3-4 hónapot, és kapott egy bontott hűtőt, sajnos törve lett az eleje, nem rég készült el, már járkálok vele, és mivel állt ezért gondolom a donor is , h a hűtőrendszerben lévő zavaros,koszos víz, pár csepp olajjal tarkított víz eredhet ebből. Az olaj nem vizes...tehát nem az enyémből kerülhetett bele olaj...

Le akarom cserélni a vizet ez oké....áttisztítani stb....

Eddig nem is volt ezzel a vízzel gond, ha megyek járok vele jó a hőfokom semmi, vízforrás stb....

de mivel hétvégén Fehérvárra akarok indulni, ezért gondoltam ma kipróbálom ha városba tötyörögni kell vele h reagál...

kúszott fölfele szépen a hőfok helyben járatva, majd olyan 98 foknál! bekapcsolt a venti....igen ám de felnyitván a motorháztetőt látom/hallom h bugyog a víz a csövekben, és a kiegyenlítőnél a kupaknál folyik kifele a víz....

nem nyomta le a sapkát róla, szépen sapka mellett csordogált, leállítottam gyorsan.

Mi lehet a gond?

csak az h későn kapcsol a venti?késő egyáltalán a 98 fok kb.?

vagy ennek a zavaros(olajkás) víznek másabb lehet a forráspontja?ezért kevesebb hőfoknál is felforrt?

vagy elég csak lecserélnem a vizet, és áttisztíttatni?

segítsetek kérlek Titeket, minden ötletet szívesen fogadok. hétvégére meg kell bütykölni....

másik: tegnap leesett a mutatója a km/órámnak, nem mutat semmit, kiszedtem a spirált a váltónál, és látom bele van törve a vége abba az "izébe" amibe belemegy.... így a spirál dobos gondolom és az a vacak műanyag? abból ki lehet operálni a végét ami benne maradt? vagy az egészet cserélni kell.....

mindig akkor sz*rik a kutya valamit amikor nem kellene :rolleyes:

előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

sZIA A SPIRÁLT MEGHAJTÓ TENGELY ÜREGES AZ ELLENKEZŐ OLDALROL KI LEHET KOCOGTATNI

a HÜTŐRENDSZERT MOSD ÁT TRISÓVAL ÉS UTÁNA VIZZEL TÖLTSD FEL AMIG KIDERÜL HOGY NORMÁLISSAN MÜKÖDIK ÁLLTALÁBAN A TERMOSZTÁT NEM SZERETI A FORRALÁST LEHET HOGY CSERE FELTÖLTÉSNÉL MINDIG A LEGFELSŐ VIZCSÖVET ÉRDEMES MEGBONTANI HOGY KIMENJEN A LEVEGŐ

Link to comment
Megosztás:

Na tévedtem...nem javult meg a váltó olajszivárgás megszüntetésével a "csörgö" hang... szerelő azt mondta ő nem hall semmi rendellenességet... pedig szerintem csúnya hangja van mikor terhelés alatt van...na de ma letesztelem öcsémmel, hogy kivülről ő mit hall....mert ha semmit akkor nem tudom mit ver vissza (pl a fal vagy az álló kocsisor mikor elmegyek mellettük)

Nekem is van ilyen hangom és akkor tapasztalom, amikor emelkedőn haladok közepes motorterheléssel. (fordulatszámot mérő hiányában nem tudok)

Azt hittem, hogy a kipufogó hővédő lemeze a ludas, mert már eléggé szét volt rohadva és arra gondoltam, hogy a motor ha bizonyos frekvencián rezeg, akkor ez okozhatja. Lecseréltem és továbbra is van ilyen hang. Az autó egyébként semmilyen különleges dolgot nem produkál sem negatív, de különösen nem pozitív értelemben. Viszont idegesít engem is. Arra gondolok, hogy a motorból vagy valamilyen motor közeli fémes alkatrészből ered a hang, de sajnos a motorba nem látok bele és a közelében sem látok olyan alkatrészt ami okozhatja.

Szóval, ha van valakinek valamilyen ötlete, azt már többen szívesen vennénk! :rolleyes:

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van ilyen hangom és akkor tapasztalom, amikor emelkedőn haladok közepes motorterheléssel. (fordulatszámot mérő hiányában nem tudok)

Azt hittem, hogy a kipufogó hővédő lemeze a ludas, mert már eléggé szét volt rohadva és arra gondoltam, hogy a motor ha bizonyos frekvencián rezeg, akkor ez okozhatja. Lecseréltem és továbbra is van ilyen hang. Az autó egyébként semmilyen különleges dolgot nem produkál sem negatív, de különösen nem pozitív értelemben. Viszont idegesít engem is. Arra gondolok, hogy a motorból vagy valamilyen motor közeli fémes alkatrészből ered a hang, de sajnos a motorba nem látok bele és a közelében sem látok olyan alkatrészt ami okozhatja.

Szóval, ha van valakinek valamilyen ötlete, azt már többen szívesen vennénk! :rolleyes:

Köszi

Én már gondoltam a katalizátor vagy a középdobra is, de az szerintem nem csak adott tartományon csinálná ezt....

Link to comment
Megosztás:

H veszem észre? :S h jó e?:S de én továbbra is a koszos vízre gyanakszom, h nem bír keringeni a víz....

de nem értek hozzá mondjuk :S

Mondjuk amikor bugyogott a víz megtapizod a hűtőt, mert ha zárva marad a termosztát akkor nem jut el oda, és hideg marad. Vagy esetleg valami gubanc van a vízpumpával, és nem, vagy nem rendesen keringet. Ugye a vezérléssel együtt van meghajtva, esetleg a lapátok lehetnek eltörve, vagy elpörög a tengelyén. Hát végülis ha nagyon koszos a víz, részben eltömődött a hűtő, és nem bírja lehűteni a vizet , ez is előfordulhat. Hűtő ki, aztán slagot neki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! kérdésem lenne!

....igen ám de felnyitván a motorháztetőt látom/hallom h bugyog a víz a csövekben, és a kiegyenlítőnél a kupaknál folyik kifele a víz....

nem nyomta le a sapkát róla, szépen sapka mellett csordogált, leállítottam gyorsan.

Mi lehet a gond?

csak az h későn kapcsol a venti?késő egyáltalán a 98 fok kb.?

vagy ennek a zavaros(olajkás) víznek másabb lehet a forráspontja?ezért kevesebb hőfoknál is felforrt?

vagy elég csak lecserélnem a vizet, és áttisztíttatni?

...

A hűtőrendszer lényege, hogy zártnak kell lennie, mert csak akkor nem forr fel a víz benne 100C-nál. Úgyhogy első körben kicserélném azt a hűtősapkát (akár egy tuti jó kölcsön példányra is), mert lehet csak az a ludas, a benne levő szelep korábban nyit, mint kéne, esetleg alászorult vmi kosz.

Hűtőfolyadékcserénél mosd át alaposan a rendszert, az új hűtőt is, aztán amennyire lehet, távolítsd el a mosófolyadékot (pl. sűrített levegővel megnyomatva) majd fagyállóval és desztvízzel töltsd fel (a fagyálló a szivattyú kenése miatt kell nyáron is!).

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek.

Egy kis útmutatás kéne. Láttam volt már téma de nekem nem pontosan jött le a megoldás.

A problémám: A kulcsot nehezen lehet elfordítani a zárban indításkor. ( akad, szorul...)

A kérdésem az lenne hogy vegyek egy komplett gyújtáskapcsolót és azt cseréltessem ki a szerelővel,

vagy lehet külön venni gyújtáskapcsoló zárbetétet ( ami gondolom olcsóbb magában) és az is elegendő,

vagy van valami más megoldás.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hali lenne egy kérdésem az üzemanyagtölö csö nem nyeli az anyagot mi okozhatja ezt?

Hell!

Kúton tankoltál vagy otthon? Van egy visszacsapó szelep a nyílás elején amit rendszerint a töltőpisztoly benyom, ezáltal biztosítva szabadútat a fotogénnek. Ha ez megvan akkor meg kéne nézni valamitől nem-e törött meg a cső, esetleg kitisztítani a szellőztetőjét.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek.

Egy kis útmutatás kéne. Láttam volt már téma de nekem nem pontosan jött le a megoldás.

A problémám: A kulcsot nehezen lehet elfordítani a zárban indításkor. ( akad, szorul...)

A kérdésem az lenne hogy vegyek egy komplett gyújtáskapcsolót és azt cseréltessem ki a szerelővel,

vagy lehet külön venni gyújtáskapcsoló zárbetétet ( ami gondolom olcsóbb magában) és az is elegendő,

vagy van valami más megoldás.

Köszi.

Helló

A rendszer kopottsága miatt áll fenn a probléma. Egy kis kenőanyag biztosan javítana a helyzeten de az állapotától függően előbb utóbb cserés lessz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek.

Egy kis útmutatás kéne. Láttam volt már téma de nekem nem pontosan jött le a megoldás.

A problémám: A kulcsot nehezen lehet elfordítani a zárban indításkor. ( akad, szorul...)

A kérdésem az lenne hogy vegyek egy komplett gyújtáskapcsolót és azt cseréltessem ki a szerelővel,

vagy lehet külön venni gyújtáskapcsoló zárbetétet ( ami gondolom olcsóbb magában) és az is elegendő,

vagy van valami más megoldás.

Köszi.

Lehet venni külön zárbetétet, de azt hallottam valakitől, hogy az utángyárival gondjai voltak. Van róla fényképes leírás a Gyík társalgóban, csak még nincs megoldva, hgyan megy be az új zárbetét a kormányzártól a helyére. Én levettem az egész szerkezetet, és hozzáreszeltem a kopott kulcshoz a zárat.

Link to comment
Megosztás:

Lehet venni külön zárbetétet, de azt hallottam valakitől, hogy az utángyárival gondjai voltak. Van róla fényképes leírás a Gyík társalgóban, csak még nincs megoldva, hgyan megy be az új zárbetét a kormányzártól a helyére. Én levettem az egész szerkezetet, és hozzáreszeltem a kopott kulcshoz a zárat.

Zotya féle megoldás. :rolleyes: ;) :D

U.I: Ugye nem fordítva tetted a helyére?

Link to comment
Megosztás:

Reeckatee.

Ezt a kenőanyagot hogy érted? Egyszerűen kenjen be a kulcsot valamivel és úgy dugjam a zárba?

Kb. 1 éve van nálam az autó és már eleve 2 kulccsal vettem. Szóval már volt itt cserélve valami. Ennyit bír csak egy zár??? Nyilván ez egy utánagyártott de akkor is.

Sajnos elég béna vagyok hogy magam szedjem szét, úgyhogy a komplett gyújtáskapcsoló vásárlás és cseréltetés tűnik a jó megoldásnak, de ha valakinek van még ötlet szívesen fogadnám.

Link to comment
Megosztás:

Reeckatee.

Ezt a kenőanyagot hogy érted? Egyszerűen kenjen be a kulcsot valamivel és úgy dugjam a zárba?

Kb. 1 éve van nálam az autó és már eleve 2 kulccsal vettem. Szóval már volt itt cserélve valami. Ennyit bír csak egy zár??? Nyilván ez egy utánagyártott de akkor is.

Sajnos elég béna vagyok hogy magam szedjem szét, úgyhogy a komplett gyújtáskapcsoló vásárlás és cseréltetés tűnik a jó megoldásnak, de ha valakinek van még ötlet szívesen fogadnám.

Alapból két kulcssal adják a kocsit, vagy esetleg az egyikkel indítasz a másik meg az ajtókhoz jó?

Amúgy én úgy oldottam meg a ragadós gy.kapcsoló zár problémát, hogy fújtam bele egy kevés fúró-, vágó-, üregelőspray-t. ;) Jobb lett. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Reeckatee.

Ezt a kenőanyagot hogy érted? Egyszerűen kenjen be a kulcsot valamivel és úgy dugjam a zárba?

Kb. 1 éve van nálam az autó és már eleve 2 kulccsal vettem. Szóval már volt itt cserélve valami. Ennyit bír csak egy zár??? Nyilván ez egy utánagyártott de akkor is.

Sajnos elég béna vagyok hogy magam szedjem szét, úgyhogy a komplett gyújtáskapcsoló vásárlás és cseréltetés tűnik a jó megoldásnak, de ha valakinek van még ötlet szívesen fogadnám.

Ha a kulcsot bekened mindig összekeni a ruhád. Ha van időd szedd szét és kend be alaposan a forgó részeit, nem azt amelyik közvetlen a kulcsal érintkezik.

Link to comment
Megosztás:

Nyáron nekem is előjön ez a gyújtáskapcsolós hiba. Meleg teszi...nem tudsz mit csinálni, tágul a szerkezet és szorulva fordul... kocsiba van vagy 50-60fok nem is kell csodálkozni.

Ha enyhébb idő van nálam nincs ilyen baj. Sajnos ilyen. legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

Nyáron nekem is előjön ez a gyújtáskapcsolós hiba. Meleg teszi...nem tudsz mit csinálni, tágul a szerkezet és szorulva fordul... kocsiba van vagy 50-60fok nem is kell csodálkozni.

Ha enyhébb idő van nálam nincs ilyen baj. Sajnos ilyen. legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Akkor az enyém gyári hibás, mert az nem szokott, se 60 fokban, se -20 -ban ;) :D mi lehet a baj? :rolleyes:

:D :D

Link to comment
Megosztás:

Reeckatee.

Ezt a kenőanyagot hogy érted? Egyszerűen kenjen be a kulcsot valamivel és úgy dugjam a zárba?

Kb. 1 éve van nálam az autó és már eleve 2 kulccsal vettem. Szóval már volt itt cserélve valami. Ennyit bír csak egy zár??? Nyilván ez egy utánagyártott de akkor is.

Sajnos elég béna vagyok hogy magam szedjem szét, úgyhogy a komplett gyújtáskapcsoló vásárlás és cseréltetés tűnik a jó megoldásnak, de ha valakinek van még ötlet szívesen fogadnám.

Csergőnél vettem 2 éve gyári zárbetétet 21 ezerért. Volt náluk utángyártott is 5 ezerért, de felhívta rá a figyelmemet, hogy gyakran szorul az ilyen betét a házban, ezért nem azt választottam. Azt még megtette nekem az eladó, hogy az új zárbetétet átlamellázta (ingyen) úgy, hogy a régi kulccsal működjön. Magyarán továbbra is egy kulcs működteti a gyújtást és az ajtókat.

A zárbetétcsere kissé trükkös, annak idején én is beszámoltam róla. Az egyszerűbb beszerelés érdekében amikor az ember az új betétet nyomja vissza a helyére, akkor előbb célszerű a gyújtáskapcsolót leszedni a helyéről és miután a betét már bent van a hüvelyben, utána visszaszerelni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.