Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Hát nagyon köszönöm a választ, akkor vadászok egy másik műszert és méricskélek. Mondjuk egy kicsit zavaró hogy az én műszerem analóg és a skálázás nem túl aprólékos. Valóban jobb lenne két digitális mérőt egyszerre használni a méréskor. A 15 V-t azért mondtam biztosra mert ott pont van egy osztás. :-)) Köszi a választ és további kellemes hétvégét! Üdv kacs.

Ugye nem Ganzuniv? :( Amúgy, ha lehet kalibrálni és kalibráltad nyugali állapotban 0-ra, akkor elvileg pontos, de jobb a digitális műszer egyenfeszültség mérésére. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Ugye nem Ganzuniv? :( Amúgy, ha lehet kalibrálni és kalibráltad nyugali állapotban 0-ra, akkor elvileg pontos, de jobb a digitális műszer egyenfeszültség mérésére. :excl:

A típusa C4324. 1986-os gyártmány. Márka passz. Kombinált mérőműszer. Egyébként elég nagy mérési intervallumai vannak ( volt, mA, Ohm. Kohm)

Link to comment
Megosztás:

A típusa C4324. 1986-os gyártmány. Márka passz. Kombinált mérőműszer. Egyébként elég nagy mérési intervallumai vannak ( volt, mA, Ohm. Kohm)

Ja! És kalibráltam nullára. Még arra is érzékeny ha nem vízszintes állapotban van a műszer amikor mérek.

Link to comment
Megosztás:

Mit lehetne csinálni a vezető üléssel, mert nagyon nyikorog a háttámla és egy kicsit ferdén áll.

Nem akartam nekiállni, mert nem tudom, hogy mit kellene megnézni.

Köszi

A nyikorgásra kenés, a ferde állásra meg meg kell nézni, mi az oka, törés, deformálódás...stb. Nálam alattam nyikorog az ülés, de mire hazérek mindíg elfelejtem kivenni megkenni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor valószínűleg c14nz ( forgalmiba motorkód ezzel kezdődik, motorblokba be van ütve a nivó mellett jobra a peremén) Menetközbe rántgat néha? Csak miután bemelegedett azután indul nehezen? Eléggé gyujtás gyanus szerintem. (trafó - gyujtásmodul - tekercs.... akár ecu meghibásodás is csinálhat ilyet.) Persze nemvagyok autoszerelő, de én ezell kezdeném. Kikellene méretni mindent.

Nem jellemző hogy rángat inkább leáll és nagyon nehezen indul ez főleg a kereszteződéseknél szokott előjönni bemelegedett motornál a forgalmin x14nz van

Link to comment
Megosztás:

Ugye nem Ganzuniv? :lol: Amúgy, ha lehet kalibrálni és kalibráltad nyugali állapotban 0-ra, akkor elvileg pontos, de jobb a digitális műszer egyenfeszültség mérésére. :(

Nakérem! Megtörtént a kontroll mérés digitális fesz-mérővel. 14,55 V a töltés. Hál' istennek az én műszerem csalt egy közel fél voltot. Így már azért majdnem normális az érték. Nem kell megint szerelőhöz mennem. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Nakérem! Megtörtént a kontroll mérés digitális fesz-mérővel. 14,55 V a töltés. Hál' istennek az én műszerem csalt egy közel fél voltot. Így már azért majdnem normális az érték. Nem kell megint szerelőhöz mennem. :excl:

Pörgesd meg a motort mérés közben. Motor fordulattól függetlenül 13,8-14,4 között kell lennie. (14.55 is még belefér, ha pörgetve nem megy feljebb)

Link to comment
Megosztás:

Pörgesd meg a motort mérés közben. Motor fordulattól függetlenül 13,8-14,4 között kell lennie. (14.55 is még belefér, ha pörgetve nem megy feljebb)

Szia!

Köszi a tippet, így fogok tenni! Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre. Lehet hogy korán örültem? :excl:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Vettem 5ajtós F Astrámhoz után-gyártott csomagtér teleszkópot, de sztem nem lehet összenyomni (kézzel próbáltam). Van valami trükkje a teleszkóp összenyomásának, beszerelésének?

Köszönöm!

Enyémet annó tudtam mozgatni!

Bár azért az ajtóval jóval nagyobb erőt tudsz majd kifejteni! :(

De azért mozognia kéne... valamennyire legalábbis! :excl:

Beszerelés: lepattintod a kis fém pöcköt a teleszkóp végén lévő műanyagról, és ezután le tudod húzni, lent ugyanígy! visszafelé természetesen fordítva: műanyag fel - fém pöcök bepattint! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát én rátehénkedtem, de semmi...

Enyémet annó tudtam mozgatni!

Bár azért az ajtóval jóval nagyobb erőt tudsz majd kifejteni! :(

De azért mozognia kéne... valamennyire legalábbis! :excl:

Beszerelés: lepattintod a kis fém pöcköt a teleszkóp végén lévő műanyagról, és ezután le tudod húzni, lent ugyanígy! visszafelé természetesen fordítva: műanyag fel - fém pöcök bepattint! :lol:

Link to comment
Megosztás:

én is arra gondolok....

nem tudok semmi infót,betévedett a G-be ....nem is értettem ...24...

Nincs ABS ennyit tudok...

Hátfigy, az F Astrás körökben használt táblázat szerint sebességjeladó probléma, az összes ismert motorvezérlő szerint, amelyik két számjegyű rendszert használ. Szerintem első körben nézd meg, hogy nincs-e valami geb?sz a óraegység hátuljában. Aztán elmegy-e az ECU-ig. De mivel G, abszolút nem ismerem.

Link to comment
Megosztás:

Félre értetted , F-je van csak a G-be írt ...én meg nem értettem a 24-et....mert ott négy számjegyűek vannak.

Akkor sebességjeladó lesz. Óra egységen meg kell nézni, hogy nem-e csúszott le a csatlakozás, ha az jó, akkor műszerrel kimérni, hogy az ECU-ig nem-e szakadt a sebességjel vezetéke. De azt is meg lehet nézni, hogy a TID kijelzi-e a sebességet (ha TID-je van), hogy hosszan nyomja a két gombot, ekkor az összes szegmens világítani kezd, majd a végén kiírja az aktuális sebességet. Ha 0-t ír, de közben 50-nel megy, akkor nem ad jelet valamiért, vagy nincs bekötve. Ez évjárat függő is.

Link to comment
Megosztás:

Akkor sebességjeladó lesz. Óra egységen meg kell nézni, hogy nem-e csúszott le a csatlakozás, ha az jó, akkor műszerrel kimérni, hogy az ECU-ig nem-e szakadt a sebességjel vezetéke. De azt is meg lehet nézni, hogy a TID kijelzi-e a sebességet (ha TID-je van), hogy hosszan nyomja a két gombot, ekkor az összes szegmens világítani kezd, majd a végén kiírja az aktuális sebességet. Ha 0-t ír, de közben 50-nel megy, akkor nem ad jelet valamiért, vagy nincs bekötve. Ez évjárat függő is.

be tettem az oldal linkjét neki....

köszike

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.