Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Híd el...te jóisten!

Hidd el, én sokszor átszámoltam a felújítás VS csere történetet.

Én vettem egy garantált 130EKm-t futott DTL mocit, mint inkább 200-ért neki álljak a felújításnak.

A munkahelyem miatt van gépműhely, ahol segítettek volna, de ők is hibázhatnak és elő is fordul.

szóval ez egy partalan vita, mert mindkét dolog mellett vannak érvek és ellenérvek is.

Éppen ezért írtam, hogy a felújítás eredménye sajnos nem garantált.

Én a hengerfejet is félve adtam be mindannyiszor, mert ugyan kicsi rá az esély, de ne adj isten félre síkolják, aztán meg lehet cseszni, mert enni fogja a szíjat. Pedig csak egy síkolás.

Ja, és egy hengerfej felújítás, le+felszereléssel 40-60 ezer manapság, ha műhely csinálja. Komplett motorfelújításnak tuti nem állnék neki 250 e alatt, ha műhely lennék...

Link to comment
Megosztás:

Éppen ezért írtam, hogy a felújítás eredménye sajnos nem garantált.

Én a hengerfejet is félve adtam be mindannyiszor, mert ugyan kicsi rá az esély, de ne adj isten félre síkolják, aztán meg lehet cseszni, mert enni fogja a szíjat. Pedig csak egy síkolás.

Ja, és egy hengerfej felújítás, le+felszereléssel 40-60 ezer manapság, ha műhely csinálja. Komplett motorfelújításnak tuti nem állnék neki 250 e alatt, ha műhely lennék...

Attól hogy neked nincs pénzed másnak még lehet!Én nem sajnálom rá a pénzt!Nem szeretnék az útszélén lerohadni egy bontott kankóval!

A másik meg oké autóban van,megyek vele pár kört tesztelgetem mi egymás,mi van ha pl eladás előtt meg volt gyűrűzve az a motor???

Na na?

Nem tudhatod!Olvastam erről a gyűrűzgetésről is!pár ezer km és utána megint zabálja az olajat meg mi egymás!

Az meg a másik hogy a motor felújításom ki fog jönni bőven 200 alatt!Rokon autószerelő,Dugó-tól kezdve mindent tud elég nagy kedvezménnyel!Ismerős gépműhelyesem szépen felnyomja az első túl méretre a motort , és majd a autószerelőm meg össze pakolja.

Sok gépműhely egy rabló!

Ők lenyelik a kedvezményt!!!

Link to comment
Megosztás:

Attól hogy neked nincs pénzed másnak még lehet!Én nem sajnálom rá a pénzt!Nem szeretnék az útszélén lerohadni egy bontott kankóval!

A másik meg oké autóban van,megyek vele pár kört tesztelgetem mi egymás,mi van ha pl eladás előtt meg volt gyűrűzve az a motor???

Na na?

Nem tudhatod!Olvastam erről a gyűrűzgetésről is!pár ezer km és utána megint zabálja az olajat meg mi egymás!

Az meg a másik hogy a motor felújításom ki fog jönni bőven 200 alatt!Rokon autószerelő,Dugó-tól kezdve mindent tud elég nagy kedvezménnyel!Ismerős gépműhelyesem szépen felnyomja az első túl méretre a motort , és majd a autószerelőm meg össze pakolja.

Sok gépműhely egy rabló!

Ők lenyelik a kedvezményt!!!

Addig is öntözd kitartóan az olajbesűrítő csoda löttyöt a motorba, attól garantáltan nem fogsz lerohadni az út szélén :)

Link to comment
Megosztás:

Attól hogy neked nincs pénzed másnak még lehet!Én nem sajnálom rá a pénzt!Nem szeretnék az útszélén lerohadni egy bontott kankóval!

Na na?

...és a gépműhely pontos munkáját ki garantálja neked?

Mondom, ez egy partalan vita, mert mindkét félnek van igazsága.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel egy baj van, amyíit már írtam korábban is mikor szóba jött a téma.

Bele van kötve a motor kis hűtőkörébe ez a melegítős szivattyú (oda ahol a Corsás videón is látszik), de amikor már megy a motor, állandó ellenállást képez miközben a vízpumpa keringeti a vizet. Ettől lehet, hogy a fűtés gyengébb lesz. Ami mondjuk egy IFA-nál vagy MTZ-nél nem probléma :)

Link to comment
Megosztás:

Ezzel egy baj van, amyíit már írtam korábban is mikor szóba jött a téma.

Bele van kötve a motor kis hűtőkörébe ez a melegítős szivattyú (oda ahol a Corsás videón is látszik), de amikor már megy a motor, állandó ellenállást képez miközben a vízpumpa keringeti a vizet. Ettől lehet, hogy a fűtés gyengébb lesz. Ami mondjuk egy IFA-nál vagy MTZ-nél nem probléma :)

Érdekes egy ember vagy te!Bármit mondanak azzal szerinted baj van.Te ilyen maximalista vagy,vagy csak az a jó ami neked van?

Link to comment
Megosztás:

...és a gépműhely pontos munkáját ki garantálja neked?

Mondom, ez egy partalan vita, mert mindkét félnek van igazsága.

Ebbe a világban semmire sincs garancia!De én nem mernék bontott motort venni az biztos!Esetleg úgy ha volna egy jó barátom ilyen szekérrel, és ne adj isten össze törné és tudnák a motor elő életéről akkor azt mondom oké.De így....

Link to comment
Megosztás:

Akkor vegyél új autót, arra van pár év :D Ennyi erővel, ha autót cserélsz és veszel egy használtat, az is lutri bármikor, ugyan úgy mint a motorfelújítás vagy bontott motor. Nekünk anno kb. 15 évvel ezelőtt az 1es jetta-nk lett felfúrva stb, akkor került 100 gurigába, viszont kiváló munkát végeztek anno ezért cserébe. Rokonhoz került utána, hajtotta vagy 7-8 évig semmi gond nem volt vele, csak a karosszéria lemállott róla már :D Szóval részben szerencse kérdése az egész.

Link to comment
Megosztás:

Én anno a bontott motor mellett döntöttem mikor ledobta a szíjat. Bátorság volt, az tény, mert a helyszínen be sem tudtuk inditani (2éve állt). nah meg ugye 305 ekm volt már akkor is benne.:) cirka másfél év alatt belehajtottam 80ekm-et, túl élt egy gazdasági tk-t, és még megy gond nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes egy ember vagy te!Bármit mondanak azzal szerinted baj van.Te ilyen maximalista vagy,vagy csak az a jó ami neked van?

Nem mondtam, hogy baj van vele, csak szerintem valamennyit ront a fűtés hatásfokán. De ha szerinted javít a fűtésen az áramló víz útjába beépített álló szivattyú, akkor szívesen olvasom, hogy miért.

Egyébként meg jó lenne, ha leszállnál rólam, mert a motorfelújítós témában is többen megerősítették az én tapasztalatomat, a sajátjaikkal. A használt autó semmivel sem kisebb lutri, mint egy beindítható kipróbálható bontott motor. Valamiért mégse jut senkinek eszébe, hogy a használtan vett autó lerohad az út szélén, meg kikönyököl a hajtókar. Mégis itt mindannyian ilyen autókat veszünk és használunk. Veled együtt.

Link to comment
Megosztás:

Nem mondtam, hogy baj van vele, csak szerintem valamennyit ront a fűtés hatásfokán. De ha szerinted javít a fűtésen az áramló víz útjába beépített álló szivattyú, akkor szívesen olvasom, hogy miért.

Egyébként meg jó lenne, ha leszállnál rólam, mert a motorfelújítós témában is többen megerősítették az én tapasztalatomat, a sajátjaikkal. A használt autó semmivel sem kisebb lutri, mint egy beindítható kipróbálható bontott motor. Valamiért mégse jut senkinek eszébe, hogy a használtan vett autó lerohad az út szélén, meg kikönyököl a hajtókar. Mégis itt mindannyian ilyen autókat veszünk és használunk. Veled együtt.

2011-ben, amikor vettem a traktort és csatlakoztam a közösséghez, néztem jónéhány használt Astra-t. Amit Pecsuhában a vásártéren találtam még a félig döglött motorjával - az lövöldözte a betöltőnél füstkarikákat és fröcskölte a nívónál a hűtővizet - is elment volna legalább 1 évet.

Ha valaki tuti (viszonylag) lutrimentes használtautót akar, akkor 100%-ban ismert előéletűt kell venni. Nos ilyen 1000-ből, ha van 1-2. A többi kisseb-nagyobb lutri.

Az a pécsi fehér pl. fullfapad, halódó motorral, de a kasztnin 1 pörsenés sem volt.

Egy kaposvárinál a motor "viszonylag tűrhető" volt, de a kasztni alján ki lehetett látni.

Egy ilyen korú - 15-20 év - használt kocsi vásárlása rohadt nagy lutri. Mert nem tudod hogy használták, szervizelték, mit kapott előző életében. Lehet, hogy pakurával, szénporral meg disznózsírral hajtották.

Nemrég kicsit számolgattam egy motorgenerál gondolatával, na nem mintha kellene, csak kiváncsiságból.

Egy tisztességesen elvégzett és komplett felújítás legalább 300-400E Ft-ba fájna úgy, hogy nincs ismerős és a végeredmény kétesélyes. Egy bontott motor az 1/6-oda. Az is kétesélyes. Ha évente megenne egy motort még akkor is vagy 6 évig járhatnék a generál árából. :)

Nem mondom ha pénzékszer nem számít megcsináltatnám, a kocsi komplett újrafényezésével (vasig lecsiszolva, rozsdagátlóval alapozva, fényezve) és teljes felújításával együtt. Csak azért a pénzmagért amit belemernék, kapnék egy legalább 10 évvel fiatalabb akármit.

Link to comment
Megosztás:

2011-ben, amikor vettem a traktort és csatlakoztam a közösséghez, néztem jónéhány használt Astra-t. Amit Pecsuhában a vásártéren találtam még a félig döglött motorjával - az lövöldözte a betöltőnél füstkarikákat és fröcskölte a nívónál a hűtővizet - is elment volna legalább 1 évet.

Ha valaki tuti (viszonylag) lutrimentes használtautót akar, akkor 100%-ban ismert előéletűt kell venni. Nos ilyen 1000-ből, ha van 1-2. A többi kisseb-nagyobb lutri.

Az a pécsi fehér pl. fullfapad, halódó motorral, de a kasztnin 1 pörsenés sem volt.

Egy kaposvárinál a motor "viszonylag tűrhető" volt, de a kasztni alján ki lehetett látni.

Egy ilyen korú - 15-20 év - használt kocsi vásárlása rohadt nagy lutri. Mert nem tudod hogy használták, szervizelték, mit kapott előző életében. Lehet, hogy pakurával, szénporral meg disznózsírral hajtották.

Nemrég kicsit számolgattam egy motorgenerál gondolatával, na nem mintha kellene, csak kiváncsiságból.

Egy tisztességesen elvégzett és komplett felújítás legalább 300-400E Ft-ba fájna úgy, hogy nincs ismerős és a végeredmény kétesélyes. Egy bontott motor az 1/6-oda. Az is kétesélyes. Ha évente megenne egy motort még akkor is vagy 6 évig járhatnék a generál árából. :)

Nem mondom ha pénzékszer nem számít megcsináltatnám, a kocsi komplett újrafényezésével (vasig lecsiszolva, rozsdagátlóval alapozva, fényezve) és teljes felújításával együtt. Csak azért a pénzmagért amit belemernék, kapnék egy legalább 10 évvel fiatalabb akármit.

Ennek minden szavával egyet értek, különösen a második bekezdésnek még minden betűjélvel is. Csak egyesek nem bírják tudomásul venni, hogy mindkettő változat kétesélyes, és a racionalitás az olcsóbb egyszerűbb az irányba tereli az embert.

Nem mondom ha pénzékszer nem számít megcsináltatnám, a kocsi komplett újrafényezésével (vasig lecsiszolva, rozsdagátlóval alapozva, fényezve) és teljes felújításával együtt. Csak azért a pénzmagért amit belemernék, kapnék egy legalább 10 évvel fiatalabb akármit.

Hidd el, ennek a komplett felújításnak egy valami ilyesmi használtautó hirdetés lenne a vége, amelyben a saját autódat árulnád a piaci ár kb dupljájért.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/audi/80/audi_80_cc_1.6_td-7151742

Rálocsolt a tag egy valag pénzt, és még mindig nem jó a gép, ezért most menteni próbálja a menthetőt. Nem mondom, hogy biztosan igazam van, de szerintem nagy esély van rá...

Én is sokszor érzem ezt magamon, pedig nem költöttem ennyit az autóra, és nem is árulom :)

Link to comment
Megosztás:

Nem mondtam, hogy baj van vele, csak szerintem valamennyit ront a fűtés hatásfokán. De ha szerinted javít a fűtésen az áramló víz útjába beépített álló szivattyú, akkor szívesen olvasom, hogy miért.

Egyébként meg jó lenne, ha leszállnál rólam, mert a motorfelújítós témában is többen megerősítették az én tapasztalatomat, a sajátjaikkal. A használt autó semmivel sem kisebb lutri, mint egy beindítható kipróbálható bontott motor. Valamiért mégse jut senkinek eszébe, hogy a használtan vett autó lerohad az út szélén, meg kikönyököl a hajtókar. Mégis itt mindannyian ilyen autókat veszünk és használunk. Veled együtt.

Nem érdekel a véleményed abszolút!

Link to comment
Megosztás:

Ezzel egy baj van, amyíit már írtam korábban is mikor szóba jött a téma.

Bele van kötve a motor kis hűtőkörébe ez a melegítős szivattyú (oda ahol a Corsás videón is látszik), de amikor már megy a motor, állandó ellenállást képez miközben a vízpumpa keringeti a vizet. Ettől lehet, hogy a fűtés gyengébb lesz. Ami mondjuk egy IFA-nál vagy MTZ-nél nem probléma :)

Hol látsz te ebben szivattyút?

Ez egy sima zárt cső, amiben egy cekász van, az aljában egy termosztáttal.

Nincs semmi a víz útjában.

Link to comment
Megosztás:

A videon, 1:08 -nál ami van az egy szivattyú szerintem. Legalábbis valaminek kell keringetnie a vizet?

Ha jól látom, nem a videóra reagáltál, hanem az általam linkelt előmelegítőre.

Másrészt a gravitációs keringéstől ilyen kicsi vízkörben, ha megfelelő helyre van helyezve a melegítő, lassan megindul a keringés.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a videoban az kerengető, me ott gázzal melegítenek, a linken lévőről nem igen lehet eldönteni, de sztem abban sincs (J0hnny?)

Nekem fagydugós melegítőm van abban is megindul a kerengetés, pedig az sztem nem a legjobb helyen van ebből a szempontból.

A videon az a gázos megoldás, sztem itt (ahol általában van vellany) hülyeség (mondjuk gyorsabban melegít)

Én így útólaga az olaj melegítőt jobb 5letnek tartom, csak azt nehezebb berakni, ha egyáltalán van, meg nem is akartam sokat mokolni vele.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a videoban az kerengető, me ott gázzal melegítenek, a linken lévőről nem igen lehet eldönteni, de sztem abban sincs (J0hnny?)

Nekem fagydugós melegítőm van abban is megindul a kerengetés, pedig az sztem nem a legjobb helyen van ebből a szempontból.

A videon az a gázos megoldás, sztem itt (ahol általában van vellany) hülyeség (mondjuk gyorsabban melegít)

Én így útólaga az olaj melegítőt jobb 5letnek tartom, csak azt nehezebb berakni, ha egyáltalán van, meg nem is akartam sokat mokolni vele.

Az üzemanyaggal működő állófűtés "kályha" az igazi jó megoldás. :) Úgyis főleg akkor kell, amikor kint áll a kocsi.

Mondjuk idén nálunk talán ma kellene először. 5-10 centi hó esett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.