Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts


 Nem hinném, hogy az adagoló tengelye lógna, egyszer cseréltem adagolót Lucasról Boschra(A Bosch egy Kadetton volt azelőtt, ott volt a szíj is, és teljesen egészséges volt) de ahogy ráraktam az Astrára, egyből elkezdte enni a szíjat. Különbség annyi csak, hogy az 17DR motoron van szíjfeszítő külön. Az 17D-n meg nincs.
 

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

Mikulás nekem elvileg 1.7DR van, mert a motorkódom 17DR -el kezdődik, de a forgalmiban 41kw -van(57 Le). Sztem nem a motorkódot írhatták el hanem a kw értéket.(?)
Neked milyen gyakran szakadt a szíj?

Nekem 8000 km -rel ezelőtt, pár hónapja volt cserélve. Most continental szíj van rajta. Leszedtük a burkolatot, sehol nincs nyoma kopásnak se a szíjon, se a burkolaton. De mégis hidegindításnál van egy kis szíj nyiszegés. Mintha a vezérlésből jönne..

 

 

Link to comment
Megosztás:

Ezeket a kw dolgokat nem nagyon jegyeztem meg, lehet, elírták. :)

Szerencsére még nem szakadt el sosem, legutóbb egy 1.6D Kadettemen egy rettenet gagyi szíjat raktam rá, valami hamisított dayco volt...és elment vele több, mint 60e km-t, avval is adtam el.
Ha szakad a szíj, mindegy milyen márka, akkor az a görgők miatt lehet.

 

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Meglehetősen távol vagyok éppen otthontól (Bulgáriában) és aggódom egy kicsit az autó miatt! Idefele jövet meglehetősen melegedett és gyenge volt. A hegyekben nem bírta a kaptatókat. A vízszint megvan, nem bugyog, a motorhang olyan mint szokott lenni. Agyaltam rajta és olyasmi jutott eszembe, hogy el lenne vízkövesedve a hűtő? Esetleg az üzemanyagcsőbe az előző tulaj által betett átfolyószűrő lenne eltömődve?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Digger írta:

Sziasztok!

Meglehetősen távol vagyok éppen otthontól (Bulgáriában) és aggódom egy kicsit az autó miatt! Idefele jövet meglehetősen melegedett és gyenge volt. A hegyekben nem bírta a kaptatókat. A vízszint megvan, nem bugyog, a motorhang olyan mint szokott lenni. Agyaltam rajta és olyasmi jutott eszembe, hogy el lenne vízkövesedve a hűtő? Esetleg az üzemanyagcsőbe az előző tulaj által betett átfolyószűrő lenne eltömődve?

Gázolajszűrő nincs eltömődve? Volt cserélve? Lehet, valami nagyon gyatra üzemanyagot tankoltál valahol...meg elvileg néha vízteleníteni kellene a gázolajszűrőt, a kis műanyag leeresztővel megteheted az alján.
Meg nézd meg a vákumcsöveket, nincsenek-é kirepedezve, elszakadva.
 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
2 perce, Mikulás74 írta:

A kb 3-as lemezvastagságú fagydugó olyan, mint a papír. A hengerfejnek meg az a része, ahol vakluk van a tömítéshez, teljesen szét van maródva. Pedig a blokk belül nem rozsdás, fura.

Nem tudhatod előtted mit tettek bele és milyen gyakran cserélték le.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
18 órája, Gabber írta:

Sziasztok!

 

 

Magas az alapjárat az 1.7démen. eddig mindig visszaállt normálra, most pörög. hol tudom visszatekerni/javítani?

Köszi:)

Nekem akkor csinált ilyet a verda, mikor a vákum pumpáról az adagolóra, vagy arra a környékre (nem emlékszem pontosan) menő csö elrepedt! Akkor nem ment vissza az alapjárat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Adagolóban jártas(abb) emberke válaszára lennék kíváncsi! Adott egy isuzu moci, Adagoló rajta, bár kicsit mostoha körülmények között vészelte át az elmúlt 1.5 évet. 1.5 évvel ezelőtt indult a motor.. Most próbáltam volna indítani, rácsatlakoztattam a tankot, a visszafolyó ágon elkezdtem felszívni a gázolajat.. (visszatérő kifolyónál lévő csavarban lévő szűrő takarítás után már át tudtam szívni) elég nehezen ment.de megtelt az adagoló! Indítottam, de nem táplálta utána az üzemanyagot... azaz ürült az adagolóház..

Jól tévedek, ha nincs is rajta a mágnesszelepen a 12V akkor is töltődnie kellene az adagolónak, és a visszafolyó ágon csurogni vissza a tankba?!  Adagoló felépítését nézve ennek így kellene működnie...

Ha viszont nem így működik akkor mi dugulhatott el?!

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 12. at 19:41, LacBp írta:

Sziasztok!

 

Adagolóban jártas(abb) emberke válaszára lennék kíváncsi! Adott egy isuzu moci, Adagoló rajta, bár kicsit mostoha körülmények között vészelte át az elmúlt 1.5 évet. 1.5 évvel ezelőtt indult a motor.. Most próbáltam volna indítani, rácsatlakoztattam a tankot, a visszafolyó ágon elkezdtem felszívni a gázolajat.. (visszatérő kifolyónál lévő csavarban lévő szűrő takarítás után már át tudtam szívni) elég nehezen ment.de megtelt az adagoló! Indítottam, de nem táplálta utána az üzemanyagot... azaz ürült az adagolóház..

Jól tévedek, ha nincs is rajta a mágnesszelepen a 12V akkor is töltődnie kellene az adagolónak, és a visszafolyó ágon csurogni vissza a tankba?!  Adagoló felépítését nézve ennek így kellene működnie...

Ha viszont nem így működik akkor mi dugulhatott el?!

 

Akkor 1.5 évig állt a motor? Milyen mostoha körülmények között? Én régebben vettem egy adagolót, Bosch, annál volt ilyen. Szét nem szedtem, adtam vissza az eladónak...
A bosch adagolók úgy szívják fel a gázolajat, hogy van benne egy excenteres szivattyú, azt hajtja az adagolótengely, és ebben van négy acél szárnyacska, amik kilendülnek, és tömítenek az excenter élén. Ha sokat áll az adagoló, főleg kint az esőben, ezek a század milliméterre illesztett szárnyacskák szépen berohadnak, és nem fognak szívni. Én is felraktam az ilyen adagolót a verdára(Ford volt) körbevontattuk az egész megyében, és csak akkor volt hajlandó beröffenni, amikor a kézi tápszivattyúval adtam nyomást az adagolóba, de ahogy kiürült, le is állt.
A mágnesszelepnek nincs köze ehhez, az csak a nagynyomású fejet zárja le, avval állítod le a motort.
 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 12. at 19:41, LacBp írta:

Sziasztok!

 

Adagolóban jártas(abb) emberke válaszára lennék kíváncsi! Adott egy isuzu moci, Adagoló rajta, bár kicsit mostoha körülmények között vészelte át az elmúlt 1.5 évet. 1.5 évvel ezelőtt indult a motor.. Most próbáltam volna indítani, rácsatlakoztattam a tankot, a visszafolyó ágon elkezdtem felszívni a gázolajat.. (visszatérő kifolyónál lévő csavarban lévő szűrő takarítás után már át tudtam szívni) elég nehezen ment.de megtelt az adagoló! Indítottam, de nem táplálta utána az üzemanyagot... azaz ürült az adagolóház..

Jól tévedek, ha nincs is rajta a mágnesszelepen a 12V akkor is töltődnie kellene az adagolónak, és a visszafolyó ágon csurogni vissza a tankba?!  Adagoló felépítését nézve ennek így kellene működnie...

Ha viszont nem így működik akkor mi dugulhatott el?!

 

Az enyémet 9 hónap állás után ejtőtartályos módszerrel indítottam,majd a kocsi tetejéről több lépcsőben lekerült a földre a kanna.
 

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki venne bontott adagolót, öntse ki belőle a gázolajat(felső kifolyócsatlakozó letekerhető) és szagolja meg, milyen szagú. Ha olyan állott, jellegzetes áporodott üzemanyagszagú(öreg simsonoknál érezhető, pajtában leállított motoroknál) akkor fel ne rakjátok a motorra!

Valószínű a belseje rozsdás, és meg fog szorulni benne valami. Nálam felpörgött max fordulatra a motor, állítottam is le egyből. Még párszor eljátszottam vele. Remélem nem lett baja a motornak. :(

Szétszedve az adagolót rozsdás trutyi volt benne vastagon. Újabb bizonyíték, hogy tele van vízzel a gázolaj is. :(
DSCF7136_zps55a6f270.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem kérésem volna, hogy valaki tudna feltenni képeket1.7 td f astra isuzu vízhűtőről ventillátorjával illetve környező vízcsövekről egypárképet? Csak mertnekem mint utolag kiderült teljesen más csövek vannak benne,  benzines hűtővel és a vízcsövek már repednek eresztenek. Ugyhogy kénytelen vagyok mindent lecserélni, csak nem találok képet hogyaventillátornak körülbelül hogykéne kinéznie. Vagy x17dtl hűtőventillátorja jó lehetráesetleg? Válaszokat képeketelöreisköszönöm

Link to comment
Megosztás:

Autópályán vettem észre, hogy 110 km/h felett (ami kb 2750-es motor fordulat felett), motorfék üzemben kelepelő hang jön a motor felől. Olyan, mintha hidrotőke hang lenne, csak egy baj van, nem hidrotőkés a motor (Isuzu 1.7-es TD). Ha lassulok, és beesik a motor fordulat 2700 alá, akkor nem hallani a hangot. Illetve ha rálépek a gázra, és gyorsítok, akkor is megszűnik. Szerintetek mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Adam1 írta:

Autópályán vettem észre, hogy 110 km/h felett (ami kb 2750-es motor fordulat felett), motorfék üzemben kelepelő hang jön a motor felől. Olyan, mintha hidrotőke hang lenne, csak egy baj van, nem hidrotőkés a motor (Isuzu 1.7-es TD). Ha lassulok, és beesik a motor fordulat 2700 alá, akkor nem hallani a hangot. Illetve ha rálépek a gázra, és gyorsítok, akkor is megszűnik. Szerintetek mi lehet?

Akkor olyan, mintha szelephang lenne?
A kopott dugattyú nálam alapjáraton is hallatszott(francia dízel), annak is pont olyan hangja van, mintha szelep, vagy tőke baja lenne.(gyújtási ütemben rávág a dugó tetejére, és billen egyet a hengerben, az koppan)
Bár dízelnél nehéz megállapítani alapjáraton ilyen hangot, lehet, olyankor is van neki, csak a csörgés miatt nem kivehető.
Ez még ilyen kezdeti hang lehet, ilyenkor nehéz kitotózni.
Isuzu-t nem ismerem, nem tudom, mennyire hajlamos dugókopásra.
A német GM egyáltalán nem, ott már szét van kopva a hengerfej, de a dugattyúk még szinte gyáriak.
VW-nél volt nálam szelepemelő tőke baj, az gázadástól független, minden fordulaton hallatszott.
Ez csak egy tipp, hallani kéne. :(

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Mikulás74 said:

Akkor olyan, mintha szelephang lenne?
A kopott dugattyú nálam alapjáraton is hallatszott(francia dízel), annak is pont olyan hangja van, mintha szelep, vagy tőke baja lenne.(gyújtási ütemben rávág a dugó tetejére, és billen egyet a hengerben, az koppan)
Bár dízelnél nehéz megállapítani alapjáraton ilyen hangot, lehet, olyankor is van neki, csak a csörgés miatt nem kivehető.
Ez még ilyen kezdeti hang lehet, ilyenkor nehéz kitotózni.
Isuzu-t nem ismerem, nem tudom, mennyire hajlamos dugókopásra.
A német GM egyáltalán nem, ott már szét van kopva a hengerfej, de a dugattyúk még szinte gyáriak.
VW-nél volt nálam szelepemelő tőke baj, az gázadástól független, minden fordulaton hallatszott.
Ez csak egy tipp, hallani kéne. :(

Simán lehet, amit mondasz. Az olajfogyasztás legalábbis erre enged következtetni, ami kb 0,2 liter / 1000 km. Hengerfej felújítás óta/után is változatlanul ennyi!

És ez a hang miért csak motorféküzemben jön ki? Vagy csak akkor hallatszik, mert kevesebb a befecskendezett üzemanyag, ezáltal az egésé zaja is kisebb?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Adam1 írta:

Simán lehet, amit mondasz. Az olajfogyasztás legalábbis erre enged következtetni, ami kb 0,2 liter / 1000 km. Hengerfej felújítás óta/után is változatlanul ennyi!

És ez a hang miért csak motorféküzemben jön ki? Vagy csak akkor hallatszik, mert kevesebb a befecskendezett üzemanyag, ezáltal az egésé zaja is kisebb?

Na ezt nem tudom, olyan is lehet még, hogy megrepedt a dugó szoknyája, és billeg a hengerben.
Bár engem egyszer egy fék vákumpumpa szivatott meg, az kerregett pont így.
Az még nem olyan vészes olajfogyi.
Aztán olyan is lehet még, levegősödik az adagoló, és bekerreg bizonyos fordulaton.
Nehéz így találgatni, próbálj sűrűbb olajat rakni bele, úgy mit változik. Vagy hidegen-melegen van-e különbség.
 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 07. 13. at 20:57, Mikulás74 írta:

Akkor 1.5 évig állt a motor? Milyen mostoha körülmények között? Én régebben vettem egy adagolót, Bosch, annál volt ilyen. Szét nem szedtem, adtam vissza az eladónak...
A bosch adagolók úgy szívják fel a gázolajat, hogy van benne egy excenteres szivattyú, azt hajtja az adagolótengely, és ebben van négy acél szárnyacska, amik kilendülnek, és tömítenek az excenter élén. .......
 

 

Szia Kicsit megkésve! Köszi a segítséget! Az volt a gond az adagolóval, amire tippeltél! le voltak tapadva az excenteres szivattyúban a lapátok.. na mármost. ez javítva lett...   Most már felszívja az naftát, és úgy ahogy tolja is kifelé a túlfolyón. De 1x sikerült életre keltelni a motort olyan "behúzásos" elven.. De önindítóval nem..:(

Kompresszió a leggyengébb 25 a többiben 28 bár felett hideg motornál mérve (tegnap mondjuk 25 fokban). Így úgy gondolom, hogy ez a végnyomás elég, izzítás jó. Vezérlést nehéz lenne elrakni opelnél...  De az adagolót próbáltam 180 fokkal is... de az még rosszabb... 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szép napot nem tudom mennyire halott ez a fórum.

Mert itt is elég rég volt üzenet váltás amint látom :-((

 

Nos lenne kérdésem: ISUZU Diesel 1.7 td astra 1996 os aki ismeri motorikusan és érdembe tud segíteni meg köszönném!

Az a gondom vele hogy gyengének érzem! mint egy gyengébb szívó dizel úgy megy!

Meg lett nézve turbó működik ! a kocsi mégis nagyon lomha gyenge. miért?

Olajat nem eszi ! indul szépen !

 

De olyat viszont észre vettem hogy a kipufogóból talán mint ha vissza durrogna a motor vagy is olyan a hang mint ha nem is tudom hogy írjam le buffogna a kipuf fele.

Kis fordulaton is és nagyon is hallom most már!

A kocsit nem rég vettem 2 hónapja eddig a hangokat szokni kellett nem tünt fel egyből de most már hallom!

 

Ja és gyanúsan halk a kocsi nincs az a kemény kopogós diesel hangja olyan túl lágy inkább.

Nem tudom ez számít - e .? Na mindegy aki tudja a megoldást meg köszönném ha válaszolna.

 

Előre is kösz.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, pimpa197403 írta:

Szép napot nem tudom mennyire halott ez a fórum.

Mert itt is elég rég volt üzenet váltás amint látom :-((

 

Nos lenne kérdésem: ISUZU Diesel 1.7 td astra 1996 os aki ismeri motorikusan és érdembe tud segíteni meg köszönném!

Az a gondom vele hogy gyengének érzem! mint egy gyengébb szívó dizel úgy megy!

Meg lett nézve turbó működik ! a kocsi mégis nagyon lomha gyenge. miért?

Olajat nem eszi ! indul szépen !

 

De olyat viszont észre vettem hogy a kipufogóból talán mint ha vissza durrogna a motor vagy is olyan a hang mint ha nem is tudom hogy írjam le buffogna a kipuf fele.

Kis fordulaton is és nagyon is hallom most már!

A kocsit nem rég vettem 2 hónapja eddig a hangokat szokni kellett nem tünt fel egyből de most már hallom!

 

Ja és gyanúsan halk a kocsi nincs az a kemény kopogós diesel hangja olyan túl lágy inkább.

Nem tudom ez számít - e .? Na mindegy aki tudja a megoldást meg köszönném ha válaszolna.

 

Előre is kösz.

Szia, 

A leirásodból én első körben az elöltést nézném meg (alacsony elöltés esetén gyenge lehet az autó,  illetve nagyon lágyan jár,  illetve nehezebben is indul).  

Második dolog az lenne,  hogy a porlasztokat kellene bevizsgaltatni, ha nem fecskendeznek normálisan,  csöpögnek akkor lágy a hangja a motornak és szintén erőtlen,  bár olyankor lehet füst fekete jelenség is. 

Ha ezeken túl vagy akkor még az adagoló probléma is lehet. 

 

Üdv, 

Péter

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.