Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Gyerekek,a jóisten áldjon meg bennetek,láttatok ti már új TDI csodákat hátulról gyorsítás közben? :) B)

A jóféle magyar hígtakony gázolajtól nem kell csodát várni.

Füstöl,hát füstöl.

Egyébként,ha a csúcsok carok,akkor nehezen is idnulna.

ja,,ja, csak tdi-ha füstöl akkor megy is.

Link to comment
Megosztás:

üdv. :)

Vasárnap nyomom az autónak nem megy de nagyon nem. Épp szétszedtem az utasteret mert szereztem ilyen ipari szilikont és mindent még a váltó boxot is kiszedtem. blokk mosás után hajtom a gépet nagyon nem ment és kormolt. Arra gyanakodtam hogy nincs megfelelő turbónyomás de megnéztem a turbót nem lóg nem kotyog magas fosdulaton csak ugy dagadt :) (duzzadt) a cső tehát nem szökik a levegő a rendszerből. (korábban volt problémám a szűrővel(gázolaj) a lényeg az ráraktak többet is és csak a sajátjával indult be. Most volt otthon tartalék gondoltam kiprobálom lecserélem a szűrőt. hát csoda történ elkezdtek benne dolgozni a lovak :omg: (Mint kiderült a szervizbe anno hibás volt az összes gázolajszűrő és azért nem indult a gép) Teljesen megtáltosodott ja és van ismimnek ilyen gyorsulás lassulás mérője ;) bemértem a kicsikét. 0-100 23.42mp max nyomaték 136nm max kilowatt 36.6 1714/percnél :lol: na ezek lehet nem pontosak 1/4 mérföld 24.21 max sebesség 100.6 :lol: Ugyhogy nem unatkoztam vasárnap. :o Csak gondoltam megosztom veletek mire képes egy uj szűrő B) holnap fékbetét csere. ja korom jelentéktelen gyorsulás a duplája a korábinak :D

Link to comment
Megosztás:

bemértem a kicsikét. 0-100 23.42mp max nyomaték 136nm max kilowatt 36.6 1714/percnél :o na ezek lehet nem pontosak 1/4 mérföld 24.21 max sebesség 100.6 :D Ugyhogy nem unatkoztam vasárnap. :) Csak gondoltam megosztom veletek mire képes egy uj szűrő :) holnap fékbetét csere. ja korom jelentéktelen gyorsulás a duplája a korábinak :omg:

Az utak réme lehettél a duplázós értékekkel. B) Azért a mostani sem semmi. Ugye nem forgattad ki? Gyári érték még ettől is jóval jobb kell legyen.

Link to comment
Megosztás:

hali.

Itt teszem fel a kérdést mert ez szerintem diesel Tma. Ömlik a kocsibol az olaj. Korábban azt monták a motor és a váltóközött van a bibibi én beettem 2napja emeléőre dobtam a járgányt és láttam hogy semmi baja a belső szimeringnek mivel egy olaj csepp sincs sehol. Viszont látttam azt is hogy az olaj a jobb elején lévő (szerintem olajszivattyúból vagy nem biztos hogy szivattyú de olajat szállít) akármiből ömlik. egy szij hajtja meg a motorról kapja a hajtást nem a generátor hanem a másik irányba. Gondolom már vágjátok is mi az szerintem olajszivattyú na szóval abból ömlik a cuccos ezerrel, sőt szerintem csapkodja is kifele mert a környéken minden tiszta olaj.

Az lenne a kérdésem hogy házilag javítható e, gondolok itt tömités cserére vagy akármire.

Link to comment
Megosztás:

Igazad lehet mert az olajszivattyű a teknőn belül szokott lenni :-O . Akkor tovább kell kutatnom de ránézek mindjárt a servó olajra is. Akkor nem jutottam sokkal előrébb sajna azt hiszem.

szervó sziv.... nem javítható házilag , illetve én megcsináltam az enyém. A lényeg az hogy spéci lehúzó kell hozzá, valamint spéci simeering van benne. A csapágy szokott gajra menni benne és rágni és lógni majd folyni szokott.

Link to comment
Megosztás:

szervó sziv.... nem javítható házilag , illetve én megcsináltam az enyém. A lényeg az hogy spéci lehúzó kell hozzá, valamint spéci simeering van benne. A csapágy szokott gajra menni benne és rágni és lógni majd folyni szokott.

Szervó tartályból egy csepp olaj sem hiányzik...... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Szervó tartályból egy csepp olaj sem hiányzik...... :wacko:

A fötengelyen elöl is van szimering. :unsure: De van a vez. tengelyen is, lehet ezek egyike adta meg magát. Ezesetben vezérműszijjat is ilenék cserélni.

Szerintem.

Óder, nem lehet az, hogy mellé lett öntve az olaj?

Link to comment
Megosztás:

A fötengelyen elöl is van szimering. :unsure: De van a vez. tengelyen is, lehet ezek egyike adta meg magát. Ezesetben vezérműszijjat is ilenék cserélni.

Szerintem.

Óder, nem lehet az, hogy mellé lett öntve az olaj?

vagy olajteknő tömítés, elöl nekem is szivárog. De kétrészes és nincs kedvem vele bajlódni.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg a vezérlésnél a fötengely szimering adhatta meg magát. Az olaj nem lett mellé öntve. Vezérlést nem szeretnék cserélni mivel 50e km van benne csak amikor vettem akkor cseréltem. Egy ideig még utána töltögetek aztán 4000km mulva olajcsere majd lehet akkor kicseréltetem..... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg a vezérlésnél a fötengely szimering adhatta meg magát. Az olaj nem lett mellé öntve. Vezérlést nem szeretnék cserélni mivel 50e km van benne csak amikor vettem akkor cseréltem. Egy ideig még utána töltögetek aztán 4000km mulva olajcsere majd lehet akkor kicseréltetem..... :unsure:

Sajnos nem szerelem kérdése, mert a szijj nem szereti az olajat. Felpuhul és szetmállik. A többit nem részletezem. Olcsobb a vezérlést cserélni, mint a hengerfejet, és a szelepeket felújjítani.

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

1.7TD Isuzu, isminek tempósabb haladás mellett felmegy a vízhőfok 100 fok környékére, ha megáll, és leveszi a tanksapit, akkor tolja ki a hűtőközeget a kiegyenlítőből.Én hengerfejtömítésre gondoltam, de várom a hozzáértők véleményét is a dologról..

tanksapka? hűtővíz? paradoxon :unsure:

Viccet félretéve, amikor olyan meleg, akkor veszi le a kiegyenlítőről a sapit? Mert akkor még lehet bővel 100 felett a hőfok, és mint a túlnyomásos rendszerekben, a zárt rendszerben nem forr a víz, míg amint kinyitja a sapinál, a túlnyomás elmegy, és hirtelen felforr a víz.

Link to comment
Megosztás:

tanksapka? hűtővíz? paradoxon :unsure:

Viccet félretéve, amikor olyan meleg, akkor veszi le a kiegyenlítőről a sapit? Mert akkor még lehet bővel 100 felett a hőfok, és mint a túlnyomásos rendszerekben, a zárt rendszerben nem forr a víz, míg amint kinyitja a sapinál, a túlnyomás elmegy, és hirtelen felforr a víz.

A venti teszi a dolgát, visszahűti és leáll.Utána vette le a hűtősapit, aztán elkezdett buborékolni a dolog, és kitolta a hűtővizet...

Link to comment
Megosztás:

Én először temosztátot cserélnék, hátha nem nyit ki rendesen, meg át lehetne mosatni a rendszert valami vízkőoldó dologgal, de egyéként azt hallottam, az Isuzu dieseleknél nem ritka a hengerfejbetegség. Egyébként egyetértek az előttem szólóval, a hűtőrendszer csak zárt állapotban műxik rendesen, mert a víz csak túlnyomáson tud 100C fölé melegedni. Esetleg még meg lehetne próbálni egy tutira jó hűtővíztartály-kupakot rátenni próbára, ugyanis abban is van valami nyomásszabályzó dolog, ha enged, nem lesz túlnyomás a rendszerben és felforr a víz.

Link to comment
Megosztás:

A venti teszi a dolgát, visszahűti és leáll.Utána vette le a hűtősapit, aztán elkezdett buborékolni a dolog, és kitolta a hűtővizet...

Hengerfejes, sőt szerintem gát repedéses. Mivel hajtás után bugyborékol. Persze előtte termosztát és légtelenítést kipróbálnám.

Link to comment
Megosztás:

Hengerfejes, sőt szerintem gát repedéses. Mivel hajtás után bugyborékol. Persze előtte termosztát és légtelenítést kipróbálnám.

Ha hengerfejes akkor járó motonál, levett hűtősapival a kiegyenlítő tartályban látni ahogy buborékol, ha beledolgozik a hűtőtérbe.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Nektek:)

Nekem van az a hűtős astrám amit Losi már itt említett. /isuzu 1.7 td/

Nos hűtő rendszer tiszta , ma vettem bele termostatot gyári isuzu ocsóé :unsure:(

Szóval ez ezek után is meleg mint a fene sőt ez nagyon gyorsan melegszik fel is és ha hajtogatom nem min t állat csak temposan akkor felkuszik 100 körülire a vize, venti mükszik stb, ha pihentetem akkor okés , megállok vele várok hogy visszahüljön és akkor letekerem a sapkát ekőbb nyomás aztán a víz megy ki a tartályból .

Van egy corsa 1.5d is amit hajtok de azt ha padlon járatom akkor se megy fel avize max 80 fokra ilyen meg hogy kinyomja avizet még álmában sem volt.

Szóval szerintem is hengerfejes lehet.

Mert ha nyomom neki akkor talán a hengerfejtömoités már nem áll ellen a megnövekedett nyomásnak és áteresz egy kicsit és akkor ott a baj :wacko:

Szóval hengerfej le....

Köszi a jótanácsokat !!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Nektek:)

Nekem van az a hűtős astrám amit Losi már itt említett. /isuzu 1.7 td/

Nos hűtő rendszer tiszta , ma vettem bele termostatot gyári isuzu ocsóé :unsure:(

Szóval ez ezek után is meleg mint a fene sőt ez nagyon gyorsan melegszik fel is és ha hajtogatom nem min t állat csak temposan akkor felkuszik 100 körülire a vize, venti mükszik stb, ha pihentetem akkor okés , megállok vele várok hogy visszahüljön és akkor letekerem a sapkát ekőbb nyomás aztán a víz megy ki a tartályból .

Van egy corsa 1.5d is amit hajtok de azt ha padlon járatom akkor se megy fel avize max 80 fokra ilyen meg hogy kinyomja avizet még álmában sem volt.

Szóval szerintem is hengerfejes lehet.

Mert ha nyomom neki akkor talán a hengerfejtömoités már nem áll ellen a megnövekedett nyomásnak és áteresz egy kicsit és akkor ott a baj :wacko:

Szóval hengerfej le....

Köszi a jótanácsokat !!!

Hát én nem tudom de szerintem a diesenlnek kevés a 80fok. Én ugy tudom hogy magasabb az üzemi hőmérsékletük mint a benzineseké. Mikor nekem volt dieselem akkor nekem ezt mondták. A vizcsovek nem púposak a csatlakozásoknál? A forro viz meg szerintem normális hogy kifut. A faézékból is kifut mikor rogyog. Én ugy tudom 90-100fok körul van a diesek üzemi hője, de javistatok ki ha tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.