Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

üdv. van egy 1.7TD opel motoros F astrám. nem rég vettem és előjött pár hiba. megvétel utáni nap megnéztem a vezérmüszijat és észrevettem hogy kb a FELÉRE van keskenyedve. vettem rá egy új szíjat, mentem kb 600km-t és látszik hogy már 1mm kopott a szíjból, az adagoló le vezeti a szíjat, és az utána lévő vezető görgő pereme darálja a szíjat. valaki járt már így? tudtok valami megoldást?

Hali. Én is így jártam, de nekem le is dobta a szíjat menet közben. :( nekem is az adagóló tengelyének kikopása, annak logása huzta el a szíjat, majd a vezetőgörgő ledarálta. Újitasd fel az adagolódat! Tavaly márciusban 22eft-t fizettem a felújításért, tengely újra perselyezés + a belsejében is minden csere.

Link to comment
Megosztás:

üdv. van egy 1.7TD opel motoros F astrám. nem rég vettem és előjött pár hiba. megvétel utáni nap megnéztem a vezérmüszijat és észrevettem hogy kb a FELÉRE van keskenyedve. vettem rá egy új szíjat, mentem kb 600km-t és látszik hogy már 1mm kopott a szíjból, az adagoló le vezeti a szíjat, és az utána lévő vezető görgő pereme darálja a szíjat. valaki járt már így? tudtok valami megoldást?

Hm, így le tudja enni a szíjat az adagogló miatt? Pár szíjat cseréltem már, olyan volt már, hogy egy koma félrerakta a vezetőgörgőt, és az vezette le a szíjat.

Most szereztem egy 600 éves Kadettról egy adagolót, jól megrángattam a tengelyét, de meg se moccan.

Nem tudom, ilyennekel még nem találkoztam, ha szíjat cserélek egy frissen szerzett autón, sosem bízom az előző szerelőkben, mindig leszedem az összes görgőt is, meg vízpumpát is.

Az előző verklimen valaki egy 8-as alátétet tett valameilyen megfontolásból egy feszítőgörgő alá.

Ja, olyan adagolót is vettem már, ami frontálisan ütközött autóból volt, a bordáskereke görbe volt. :(

Csak hát persze hogy ne közlik ezt a t. vevővel.

Link to comment
Megosztás:

köszi a segítséget. a feszítőt leszedtem, tökéletesen forog hang nélkül, ahogy a vizpumpa is. az adagolót is alaposan megnéztem, kézzel nem lehet érezni a tengely löttyenését így csak szíjat vettem. majd megnézem a másik vezetőgörgőt nem e az akarja levezetni. mer így ez a szíj se fog 2-3ezernél többet bírni. És igen nekem is kezd elegem lenni a téli szerelésböl: amikor megvettem az autót pár száz km után eltört az eggyik himba, szerencsére kitaláltunk egy olyan szerkezetet amivel le tudjuk nyomni a szelepet, és úgy kicserélni a himbát hogy csak a szelepfedelet kell levenni..:) vannak meglepetések ezeknél az öregebb dízeleknél. 295ezer km van az enyémbe.

Link to comment
Megosztás:

köszi a segítséget. a feszítőt leszedtem, tökéletesen forog hang nélkül, ahogy a vizpumpa is. az adagolót is alaposan megnéztem, kézzel nem lehet érezni a tengely löttyenését így csak szíjat vettem. majd megnézem a másik vezetőgörgőt nem e az akarja levezetni. mer így ez a szíj se fog 2-3ezernél többet bírni. És igen nekem is kezd elegem lenni a téli szerelésböl: amikor megvettem az autót pár száz km után eltört az eggyik himba, szerencsére kitaláltunk egy olyan szerkezetet amivel le tudjuk nyomni a szelepet, és úgy kicserélni a himbát hogy csak a szelepfedelet kell levenni.. :) vannak meglepetések ezeknél az öregebb dízeleknél. 295ezer km van az enyémbe.

Minek érezted a löttyenését? Az adagoló tengelyének?

Mondjuk olyan bosch adagolóval már találkoztam, hogy elég könnyen lehetett forgatni kézzel is. :(

Valószínű már a bele szét volt kopva, bár nem jellemző, bár vannak olyan utánygyártott adagoló elemek, hogy borzalom, pl a benne lévő hullámostárcsából. Egy profi adagolós mondta, hogy egy ilyen adagoló simán kiszolgál 2 autót is, amire azok már 4x vannak újragenerálozva. Csak a tömítéseket kell benne csereberélni, ha elkezdenek levegősödni. Bár a bosch nem annyira érzékeny rá.

Link to comment
Megosztás:

Hát, elég spórolós módszerekkel szedem össze az alkatrészeket, többnyire a racing bazárról, holnap megyek egy hengerfejért, azt 15-ért adják, vez tengely 4 volt, himbák, meg pogácsák újonnan kellenének.

Egen, mindenképpen meg kellene nézni a dugókat, az előző vassal játszottam el ugyanezt, és amikor összeraktam, élmény volt, hogy zabálja az olajat.

Érdekes amúgy, a pözsónak gyönyörű szép volt a hengerfeje, a szelepek paszentosak voltak mindenhol, viszont akkora válla volt a hengernek, mint a fene.

Opelnél pont fordítva van szerencsére, tényleg kíváncsi leszek, mennyire kopottak a gyűrűk.

Csak ebben a -10 fokos aknában már a p...ám lefagy komolyan.

Ja, valaki írta itt, hogy kellene neki kedvezmény...néztem egy webshopot, ott a szakál metállal karöltve 30%-al olcsóbban tudtam venni cuccokat. Most is így fogom, majd elzarándokolok Budaőrsre jövő héten. Ott a gyűrűgarnitúra így 11 rongy. Csak hát az tarabusi, amiről hallottam jót, rosszat, attól félek, avval kevesebb ideig bírja, mint ami most benne van.

Ráadásul még gyűrűszorítóm sincs... :( egy csőbilinccsel szoktam beleszenvedni a gyűrűket. élmény. :( )

Szóval kb 40 körül lesz ez a művelet, ha el nem rontom. :)

Milyen vez. tengelyt vettél 4 ért? Én 20K alatt nem találtam.

Link to comment
Megosztás:

Milyen vez. tengelyt vettél 4 ért? Én 20K alatt nem találtam.

Kadettét, a hengerfej is arról lett leoperálva. :)

Mivel a kadett cuccokat nem nagyon keresik, azok ócsók. :)

Ráadásul minimális kopással, de sajna a himbák nincsenek meg, azt is guberálni kell valahonnan.

Valahol volt egy bontóban, ott bokáig jártam a himbákban, csak nem emlékszem melyik volt.

Néztem újonnan 38 körül van egy vez. tengely. Na olyat nem lát szegény autóm sosem.

Még így is pattog az asszony, mennyibe van a szerkezet, de magyarázhatom neki, úgysem ért hozzá. :(

Link to comment
Megosztás:

Pont tegnap szedtem szét a motort, és elég horror dolgok voltak benne.

De a legfontosabb, hogy a henger fala nagyon szép, semmi válla nincs szerencsére! Tudtam én, Opelék jól megoldották a henger olajozását, ezért mennek ezek ilyen sokáig.

Viszont a hengerfej....jajjjjj...

A legkopottabb bütyök a vez.tengelyen kb 5mm-el kevesebb. :)

Volt olyan, ami teljesen kopásmentes. Fura.

6 himba nagyon kopott, a himbák alatti pogácsák, vagy hogy hívjam :) abból vagy 5 teljesen át van kopva, a szelepeket nyomta már a himba, nem ezeket a kis bigyókat.

Egy szelevezető félbe volt törve, ráadásul szívószelepét, tiszta olajkokszban, sárban úszott az a henger.

Amúgy a szelepvezetők nem voltak nagyon kopottak, meg a szimeringek sem. Szóval van benne szimering. :) Remélem csak emiatt a törött szelepvezető miatt ette az olajat.

Azon agitálok, hogy leszedjem-e a kartert, egy dugót ki kellene szedni, megnézni a gyűrűket rajta.

Biztos érdemes lenne meggyűrűzni, főleg hogy vállatlan a henger, csak hát....zsozsó ez is.

Meg amivel előre láthatólag szívni fogok, az az ék nélküli vezérműtengely bordáskerék, egyszerűen csak rá van csavarozva a bordáskerék, semmi ék, stb...valószínű kellene egy idom, amit a tengely végébe kell betenni, és az rögzíti a tengelyt, akkor lehet jelre tenni a kere

Célszerszámok nélkül kicsit macera. :(

Szia.

XVIII. kerben van egy jó opel bontó. Szerintem jó!! 294-2694, 0620-332-5599 a telószámok. Bethlen Gábor u-ban vannak.

Link to comment
Megosztás:

Én meg közben kiszedtem a dugókat a blokkból, 2mm van a gyűrűvégek között. :(

Lehet ilyet is venni. :(

Remélem bírni fogja a nem túl harmatos hengerfej...hú de tele van már a ..... a téli autószereléssel. :(

Ne is mond. Én a fűtéssel szenvedek. Valószínűleg nekem is hengerfejes a kocsim. Kemények a vízcsövek mint a kő. :(Hétvégén lehet leszedem ha nem lesz -10.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

XVIII. kerben van egy jó opel bontó. Szerintem jó!! 294-2694, 0620-332-5599 a telószámok. Bethlen Gábor u-ban vannak.

Hali, nagyon köszi, megpróbálom őket is.

A legtutibb bontó a hartmat utcában van, csak ott elég korlátozott az opelek száma. Árra gondoltam. :)

A keresztúri úton is van pár, pl a bonci bontó, ott biztos van minden, csak két eladó van, felváltva, ki kell fogni a jobbikat. :)

Hengerfejes a járgányod? :(

Ez biztos?

A hengerfejet amit leszedtem, gátrepedt volt már elég rendesen mind a 4 hengernél, na a másikat amit szereztem, az se volt sokkal jobb...úgy látszik ezek is hajlamosak gátrepedni, mint minden dízelnél. De legalább nem repedtek az előkamrák egyiknél sem. Azt nem tudom emiatt belefújhat e a víztérbe, a gátak miatt.

Egy komám ajánlotta azt, hogy ő azt szokta csinálni, mivel mondtam neki, a vezérműtengelyt akarom kicserélni csak(mondjuk ennél már kicsit továbbmentem...:) ) hogy tekerjem ki a hengerfej csavarokat, így le tudom szedni a vezérműtengely házat, előtte engedjem le a vizet, cseréljem ki a tengelyt, majd vissza az egész...csak azt mondta kicsit rizikós...na ezek után nem csoidálkozom, hogy futnak csőfelfújós opelok az utakon...szóval én inkább leszedtem már a hengerfejet is.

Előttem meg valaki írta, hogy megeszi a vez.szíjat a vezérlés, és akkor jutott eszembe, amikor elkezdtem volna kloffolni az adagolót lefelé, hogy nehogy már, elgörbülhet simán a tartó konzol, az a vékony aluminium(adagolócsavarok leszedve, a bordáskerék anyája is) gondolom ezt is eljátszotta pár szerelő, és utána meg jó csámpásan állhat az adagoló...

Sajna csak úgy tudom leszedni az adagolót, hogy az egész vezérlést le, és a konzollal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Hali, nagyon köszi, megpróbálom őket is.

A legtutibb bontó a hartmat utcában van, csak ott elég korlátozott az opelek száma. Árra gondoltam. :)

A keresztúri úton is van pár, pl a bonci bontó, ott biztos van minden, csak két eladó van, felváltva, ki kell fogni a jobbikat. :)

Hengerfejes a járgányod? :(

Ez biztos?

A hengerfejet amit leszedtem, gátrepedt volt már elég rendesen mind a 4 hengernél, na a másikat amit szereztem, az se volt sokkal jobb...úgy látszik ezek is hajlamosak gátrepedni, mint minden dízelnél. De legalább nem repedtek az előkamrák egyiknél sem. Azt nem tudom emiatt belefújhat e a víztérbe, a gátak miatt.

Egy komám ajánlotta azt, hogy ő azt szokta csinálni, mivel mondtam neki, a vezérműtengelyt akarom kicserélni csak(mondjuk ennél már kicsit továbbmentem... :) ) hogy tekerjem ki a hengerfej csavarokat, így le tudom szedni a vezérműtengely házat, előtte engedjem le a vizet, cseréljem ki a tengelyt, majd vissza az egész...csak azt mondta kicsit rizikós...na ezek után nem csoidálkozom, hogy futnak csőfelfújós opelok az utakon...szóval én inkább leszedtem már a hengerfejet is.

Előttem meg valaki írta, hogy megeszi a vez.szíjat a vezérlés, és akkor jutott eszembe, amikor elkezdtem volna kloffolni az adagolót lefelé, hogy nehogy már, elgörbülhet simán a tartó konzol, az a vékony aluminium(adagolócsavarok leszedve, a bordáskerék anyája is) gondolom ezt is eljátszotta pár szerelő, és utána meg jó csámpásan állhat az adagoló...

Sajna csak úgy tudom leszedni az adagolót, hogy az egész vezérlést le, és a konzollal együtt.

Én már csak arra tudok tippelni, hogy hengerfejes. Ha szerencsém van akkor csak a tömítés égett át. Cseréltem már vízpumpát, mert folyt, és cseréltem termosztátot is. Az is rossz volt. Most ha bemelegszik a motor és nyit a termosztát, visszaesik a vízhőfok. Megyek vele továb melegszik normálisan a víz és fűt is. Megállok vele és ha a nyomást nem engedem el a tartályból akkor egy idő után eltűnik a víz egy része valahova. Nem az olajba és nem a kipufogóba. Nem tudom hova. Múltkor a vízpumpához menő rövid csövet szakította szét a nyomás. :( 100ezerért vettem a kocsit. Gondoltam, hogy lesznek vele gondok, de ez nem hiányzott. Régebben volt egy kombi dtl-em. Azzal semmi gondom nem volt. Három évig volt meg. Igaz hat évesen vettem. A mostani meg 20 éves. :) Nem is érdekel ha baja van, csak ne lenne tél. Sajna garázsom nincs csak kocsibeálló, így időjárás függő mikor tudom csinálgatni.

Vízpumpa cserénél nekem is le kellett venni a vezérlést. Olyan laza volt, hogy kézzel le tudtam húzni a fezértengely kerekéről a szíjat. Aki összerakta nem tudta gondolom, hogy a vízpumpával is kell feszíteni a szíjat. Még jó hogy nem ugrott át nekem. Mióta összeraktam a hangja is jó lett. Csakát most ez a hengerfej...... Nem hiányzott.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, rejtélyes dolgok ezek, az hogy a víz fogy, millió oka lehet, főleg az ilyen öreg ketyeréknél lehet már, hogy a csövek a bilincseknél szakadtak. Nekem az akkunál lévő nagy hűtőcsőnél marta szét az akkusav a bilincsét. :)

Persze hogy felülről nem látszott. :(

Én először mindig a csöveket nézem végig, aztán kezdek el szívbajoskodni, bár eddig még sosem volt olyan vízgondom, hogy a motorhoz kellett nyúlni.

Nagyon meg tudják szívatni az embert a csövek, ott levegőt szív, lelevegősödik a hűtőrendszer, aztán olyan tüneteket produkál, mintha hengerfejes lenne. Ezt csinálta az előző autóm is, a 405-ös 1,9D pözsó. Pedig frissen volt összerakva, síkolva hengerfej, stb.

Végül kiszedtem a gumit a hűtősapka alól, és nem tartott akkora nyomást a hűtőben. Mondjuk ezt eljátszom minden öreg autónál, mert tudom, hogy már gyengék a csövei, vagy félbevágom a nyomástartó rugóját a kiegyenlítő tartály sapkájában.

Pedig ennek még nem is olyan ganaj a hűtőrendszere, láttad volna a pözsóét...ott a blokk mögött, alatt volt egy tömb, amiből kijött egy rakat cső, víz melegítette a gázolajat is, az volt az előmelegítője, ott folyt orrán száján...csak ahhoz hozzáférni...brrrrr....:)

És ha megnő a nyomás, akkor folyik, egyértelmű csőgond. :) Reméljük.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Dtl hengerfej alól, az egyik sarkon kb 3 éve szivárgott a víz. Nem vészesen, de reggelente megjelent egy kis víz. Aztán most a nyáron fröcskölni kezdte az olajat is az adagolóra a tömítésnél. Azt sem vészesen, de gondoltam itt az ideje tömítést cserélni. Eddig birta a gyári. 16 év, és óra szerint 280 ezer km. + kb még 200, mert céges autó is volt. Hengerfej leszedésnél kiderült, kell másik vez.tengely, mert az egyik bütyök eléggé megkopott. Síkolás, szelepbecsiszolás, egy szelep csere, egy szelepvezető csere, szelepszár szimmeringek, hengerfejcsavarok, tömítések, olaj + szűrő, uj hűtőfolyadék + munkadíj összesen 80 ezer volt. Ebből a vez.tengely volt 20 ezer. A hengerfalak hibátlanok voltak. Ez a motor eddig sosem volt bontva. Nálam van több mint 5 éve, ezalatt ment 140 ezret, de 2 garn. izzítógyertyán kívül hozzá sem volt eddig nyúlva a motorhoz. Persze a vezérlés cserét leszámitva. Az adagoló is eredeti, nem lett bántva.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Dtl hengerfej alól, az egyik sarkon kb 3 éve szivárgott a víz. Nem vészesen, de reggelente megjelent egy kis víz. Aztán most a nyáron fröcskölni kezdte az olajat is az adagolóra a tömítésnél. Azt sem vészesen, de gondoltam itt az ideje tömítést cserélni. Eddig birta a gyári. 16 év, és óra szerint 280 ezer km. + kb még 200, mert céges autó is volt. Hengerfej leszedésnél kiderült, kell másik vez.tengely, mert az egyik bütyök eléggé megkopott. Síkolás, szelepbecsiszolás, egy szelep csere, egy szelepvezető csere, szelepszár szimmeringek, hengerfejcsavarok, tömítések, olaj + szűrő, uj hűtőfolyadék + munkadíj összesen 80 ezer volt. Ebből a vez.tengely volt 20 ezer. A hengerfalak hibátlanok voltak. Ez a motor eddig sosem volt bontva. Nálam van több mint 5 éve, ezalatt ment 140 ezret, de 2 garn. izzítógyertyán kívül hozzá sem volt eddig nyúlva a motorhoz. Persze a vezérlés cserét leszámitva. Az adagoló is eredeti, nem lett bántva.

Hát igen, ha ezek az autók mesélni tudnának...nekem volt egy E Kadettom, ugyanilyen 1,7-es dízel GM motorral, abba beletettem kb 80 ezer km-t. Még amikor azt megvettem, cseréltem szelepfedél tömítést, és akkor néztem, hogy kicsit kopottak a vezműbütykök. Amikor eladtam, akkor is előtte valamiért leszedtem a szelepfedelet, semmit sem változott a vez. tengely.

Akkor ebben a motorban, ami most az astrában van, aminek 5mm hiányzik az egyik bütyökből, mennyi km lehet benne....ennek ellenére ennek sincs válla a hengernek, viszont egy dugót már valaki cserélt valamiért, de legalább olyat rakott volna bele, mint a többi 3...:(

Most kicsit pihen a verda így darabokban, pénz kellene hozzá a folytatáshoz, én meg össze nem rakom így vacak gyűrűkkel...

Link to comment
Megosztás:

Nah hétfön sikeresen lenullázták a kocsimat. :( a sirás kerülgetett. Hátulrol kaptam telibe egy iveco dobozost, aki elfelejtett megállni mögöttem, maj elöről meg 1 ikarus buszt! Én meg usztam egy kis másnapi nyak fájással, de szegény kocsinak lehet az volt az utolsó utja...

A legbosszantobb az egészben hogy vasárnap hoztam el szerelőtől, müszakira teljesen rendbe téve, amit valószinű már nem kell megcsinálni...

De majd a biztosító eldönti. Ugyhogy szépen kezdődött ez a hét.

Link to comment
Megosztás:

Nah hétfön sikeresen lenullázták a kocsimat. :( a sirás kerülgetett. Hátulrol kaptam telibe egy iveco dobozost, aki elfelejtett megállni mögöttem, maj elöről meg 1 ikarus buszt! Én meg usztam egy kis másnapi nyak fájással, de szegény kocsinak lehet az volt az utolsó utja...

A legbosszantobb az egészben hogy vasárnap hoztam el szerelőtől, müszakira teljesen rendbe téve, amit valószinű már nem kell megcsinálni...

De majd a biztosító eldönti. Ugyhogy szépen kezdődött ez a hét.

Ez aztán a pech. Őszintén sajnálom. Elöl hátul, sajnos esélyes tk. Van képed róla?

Link to comment
Megosztás:

Nah hétfön sikeresen lenullázták a kocsimat. :( a sirás kerülgetett. Hátulrol kaptam telibe egy iveco dobozost, aki elfelejtett megállni mögöttem, maj elöről meg 1 ikarus buszt! Én meg usztam egy kis másnapi nyak fájással, de szegény kocsinak lehet az volt az utolsó utja...

A legbosszantobb az egészben hogy vasárnap hoztam el szerelőtől, müszakira teljesen rendbe téve, amit valószinű már nem kell megcsinálni...

De majd a biztosító eldönti. Ugyhogy szépen kezdődött ez a hét.

Részvétem! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Nah hétfön sikeresen lenullázták a kocsimat. :( a sirás kerülgetett. Hátulrol kaptam telibe egy iveco dobozost, aki elfelejtett megállni mögöttem, maj elöről meg 1 ikarus buszt! Én meg usztam egy kis másnapi nyak fájással, de szegény kocsinak lehet az volt az utolsó utja...

A legbosszantobb az egészben hogy vasárnap hoztam el szerelőtől, müszakira teljesen rendbe téve, amit valószinű már nem kell megcsinálni...

De majd a biztosító eldönti. Ugyhogy szépen kezdődött ez a hét.

A képek alapján lehet, hogy érdemes megcsinálni. Valószínű a biztosító totálkárra veszi, és kifizeti az autó értéke (3-400 e Ft) mínusz a roncsértéket, jó esetben kapsz 150-200 e Ft-ot. Ebből bőven kijön egy komplett külföldi donorautó, amiről mindent át lehet szépen pakolni. A végén meg lefújni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.