Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Bammeg! Nem vigyáztok még termelni is fogja a verda a benyát!!!! :shock: :lol:

Én eztet nem értem, hogy mindíg csak másoknak van ien hihetetlen fogyasztás.... :roll: 8)

:( :smt082 be-be az enyém meg már termeli az üzemanyagot, valamelyik nap is kifelé folyt a tankból :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én eztet nem értem, hogy mindíg csak másoknak van ien hihetetlen fogyasztás.... :roll: 8)

Ne célozgassunk... :( A nagyobb papucsok miatt nem tudok csak lemenni 7 alá, tavaly 6.9-7 körül ment a kicsim full városban.

Persze, pár dolog kell hozzá:

-dugók kikerül.

-lehetőleg lámpák is kikerül. :lol:

-nem kell padlógázon gyorsulva mindenkit megelőzni a lámpánál, elég az átlag tempó.

-Ha látod, h fékezni kell, akkor nem kell neki nyomni a gázt...

Stb, stb. Remélem, nem fáj, h csak ennyit eszik a verdám BP-en. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne célozgassunk... :( A nagyobb papucsok miatt nem tudok csak lemenni 7 alá, tavaly 6.9-7 körül ment a kicsim full városban.

Persze, pár dolog kell hozzá:

-dugók kikerül.

-lehetőleg lámpák is kikerül. :lol:

-nem kell padlógázon gyorsulva mindenkit megelőzni a lámpánál, elég az átlag tempó.

-Ha látod, h fékezni kell, akkor nem kell neki nyomni a gázt...

Stb, stb. Remélem, nem fáj, h csak ennyit eszik a verdám BP-en. :lol:

Eszem ágában sincs kötözködni, de hogy méred a fogyasztást? Teli tank, aztán 100km aztán megint teli tank, talán ez valamennyire hiteles, szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Eszem ágában sincs kötözködni, de hogy méred a fogyasztást? Teli tank, aztán 100km aztán megint teli tank, talán ez valamennyire hiteles, szerintem.

Teli tank, majd amikor "kiürül", akkor megint teli. Kb. 580-590km-ert szoktam menni 40-42L benyával, és mindíg nézem/számolom a fogyit.

Igazából olyan 7.15 körül van inkább. :(

Link to comment
Megosztás:

"De ők kényelmesen a benzinkúton , én meg kannából 10 literenként!

(És büdös gázolajszagú lesz minden!) "

Én is kannából 20 literenként. Golyós csővel. Így nem lesz gázolajszagú minden. ÉS a pénztárcám sem apad annyíra. :(

És nem utrolsósorban kevesebbszer kannázok, mint ők benzinkutaznak.

Nagymúltu elődömet idézve: "Diesel mindenek felett"

Bár csak mindenem fííííínom gázolajszagú lenne... Még a fürdőkádat is teletölteném vele, és átjárnék a szomszédba zuhanyozni... :lol:

Hm. Álmok...

Link to comment
Megosztás:

"De ők kényelmesen a benzinkúton , én meg kannából 10 literenként!

(És büdös gázolajszagú lesz minden!) "

Én is kannából 20 literenként. Golyós csővel. Így nem lesz gázolajszagú minden. ÉS a pénztárcám sem apad annyíra. :(

És nem utrolsósorban kevesebbszer kannázok, mint ők benzinkutaznak.

Nagymúltu elődömet idézve: "Diesel mindenek felett"

Bár csak mindenem fííííínom gázolajszagú lenne... Még a fürdőkádat is teletölteném vele, és átjárnék a szomszédba zuhanyozni... :lol:

Hm. Álmok...

Ho-ho!

Itt vagyok ám én minden nap, csak nem írkálok. A nagy testvér mindent lát!

"Nagymúltu elődömet idézve: "Diesel mindenek felett"

ezt konkrétan mire is értetted :?:

Link to comment
Megosztás:

Tudtam hogy, valaki így írja alá a hozzászólásait. Csak lusta voltam megnézni ki is az. Csak azért írtam mert, én is ezt a hitvallást erősítem: Diesel mindenek felett!

Ezt rősíti ez a tény is: Csak pesti autózás (Reggel munkába, este haza), napi 70km. Össz km: 428, "tankolt" gázolaj: 18liter. Fogyi: 4,2lit/100km

Olyan boldog lettem mikor ezt kiszámoltam! És ilyen kedvező eredmény született. :( :toothy8:

Privátra kicsit későb válaszolok amint tudok konkrétumokkal szolgálni!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Tudtam hogy, valaki így írja alá a hozzászólásait. Csak lusta voltam megnézni ki is az. Csak azért írtam mert, én is ezt a hitvallást erősítem: Diesel mindenek felett!

Ezt rősíti ez a tény is: Csak pesti autózás (Reggel munkába, este haza), napi 70km. Össz km: 428, "tankolt" gázolaj: 18liter. Fogyi: 4,2lit/100km

Olyan boldog lettem mikor ezt kiszámoltam! És ilyen kedvező eredmény született. :lol: :toothy8:

Privátra kicsit későb válaszolok amint tudok konkrétumokkal szolgálni!

Üdv!

Leköteleznél :(

Várom leveled!

Az enyém is 5 körül eszik, de nem merem sosem elhinni, ezért mindíg hattal számolok.

Link to comment
Megosztás:

Tudtam hogy, valaki így írja alá a hozzászólásait. Csak lusta voltam megnézni ki is az. Csak azért írtam mert, én is ezt a hitvallást erősítem: Diesel mindenek felett!

Ezt rősíti ez a tény is: Csak pesti autózás (Reggel munkába, este haza), napi 70km. Össz km: 428, "tankolt" gázolaj: 18liter. Fogyi: 4,2lit/100km

Olyan boldog lettem mikor ezt kiszámoltam! És ilyen kedvező eredmény született. :lol: :toothy8:

Privátra kicsit későb válaszolok amint tudok konkrétumokkal szolgálni!

Üdv!

Legutóbb azért mentem el tankolni, emrt már fusztrált, hogy rég tankoltam a kocsimba és féltem, hogy megáll alattam.

Két hete tankoltam egy ötösért Shell kúton (254,9 Ft/L)

Elmentem 455 km,majd tankoltam, mert a mutatóm félről lement negyed és a piros közé. Szerinem még volt benne pár liter, de akkor sem volt száraz, amikor az ötös belement :(

Ezért is gondolom, hogy az enyém is bőven 5 alatt eszik ,de akinek ezt idáig elmondtam, hülyének nézett!

Így mindíg 6 lityit mondok és akkor ok minden :lol:

Egyébként tegnap előtt tankoltam kemény 800 ft-ért (kaptam 3 lityót)

Eddig 58 km-t mentem el vele, de a mutatóm még nem nagyon mozdult meg.

Nem kell nevetni, nagyon hó vége van és sok volt a nemvárt kiadás.

Link to comment
Megosztás:

Legutóbb azért mentem el tankolni, emrt már fusztrált, hogy rég tankoltam a kocsimba és féltem, hogy megáll alattam.

Két hete tankoltam egy ötösért Shell kúton (254,9 Ft/L)

Elmentem 455 km,majd tankoltam, mert a mutatóm félről lement negyed és a piros közé. Szerinem még volt benne pár liter, de akkor sem volt száraz, amikor az ötös belement :(

Ezért is gondolom, hogy az enyém is bőven 5 alatt eszik ,de akinek ezt idáig elmondtam, hülyének nézett!

Így mindíg 6 lityit mondok és akkor ok minden :lol:

Egyébként tegnap előtt tankoltam kemény 800 ft-ért (kaptam 3 lityót)

Eddig 58 km-t mentem el vele, de a mutatóm még nem nagyon mozdult meg.

Nem kell nevetni, nagyon hó vége van és sok volt a nemvárt kiadás.

Bakker én már nem is nézem hogy hány huf az oil ára csak tankolok és morgok, és anyázok meg minden. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

na oda jutottam hogy termosztátot cserélek, és most jön az érdekesség, a dtl motorhoz 92 foknál nyít a termosztát, a dr -nél pedig 82 -nél. Tök egyforma a két termosztát, a boltos szakik azt mondják (2 -is ezt álítja) hogy a mi éghajlatunkhoz a 82 fokos a megfelelő. Most viszont kicsit tanácstalan vagyok, dögmelegben a vizem 97-99 városi araszolgatásnál, 120-130 tmpónál 96 -97 mutat az óra. Az érdekesség az hogy tavaj 92 állt, 120-130nál-is, 150-160nál ment fel 98-100 környékére 35 fokban. Most ha beteszem a 82 fokosat túl hűtöm a motort vagy nem ,normál közlekedésnél :?: Mia francért kell 92 fokos termosztát bele, a téli fűtés végett? Ha beteszem a 82-est télen lehet hogy bele fagyok, nyengébb lessz a fűtés az biztos.

Link to comment
Megosztás:

na oda jutottam hogy termosztátot cserélek, és most jön az érdekesség, a dtl motorhoz 92 foknál nyít a termosztát, a dr -nél pedig 82 -nél. Tök egyforma a két termosztát, a boltos szakik azt mondják (2 -is ezt álítja) hogy a mi éghajlatunkhoz a 82 fokos a megfelelő. Most viszont kicsit tanácstalan vagyok, dögmelegben a vizem 97-99 városi araszolgatásnál, 120-130 tmpónál 96 -97 mutat az óra. Az érdekesség az hogy tavaj 92 állt, 120-130nál-is, 150-160nál ment fel 98-100 környékére 35 fokban. Most ha beteszem a 82 fokosat túl hűtöm a motort vagy nem ,normál közlekedésnél :?: Mia francért kell 92 fokos termosztát bele, a téli fűtés végett? Ha beteszem a 82-est télen lehet

hogy bele fagyok, nyengébb lessz a fűtés az biztos.

tedd bele azt, ami a motorszámod alapján kell bele....

igy biztosan nem hibázol.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is nemrég cseréltem, és e miatt megmértem a motor hőfokát egy lézeres hőmérővel. Amikor a víz 62-65 C (a tartályban), akkor a blokk 87-88 C, A hengerfej pedig 75 C, a termosztát hőmérséklete pedig 82 C.

Ja 1,7DR motor.

Ezt csak érdekességképpen.

Kéredésedre:

Én nem halgatnék senkire, ha a 92 C-os kell akkor azt tenném bele :!:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hol lehet biodizelhez jutni pest környékén??? Mert az egyik régen látott rokon azt mondta ő már évek óta használja és semmi baja a gépének. Szóval repce olaj kellene? Szerintetek a sima étolaj nem jó??? :( Csak kérdés gajra vágni nem akarom a kicsikét. Mert ha 300 ft lesz nemtom mi lesz :lol:

Ja kellene mégegy dízel opel sűrgős olcsó legyen és szinezett üveg na meg dízel a fő a jó motor a többi nem lényeg :lol: Aki tud irjon :lol:. Most nézelődők a lízigből visszavettek között :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.