Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

sziasztok

dizimek 5 éve lett mérve kompresszió,

1. 23bar

2. 16!!!bar

3. 22bar

4. 25bar

az igaz, hogy 16 éves a kicsike és a 320ezret tapossa, de azóta is vele járok, és mínuszba nehézkesen is, de mindig beindítom...

az isuzu önindító a legjobb a világon (hitachi) és még annyit hozzátennék, hogy azé ha má szét van szedve, akkor egy bronzkefe cserét is be lehet iktatni, a zsírral meg óvatosan, mert mi többet raktunk a kelleténél, és kiverte pont rá a kommutátorra, ergó megint lehetett szétszedni. megfelelő felszereléssel 5 perc alatt ki lehet szedni, a szétszedés a másik 5 perc...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan kérdésem, hátha találkozott Valamelyik ötök olyan problémával, hogy menet közben ha felváltok akármelyik sebességben, és nincsen olyan fordulat akkor búg az autó belülről. De, nem kicsit, nagyon durván. Eddig sosem csinálta ezt. Ez nem olyan szokványos, mert ugye egy nagyon minimálisat szokott minden autó. Ha emelkedik a fordulat, akkor csendesebb lesz. Viszont, ha üresbe kiveszem bármilyen tempónál, akkor mintha elvágták volna ezt a jelenséget. Mire tippeltek?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan kérdésem, hátha találkozott Valamelyik ötök olyan problémával, hogy menet közben ha felváltok akármelyik sebességben, és nincsen olyan fordulat akkor búg az autó belülről. De, nem kicsit, nagyon durván. Eddig sosem csinálta ezt. Ez nem olyan szokványos, mert ugye egy nagyon minimálisat szokott minden autó. Ha emelkedik a fordulat, akkor csendesebb lesz. Viszont, ha üresbe kiveszem bármilyen tempónál, akkor mintha elvágták volna ezt a jelenséget. Mire tippeltek?!

Van olaj a váltóban?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan kérdésem, hátha találkozott Valamelyik ötök olyan problémával, hogy menet közben ha felváltok akármelyik sebességben, és nincsen olyan fordulat akkor búg az autó belülről. De, nem kicsit, nagyon durván. Eddig sosem csinálta ezt. Ez nem olyan szokványos, mert ugye egy nagyon minimálisat szokott minden autó. Ha emelkedik a fordulat, akkor csendesebb lesz. Viszont, ha üresbe kiveszem bármilyen tempónál, akkor mintha elvágták volna ezt a jelenséget. Mire tippeltek?!

Ne csinálj ilyen böszmeséget. :blush: Tessék rendesen "kihuzatni" azt a motort. Ne kínlódjon, hanem dübörögjön. :lol: :)

Ezt a jelenséget már én is tapasztaltam, és azt találtam ki, hogy lakott területen belül nem kapcsolok 5.-et. Leginkább itt volt halható nálam.

U.i.:

Karesz váltós megközelítése is esélyes lehet.

Link to comment
Megosztás:

Ne csinálj ilyen böszmeséget. :blush: Tessék rendesen "kihuzatni" azt a motort. Ne kínlódjon, hanem dübörögjön. :lol: :)

Ezt a jelenséget már én is tapasztaltam, és azt találtam ki, hogy lakott területen belül nem kapcsolok 5.-et. Leginkább itt volt halható nálam.

U.i.:

Karesz váltós megközelítése is esélyes lehet.

Nekem akkor szokott ilyen hangot kiadni, amikor visszaváltok motorfékhez. De nekem tetszik. :D

Link to comment
Megosztás:

Azóta adja ezt a hangot, amióta a héten, kedden kicseréltük a hátsó lengőkar szilentet, és felemeltük az egész kocsi elejét, és lógott a levegőben 2 bakon. Azóta nagyon morog. Pedig nem nyúltunk a lengőkarokon kívül semmihez. Előtte semmi ilyen nem volt.

A váltó olajat, hogyan tudom megnézni. Tavaly előtt kapott újat (2007). Csak nem fogyott el?!?!

Kiszoktam húzatni, de amíg hideg, addig majdnem csak alapjáraton közlekedek, nem szeretném, ha hamar hengerfejes lenne. Néha azért kap rendesen is. Nekem is, és gondolom mindenkinek csal az órája, Nekem speciel 10-et. Ha 50-et mutat, az garantáltan 40. Ha így rendesen berakom 5-be, 40-nél, gyönyörűen vitte, mindenféle morgás nélkül eddig. Erőlködés nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Azóta adja ezt a hangot, amióta a héten, kedden kicseréltük a hátsó lengőkar szilentet, és felemeltük az egész kocsi elejét, és lógott a levegőben 2 bakon. Azóta nagyon morog. Pedig nem nyúltunk a lengőkarokon kívül semmihez. Előtte semmi ilyen nem volt.

A váltó olajat, hogyan tudom megnézni. Tavaly előtt kapott újat (2007). Csak nem fogyott el?!?!

Kiszoktam húzatni, de amíg hideg, addig majdnem csak alapjáraton közlekedek, nem szeretném, ha hamar hengerfejes lenne. Néha azért kap rendesen is. Nekem is, és gondolom mindenkinek csal az órája, Nekem speciel 10-et. Ha 50-et mutat, az garantáltan 40. Ha így rendesen berakom 5-be, 40-nél, gyönyörűen vitte, mindenféle morgás nélkül eddig. Erőlködés nélkül.

Nem lehet, hogy a kipuffnál mozdult el vmi? Egy csatlakozás, vagy rögzítés hibája miatt rezonál, vagy hasonló?

Link to comment
Megosztás:

Akkor van rá esély, hogy a lengőkar kiszedésnél, lehet ki lett rángatva egy picit a féltengely?! Mondjuk szívás volt kiszedni. Elég sokat kellett ott rángatni. Majd lehet akkor holnap s.o.s-ben megnézzük, mert gondolom komolyabb baja is lehet. Viszont elmentem már 200km-t, itt a városban, és nem tapasztaltam semmilyen hajtással lévő gondot. Ment rendesen.

JA, a hátsó lengőkar szilenten, megtaláltuk a gyártási évet, és az volt rajta, hogy egy körben, hogy '94'. Gyártási éve a kocsinak. Viszont a bal első-alsó-gömbfej tavaly májusban lett cserélve, és csak 17.000km-t bírt ki. Szerintem az nagyon silány.

Link to comment
Megosztás:

Azóta adja ezt a hangot, amióta a héten, kedden kicseréltük a hátsó lengőkar szilentet, és felemeltük az egész kocsi elejét, és lógott a levegőben 2 bakon. Azóta nagyon morog. Pedig nem nyúltunk a lengőkarokon kívül semmihez. Előtte semmi ilyen nem volt.

A váltó olajat, hogyan tudom megnézni. Tavaly előtt kapott újat (2007). Csak nem fogyott el?!?!

Kiszoktam húzatni, de amíg hideg, addig majdnem csak alapjáraton közlekedek, nem szeretném, ha hamar hengerfejes lenne. Néha azért kap rendesen is. Nekem is, és gondolom mindenkinek csal az órája, Nekem speciel 10-et. Ha 50-et mutat, az garantáltan 40. Ha így rendesen berakom 5-be, 40-nél, gyönyörűen vitte, mindenféle morgás nélkül eddig. Erőlködés nélkül.

Ezt az infót kifelejtetted. Így már más a leányzó fekvése. Kellene egy futóműállítást csinálni rajta, ugyanis a rossz szilenthez képest most más pozícióban áll a futómű. Ettől hallhatsz búgó hangot.

Az óra meg csal. Ezt tudomásul kell venni. Mindenesetre (véleményem szerint) nem az jelenthet hosszútávon gondot hogy forgatod a motort hidegen. Ha lassan, egyenletesen gyorsítod semmi baja nem lesz.

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig ezzel a búgással küzdök. Elvittem a kocsit, és kicentíroztattam a kerekeket. Persze, hibátlanok voltak, nem is kellett rajta ólmot cserélni (lemezfelni). Ma meghajtottam és 110-nél csöndben suhan a kocsi, semmi búgó hang. Viszont, amikor nincs meg a fordulat, akkor búg, és csak akkor hagyja abba, amikor elér egy bizonyos fordulathoz. Bármennyivel megyek, és kiveszem üresbe, akkor semmi búgás, amint visszarakom, és nyomom a gázt megint. Ja, és érezni a kormányon is amikor egy helyben áll a kocsi, hogy jár a motor. Kicsit ráz. Én valamilyen tartó bakra gyanakszom, de 3db van, és 5000-10.000-ig terjednek az árak.

Szerintetek melyik bak lehet. Autószerelő barátom nézte úgy is, hogy kézifék behúz 1-es, és ráenged, de mintha, rendesen elakarok indulni, és így rángattuk, de nem látott semmit, azt mondta lehetne látni, ha valamelyik baknak annyi lenne. De nem hiszem el, hogy akkor meg minek búg?!

Ti mit gondoltok?!

Link to comment
Megosztás:

Még mindig ezzel a búgással küzdök. Elvittem a kocsit, és kicentíroztattam a kerekeket. Persze, hibátlanok voltak, nem is kellett rajta ólmot cserélni (lemezfelni). Ma meghajtottam és 110-nél csöndben suhan a kocsi, semmi búgó hang. Viszont, amikor nincs meg a fordulat, akkor búg, és csak akkor hagyja abba, amikor elér egy bizonyos fordulathoz. Bármennyivel megyek, és kiveszem üresbe, akkor semmi búgás, amint visszarakom, és nyomom a gázt megint. Ja, és érezni a kormányon is amikor egy helyben áll a kocsi, hogy jár a motor. Kicsit ráz. Én valamilyen tartó bakra gyanakszom, de 3db van, és 5000-10.000-ig terjednek az árak.

Szerintetek melyik bak lehet. Autószerelő barátom nézte úgy is, hogy kézifék behúz 1-es, és ráenged, de mintha, rendesen elakarok indulni, és így rángattuk, de nem látott semmit, azt mondta lehetne látni, ha valamelyik baknak annyi lenne. De nem hiszem el, hogy akkor meg minek búg?!

Ti mit gondoltok?!

A hátsó bak szokot elszakadni,csak akkor látni,ha megemeled a mocit.

A dízel alapból is táncot jár a motortérben,szal hogy rázza a kormányt alapjáraton az normális.

Én inkább a váltóban keresném a gondot a difi körül,váltóolaj van abban még?

Link to comment
Megosztás:

Még mindig ezzel a búgással küzdök. Elvittem a kocsit, és kicentíroztattam a kerekeket. Persze, hibátlanok voltak, nem is kellett rajta ólmot cserélni (lemezfelni). Ma meghajtottam és 110-nél csöndben suhan a kocsi, semmi búgó hang. Viszont, amikor nincs meg a fordulat, akkor búg, és csak akkor hagyja abba, amikor elér egy bizonyos fordulathoz. Bármennyivel megyek, és kiveszem üresbe, akkor semmi búgás, amint visszarakom, és nyomom a gázt megint. Ja, és érezni a kormányon is amikor egy helyben áll a kocsi, hogy jár a motor. Kicsit ráz. Én valamilyen tartó bakra gyanakszom, de 3db van, és 5000-10.000-ig terjednek az árak.

Szerintetek melyik bak lehet. Autószerelő barátom nézte úgy is, hogy kézifék behúz 1-es, és ráenged, de mintha, rendesen elakarok indulni, és így rángattuk, de nem látott semmit, azt mondta lehetne látni, ha valamelyik baknak annyi lenne. De nem hiszem el, hogy akkor meg minek búg?!

Ti mit gondoltok?!

áfonya futómű állítást javasolt, és nem kerék kiegyensúlyozást.... (szezon meg a fazon esete). Amúgy meg nem centírozzák a kereket, mert nem a középpontját keresik meg, hanem a dinamikus egyensúlyát állítják be a súlyokkal..

A motorfüggesztő gumibakokat pedig ajánlatos együtt cserélni. Én is épp ez előtt a művelet előtt állok. Nekem a legolcsóbb szett anyagára 18 ezer Ft körül lesz.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, jól, hogy nem kerék centírozást, hanem futómű állítást, ajánlottak, de ha 1-esben, nem 10-el, hanem 20-al megyek, tehát nem 1000, hanem 2500-as a fordulat, akkor nem búg! (A fordulat, az csak tipp, mert nincs fordulatszámmérő). De ezt mindegyik sebességre ugyanúgy elmondhatom.

És még ha nem húz, se jobbra, se balra, bármikor eltudom engedni a kormányt, még 100-nál is, ezért nem csináltattam futóműállítást még. Meg a futóműves nem ért rá.

A bakok-ra gyanakszom, mert az egyik az használtan került amúgy is bele. Ami a szervó szivattyút tarja. A többihez, meg Én még nem nyúltam. A kipufogót is említették, de ott fogalmam sincsen mi érhet, mihez.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.