Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sport kipufogódob és króm vég


Walcon

Recommended Posts

  • Hozzászólások 652
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

én tudom én tudom...

középdob helyett sima cső :D hibbátlan hangja lesz és nem durva, ez nem vicc, csak jól kell választani a hátsó dobot.

HI

nekem hátul sportdob van, szép hangja van de kicsit nagyobbat szertnék!Azt mondod h sportdob és kidobom a középső dobot úgy nagyon jó hangja lessz???

Milyen atónál csináltad meg ezt?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...

Egy kérdésem lenne a gázgyorsitóról, 2 különböző dolgot olvastam róla és tudni akarom most mi az igzság?

Egyik oldalon ezt írták:

Tapasztalatok szerint, látványosat dob a teljesítményen minden fordulatszám tartományban.

Másik:

egy előre megtervezett, de szűk fordulatszám-tartományban fejti ki áldásos hatását. Magasabb fordulatszámon már nemcsak hogy nem segíti a gyors gázcserét, de egyenesen plusz fojtást jelent.

Illetve érdemes e középdob elé tenni vagy a helyére ?

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdésem lenne a gázgyorsitóról, 2 különböző dolgot olvastam róla és tudni akarom most mi az igzság?

Egyik oldalon ezt írták:

Tapasztalatok szerint, látványosat dob a teljesítményen minden fordulatszám tartományban.

Másik:

egy előre megtervezett, de szűk fordulatszám-tartományban fejti ki áldásos hatását. Magasabb fordulatszámon már nemcsak hogy nem segíti a gyors gázcserét, de egyenesen plusz fojtást jelent.

Illetve érdemes e középdob elé tenni vagy a helyére ?

Szerintem mind a kettő hülyeség. Ezt mindenképpen helyette kell rakni a középdobnak. De kb olyan mintha csak egy csövet raknál. Teljesítmény növekedésre szerintem ne is számíts. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdésem lenne a gázgyorsitóról, 2 különböző dolgot olvastam róla és tudni akarom most mi az igzság?

Egyik oldalon ezt írták:

Tapasztalatok szerint, látványosat dob a teljesítményen minden fordulatszám tartományban.

Másik:

egy előre megtervezett, de szűk fordulatszám-tartományban fejti ki áldásos hatását. Magasabb fordulatszámon már nemcsak hogy nem segíti a gyors gázcserét, de egyenesen plusz fojtást jelent.

Illetve érdemes e középdob elé tenni vagy a helyére ?

Aki áramlástant tanult, tudja hogy a gázgyorsító.....egy fa@szság, főleg hétköznapi használatra.

De amúgy tökjó dolog, mert tuning. :rolleyes: :blink: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mind a kettő hülyeség. Ezt mindenképpen helyette kell rakni a középdobnak. De kb olyan mintha csak egy csövet raknál. Teljesítmény növekedésre szerintem ne is számíts. :rolleyes:

gyári középdobok csak méretben térnek el, illetve annyitól, hogy a perforált cső fala nincs bespirálozva... legalábbis amiről én képet látam, az egy átömlős dob volt, pedig gyári astra dob volt, persze van lamellás is...

és 8 vnél nem ajánlanám a középdob kivételét, mert egy recsegős szar lesz a hangja

Link to comment
Megosztás:

gyári középdobok csak méretben térnek el, illetve annyitól, hogy a perforált cső fala nincs bespirálozva... legalábbis amiről én képet látam, az egy átömlős dob volt, pedig gyári astra dob volt, persze van lamellás is...

és 8 vnél nem ajánlanám a középdob kivételét, mert egy recsegős szar lesz a hangja

Sose értettem azokat akik egy kis teljesítményű autót akarnak csak sportdobbal tuningolni. Egyik munkatársam is, Puntó 1.4-es 16 szelepes, alapból olyan 90 paci, de az övé 100 Ló sportdobbal. Aha persze, végigmegy a kipufgáz a gyári leömlőn, egy gyári 5 méter hosszú csövön, meg a gyári középdobon/katalizátoron, de azért kapsz +10pacit, mert az utolsó fél méteren a kisebb ellenállású sportdobon jut a szabadba ugye? Ha tennék sportdobot a kocsira akkor a szebb hangért tenném, nem várnák tőle csodákat.

Link to comment
Megosztás:

Sose értettem azokat akik egy kis teljesítményű autót akarnak csak sportdobbal tuningolni. Egyik munkatársam is, Puntó 1.4-es 16 szelepes, alapból olyan 90 paci, de az övé 100 Ló sportdobbal. Aha persze, végigmegy a kipufgáz a gyári leömlőn, egy gyári 5 méter hosszú csövön, meg a gyári középdobon/katalizátoron, de azért kapsz +10pacit, mert az utolsó fél méteren a kisebb ellenállású sportdobon jut a szabadba ugye? Ha tennék sportdobot a kocsira akkor a szebb hangért tenném, nem várnák tőle csodákat.

még egy teljes kipufogó rendszer se doban egy 100 alatti kocsin 10 lovat :rolleyes:

és nem is lóerőt dob az inkább, hanem inkább dinaamikusabb szokott lenni tőle.

sok lóerőt hozó kipuffot igencsak tervezni kellene az adott autóhoz.

nekem egy sufnis dobom van, de az a hang miatt lett, és meg is hozza :blink: nem hivatalos mérésen 129.9dB

Link to comment
Megosztás:

még egy teljes kipufogó rendszer se doban egy 100 alatti kocsin 10 lovat :rolleyes:

és nem is lóerőt dob az inkább, hanem inkább dinaamikusabb szokott lenni tőle.

sok lóerőt hozó kipuffot igencsak tervezni kellene az adott autóhoz.

nekem egy sufnis dobom van, de az a hang miatt lett, és meg is hozza :blink: nem hivatalos mérésen 129.9dB

Tetszik a szép hang, amiket belinkeltetek is, de tetszik az is hogy szép csöndes a moci, és inkább maradok ennél. Majd ha kilyukad egy darabig használum úgy, és élvezkedem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tetszik a szép hang, amiket belinkeltetek is, de tetszik az is hogy szép csöndes a moci, és inkább maradok ennél. Majd ha kilyukad egy darabig használum úgy, és élvezkedem. :lol:

volt barátnőmnek nem tetszett... mondtam neki akkor szállj ki :blink:

majd ha megnövök, én is a szép halk autókat fogom előnybe részesíteni biztos, de az még odébb van :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

volt barátnőmnek nem tetszett... mondtam neki akkor szállj ki :lol:

majd ha megnövök, én is a szép halk autókat fogom előnybe részesíteni biztos, de az még odébb van :rolleyes:

Öcséméknek alapból sportdobos Golfjuk van, mindkét gyerek abba "született" berakod őket brümmm, és már alszanak is. De ha beülnek egy normál kocsiba üvöltenek mint állat. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Tetszik a szép hang, amiket belinkeltetek is, de tetszik az is hogy szép csöndes a moci, és inkább maradok ennél. Majd ha kilyukad egy darabig használum úgy, és élvezkedem. :rolleyes:

Nekem volt már szétrohadva a hátsó dob, majdnem öklömnyi lyuk lett az alján, és tényleg szép hangja lett tőle, csak mikor az ember autópályán megy vele pár kilométert állandó 3000 körüli fordulaton, akkor nagyon idegesítő tud lenni, úgyhogy kicseréltem hamar.

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt már szétrohadva a hátsó dob, majdnem öklömnyi lyuk lett az alján, és tényleg szép hangja lett tőle, csak mikor az ember autópályán megy vele pár kilométert állandó 3000 körüli fordulaton, akkor nagyon idegesítő tud lenni, úgyhogy kicseréltem hamar.

Teljesen igaz, nekem leszakadt a dob, akkor mentem vele és gyomrom fáj 4-5 perc egyenletes 100-110 után. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.