Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Nem sokat értettem belőle, lévén nem angolt tanultam, de azt látom hogy nem egyszerű meló...

Csinált már itt valaki ilyet, vagy van valakinek erről fordítása?

Elég speckós művelet, de magyar nyelvű leírást nem igazán találtunk róla.A német webet böngészve azért lehet kincsekre bukkanni, de A Corsát úgy a leg1Xűbb tuningolni, ha hozol be hozzá egy donor A GSI-t, aztán átépíted a lelkét.(futómű, fék, motor, váltó, féltengelyek.)

Amit Atommanó írt le, NA Az nem lesz egy 1Xű mutatvány.Egy 204LE-s mocit, és összkerékhajtást tenni egy A Corsába.

Link to comment
Megosztás:

Hát az a moci már elég közel van a 400 pacihoz, szal ultrabrutál lesz...

1 helyben forog mind a 4 kerék, hatalmas gumifüst, és a Corsa nem megy sehova! :lol: :lol: :lol:

De demo gépnek tökéletes lesz.Vagy rak még a srác bele v.mi ballasztot, hogy legyen súlya a kasztninak! ;)

Link to comment
Megosztás:

Én nem aggódok, mert ha belerakja a kiupörgésgátlót is, akkor igazi kis büntetőgép lesz.

De egy kicsit olyan feeling, mint amikor egy Corsa B orrában láttam 2.5 V6-ot.

Ennél durvább is van: a BoostBeast, ami szintén egy A Corsa, csak abban 2db(!) C20LET van, több mint 600 lóerővel és 4x4 hajtással. Na az tényleg büntet:

http://www.eds-motorsport.de/Boost-Beast/b...boost-beast-DE/

Link to comment
Megosztás:

Hát a vectra futóműről csak annyit, hogy most a Pirisi Csabi visszaalakította a turbós Calit c20xe-re, és a négykerék meg a LET moci megy egy A corsa-ba....

..izgi projekt, de már készülőben a vas! Tavaszra kész lesz!

Na jó, ha valakit elkap a gépszíjjj, de Ő nem Bazs:) Ő magának, ön maga megoldja. Ő evvel is foglalkozik, vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!

Mielött belefogtok az olyan féltengely barkácsolásba (ami szerintem hányinger) csak szólok ,hogy simán be lehet rakni egy F16-ost 18e motorral vagy c20ne meg ilyenek nem egy nagy moka az enyémbe már benne van lassan 2éve ugyhogy le van tesztelve már a technika, most már motortuning következik (tengely,könyitett főtengely lendkerék,polir hengerfej csatornák stb.) már ott fekszik minden a szobámba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!

Mielött belefogtok az olyan féltengely barkácsolásba (ami szerintem hányinger) csak szólok ,hogy simán be lehet rakni egy F16-ost 18e motorral vagy c20ne meg ilyenek nem egy nagy moka az enyémbe már benne van lassan 2éve ugyhogy le van tesztelve már a technika, ....

Szia!

Szvsz szerintem senki nem kíván barkácsolni hiszen pont azt írtuk mi is gányolás:)) Viszont egy picit bővebb leírást is adhatnál ... pl milyen féltengelyt használsz az F16-os váltóhoz?

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

A legegyszerübb ha corsa A gsi!!!! féltengely végére két kadett belső csuklót teszel és lám már kész is.

ha most elkezdeném irogatni ,hogy mit merre akkor holnap is itt ülnék,de ha valakinek bármi kérdése van szivesen segitek.

Sztem nyugodtan nekiláthatsz a részletes leírásnak, mert én is azért hagytam fel ezirányú terveimmel, mert pl. sehol nem volt bontva F13CR váltó.Ergo féltengely, és tsai, szal bizton érted.

Na hol is az a leírás? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nem szeretnék belemerülni mert nem tudok sajnos itt ülni a gép előtt :lol: ;) ,de ha valakit érdekel régebben már leírtam pár dolgot ami fontos az átalakitáshoz..

Tulajdonképpen a féltengelyel sincs "hemi" :lol: :lol: bonyolult csak utána kellett nézni ,hogy melyik féltengely milyen ,katalogus elő stb. A külső amugy a gsi -nél egyezik az astra csuklóval belőlre pedig az egyik 1.6-os kadett csuklója kell és kész.Ezen kivül a váltónál a rudazatott kell még átalakitani ami megint nem nagy kaland.Amire utólag jöttem csak rá ,hogy a generátor nehezenfér el és nagy döngetésnél néha beleér a nyulványba ,ugyhogy erre odafigyelni!! A motortartokat pedig nem nagyon kell átalakitani csak a hátsót.A jobb oldalit úgy ,hogy a kaszniról lefúr a tartó,megerősit és lejebbhegeszt vissza és azeredeti konzolal fel.

A bal meg marad a helyén.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.