Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Tudja vki, hogy a bal első kerék előtt lévő szénszűrő pontosan mire is szolgál? :lol:

Olyanokat hallottam, hogy a meghibásodása esetén összeszívja a tankot. Valóban képes ilyesmire? És miért?

Nekem mikor megvettem az autót, akkor elvolt szakadva a szűrőháztól a motortérbe menő cső, a szakadt vég vissza van hajtva és egy gyorskötözővel el van kötve...

Üzemeljem be ezt a szűrőt, vagy vakoljam le a csövet a tanknál, meg a motortérben is? :D

Link to comment
Megosztás:

Tudja vki, hogy a bal első kerék előtt lévő szénszűrő pontosan mire is szolgál? :lol:

Olyanokat hallottam, hogy a meghibásodása esetén összeszívja a tankot. Valóban képes ilyesmire? És miért?

Nekem mikor megvettem az autót, akkor elvolt szakadva a szűrőháztól a motortérbe menő cső, a szakadt vég vissza van hajtva és egy gyorskötözővel el van kötve...

Üzemeljem be ezt a szűrőt, vagy vakoljam le a csövet a tanknál, meg a motortérben is? :D

Valami aktív szenes cucc, amin keresztül a kipufogógáz egy része visszaáramlik a szívórészbe, hogy újból elégve kevésbé legyen környezetszennyező az autó. Ha jól tudom, akkor ez az AGR szelep. A benzintankhoz nem sok köze van.

Van egy AGR szelepes topik, nézd át, mit lehet vele kezdeni, ott valószínűbb, hogy nálam jobban hozzáértő cartárs fog segíteni :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valami aktív szenes cucc, amin keresztül a kipufogógáz egy része visszaáramlik a szívórészbe, hogy újból elégve kevésbé legyen környezetszennyező az autó. Ha jól tudom, akkor ez az AGR szelep. A benzintankhoz nem sok köze van.

Van egy AGR szelepes topik, nézd át, mit lehet vele kezdeni, ott valószínűbb, hogy nálam jobban hozzáértő cartárs fog segíteni :D :lol:

Valamit keversz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na elkészült a háttérvilágítás!

Gyönyörű lett, na pont ezért nem írok még semmi infót. :lol: Egy kicsit még foglalkoznom kell vele, de biztatóak a kilátások. Igazából csak az a probléma merült fel, hogy a ledek közvetlenül a számlapra lettek irányítva, s most piros fénycsillagokat látok esténként. :D

Állítanom kell a ledeken, s tökéletes lesz. Sajnos most megint tolódik a dolog, de jövő héten, már szolgálhatok infókkal, képekkel.

Üdv: Peti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Féknyereg vezetőpersely generálozást csinálok a 92-es A corsámon!

Hol tudok beszerezni a vezetőoszlopra való gumi harangokat?

Komplett javítókittet nem akarok venni, mert a mostani oszlopokban sincsen több 3000km-nél, de a gumik már totál szakadozottak és csak azokat kéne cserélnem rajta.

A komplet szet valami 8000Ft lenne!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elérkezettnek látom az időt, hogy végre beszereljem a digi órát a Corsaba. Csak egy dolog akadályoz benne: nincs még hozzá meg a 8x2-es csati. :lol: Forrasztgatni meg nem szeretném. Ha valakinek lenne esetleg egy olyan csati otthon elfekvőben, akkor szívesen megvenném tőle! Előre is köszönöm!

Szerk.: vki belinkelt a vateráról egy GSI km órát. Nem vettem meg, mivel már megvolt a digi, de szétnéztem az eladó termékei között. Hát elég sok ritkaság van köztük, nem vitás. Többek között egy 3000 Omega digi km óra. Azt viszont megvettem, hátha be tudja applikálni bratyó az MV6-jába. Elment érte, és az eladónak egy Lotus Omegja van. Azt mondta, hogy kb. 10 db. van MO-n belőle. Kár, hogy nem én mentem az óráért. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem igazán sikerült kiszednem a világításkapcsoló izzóját. :lol:

Merről kellene ezt megközelíteni? Mikor szétszedtem a műszerfalat, akkor hátulról próbálkoztam vele, de nem igazán sikerült. A csatitól megszabadultam, de utána nem tudtam, mertem tovább próbálkozni, mivel nem ment elsőre.

Ja amúgy találtam még egy kicserélésre váró izzót, mégpedig a szivargyújtóét. Lassan több lesz a piros a beltérben, mint a hátsó lámpán. :D

Előre is köszi a segítséget. Üdv mindenkinek! ZsöPö

Link to comment
Megosztás:

Ma megcsináltam a Stefán új fékrásegítőjét és főfékhengerét.

Holnap ez is be fog kerülni, kíváncsi leszek a változásra, mert nekem is ugyanilyen volt és nagyon tetszett.

Melléraktam egy A Corsa rásegítőt is összehasonlításképp. :lol:

http://kepfeltoltes.hu/090213/IMG_2704_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090213/IMG_2706_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090213/IMG_2708_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090213/IMG_2711_www...ltoltes.hu_.jpg

Huhuhuhúúú... Én is kíváncsi leszek :blush:

Kicsit megpakoltam a Corsát. A hátulja próbál ülni, de a Konik elég kitartóak :)

Link to comment
Megosztás:

Na, ma volt időm, és a hóesés ellenére bekötöttem, beraktam a digit. km-órát! Minden nagyon jól szuperál, 3 dolog nem műxik. Az egyiknek tudom az okát, a másik kettőnek sajna nem.

1. Ki van égve az egyik halogén izzó, így a fordulatszámmérőnél nincs világítás. Elmentem egy alkatrészboltba, rendeltem egyet, habár azt mondták, hogy holnap felhívnak, hogy sikerült-e.

2. Nem jól mér a sebességmérő. A gumiméret jóra van beállítva, ellenben a Corsa gyári útjeladóját használom, nem a Kadett félét. Ez lehet a probléma?

3. Nem mér a km-óra. Se az összes megtett, sem a nullázható. Ennek a hibának az okára halványlila dunsztom sincs. Egyáltalán mi tekeri a számlálót?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

3. Nem mér a km-óra. Se az összes megtett, sem a nullázható. Ennek a hibának az okára halványlila dunsztom sincs. Egyáltalán mi tekeri a számlálót?

Kadet LCD-nél ez mechanikus.Idővel elfárad.Mondhatni típushíba.Keresni kell hozzá egy donort sajnos.

A többiről majd Demó nyilatkozik..... :blush:

Link to comment
Megosztás:

1. Jobb esetben tudnak szerezni ilyen izzót alkatrészboltban.

2. Mennyire nem mér jól? 10%-on belül, vagy kb. a felét mutatja a valósnak?

3. Ez teljesen normális. Én szét szoktam szedni, megmozgatom a számokat, mindent megpucolok, újra összerakom és adok egy kis kontaktsprayt annak a 4-5 lábnak, amiről kapják a jelet. Ha utána se jó, akkor úgymarad, vagy csere. :blush:

Link to comment
Megosztás:

2. Mennyire nem mér jól? 10%-on belül, vagy kb. a felét mutatja a valósnak?

3. Ez teljesen normális. Én szét szoktam szedni, megmozgatom a számokat, mindent megpucolok, újra összerakom és adok egy kis kontaktsprayt annak a 4-5 lábnak, amiről kapják a jelet. Ha utána se jó, akkor úgymarad, vagy csere. :blush:

2. Jóval kevesebbet mér, mint a fele. Kb. 60-70 környékén mutatott 20-25-öt!

3. Jó hogy összeraktam, szedhetem szét megint! :lol:

Link to comment
Megosztás:

2. Jóval kevesebbet mér, mint a fele. Kb. 60-70 környékén mutatott 20-25-öt!

3. Jó hogy összeraktam, szedhetem szét megint! :blush:

Ha annyival mutat kevesebbet, akkor kapcsold át a műszer tetején a kis piros kapcsolót a másik állásba. Utána jó lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.