Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Erre... nekem nincs olyanom, nem tudtam hogy létezett... most majd kereshetek... :)

Na, csak jól emlékeztem... Van nekem egy pár szürke, ha érdekel:

image-ABDE_4D32E487.jpgimage-9466_4D32E487.jpg

kép1 / kép2 / kép3 Nem a legtisztábbak, de nincsenek szétszakadva meg ilyesmi.

Makro nincs a telefonomon, ezért a képen nem látszik tisztán ami a papíron van, de az egyik felének: 90 212 427 a másiknak: 90 212 428 az alkatrész száma.

Link to comment
Megosztás:

Öö... triviális kérdés, de a kis lámpának ami az üzemanyagszintjelző órában van a fordulatszámmérős műszerfalban, annak nem kéne kigyulladnia ha már nagyon kevés nyál van az autóban?

Csak mert ma megállt alattam a verda akut kiszáradásból kifolyólag... :) mondjuk csak magamat hibáztathatom, meg nagy gondot nem is okozott mert 300m-t kellett gyalogolnom a kútig, de gondoltam azért jelez előtte mielőtt sztrájkba lép... :D

Link to comment
Megosztás:

Hohó!

Hát ebben a hónapban tuti nem mert másra kell a pénz, de ha meglesz még egy darabig akkor visszatérünk rá, sztem érdekelni fog!

Neked ingyé' is odaadom, ha valamikor errefelé jársz :D

Öö... triviális kérdés, de a kis lámpának ami az üzemanyagszintjelző órában van a fordulatszámmérős műszerfalban, annak nem kéne kigyulladnia ha már nagyon kevés nyál van az autóban?

Csak mert ma megállt alattam a verda akut kiszáradásból kifolyólag... :) mondjuk csak magamat hibáztathatom, meg nagy gondot nem is okozott mert 300m-t kellett gyalogolnom a kútig, de gondoltam azért jelez előtte mielőtt sztrájkba lép... :D

Elvileg kéne :D Lehet, hogy már nem jó az izzó. Nekem amikor volt fordulatszámmérős műszerfalam, a gyújtás ráadásakor világított ahogy a mutató viszonylag lassan kúszott fel szintig és ahogy elérte a kritikus feletti mutatást, ki is aludt. Ha neked sem egyből ugrik oda a mutató, akkor szerintem lehet tesztelni, hogy működik e a visszajelző. Érdekes módon nekem ez nem is izzós, hanem LEDes volt már. Nem kizárható, hogy hebrákolt, de kivételesen nem én voltam :D

Link to comment
Megosztás:

Neked ingyé' is odaadom, ha valamikor errefelé jársz :D

Szinte minden este arrafelé járok, úgyhogy... :D

Elvileg kéne :) Lehet, hogy már nem jó az izzó. Nekem amikor volt fordulatszámmérős műszerfalam, a gyújtás ráadásakor világított ahogy a mutató viszonylag lassan kúszott fel szintig és ahogy elérte a kritikus feletti mutatást, ki is aludt. Ha neked sem egyből ugrik oda a mutató, akkor szerintem lehet tesztelni, hogy működik e a visszajelző. Érdekes módon nekem ez nem is izzós, hanem LEDes volt már. Nem kizárható, hogy hebrákolt, de kivételesen nem én voltam :D

Az az érdekes hogy gyújtás ráadáskor nekem is világít, mitöbb pont úgy működik ahogy leírtad: ahogy eléri a mutató a kritikus szintet kialszik, ezért is gondoltam hogy akkor majd biztos jelez olyankor is ha kevés a benya a tankban, de akkor bezzeg nem szól az átkozott! Nem értem...

Link to comment
Megosztás:

Szinte minden este arrafelé járok, úgyhogy... :D

...

Nekem szinte akármelyik este jó, olyan 7 után már otthon szoktam lenni.

Ha még megvan a számom és arra jársz, akkor csörögj rám, aztán elmegyek megint pl. a Stop Shop-hoz vagy valami :D

...

Az az érdekes hogy gyújtás ráadáskor nekem is világít, mitöbb pont úgy működik ahogy leírtad: ahogy eléri a mutató a kritikus szintet kialszik, ezért is gondoltam hogy akkor majd biztos jelez olyankor is ha kevés a benya a tankban, de akkor bezzeg nem szól az átkozott! Nem értem...

Az nem lehet, hogy nem a szintjelzővel van gond, hanem az üzemanyag ellátással? Lehet, hogy a tankban még lenne elég (ezért nem jelez a visszajelző), de pl. az AC már nem tökéletes vagy a szűrő el van valamennyire tömődve és amikor már nincs annyi benne, akkor nem tudja a nyomást annyira fenntartani :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem szinte akármelyik este jó, olyan 7 után már otthon szoktam lenni.

Ha még megvan a számom és arra jársz, akkor csörögj rám, aztán elmegyek megint pl. a Stop Shop-hoz vagy valami :D

Ok, úgy lesz. Számod megvan (már ha még mindig a vodás 667-es végű az), sztem a héten már nem, de jövő héten keresni foglak.

Az nem lehet, hogy nem a szintjelzővel van gond, hanem az üzemanyag ellátással? Lehet, hogy a tankban még lenne elég (ezért nem jelez a visszajelző), de pl. az AC már nem tökéletes vagy a szűrő el van valamennyire tömődve és amikor már nincs annyi benne, akkor nem tudja a nyomást annyira fenntartani :)

Érdekes felvetés, ennek utánajárok. AC is meg benzinszűrő is bizonytalan eredetű, én az elmúlt 2 és fél évben biztosan nem cseréltem egyiket sem :D , bár a benzinszűrő már megvan a polcon.

Link to comment
Megosztás:

Az az érdekes hogy gyújtás ráadáskor nekem is világít, mitöbb pont úgy működik ahogy leírtad: ahogy eléri a mutató a kritikus szintet kialszik, ezért is gondoltam hogy akkor majd biztos jelez olyankor is ha kevés a benya a tankban, de akkor bezzeg nem szól az átkozott! Nem értem...

Az f astra topicban kiokosítotottak, hogy gyujtásra nem azért világít, mert akkor "megy ki " a kritikus tartományból, hanem ilyenkor tesztelődik. Ahogy ürül a tank akkor viszont már a szinjelző egy adott állásakor kezd világítani, ott lehet valami kommunikációs zavar.

Link to comment
Megosztás:

Az f astra topicban kiokosítotottak, hogy gyujtásra nem azért világít, mert akkor "megy ki " a kritikus tartományból, hanem ilyenkor tesztelődik. Ahogy ürül a tank akkor viszont már a szinjelző egy adott állásakor kezd világítani, ott lehet valami kommunikációs zavar.

Egy Corsánál nem tudom elképzelni, hogy ilyen "bonyolult" megoldások lennének :D

De attól még simán elképzelhető :D

Ok, úgy lesz. Számod megvan (már ha még mindig a vodás 667-es végű az), sztem a héten már nem, de jövő héten keresni foglak.

...

Igen, még ez a számom. Akkor majd jövő héten :D

...

Érdekes felvetés, ennek utánajárok. AC is meg benzinszűrő is bizonytalan eredetű, én az elmúlt 2 és fél évben biztosan nem cseréltem egyiket sem :) , bár a benzinszűrő már megvan a polcon.

Tényleg csak egy ötlet. Lehet, hogy Zotya mondja a tutit. De az is lehet, hogy valami tökmás :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Egy Corsánál nem tudom elképzelni, hogy ilyen "bonyolult" megoldások lennének :)

De attól még simán elképzelhető :D

Igen, még ez a számom. Akkor majd jövő héten :D

Tényleg csak egy ötlet. Lehet, hogy Zotya mondja a tutit. De az is lehet, hogy valami tökmás :D :D :D

Valamikor réges-régen azt olvastam, hogy kellene lenni valami potméternek az órán, amivel be tudod állítani mikor gyulladjon ki a lámpa. Az enyém is felvillan az elején, de még soha nem világított, pedig volt már, hogy csak 2-3 liter volt benne.

Ha megoldod, akkor engem is érdekelne.

Üdv: ZsöPö

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.