Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

van egy fülecske, ami beakad

azt pattintsd ki

Sikerült!:) Hátha valakinek hasznos lesz az információ, ezért itt van az alábbi képen, hogy mit kell kipattintani:

DSC00310_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A pirossal keretezett körök közepén látható egy-egy patent. Ezeket kell minél beljebb összenyomni és így már ki lehet venni a duda érintkezőit tartó lapot. Ha már biztosan nem kell a kormány/vagy nincs normális szerszám, akkor simán izomból is ki lehet tépni, de nekem például ekkor felsértette azt a puha műanyagot amibe kapaszkodik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a lormány rudat hol lehet megzsírozni, mert elég nyekergősre vette a formát a hűvös időben sajna. Ez gondolom valami müanyag perselyben foroghat és az száradt ki az iszonyatos 6 év alatt :)

Köszi a válaszokat!

BB

Szerintem inkább a toronycsapágyak ropognak neked,nekem is csak hideg időben csinálta,nyáron hangja se volt.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem inkább a toronycsapágyak ropognak neked,nekem is csak hideg időben csinálta,nyáron hangja se volt.

Szia JOhnny!

Ezek szerint ha tronycsapágy akkorazt bent hallom csak, mert kint már mindent végigrángattam rajta és ott semmi nyomát nem adja ennek lazaságnak. Ha toronycsapágyat cserélek utána kell, vagy ajánlott a futómű beállítás is?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Mi lehet a gondja a szervónak, ha indítás után a legkisebb kormánymozdulatnál is olyan hangokat ad, mintha a szíj csúszna (de nem az!), és amíg kicsit nincs átmozgatva a kormány jobbra-balra, addig olyan, mintha érezni lehetne a kormányon, ahogy a fogasléc fogain gördül a fogaskerék. Aztán utána semmi baja, amíg nem áll megint az autó pár órát, addig semmi gondja. A szivattyú halódik, vagy a kormánymű, esetleg valami dugulás van a rendszerben?

Link to comment
Megosztás:

Mi lehet a gondja a szervónak, ha indítás után a legkisebb kormánymozdulatnál is olyan hangokat ad, mintha a szíj csúszna (de nem az!), és amíg kicsit nincs átmozgatva a kormány jobbra-balra, addig olyan, mintha érezni lehetne a kormányon, ahogy a fogasléc fogain gördül a fogaskerék. Aztán utána semmi baja, amíg nem áll megint az autó pár órát, addig semmi gondja. A szivattyú halódik, vagy a kormánymű, esetleg valami dugulás van a rendszerben?

Nálam is ez a gond én is azt hittem, hogy a szíj csúszik, ilyenkor kicsit akadozik a kormány, majdnem minden eindulásnál jelentkezik pl: bevásárlóközpontnál egy óra után is.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémnek csak akkor van egy kis hangja,ha ütközésig alászedem (mondjuk ilyen nem nagyon van).Viszont múltkor azt vettem észre,hogy ha álló helyben kicsit jobbra-balra forgatom a kormányt,akkor az alapjárat lecsökken.De gondolom ez természetes,mert kell a szervónak is az energíjja,mint amikor ráadom mondjuk az ablakfűtést,és akkor a generátor miatt lecsökken a fordulat egy ideig.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sajna még nem sikerült az sem, mert ugyan megvedtem, de nem jó amit vedtem.

A kormánymű meg a sallangok jók, csak a szervópumpát ne lehet felrakni, mert az a nagyobb blokkokra való.

(árulom is az ELADÁS részen...)

... a kormányszervó kérdését későbbre hagyom, mert ráér a mociátalakítással együtt majd...

Link to comment
Megosztás:

Sajna még nem sikerült az sem, mert ugyan megvedtem, de nem jó amit vedtem.

A kormánymű meg a sallangok jók, csak a szervópumpát ne lehet felrakni, mert az a nagyobb blokkokra való.

(árulom is az ELADÁS részen...)

... a kormányszervó kérdését későbbre hagyom, mert ráér a mociátalakítással együtt majd...

Ezért kérdeztem, hogy mi vele a helyzet. Melyik fajta szivattyú az.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a szivattyút bele lehet rakni a motortartó bakba? Már amelyik bak olyan. És jól fog állni? Értem ezalatt, hogy a kiálló csövek csatlakozások elférnek-e?

Igen, nekem olyan bakkal együtt van. Csak sajna a C20NE és a C14NZ motorokon a rögzítése máshogy van a baknak.

Link to comment
Megosztás:

Nem baj, bakot azt szerzek.

Csak az a baj, hogy C14NZ-n nem létezett olyan bak, amire ezt a szivattyút fel lehetne szerelni. C14NZ és C16NZ motorokon csak hosszbordás kivitelben létezett szervó, mégpedig a '92.08-ig gyártottakon egy speciális 5-bordás fajta, aminél a szivattyú a vezérműburkolat kivágásában volt, és nem volt feszítőcsapágya. Az ez utániakon már a később is alkalmazott 6-bordás megoldás volt, aminél a vezérműburkolat kivágásában a feszítőcsapágy volt, a szivattyú pedig a motortartó bakon volt elhelyezve.

Bár így belegondolva, egy ilyen bakkal, ha rászerelhető az a fajta szivattyú, ami a hagyományos ékszíjasokban volt, lehet, hogy menne a dolog... :) Csak akkor még mindig ott a probléma, hogy hogyan feszítsük meg a szíjat? Mert ez a fajta tartóbak nem állítható :D

Link to comment
Megosztás:

Csak az a baj, hogy C14NZ-n nem létezett olyan bak, amire ezt a szivattyút fel lehetne szerelni. C14NZ és C16NZ motorokon csak hosszbordás kivitelben létezett szervó, mégpedig a '92.08-ig gyártottakon egy speciális 5-bordás fajta, aminél a szivattyú a vezérműburkolat kivágásában volt, és nem volt feszítőcsapágya. Az ez utániakon már a később is alkalmazott 6-bordás megoldás volt, aminél a vezérműburkolat kivágásában a feszítőcsapágy volt, a szivattyú pedig a motortartó bakon volt elhelyezve.

Bár így belegondolva, egy ilyen bakkal, ha rászerelhető az a fajta szivattyú, ami a hagyományos ékszíjasokban volt, lehet, hogy menne a dolog... :) Csak akkor még mindig ott a probléma, hogy hogyan feszítsük meg a szíjat? Mert ez a fajta tartóbak nem állítható :D

No problem, szerzek tárcsát is, ahonnan a bakot. A főteng.-re, a gen.-ra, sőt asszem van leszedve a szivattyúé is.

Link to comment
Megosztás:

No problem, szerzek tárcsát is, ahonnan a bakot. A főteng.-re, a gen.-ra, sőt asszem van leszedve a szivattyúé is.

Csak nem biztos, hogy egy vonalban lesznek, ha lecseréled a generátoron a tárcsát. Legjobb kompletten generátorral (a tartóbakkal együtt), tárcsákkal, szivattyúval venni egy szettet egy bontásra ítélt autóból. Powerup cartárs épített be ilyet, pár oldallal előrébb megvan a leírása.

Link to comment
Megosztás:

Csak nem biztos, hogy egy vonalban lesznek, ha lecseréled a generátoron a tárcsát. Legjobb kompletten generátorral (a tartóbakkal együtt), tárcsákkal, szivattyúval venni egy szettet egy bontásra ítélt autóból. Powerup cartárs épített be ilyet, pár oldallal előrébb megvan a leírása.

Láttam a Tomiét, faca. Csak nekem most spec nincs rá lém, hogy kompletten vegyek egyet mindenestől. :)

Most vettem felniket, és azzal ki is merítettem a kasszát. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak nem biztos, hogy egy vonalban lesznek, ha lecseréled a generátoron a tárcsát.

Nekem is cserélni kell a tárcsát. Nagyon ki van kopva. Az új szíj is egésszen lent fut.

Mi a megoldás? Újjat keressek, vagy bontottat? Vegyem ki és vigyem a kezemben?

A motor: X17DTL. A generátor Bosch. enyit tudok egyenlőre róla.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is cserélni kell a tárcsát. Nagyon ki van kopva. Az új szíj is egésszen lent fut.

Mi a megoldás? Újjat keressek, vagy bontottat? Vegyem ki és vigyem a kezemben?

A motor: X17DTL. A generátor Bosch. enyit tudok egyenlőre róla.

De a tiéd nem hosszbordás. Amit írtam, az arra vonatkozott. Sztem kapsz bontóban, csak az lehet, hogy ugyanolyan kopott lesz. Újonnan meg drága :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet olcsóbban jön ki egy DELCO generátor,arra van vagy 1000Ft a tárcsa erős izgalmi állapotban. :D

Sztem Ő a főtengely tárcsájára gondolt, ill. én így értettem, amit írtam :) Ha a generátor tárcsájáról van szó, az nem annyira drága, Csergőben pl. beszerezhető.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.