Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Sziasztok,95-ös F 1.7D,álló helyzetben tekerem a kormányt,koppanó hangot hallok,holtjáték nincs,meg szervó se.... :)

Mi koppanhat a kormányműben???Köszi.... :)

Hát én először a kormányösszekötő gömbfejet nézném meg, ha izomból mozgatod a kereket ide-oda oldalra akkor látszik-e szemre kottyanás. Esetleg nagyobb csavarhúzóval, pajszerrel mellé lehet feszíteni, a gumira vigyázzva. Itt sem jó ha kiszakad. :D

Link to comment
Megosztás:

Kösz Zotya,én is arra gyanakodtam,múlt héten ki is cseréltük őket,utánna rögtön futómű állítás,de a koppanás kormánytekeréskor megmaradt.....valami a kormányműben nem smakkol,olyan darabos a kormányom,mintha szakaszosan be-be szorulna....ami még furcsa,hogy nem szervós,mégis egy újjal lehet tekerészni a kormányt,mondjuk úgy 3-4éve még azért kapaszkodni kellett bele...mi kophatott ki,vagy szabadulhatott fel???? :-/

Ha menet közben elengedem a kormányt,jobbra - balra ringatózik,olyan bizonytalan az egész kormányzás,nem stabil...

Esetleg a kormányösszekötő rudak belső szilentjei lehetnek a ludasokk???Bár a gömbfejeket satuban cseréltük,jóknak tűntek....

Módosítva : REUNION
Link to comment
Megosztás:

Kösz Zotya,én is arra gyanakodtam,múlt héten ki is cseréltük őket,utánna rögtön futómű állítás,de a koppanás kormánytekeréskor megmaradt.....valami a kormányműben nem smakkol,olyan darabos a kormányom,mintha szakaszosan be-be szorulna....ami még furcsa,hogy nem szervós,mégis egy újjal lehet tekerészni a kormányt,mondjuk úgy 3-4éve még azért kapaszkodni kellett bele...mi kophatott ki,vagy szabadulhatott fel???? :-/

Ha menet közben elengedem a kormányt,jobbra - balra ringatózik,olyan bizonytalan az egész kormányzás,nem stabil...

Esetleg a kormányösszekötő rudak belső szilentjei lehetnek a ludasokk???Bár a gömbfejeket satuban cseréltük,jóknak tűntek....

Ott középen általában lógni szokott ha kikopik, meg car úton kopog....de ha a gólyalábaknál minden rendben akkor csak középen lehet a baj. Nem lehet hogy közben combosodtál?

1589576-20140911-YLcwgv.jpg :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Na a hétvégén beleraktuk a szervót a talyigába.

Jól megszenvedtünk vele.

A leggázabb az egészben a csövek vezetése. A többi megy mint a karikacsapás.

Ezeket (legalábbis az X14XE motorkódot) 3 féle csővel szerelték.

Van az egyenes nyomócsöves(a képen az 1-es számú), van a hosszú S alakú csöves(8-as) és a rövid S alakú csővel(22-es) szerelt.

Nekem az utóbbit sikerült megvenni. Na ehhez a hűtőt is ki kell szedni a taligából. Ami további szereléseket eredményez.

Így utólag már nem biztos, h belekezdenék...

DE! A így sokkal jobb lett a kocsi irányíthatósága. Nem csavargatja a kezemben a kormányt minden döcögő vagy kisebb nyomvályú.

http://www.partsbase.org/media/images/opel/78769fdd8084fd54ebdafb0ac17a47cf.png

Link to comment
Megosztás:

Na a hétvégén beleraktuk a szervót a talyigába.

Jól megszenvedtünk vele.

A leggázabb az egészben a csövek vezetése. A többi megy mint a karikacsapás.

Ezeket (legalábbis az X14XE motorkódot) 3 féle csővel szerelték.

Van az egyenes nyomócsöves(a képen az 1-es számú), van a hosszú S alakú csöves(8-as) és a rövid S alakú csővel(22-es) szerelt.

Nekem az utóbbit sikerült megvenni. Na ehhez a hűtőt is ki kell szedni a taligából. Ami további szereléseket eredményez.

Így utólag már nem biztos, h belekezdenék...

DE! A így sokkal jobb lett a kocsi irányíthatósága. Nem csavargatja a kezemben a kormányt minden döcögő vagy kisebb nyomvályú.

http://www.partsbase.org/media/images/opel/78769fdd8084fd54ebdafb0ac17a47cf.png

A csöveket hajtogatni kell a beszereléshez vagy így alakra meghajtva is beférnek?

Link to comment
Megosztás:

Na a hétvégén beleraktuk a szervót a talyigába.

Jól megszenvedtünk vele.

A leggázabb az egészben a csövek vezetése. A többi megy mint a karikacsapás.

Ezeket (legalábbis az X14XE motorkódot) 3 féle csővel szerelték.

Van az egyenes nyomócsöves(a képen az 1-es számú), van a hosszú S alakú csöves(8-as) és a rövid S alakú csővel(22-es) szerelt.

Nekem az utóbbit sikerült megvenni. Na ehhez a hűtőt is ki kell szedni a taligából. Ami további szereléseket eredményez.

Így utólag már nem biztos, h belekezdenék...

DE! A így sokkal jobb lett a kocsi irányíthatósága. Nem csavargatja a kezemben a kormányt minden döcögő vagy kisebb nyomvályú.

http://www.partsbase.org/media/images/opel/78769fdd8084fd54ebdafb0ac17a47cf.png

Szia! Ez a dolog engem is érdekelne! Most akarok szervósítani. Az enyém gyárilag klímás, de nem szervós. A szivattyú helyén egy feszítő görgő van gyárilag. X16XE motoros astráról lenne komplett szervó. Kérdés, hogy ez jó lenne-e X14XE motorra? Tartóbak, csövek, felfogató bilincsek és egyebek stimmelnek-e?

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ez a dolog engem is érdekelne! Most akarok szervósítani. Az enyém gyárilag klímás, de nem szervós. A szivattyú helyén egy feszítő görgő van gyárilag. X16XE motoros astráról lenne komplett szervó. Kérdés, hogy ez jó lenne-e X14XE motorra? Tartóbak, csövek, felfogató bilincsek és egyebek stimmelnek-e?

Azt tudom, hogy a klíma külön tartón van. A szíjfeszítő is a motortartó bakra kerül,ahová a szivattyú megy.

A csövezés teljesen áttehető. A két motor tök ugyanaz, csak a furatuk más.

De a hűtőkiszedésre számítsál.

Na meg nem árt, ha nőgyógyász kezeid vannak... :D

Még egy kérdés!

Valaki tudja, hogy a szervós kormányműveknek miért van zöld színű nyomtávrúdjuk???

Mert én a saját fekete színűmet hagytam meg...

Szemre tök egyformák, csak a festésük nem.

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy a klíma külön tartón van. A szíjfeszítő is a motortartó bakra kerül,ahová a szivattyú megy.

A csövezés teljesen áttehető. A két motor tök ugyanaz, csak a furatuk más.

De a hűtőkiszedésre számítsál.

Na meg nem árt, ha nőgyógyász kezeid vannak... :D

Még egy kérdés!

Valaki tudja, hogy a szervós kormányműveknek miért van zöld színű nyomtávrúdjuk???

Mert én a saját fekete színűmet hagytam meg...

Szemre tök egyformák, csak a festésük nem.

enyém soha nem látott szervót és zöld volt gyárilag....most már fekete mert lefestettem.

lehet már cserélve volt:

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80200000-elso-futomu-alkatreszek/80200672-kormanyosszekoto-gombfej/186377-belso-kormanyosszekoto-gombfej-opel-astra-f-bal

Módosítva : stirlitz
Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy a klíma külön tartón van. A szíjfeszítő is a motortartó bakra kerül,ahová a szivattyú megy.

A csövezés teljesen áttehető. A két motor tök ugyanaz, csak a furatuk más.

De a hűtőkiszedésre számítsál.

Na meg nem árt, ha nőgyógyász kezeid vannak... :D

Még egy kérdés!

Valaki tudja, hogy a szervós kormányműveknek miért van zöld színű nyomtávrúdjuk???

Mert én a saját fekete színűmet hagytam meg...

Szemre tök egyformák, csak a festésük nem.

Na olyan bibi van a szettel, hogy a tartó bak nincs meg hozzá. Kérdés, hogy ami nekem fent van a motoron, amin ez a vezető görgő is van, az jó-e hozzá? Ha nem jó, akkor sajnos ez kilőve, mert olyan szettet szeretnék venni, amihez már nem kell vadászni a dolgokat, hanem egyben van.

Link to comment
Megosztás:

Na olyan bibi van a szettel, hogy a tartó bak nincs meg hozzá. Kérdés, hogy ami nekem fent van a motoron, amin ez a vezető görgő is van, az jó-e hozzá? Ha nem jó, akkor sajnos ez kilőve, mert olyan szettet szeretnék venni, amihez már nem kell vadászni a dolgokat, hanem egyben van.

A kettes számú a képen, ami kell...

http://www.partsbase.org/media/images/opel/b16b53d6332c1bb8642301700ff05e04.png

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom, hogy a klíma külön tartón van. A szíjfeszítő is a motortartó bakra kerül,ahová a szivattyú megy.

A csövezés teljesen áttehető. A két motor tök ugyanaz, csak a furatuk más.

De a hűtőkiszedésre számítsál.

Na meg nem árt, ha nőgyógyász kezeid vannak... :D

Még egy kérdés!

Valaki tudja, hogy a szervós kormányműveknek miért van zöld színű nyomtávrúdjuk???

Mert én a saját fekete színűmet hagytam meg...

Szemre tök egyformák, csak a festésük nem.

enyém soha nem látott szervót és zöld volt gyárilag....most már fekete mert lefestettem.

Nekem is zöld, szervó nélküli.

1614685-20141006-2NRLiT.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ez a dolog engem is érdekelne! Most akarok szervósítani. Az enyém gyárilag klímás, de nem szervós. A szivattyú helyén egy feszítő görgő van gyárilag. X16XE motoros astráról lenne komplett szervó. Kérdés, hogy ez jó lenne-e X14XE motorra? Tartóbak, csövek, felfogató bilincsek és egyebek stimmelnek-e?

De ha a tied gyárilag klímás, akkor a generátor alatt van neked a kompresszor. Ha tényleg gyári. Viszont szervós klímásnál a szervópumpa alatt van a kompresszor.

Egyébként enyém gyárilag szervós és zöldek a kormányrudak.

Link to comment
Megosztás:

De ha a tied gyárilag klímás, akkor a generátor alatt van neked a kompresszor. Ha tényleg gyári. Viszont szervós klímásnál a szervópumpa alatt van a kompresszor.

Egyébként enyém gyárilag szervós és zöldek a kormányrudak.

Gyárilag klímás, de nem a generátor alatt van a kompresszor, hanem a szervószivattyú helyén lévő görgő alatt. Na most azt nem tudom, hogy oda feltehető-e a szervószivattyú, ha leveszem a görgőt?

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag klímás, de nem a generátor alatt van a kompresszor, hanem a szervószivattyú helyén lévő görgő alatt. Na most azt nem tudom, hogy oda feltehető-e a szervószivattyú, ha leveszem a görgőt?

Hát valószínűleg akkor egy másik görgő kell, ami a szervo szivattyú és a motor tömb között lesz.

Itt kábé látszik, hogy hova kell essen a feszítőgörgő:

http://www.partsbase.org/media/images/opel/59159736e77f2a7302022e76d61352a4.png

Vagy ezen a képen:

http://www.partsbase.org/media/images/opel/ed5ad2cd0b5402582d7eddc072d00364.png

Lehet, hogy a feszítőd alatt van valami kiegészítő közbetét.

Amit ha leszerelsz, akkor a feszítő átmehet a másik helyre.

Link to comment
Megosztás:

Hát valószínűleg akkor egy másik görgő kell, ami a szervo szivattyú és a motor tömb között lesz.

Itt kábé látszik, hogy hova kell essen a feszítőgörgő:

http://www.partsbase.org/media/images/opel/59159736e77f2a7302022e76d61352a4.png

Vagy ezen a képen:

http://www.partsbase.org/media/images/opel/ed5ad2cd0b5402582d7eddc072d00364.png

Lehet, hogy a feszítőd alatt van valami kiegészítő közbetét.

Amit ha leszerelsz, akkor a feszítő átmehet a másik helyre.

Ha jól emlékszem úgy néz ki nekem is, mint ahogy az első képen, csak a szervó szivattyú helyett nekem ott egy vezető görgő van egy közbetéten, a többi ugyan az. Én úgy gondolom, ha ezt a közbetétet a görgővel együtt leveszem, akkor a helyére felmegy a szivattyú és nem kell neki bak csere meg semmi, de azért jó lenne ha valaki megerősítene ebben. Megpróbálom majd lefotózni. Egyébként ezt a közbetétet 2 csavar fogja, már volt levéve, mert cseréltük a görgőt rajta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki megtudná mondani, hogy ha a sima 2 küllős kormányt le szeretném cserélni (mert nem tetszik) egy légzsákos 4 küllősre(a légzsák része nem érdekel csak a kormány kinézete és, hogy a kürt szóljon), akkor simán kitudom cserélni? esetleg ha valakinek van valami leírása a kormánycseréről megköszönném ha megosztaná velem! Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki megtudná mondani, hogy ha a sima 2 küllős kormányt le szeretném cserélni (mert nem tetszik) egy légzsákos 4 küllősre(a légzsák része nem érdekel csak a kormány kinézete és, hogy a kürt szóljon), akkor simán kitudom cserélni? esetleg ha valakinek van valami leírása a kormánycseréről megköszönném ha megosztaná velem! Üdv!

Más a kormány mögötti burkolat. Illetve másképp kap áramot a kürt, tehát ott is mókolni kell. Valamint a beszerelt alkatrészeknek működniük kell, tehát vizsgán ha nem villan fel az ellenőrző lámpa a lufihoz, akkor bukó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.