Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Anti erről tudna mesélni! :)

Gyúrni kell rá. :)

Szerintem nem úgy van a. Ha nincs benne a halott szervószivattyú, akkor biztos könyebb.

És miért lenne az baj, ha működne is a szervó? :)

Elviszi a pacikat és nincs meg a közvetlen érzés... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem úgy van a. Ha nincs benne a halott szervószivattyú, akkor biztos könyebb.

Én is így gondolnám, meg Antinak szélesebb papucsai vannak és nehezebb is a szekere.

Elviszi a pacikat és nincs meg a közvetlen érzés... :lol:

Naés a felesleges kilókról se feledkezzünk el. :) De az érzés a legfőbb ok.

Szervóból csak sebességfüggő rásegítésű jöhetne szóba, akkor ha nagyon nehéz lenne tekerni.

Link to comment
Megosztás:

Most nem azért, de a sebességfüggőség megoldása nem egy nagy ördöngősség, ezeknél a hidraulikus szervóknál csak egy mágnesszelep kell hozzá, amivel a szervós kormányműre menő 2 hidraulikavezetéket összekötöd. A sebességjelet a km-óra jeladójáról le lehet venni (ahonnan a BC is), egy frekvencia-feszültség konverterrel a mágnesszelep nyitását fokozatmentesen lehet vezérelni. Az eredmény: a sebesség növekedésével a szervórásegítés egyre kevesebb lenne, egészen egy bizonyos sebességig, amikor teljesen meg is szűnne... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát még gyúrj előbb kicsit. :lol:

Egyébként meg ott a G Astra, C Corsa elektronyos szervómotorja, rá lehet tenni bármelyik régebbi

szervós kormányműre, és a szivattyú bármikor kikapcsolható. :)

Én is ilyenben gondolkodom a versenygépen, bár nekem olyan indokból, hogy ne a mechanikus

pumpa izzadjon 7000 feletti fordulaton.

Link to comment
Megosztás:

De én nem akarok ilyen sok szirszart beletenni az autóba.

Gabi, azt mondod használhatatlan lenne?

Akkor inkább marad a mostani megoldás.

Próbáld ki a szervós autót álló motorral, aztán megkapod a választ. :lol:

(akkor is éppolyan nehéz tekerni, amikor nincs rajta a pumpa)

Link to comment
Megosztás:

Próbáld ki a szervós autót álló motorral, aztán megkapod a választ. :)

(akkor is éppolyan nehéz tekerni, amikor nincs rajta a pumpa)

álló motorral, de nem álló helyben. Mert azért van némi különbség. Persze parkolásnál(ha elsőre nem sikerülne) többnyire áll a kocsi mikor tekergeti az ember a kormányt, amúgy meg szerintem mozog. :) és úgy könnyebb. Remélem érthetően fogalmaztam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

Bár néhányan drágálottátok a 48 000 ft-os szervó javításomat azért örömmel közlöm,hogy még mindig szuperál és teljesen hibátlan.A javításkor beleöntött olaj (GM) ugyanojan zöldeskék mint újkorában.Szóval lehet,hogy drága volt de működik és ez a lényeg. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Bár néhányan drágálottátok a 48 000 ft-os szervó javításomat azért örömmel közlöm,hogy még mindig szuperál és teljesen hibátlan.A javításkor beleöntött olaj (GM) ugyanojan zöldeskék mint újkorában.Szóval lehet,hogy drága volt de működik és ez a lényeg. :lol:

Én annyira nem lepödök mostmár ezenmeg,Joee-nak meghalta szervó szivattyúja a X17DTL-en és 45E-ért újították volna neki fel.Lebeszélték róla,mert a felújított szervószivattyú a nagyobb nyomás miatt a régi kopott kormányművet vágta volna gallyra,ezért egy bontott került be a gépbe!

Én pedig teljessen letettem a szervósításról,jó ez így ahogy van,egy hibaforrással kevesebb!

Link to comment
Megosztás:

Logikusnak tünik az érv,de mivel nem az én vasam,így nem szólhatok bele! :lol:

Pedig abszolúte nem az. :)

Aki tényleg ismeri a szervó működési elvét, az tudja, hogy a munkahengerbe kerülő nyomást a kormányoszlopon

levő szelep szabályozza. A munkahengerbe sosem kerül a teljes nyomás, ezért tök mindegy hogy kicsivel eltér-e

a szivattyú oldalon. Egyébként meg a szivattyú felépítésének ismeretében azt is megkérdőjelezem, hogy egy régi

szivattyú kisebb nyomást tud csak előállítani. :)

Myth busters - megcáfolva. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Bár néhányan drágálottátok a 48 000 ft-os szervó javításomat azért örömmel közlöm,hogy még mindig szuperál és teljesen hibátlan.A javításkor beleöntött olaj (GM) ugyanojan zöldeskék mint újkorában.Szóval lehet,hogy drága volt de működik és ez a lényeg. :lol:

Hát nemtom.... :) Nekem volt most egy hibátlan szervós kormányművem,amire nem volt szükségem,és 8000Ft -ba boltoltam el a ismerős bontós sráccal arra,amire szükségem volt az 1.4 Si Sedanhoz(fűtőmotor -ellenállás.kesztyűtartó,belső műanyagok stb.)

Link to comment
Megosztás:

Hát nemtom.... :lol: Nekem volt most egy hibátlan szervós kormányművem,amire nem volt szükségem,és 8000Ft -ba boltoltam el a ismerős bontós sráccal arra,amire szükségem volt az 1.4 Si Sedanhoz(fűtőmotor -ellenállás.kesztyűtartó,belső műanyagok stb.)

Egy komplett kormánymű 10-15E szokott lenni,de ez csak maga a kormánymű,minden sallang nélkül!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.