Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Na jo nem az volt a kerdes hogy van-e az automban AGRszelep, hanem hogy ha lezaratom, 2000 alatti fordulatszamon jobb lesz-e tole a motor?
az Astra G ben nem lehet lezárni az AGR-t, mert a computer figyeli a visszavezetett kipufogogáz mennyiségét.

és a lambdaszonda sem szabályoz ilyenkkor rendesen....

És ha jól emlékszem ez főként a Z-s motoroknál van így... Javíts ki uhu, ha tévedek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Helló!

Astra- G 1,6 16V X16XEL motornál következő az észrevételem.

A vizhőfok ha eléri az üzemi hőmérsékletet , ha jól tudom ez 92 C fok, akkor indul a hűtőventilátor, ez eddig rb. is van.

De a következő a gondom, menetközben normál tempó esetén (kb. 100-110 km) a vizhőfokmérő egyszer csak visszakúszik 80-82 C környékére és aztán sokáig ott is marad, majd elindul felfelé a mutató, de soha nem megy fenntebb 85-88 C-nál, (a műszer szerint) majd megint csak visszahűl.

Szóval így "vándorol" a vizhőfok a műszer szerint. Nem tudom , hogy ez így normális-e?

Már cseréltem termosztátot (utángyártott Wahlberg) és hőfok jeladót is.

Milyenek a tapasztalataitok ezen a téren?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok OPEL tulajdonosok!

Olajjal kapcsolatos kérdésem van. 1,4 16v motorba szerintetek vékony e az 5W40-es olaj? Most ezt raktam bele, de nem gagyit.

Előre is köszi a segítséget!

Tomi

Erősen állapotfüggő a dolog.

Hátha nem fogja enni, akkor nem. :)

Egyébként X14XE, vagy Z14XE?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem a 74000Km-es 1.6 16V motorban Valvoline 10w40 Durablend van most, eddig kb. 1500Km alatt egy milimeternyi sem fogyott, 1000Km-ig meg be sem sotetedett.

Azelott markaszervizek hm. mas markaju, de egyaltalan nem gagyi 5w40-est toltottek bele, azzal 1700km/l olajfogyasztast produkalt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Hello!

Nekem a 74000Km-es 1.6 16V motorban Valvoline 10w40 Durablend van most, eddig kb. 1500Km alatt egy milimeternyi sem fogyott, 1000Km-ig meg be sem sotetedett.

Azelott markaszervizek hm. mas markaju, de egyaltalan nem gagyi 5w40-est toltottek bele, azzal 1700km/l olajfogyasztast produkalt.

Akkor ide is benéztem...Én éppen tegnap cseréltem benne az olajat, megint bp Visco 3000-es ment bele...ha jövőre is nálam lesz még a vas, lehet, hogy kipróbálom a Durablendet.... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

A főnököm 5-ös Golfját vittük szervízbe hétfőn.

Azt mondta a szervizes ######i, hogy a VW benzines motorjainál 1 liter/1000 km-ig még gyárilag elfogadott az olajfogyasztás!!! Azt hittem leesek a székről! :)

Ez a durva! :(

Mellesleg az ECOTECH motorok rossz olajfogyasztási hírével szemben az enyémben ca. 10000km után még mindig a legfelső rublikáig ér az olaj! :) ez tök jóóó ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.