Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Egy 16V-es OPEL mocihoz - normális használat mellett - kb. hány kilóméter után kell komolyan hozzányúlni?

(nem számítva ide a rendszeres szervizeket, rendszeres vezérlés cserét, stb.)

Pl. egy hengerfej felújítás, szelepek rendezése, stb. mikor szokott aktuálissá válni?

Link to comment
Megosztás:

Most olvasom csak ezt a topicot...

Srácok, nincs az az autógyár, ami hivatalosan 0,5l / 1000 km-nél kevesebb olajfogyasztást adna meg, mint elfogadható határ! De ez nem azt jelenti, hogy ez még hűdetutijó, csak azt, hogy a motoron még nem kell komolyabb felújítást végezni - értsd. gyűrűzés, hengerfejfelújítás, stb. - ez azért még nem a kánaán.... :) (Ezzel meg is van a válasz Speed előző kérdésére) Egyébként lehet, hogy én vagyok túlvezérelt, de én már jóval hamarabb megtenném ezeket a lépéseket!

Azért gondoljatok bele, 2-3 dl / 1000km is már elég szép mennyiség!!! Egy olajcsere periódus alatt ehhez 4-5 litert kéne betölteni! Hát akkor már el kéne gondolkodni rajta, hova is megy az az anyag, esetleg a tömítéseknél körülnézni, neadjisten beleszagolni a kipufogógázba, mert ha nem valamelyik szimmeringen veri ki, ez a mennyiség már érződik! Itt van pl. a Telo kocsija, szerintem nem eszik az még 6 decit 100km-en, de erősen szelepszár-szimmering gyanús. Saját bevallása szerint is füstöl mint atom... :)

Ha az olaj nyúlását is beleveszed (hígul azért idővel, főleg sok hideg üzemnél) egy olajcsere periódus alatt nem kéne elérni a nívópálca max. és min. közti különbséget... az meg ugye 1l. Számoljátok vissza, az kevesebb mint 1 dl/1000km... na jó, egye fene, turbósoknál lehet kicsit több is, de azért az 1l / 1000km már súlyos baleset ott is...

Link to comment
Megosztás:

Sok esetben új állapotában is sok olajat kortyolnak.

na mindegy...

Az előbbi kérdésem amiatt volt, mert egy srác azt állította, hogy a 16v-es opel motoroknál 150-170e km-nél már komolyabban hozzá kell nyúlni a motorhoz (hengerfej, szelepek, gyűrűk, stb.)

Vélemény?

Ja HIC, az enyémben még csak 40e km van? :)

Link to comment
Megosztás:

Speed! Ha igaza lenne a srácnak, akkor

1. Wolfi már régen túl lenne a dolgon az astrával...

2. Mikor az ősszel meg kellett bontani az astrám mociját a szíjszakadás miatt, nem hiszem, hogy összerakattam volna javítás nélkül, ha lett volna valami ilyen nyűgje

3. Nem vettem volna meg a vekit 146e km-rel. :)

Persze minden erősen használat és karbantartás függő.

ui: 1-2. pontban X16XEL, 3. X18XE

Link to comment
Megosztás:

állítólag a szelepek szárai nagyon-nagyon elkopnak 150e km környékére (a srác szerint)

Nem a srác hozzáértését kerdőjelzem meg,de Márk,ha neked azt mondják jó dolog a kútba ugrani elhiszed?

Te is tudod jól,hogy egy mocit ki lehet nyirni akár 10Ekm alatt és lehet használni akár 300Ekm-t is úgy hogy nem nyúlnak hozzá komolyabban!Nagyon sok változós az egyenlet! :)

Link to comment
Megosztás:

állítólag a szelepek szárai nagyon-nagyon elkopnak 150e km környékére (a srác szerint)

Persze, minden kopik ami izeg-mozog, de ilyentájt szerintem max. a szelepszár tömítése kopik el/keményedik fel/rágódik be, annak a cseréjéhez meg a hengerfejet nem kell levenni... mondjuk JM-nek van tök igaza, nekem is volt olyan ismerősöm, aki 3 hónap alatt a OFF: CRX 160 lovából kb. 50-et csinált... igaz azt hitte, hogy a gázpedál csak egyszerű kapcsoló :) (most egy barátom OFF: 99-es Civic VTI-jében már 180.000 van és még mint az új)

Link to comment
Megosztás:

a motor élettartama a használótól függ.

és az olajfogyasztás is.

az én C18XE motorom 1995-ös összeszerelésü volt, és a 0w40/ 5w30 as olajat se ette. igaz, csattogott tőle, de 10 ezer alatt nem fogyott el. még akkor se, amikor 28 óra alatt 2600 km t mentünk vele 4 személlyel, megpakolva, klimázva, padlógázon.

az 1.6 os motorok motorolajfogyaszása szerintem:

azért van, mert az 1.6 os motorok általában céges autók, akik a bejáratós időszakban szétküóldik, aztán jéghidegen szétpörgetik, mert akkor elöbb van fütés, majd tüzforrón meg leállitják, mert ők sietnek.

akik körülöttünk vannak pl:npasi , aki az első tulaja az 1.6 osnak, hogy-hogynem neki nem eszi az olajat.

Szegény Telónak meg: na ki találja ki?? igen. az övé céges autó volt. sajnos mint kiderült meg is látszik a motoron...

amugy hozzánk rengeteg céges autó jár, van amibe 300 ezer feletti futástejesitmény van, gyári motorral, és én már generáloztattam 90 ezerrel , 100.000 rel sötöbö.

Szóval ez használat függő...

Link to comment
Megosztás:

Nem a srác hozzáértését kerdőjelzem meg,de Márk,ha neked azt mondják jó dolog a kútba ugrani elhiszed?

Te is tudod jól,hogy egy mocit ki lehet nyirni akár 10Ekm alatt és lehet használni akár 300Ekm-t is úgy hogy nem nyúlnak hozzá komolyabban!Nagyon sok változós az egyenlet! :)

A srác engem nézett hülyének, amikor azt mondtam neki, hogy ######ság, hogy minden 16V-es Opel mocit 150e km után fel kell újítani!

Elmondása szerint több helyen is ezt olvasta és ezt mondták neki.

Valamint az övé most esett át egy ilyenen.

Szóval én ezért kérdeztem. :)

Link to comment
Megosztás:

A srác engem nézett hülyének, amikor azt mondtam neki, hogy ######ság, hogy minden 16V-es Opel mocit 150e km után fel kell újítani!

Elmondása szerint több helyen is ezt olvasta és ezt mondták neki.

Valamint az övé most esett át egy ilyenen.

S, mennyi km volt az övében?Hogyan volt használva??

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, az enyém füstöl sajna hosszabb alapjárati állás után. Nagyon remélem, hogy "csak" szelepszár szimmeringet kell cserélni, és nem vmi komolyabb dolog lesz...

Nyomtál már bele üzemanyag rendszer tisztitót? Mondjuk az csak az átlagos lerakódásokat viszi ki..de nem árthat. :)

Link to comment
Megosztás:

Szorítok érte ém is.Mondjuk ez anno mikor Ákossal megnéztétek, nem derült ki?Tehát nem volt akkor és ott semmi baja látszólag?

A szelepszár-szimmering nem feltétlen derül ki átvizsgálásnál, még ha leveszed a deklit, akkor se látod, hogy jó-e, hacsak teljesen szét nincs menve. Ráadásul nem folyamatosan füstöl, mint a kopott motor, hanem csak terhelésváltáskor. Úgy lehet kiszúrni, ahogy a Telo is, hosszú alapjárat után gázadással, vagy pl. úgy, hogy menet közben felváltáskor pöffent az autó egy kicsit - ehhez kell valaki aki megy mögötted és figyeli... szóval nem eccerü.

Ja, meg a fokozott olajfogyás pl. intő jel lehet... bár az sok mindent is jelenthet, mint fentebb kitárgyaltuk.

Link to comment
Megosztás:

A szelepszár-szimmering nem feltétlen derül ki átvizsgálásnál, még ha leveszed a deklit, akkor se látod, hogy jó-e, hacsak teljesen szét nincs menve. Ráadásul nem folyamatosan füstöl, mint a kopott motor, hanem csak terhelésváltáskor. Úgy lehet kiszúrni, ahogy a Telo is, hosszú alapjárat után gázadással, vagy pl. úgy, hogy menet közben felváltáskor pöffent az autó egy kicsit - ehhez kell valaki aki megy mögötted és figyeli... szóval nem eccerü.

Ja, meg a fokozott olajfogyás pl. intő jel lehet... bár az sok mindent is jelenthet, mint fentebb kitárgyaltuk.

Pontosan, sajnos ezt átvizsgáláskor nem nagyon lehetett kiszúrni... Nekem is csak egy idő után tűnt fel, mert viszonylag ritkán csinálja (tényleg kell hozzá egy masszívabb dugó, hosszabb alapjárat, és csak utána elinduláskor füstöl, utána viszonylag hamar abbahagyja).

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Zabálja az olajat! Az tuti. Hidegen indításkor kéken füstöl. Elvileg óra szerint 160e-nél járok. Olajcserekor 5L-es olajat vettem. Azóta a maradék elfogyott és bele öntöttem még 0,5L-t.

Még szerencse, hogy fedélzetis, így a minimum szintnél reklamál és nem kell állandóan megnézni.

Ja és néha induláskor 1200-1300-at pörög alapjáraton (szivatóval) és csak soká áll vissza. És amíg nem áll vissza addíg ébredezik csak a ménes.

Link to comment
Megosztás:

Zabálja az olajat! Az tuti. Hidegen indításkor kéken füstöl. Elvileg óra szerint 160e-nél járok. Olajcserekor 5L-es olajat vettem. Azóta a maradék elfogyott és bele öntöttem még 0,5L-t.

Még szerencse, hogy fedélzetis, így a minimum szintnél reklamál és nem kell állandóan megnézni.

Ja és néha induláskor 1200-1300-at pörög alapjáraton (szivatóval) és csak soká áll vissza. És amíg nem áll vissza addíg ébredezik csak a ménes.

Kisit hasonló jelenséget produkál az X16XEL is, de ott nem ennyire tetemes az olajfogyás, csak forszírozott üzemmódban.Kék füst nincs, de alapból beveri az 1L-t 10e.km alatt.

Mondjuk mióta a Metabond ment bele, csökkent a dolog.De pl. gyári olajból 6000km alatt lazán beverte az 1.5L-t!(10W40)

A hidegen pörög dolog pedig a secunderlevegő kompresszor miatt van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.