Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Köszi a választ, de egy új gyárit kaptam próbára és a legkisebb változás sem volt.

Azért kérdeztem mert nekem hasonlót produkált és ez megoldotta a problémát.

Hidegen nem volt gond, de ahogy melegedett a motor akkor elkezdte a rángatást kb 4000rpm-ig. Utána meglódult.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, de egy új gyárit kaptam próbára és a legkisebb változás sem volt.

Amit fentebb írsz - az AGR könnyű benyomhatósága -, lehet, hogy nem egészséges. Annak a rugónak kemény feszítése van. Lehet, hogy eltört (?). Jó lenne próbára szerezni egy használt, de még jó szelepet.

Link to comment
Megosztás:

Amit fentebb írsz - az AGR könnyű benyomhatósága -, lehet, hogy nem egészséges. Annak a rugónak kemény feszítése van. Lehet, hogy eltört (?). Jó lenne próbára szerezni egy használt, de még jó szelepet.

Ahhoz, hogy kizárjam, vagy megerősítsem az egr hibát, viszonylag egyszerűen le is tudom zárni egy lemezzel. Azt hiszem, megpróbálom, mert most a láthatáron tuti jó egr nincs.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz, hogy kizárjam, vagy megerősítsem az egr hibát, viszonylag egyszerűen le is tudom zárni egy lemezzel. Azt hiszem, megpróbálom, mert most a láthatáron tuti jó egr nincs.

Köszi

Ha jól tudom, a Tiédnél is csak a szívósorra menő utat lehet lezárni egy egyszerű lemezzel, ami nem elég, ugyanis az ECU csak a szelep mechanikus jóságát vizsgálja (rendben nyit-e, zár-e). Ha nem engeded át a kipufogógázt, viszont a szelep mechanikusan nem jó, attól még ez utóbbi miatt belezavar a motorműködésbe.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, a Tiédnél is csak a szívósorra menő utat lehet lezárni egy egyszerű lemezzel, ami nem elég, ugyanis az ECU csak a szelep mechanikus jóságát vizsgálja (rendben nyit-e, zár-e). Ha nem engeded át a kipufogógázt, viszont a szelep mechanikusan nem jó, attól még ez utóbbi miatt belezavar a motorműködésbe.

Igen, csak a szívóág zárható. Azt nem tudom, hogy a mozgó "szeleptest" pozícióját a kipufogógáz térfogatárama, vagy a tekercsben folyó áram szabályozza. És melyik érték hova van visszacsatolva. Kész agyrém, hogy szinte minden gyártó használ kipufogógáz visszakeringtetést, mindenkinek gondja van vele, csak az euro 3-4-5 besorolásért csinálnak egy ilyen koloncot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

x16xel Astrám újabban 2000 1/min fordulat alatt gyakran rángatva gyorsul csak, alapjárat is egyenetlenebb, mint korábban.

Tettem bele új, gyári gyertyákat, tisztítottam alapjárati motor zárókúpját és ülékét, fojtószelepházat, EGR-t , stb.

Ami feltűnt, hogy az EGR szelep mozgórésze (amelyet kiszerelésután be tudok nyomogatni) nagyon laza. Nem érzek rajta rugó előfeszítettséget. Ez így van jól?

Előre is köszi

ui.: 145 000 km, olaj 10w40 castrol, 2l/15e km, kompressziók: 14,5; 15; 15; 15bar

Esetleg benzinszűrő?A "fagyizást" még senki nem ajánlotta??

Link to comment
Megosztás:

A benzinszűrőt kizárnám, mert nagy teljesítménynél és fordulaton jól megy, tehát nagy mennyiség "átfér rajta", csak a kis fordulat és telj. tartományban köhög.

Próbáltad már meghajtani,tehát magasabb fordulaton megküldeni hosszabb távon?

Egyébként inkább városi forgalomban jársz vele?

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak a szívóág zárható. Azt nem tudom, hogy a mozgó "szeleptest" pozícióját a kipufogógáz térfogatárama, vagy a tekercsben folyó áram szabályozza. És melyik érték hova van visszacsatolva. Kész agyrém, hogy szinte minden gyártó használ kipufogógáz visszakeringtetést, mindenkinek gondja van vele, csak az euro 3-4-5 besorolásért csinálnak egy ilyen koloncot.

Szerintem gázpedálállás- és fordulatszám-jel működteti, gáznyomást, stb. nem figyel.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem gázpedálállás- és fordulatszám-jel működteti, gáznyomást, stb. nem figyel.

Próbáltad már meghajtani,tehát magasabb fordulaton megküldeni hosszabb távon?

Egyébként inkább városi forgalomban jársz vele?

El sem merem mondani!

Reggel lezártam az EGR-t egy lemezzel és változás SEMMI !!! Lemez ki, idegből 5000 1/min 1 percig, minek hatására elkezd feljebb kúszni a fordulat végig, 6500-ig. Folytatom tovább, 5000-5500, néhány percig és láss csodát a motor tisztábban jár, már alig köhög hirtelen gázadásra. Leállítás után vettem észre, hogy a kipufogó mögött méretes koromdarabok vannak a padlón. Valószínűleg van még a rendszerben bőven, jövő héten kihajtom belőle. Eddig nem nagyon hittem ebben a padlógáz orvoslásban de igen, városban járok 90%-ban,úgy látszik nem a legjobb hosszútávon. "Fagyi után jelentkezem.

Köszi mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

El sem merem mondani!

Reggel lezártam az EGR-t egy lemezzel és változás SEMMI !!! Lemez ki, idegből 5000 1/min 1 percig, minek hatására elkezd feljebb kúszni a fordulat végig, 6500-ig. Folytatom tovább, 5000-5500, néhány percig és láss csodát a motor tisztábban jár, már alig köhög hirtelen gázadásra. Leállítás után vettem észre, hogy a kipufogó mögött méretes koromdarabok vannak a padlón. Valószínűleg van még a rendszerben bőven, jövő héten kihajtom belőle. Eddig nem nagyon hittem ebben a padlógáz orvoslásban de igen, városban járok 90%-ban,úgy látszik nem a legjobb hosszútávon. "Fagyi után jelentkezem.

Köszi mindenkinek.

Azért csak óvatosan a hosszan tartó padlógázzal, nehogy tüdőgyulladás legyen a fagyizásból. ;)

Link to comment
Megosztás:

El sem merem mondani!

Reggel lezártam az EGR-t egy lemezzel és változás SEMMI !!! Lemez ki, idegből 5000 1/min 1 percig, minek hatására elkezd feljebb kúszni a fordulat végig, 6500-ig. Folytatom tovább, 5000-5500, néhány percig és láss csodát a motor tisztábban jár, már alig köhög hirtelen gázadásra. Leállítás után vettem észre, hogy a kipufogó mögött méretes koromdarabok vannak a padlón. Valószínűleg van még a rendszerben bőven, jövő héten kihajtom belőle. Eddig nem nagyon hittem ebben a padlógáz orvoslásban de igen, városban járok 90%-ban,úgy látszik nem a legjobb hosszútávon. "Fagyi után jelentkezem.

Köszi mindenkinek.

Nincs mit!

4000-4500 körül tartsd hosszú távon(50- 100 km) át a fordulatot,akkor kitisztul!Utána meg városban ne válts fel,elég oda 3. is!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tudom Astra F az más topik, de van egy X16XEL motorosom, ami elég érdekes dolgot produkál. Gáz üzemben alapjáraton dadog, a motor erőtlen, a csörgés jól hallható. Benzinnel kevésbé érezhető bármi probléma. 0170 a hibakód amit kiír. Igazából nem tudom mire vélni. A gyertyák őzike barnák. 3000 környékén nem érezni rendellenességet, csak gorsuláskor. Egyébként alapjáraton a 3. henger nem megy.

Esetleg valakinek ötlete?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tudom Astra F az más topik, de van egy X16XEL motorosom, ami elég érdekes dolgot produkál. Gáz üzemben alapjáraton dadog, a motor erőtlen, a csörgés jól hallható. Benzinnel kevésbé érezhető bármi probléma. 0170 a hibakód amit kiír. Igazából nem tudom mire vélni. A gyertyák őzike barnák. 3000 környékén nem érezni rendellenességet, csak gorsuláskor. Egyébként alapjáraton a 3. henger nem megy.

Esetleg valakinek ötlete?

Előre is köszi!

Van LPG topik is...

Ha benzinen nincs ilyen problémád, akkor az LPG injektor elhalálozott.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nem tudom,hogy jársz-e még itt az oldalon de nagyon remélem,hogy igen és esetleg tudnál segíteni! Jó magam is autószerelő vagyok, és a problémám ugyan az mint neked volt astra 1.6 16v 4-es henger nem jár probléma. Már mindent atcseréltem, hengerfejet levettem, minden jó és még sem jár alapjáraton a 4-es henger. Kérdésem az lenne,hogy neked megoldódott-e a probléma és ha igen akkor mi volt a gond? Válaszod előre is köszönöm!

üdv: Roland

Link to comment
Megosztás:

A szenzornak nem volt hozzá köze, de 3000-3500-as fordulat körül az M0-n elmentem Szentendréig, ami rendbe is hozta. Más: Egyébként azóta olyan szoftverrel megyek, ami nem kezeli az AGR-t amit csak ajánlani tudok az ilyen motort(Z16XE) használó "kollégáknak". A másik, X-es 1.6-unknál nincs vele gond, de a Z-nél sztem vétek az AGR.....

Megoldotta?

Link to comment
Megosztás:

Ha megengedtek egy észrevételt, a lényeg nem a NAGYON MAGAS fordulatszám tartományon van, hanem a hosszabb távú menteken, hadd melegedjen-égjen ki minden...Lassítás-gyorsítás 3000-3500 fordulaton. Öregebb motoroknál az ilyen 5000 körüli/feletti járatás után előfordulhat hogy akár a hátsó szimmering mellett vagy bárhol elindul az olaj!

Azért csak óvatosan a hosszan tartó padlógázzal, nehogy tüdőgyulladás legyen a fagyizásból. ;)

Link to comment
Megosztás:

A szenzornak nem volt hozzá köze, de 3000-3500-as fordulat körül az M0-n elmentem Szentendréig, ami rendbe is hozta. Más: Egyébként azóta olyan szoftverrel megyek, ami nem kezeli az AGR-t amit csak ajánlani tudok az ilyen motort(Z16XE) használó "kollégáknak". A másik, X-es 1.6-unknál nincs vele gond, de a Z-nél sztem vétek az AGR.....

Köszi a választ. Én azért szoktam pályázni (150-200 km 3500-4000-es fordulaton), de eddig nem vettem észre, hogy egy ilyen menet után javulna a csörgés, de legközelebb kifejezetten figyelem majd.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem tudom... Ha csak melegen csinálja, okozhatja a Túl "vékony" olaj is, ami nagy hőmérsékleten hígabbá válik, amíg ugye a hideg olaj dermedtebb, sűrűbb... nem tudom...

Köszi a választ. Én azért szoktam pályázni (150-200 km 3500-4000-es fordulaton), de eddig nem vettem észre, hogy egy ilyen menet után javulna a csörgés, de legközelebb kifejezetten figyelem majd.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem tudom... Ha csak melegen csinálja, okozhatja a Túl "vékony" olaj is, ami nagy hőmérsékleten hígabbá válik, amíg ugye a hideg olaj dermedtebb, sűrűbb... nem tudom...

Hát mielőtt még mindenkitől megkapjuk a "túl vékony" olaj miatt a magunkét :blink: , gyorsan megkérdem, hogy milyen olajat tegyek bele legközelebb, ami segíthet ezen (jelenleg 5W-30 van benne)? :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Találtam valamit, de problémám összetett. Milyen meglepő. A hiba: villáskulcsos sárga autó világít, motor gázadásra lusta, engem a 120-as Skodára emlékeztet, kb. ennyi erő lehetett benne. Sok kódolvasás, ( Davinci sírva menekülne a motorkódfejtés elől ) próbálkozás után szinte biztos hogy fojtószelep probléma. Szerelő barátom megtisztította, mint nagyfater olajkályhája kb., ugyanaz fennáll. Cserélnénk de nem értünk egyet, vagy félreértjük egymást. Én igaz hogy nem értek hozzá, de az Unix.hu-n regisztráltam és motorszám alapján kiderítettem hogy van egyszer a fojtószelep ház és külön cikkszámon a fojtószelep jeladó. Barátom szerint egyben lehet cserélni az egészet. A baj csak annyi hogy a ház árán tudok venni egy 2000-es évjáratú Swiftet teletankolva. A jeladó 20 ezer körül van. Szerintetek tényleg csak egyben lehet cserélni, ha még rendelni is két cikkszámon lehet a terméket? Valaki szerelte már szét, cserélte már ki? Válaszaitokat előre is köszönöm.

Péter

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.