Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Bemásolom, amit Blitz írt az olajfogyasztás kapcsán, 1 G Astra gazdinak:

"Sajnos az Opel motorok viszonylag sok olajat fogyaszthatnak. Ha már nagyon zavar, akkor kezdheteg egy hengerfej leszedéssel. Szelepszár szimmering csere ( ha valaki ügyes, és van célszerszáma, akkor nem kell leszedni ). Az esetek egy részében segít. Ha komolyabban bele akarsz folyni, akkor a dugókat is ki kell húzni. Minimum a gyűrűzés, de ha kopott a henger, vagy rossz az illesztés, akkor a dugókat is cserélni kell. Gyári előírás szerint ilyenkor a hajtókarokat is cserélni kéne. Ez egyébként néha elmarad.

Hirtelen ennyi."

Már az F Astra 'ÍGY csináld' könyveben is az szerepel : "Külső tényezők is befolyásolják a az olajfogyasztást, mint például a vezetési módés a gyártási tűrések. Az olajfogyasztás legfeljebb 1 liter lehet 1000 kméterenként".

ui : Papád kocsijában nem 8 szelepes motor van ?

Engem ez a célszerszám érdekelne...vagy egy keresztmetszeti rajz a hengerfejről..tud vki ilyet küldeni vagy beilleszteni? :?:

Link to comment
Megosztás:

Szaby21-nek üzenem, hogy a 2,5dl/100 km nem durva egy 16V-től.

Egyébként ezen az 1.6 kontra 1.4 olajfogyasztáson már én is gondolkodtam. Ha valakinek lehetősége van ( pl. Uhuhu) kéne egy kőrt futni, hogy ugyanott gyártják-e a két motort, mert szerintem már ott (elb.... ) elrontják. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szaby21-nek üzenem, hogy a 2,5dl/100 km nem durva egy 16V-től.

Egyébként ezen az 1.6 kontra 1.4 olajfogyasztáson már én is gondolkodtam. Ha valakinek lehetősége van ( pl. Uhuhu) kéne egy kőrt futni, hogy ugyanott gyártják-e a két motort, mert szerintem már ott (elb.... ) elrontják. :lol:

légyszíves ha van rá lehetőséged válaszolj erre a célszerszámos dologra, mert ha könnyen megoldható, akkor egy szelepszár szimmering cserét lehet, hogy megcsinálok, hátha jobb lesz a masinának is...

Link to comment
Megosztás:

Először is ki kell venni a vezérműtengelyeket. A vezérlés beálításhoz kell egy célszerszám. Kell egy adapter, aminek segítségével a gyertya helyén keresztül nagynyomású levegőt juttatunk a hengerbe, hogy a szelep ne essen le. Utána szükség van egy lenyomóra, amivel a szeleprugót le lehet venni. Ez egy egykarú emelő, amit a hengerfejhez, vagy valami más fix ponthoz betámasztasz ( ez a szó de hülyének néz ki :lol: ). Kéne egy hosszú fogó, amivel a szimmeringet lehúzod, de vigyázva, hogy a szelep szára meg ne sérüljön. Ezek után már csak az új szimmering felütése a feladat, meg aztán az egész összeszerelése. A lenyomóval vigyázni kell, hogy meg ne sértsd a hidrotőke fészek falát, mert ha a tőke megszorul, akkor a szelep nyitva marad és akkor görbül. Az egykarú emelő helyett lehetne szerkeszteni egy menetes szárral működő lenyomót, és akkor egy ember is meg tudja csinálni a mókát. Szvsz csak akkor fogj hozzá, ha nagy gyakorlatod van már a szerelésben :wink:

Link to comment
Megosztás:

az én tapasztalatom alapján nem a szelepszárszimmeringnél eszi az olajat a motor.... vagyis amiket én csináltam, csináltattam, azegyik se lett jó azaz nem javult meg a szelepszárszimmering cserétől.

ezek laza illesztésü dugattyuval szerelt autók, és ha tul lazára illesztették akkor eszi az olajat..

ez ha szerencséd van akkor gyürüzéssel, de inkább dugattyu cserével javitható...

Link to comment
Megosztás:

az én tapasztalatom alapján nem a szelepszárszimmeringnél eszi az olajat a motor.... vagyis amiket én csináltam, csináltattam, azegyik se lett jó azaz nem javult meg a szelepszárszimmering cserétől.

ezek laza illesztésü dugattyuval szerelt autók, és ha tul lazára illesztették akkor eszi az olajat..

ez ha szerencséd van akkor gyürüzéssel, de inkább dugattyu cserével javitható...

Csábított a nagyobb teljesítmény, de mégis az 1.4-es mellett döntöttem. Valahogy olyan érzésem volt mint az 1200-es LADA 1300-asra fúrt motorjánál, ezt megtették az 1500 és 1600 nál is. Ezt azért a mai színvonalnál nem gondoltam volna. Tudom itt azért nem így csinálták, de az 1.6 csak a termékbővítés miatt kellett? Az alap VECTRA ezzel a motorral kapható nem? Megőrülnék, ha ennyi pénzért az olajpálcát kellene minden induláskor nézegetni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Én múlt nyáron vettem németből egy Astra kombit,1,6 16v /2003.01/motorral.Akkor 15000km volt benne,azota 24000km mentünk vele.Egy olaj cserét csináltam itthol,Opel 5w40 olajjal.Az olajszint azota kb.2dcl

fogyott.Vegyes használatban,sok város,de van autópálya is 2/3,1/3 arányban.A vezetési stílus szerintem nagyban meghatározó,pl. indulás elött én mindig melegitem /nincs garázsom igy télen többet/pár mp.hidegen nem húzatom.A következő olajam Agip lesz a régi automnál /rönó/bevált szerintem nagyon jó olajaik vannak.Kicsit meglepödtem mikor olvastam a 16v motorokkal kapcsolatos irásokat bár akkor már megvolt a gk. de eddig nem volt bajom vele.Én megvagyok elégedve vele,jól megy a fogyasztása is jó, megpakolva is halad/nekem fontos szempont/

Link to comment
Megosztás:

Szaby21-nek üzenem, hogy a 2,5dl/100 km nem durva egy 16V-től.

Egyébként ezen az 1.6 kontra 1.4 olajfogyasztáson már én is gondolkodtam. Ha valakinek lehetősége van ( pl. Uhuhu) kéne egy kőrt futni, hogy ugyanott gyártják-e a két motort, mert szerintem már ott (elb.... ) elrontják. :lol:

ugyanott gyártják, sőt szinte uggyanaz.... a hengerfej is csereszavatos.....

Link to comment
Megosztás:

ugyanott gyártják, sőt szinte uggyanaz.... a hengerfej is csereszavatos.....

Huha! Akkor itt van az eb sírhantja. :D Mégis csak csupán köbcentinövelésről van szó, csekély teljesítménynövekedés mellet? Alacsony fordulaton azért nyomatékosabb gondolom az 1.4-esnél.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma mentem a géppel egy hosszabb utat 500km-et. Nem mondhatnám hogy kiméltem. Volt egy szakasz ahol kb 50km-en keresztül 170-190-között autóztam. (különben meg vagyok vele ekégedve ,nem megy rosszúl. 200-nál sem lepődik meg de akkor már hatalmas a menetzaj)

Indulás előtt feltöltöttem az olajszintet úgy hogy 1 strigula maradt szárazon. Mikor hazaérkeztem megnéztem. Akkor majdnem 2 strigula volt száraz. Ez azért nem olyan vészes olajfogyasztás igaz??? :lol:

Azt hittem ilyen tempó mellett nem marad bent egy csepp sem.

QPACK-nak kösz a tanácsot. Ha eldurvul a helyzet meg fogom csinálni ezeket. Azt meg tudnád mondani hogy ez egy OPEL-szervizben kb mennyibe fog kerülni?

Ja és mindenkinek kösz a hozzászolást.

Tényleg az 1.4-esek mennyit benzint fogyasztanak? Az én 1.6-osom vegyes használatban ha megy a klima beszippant még 8 - 8.5-öt is.

Persze ha ovatos az ember ezt lehet mérsékelni de én a sportos vezetés híve vagyok.

Qpack-nak: Apám Asztrája 8v. Akkor az azért nem zabál annyi olajat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tényleg az 1.4-esek mennyit benzint fogyasztanak? Az én 1.6-osom vegyes használatban ha megy a klima beszippant még 8 - 8.5-öt is.

Persze ha ovatos az ember ezt lehet mérsékelni de én a sportos vezetés híve vagyok.

Azok sem szégyenlősek. Az enyém még új így nem mérhető, de egy hónapig volt teszt autó 80 ezerrel és 7 körül volt az átlag klíma nélkül. Most már megmérem mennyit zabál. 3500 van benne de azt mondták min. tízezernél adja majd magát. Mindenesetre észrevehetően csökken a fogyasztás. Az első tankkal a 600 km sem értem el pedig akkor még kíméltem, most pedig negyed tanknyi fogyott és már majdnem 200-at mentem.

Link to comment
Megosztás:

"Üdv!

Kérdés: kinek mlyen tapasztalatai vannak az 1.6-os ecotec motorral?Inkább az olajfogyasztása érdekel!!Erről a moccról ilyen tekintetben csak rosszat hallottam!

Az 1.6-os twinport is érdekelne ebből a szempontból!!!Az mennyire eszi az olajat??

Ha vkinek van tapasztalata írja meg!!!

Köszönöm"

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig csak "read only" módban működtem, de most nekem is lenne néhány kérdésem.

Az alany egy 1.6 16V TwinPort motor, amely egy H Astrában lakozik, 7 hónapos, és 10ekm van benne.

Főleg uhuhu véleménye érdekelne, mert látom, hogy szakember, de más ötletét, véleményét is szívesen veszem. Szóval a problémái a motorral kapcsolatban:

1. Kezdetektől fogva hosszabb állás után nehezen indul a gép. A pontos jelenség az, hogyha hosszabb ideig áll a gép (a hosszabb idő olyan 2-3 óra), akkor a beindítás során olyan 2-2.5 sec-ig "reszel" az önindító, mire beindul. Ha az előző leállítás óta eltelt idő kevesebb, mint mondjuk fél óra, akkor "pöcre" indul a motor. És minél jobban közelít az idő a fentebb említett 2-3 órához, annál nehezebben indul. Előtte egy 1.4 16V Ecotec motoros gépem volt, és az még 4 évesen, mikor eladtam is mindig pöcre indult. Ez másnál is így működik, mint nekem (azaz ez a normális) vagy valami probléma van a géppel? És ezt -15 fokban és +20-ban is hasonló, úgy vettem észre külső hömérséklettől nem függ.

2. A másik dolog, hogy kb. 6ekm óta van egy olyan jelenség, hogy 2500 fordulattól gyorsítás esetén minden sebesség fokozatban érezni a sebesség váltón, a gázpedálon remegést (nehéz leírnom pontosan. A gázpedálon, a talpamon olyat érzek, mintha valami talpmasszás gépen állnék :lol:. Ekkor a motor hangja is olyan "ércesre", "érdesre" változik. Normál egyenletes fordulat esetében ezek nem jelentkeznek, kizárólag gyorsítás esetén.

Amióta ez a jelenség feltűnt, akörül szereltettem be utólag tempomatot a gépbe. Hivatalos Opel márkaszervízbe szerelték be, tehát nem valami sufni helyen. Amikor beszerelték elkérték a biztonsági kódót, mert programoztak, állítottak rajta, a tempomat működéséhez. Nem tudom pontosan ehhez az időponthoz kötni, de mivel nem történt semmi egyéb változás ekkor, meg se előtt, ill. utánna, tehát nem lett hozzányúlva a géphez, azon kívül, hogy benzint kapott, ezért talán akkor konfiguráltak el valamit. Nem szándékosan persze, hanem véletlenül.

Hát ennyi. Persze voltam mind a két dologgal a márkaszervízbe, de azt mondták a computer nem jelez hibát, kvázni nincs is semmi baja a motornak. Sajnos elég rossz tapasztalatom van a márkakereskedőkkel, pontosabban a szervízekkel. Ez a 6. év, hogy márkaszervízbe hordom a gépet, 3 szervízt probóltam ki, de vagy át akartak vágni (és egy párszor meg is tették), vagy le se sz..ták a problémákat, és elhajtottak azzal, hogy ez így jó. Mivel nem értek hozzá, ezért nehéz vitatkoznom velük.

Ezért is írtam ide, hátha van valakinek valami tapasztalata, ötlete.

És főleg uhuhu kollega véleménye érdekelne mind a két jelenséggel kapcsolatban, hogy az első normális-e, vagy ha nem, akkor mi okozhatja? Ill. a második esetében elképzelhető-e, hogy az útólagos tempomat beszerelés miatt pl. új motorvezérlő software-t tettek rá, mely nem igazán odavaló, stb.? Tudom, hogy a "távgyógyítás" nem igazán használható, de hátha volt, van valakinek hasonló problémája.

Kicsit hosszú sikeredett így elsőre, sorry :lol:

Köszönettel

grep

Link to comment
Megosztás:

:shock:

jézus! hogy lehet ennyit irni??? :shock:

:lol:

Szóval a tempomat beszerelésnél nem modositják a motor programjét.

ugyhogy a tempomat szerelésnél semmi olyat nem állitottak el,. ami a hangosságát módositaná, főképp ugy hogy ilyen nincs.

Z16XEP motorhoz most amugy kijött valami szervizinformácio, az utastérben hallható dübörgő zajok megszüntetésére, de az nm a motorzajokra jó.

az öninditó hosszan tekeréséről annyit, hogy szerintem jól müködik.

ezek a motoroka inditáskor a motor hőfoka alapján beállitja hogy mennyi üzemanyag és mekora szikra, mekkora gázpedálállás kell ahoz

hogy beibnduljon az autó.

mindegyik sokat köszörül, mire beindul.

A gázpedálról:

érdekes amit érzel, mert a gázpedál, és a motor között nincs kapcsolat.

ugyanis ez már nem bowdenes, hanem elektromos gázpedálos autó, és egy kábel megya gázpedálból a kábelköztegbe, ami adja a jelet a vezérlőegységnem hogy mekkora gázt nyomsz....

valami mást érzel.....

a váltón érezhetsz, azt ki kell vizsgálni...

Link to comment
Megosztás:

Szia Uhuhu.

Köszönöm a választ.

Ezek szerint az, hogy ezek a motorok a beindításnál többet reszelnek, mint a régi ecotech-kek, teljesen normális. Én ahhoz voltam hozzászokva, ezért szokatlan, hogy ennyit reszel.

A második esetben ezek szerint egy kicsit rosszul írtam le a dolgot. A lényeg nem a hang (a hang olyan sportos lett, így annyira nem zavar. :lol: ), hanem az a furcsa "remegés, rezgés".

Tudom, hogy nincs kapcsolat a gázpedál, meg a motor között. Nemcsak a gázpedálon érezni, hanem, ha a bal lábamat nem a szönyegen pihentetem, hanem mondjuk a kuplung melletti "lábtartón", akkor ott is érzem ezt a "remegést", ill. ugyanezt a sebváltón is.

De ezek szerint ez a jelenség mástól lehet.

Mondjuk egyszer sikerült kifogyasztanom az üzemanyagot is (ép tankolni indultam otthonról egy 2 km-re lévő kúthoz, mikor félúton leállt :lol: ), de gondolom az sem okozhat ilyet.

Amúgy nem lehet, hogy esetleg valamelyik motorfelfüggsztésnél, vagy valami hasonlónál valami nem oké, és emiatt nagyobb igénybevételnél, ha csak kicsit is, de üti a kasztnit?

Azért köszönöm, majd azért a márkaszervízben megkérem őket nézzék már meg jobban.

köszönettel

grep

Link to comment
Megosztás:

Hello szisztok!

Most vásároltam nem rég egy '99-ES Astra-G 1,4 16v-t. A kérdésem a következő: alapjáraton van egy kis igen halk kattogó hangja a motortérből. Hol hangosabb hol alig hallható. Szerintetek mi lehet ez?

Az autó full állapotban van, rendszeres szervízes és csak gyári cuccokból van volt szervízelve! És ezeknek is igen nagy esetleg az ollaj fogyija!?

előre is köszi a segítségeteket

Link to comment
Megosztás:

Hello szisztok!

Most vásároltam nem rég egy '99-ES Astra-G 1,4 16v-t. A kérdésem a következő: alapjáraton van egy kis igen halk kattogó hangja a motortérből. Hol hangosabb hol alig hallható. Szerintetek mi lehet ez?

Az autó full állapotban van, rendszeres szervízes és csak gyári cuccokból van volt szervízelve! És ezeknek is igen nagy esetleg az ollaj fogyija!?

előre is köszi a segítségeteket

Itt inkább nem írom le mégeccer!! :oops:

Lécci egy hozzászólást csak egy topikba írj!! Megtaláljuk ott is! :wink:

A rendszeresen fórumozók 95% -a olvassa az összes topikot! Ezért szükségtelen több helyre is ua. problemát felvetni!!

Köfi! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hello szisztok!

Most vásároltam nem rég egy '99-ES Astra-G 1,4 16v-t. A kérdésem a következő: alapjáraton van egy kis igen halk kattogó hangja a motortérből. Hol hangosabb hol alig hallható. Szerintetek mi lehet ez?

Az autó full állapotban van, rendszeres szervízes és csak gyári cuccokból van volt szervízelve! És ezeknek is igen nagy esetleg az ollaj fogyija!?

előre is köszi a segítségeteket

hát ez igy nehéz. halk kattogo hang.... sajnos passzolom, mert kb legalább 10 dolgot fel tudnék sorolni, hogy mi is tud kopogni....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.