Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Még ezer dolog lehet, nem érdemes élből kizárni dolgokat.

A hidrotőke valóban kopogna indítás után. Olajnyomást azért nem ártana méretni, ha tudsz ilyen szakit.

Viszont még pécsi suhanc koromból maradt egy olyan emlékem, hogy Roliék szívtak a G Astrákkal

annak idején, mert pár példányuknál rosszul rögzítették asszem a benyavezetéket, ami az injektorhídra

megy a homlokfalon, és az átvezette az injektorok hangját az utastérbe. És mivel eléggé tompította azt,

sokáig nem gyanakodtak erre, mivel más hang volt, mint az injektoroké. Esetleg még ezt meg lehet

nézni, viszont arra nincs ötletem, miért pont indítás után csinálná csak.

A másik, a nyelestengely csapágy vagy a kuplung lehetne még... ha kinyomod a kuplungot, nem halkul/szűnik meg?

Szia!

Köszi a gyors választ, próbáltam már kinyomott kuplunggal is , de nem változik.

Számomra érthetetlen, hogy ha tényleg a hidrotőke rendetlenkedik csak ennyit bírnának....

Gondoltam egy hidrotőke szétszedésre és kitakarításra, majd vissza, szerinted érdemes ilyenbe belefogni?

Nem tűnik bonyolultnak, vagy mégis az egy ilyen művelet házilag?

Van aki hidrotőke adalékot javasol, érdemes ilyet beleönteni?

Még engedj meg néhány kérdést a végére:

Érdemes METABOND adalékot használni szerinted?

Volt a generátoron egy diódahíd-fesz. szabályzó csere, nem erdeti gyárit (DELPHI) raktunk bele, észrevettem hogy ha alapjáraton forgatom a kormányt visszaesik a motor ford. száma majd beáll újra, de csak alapjáraton!

Okozhatja a nem gyári alkatrész? előtte ugyanis soha nem volt ilyen.

Hol találom azt a szelepet ami az olajnyomásért felelős?

Egyre inkább arra gyanakszom, mivel indításkor a legszebb a hangja és csak utána kezd el klattyogni...

Köszönettel: Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Házilag nem érdemes nekiállni sem a hidrotőkéknek, sem az olajnyomásszabályzó szelepnek.

Egyébként is, először olajnyomást kéne mérni, és meghallgatni valakinek azokat a tőkéket,

mielőtt valaminek is nekiesnél.

Metabond adalékot érdemes használni, de utólag az már nem javít meg semmit, szóval ne abban

reméld a megoldást. Ilyen-olyan tömítő meg olajsűrítő adalékokat meg nagyon nem javaslok,

mert lehet hogy akkor elhallgat a rossz hidrotőke, viszont a csapágyak hamar haláloznak...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni a T. Fórumozóktól.

2001/12. havi Opel Zafira 1.6 Comfortom van, ami 120 ezer km-t futott.

Az utóbbi időben nagyon megvadult az olajfogyás a motorjában, legutóbb 1 hét alatti 600 km (!) megtétele után a friss olajcserét követően teli állapotból minimum szint alá esett a nívópálca szerinti olajszont. (Gyári olajszűrőt és 5W30 Opel olajat használok.)

Ráadásul alapjáraton -és csak alapjáraton- kattog a motor, mégha tele is van olajjal.

Korábban a még korántsem ilyen mérvű problémával voltam már szerelőnél, aki 80 ezer Ft-ért felköszörültette a hengerfejet és tömítést cserélt, és nem tulajdonított jelentősséget az olajfogyásnak. Sőt a motort magát nem tartotta korántsem rossz állapotúnak vagy éppen laharcoltnak.

Az autó nem füstöl kormosat sem.

De ez nem lehet normális, még egy olyan laikus számára sem mint én.

Mit lehetne tenni? Kérem és köszönöm a segítő szándékú tanácsokat, mert nagyon nekikeseredtünk.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Házilag nem érdemes nekiállni sem a hidrotőkéknek, sem az olajnyomásszabályzó szelepnek.

Egyébként is, először olajnyomást kéne mérni, és meghallgatni valakinek azokat a tőkéket,

mielőtt valaminek is nekiesnél.

Metabond adalékot érdemes használni, de utólag az már nem javít meg semmit, szóval ne abban

reméld a megoldást. Ilyen-olyan tömítő meg olajsűrítő adalékokat meg nagyon nem javaslok,

mert lehet hogy akkor elhallgat a rossz hidrotőke, viszont a csapágyak hamar haláloznak...

Köszi a tanácsokat, egyébként tényleg igaz hogy ha a hidrotőke szarakodna, előbb-utóbb üzem meleg motornál is hallom majd és éktelenül képes csattogni?

Máshol olvastam, hogy ez semmiképpen nem jó a motornak, mivel a rossz hidrotőkék rendkívüli módon terhelik a főtengelyt....

A generátorról és a leeső fordulatról mi a véleményed??

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni a T. Fórumozóktól.

2001/12. havi Opel Zafira 1.6 Comfortom van, ami 120 ezer km-t futott.

Az utóbbi időben nagyon megvadult az olajfogyás a motorjában, legutóbb 1 hét alatti 600 km (!) megtétele után a friss olajcserét követően teli állapotból minimum szint alá esett a nívópálca szerinti olajszont. (Gyári olajszűrőt és 5W30 Opel olajat használok.)

Ráadásul alapjáraton -és csak alapjáraton- kattog a motor, mégha tele is van olajjal.

Korábban a még korántsem ilyen mérvű problémával voltam már szerelőnél, aki 80 ezer Ft-ért felköszörültette a hengerfejet és tömítést cserélt, és nem tulajdonított jelentősséget az olajfogyásnak. Sőt a motort magát nem tartotta korántsem rossz állapotúnak vagy éppen laharcoltnak.

Az autó nem füstöl kormosat sem.

De ez nem lehet normális, még egy olyan laikus számára sem mint én.

Mit lehetne tenni? Kérem és köszönöm a segítő szándékú tanácsokat, mert nagyon nekikeseredtünk.

Köszönöm előre is.

Sztem célszerű lenne az 5W30 helyett 10W40-t tenni bele, és nem gyári Opelt, hanem v.mi más, jó minőségű olajat.Mi itt sokan ezen a fórumon Metabond 10W40-et használunk.Jó eséllyel normalizálódni fog az olajfogyás, és a kattogás is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni a T. Fórumozóktól.

2001/12. havi Opel Zafira 1.6 Comfortom van, ami 120 ezer km-t futott.

Az utóbbi időben nagyon megvadult az olajfogyás a motorjában, legutóbb 1 hét alatti 600 km (!) megtétele után a friss olajcserét követően teli állapotból minimum szint alá esett a nívópálca szerinti olajszont. (Gyári olajszűrőt és 5W30 Opel olajat használok.)

Ráadásul alapjáraton -és csak alapjáraton- kattog a motor, mégha tele is van olajjal.

Korábban a még korántsem ilyen mérvű problémával voltam már szerelőnél, aki 80 ezer Ft-ért felköszörültette a hengerfejet és tömítést cserélt, és nem tulajdonított jelentősséget az olajfogyásnak. Sőt a motort magát nem tartotta korántsem rossz állapotúnak vagy éppen laharcoltnak.

Az autó nem füstöl kormosat sem.

De ez nem lehet normális, még egy olyan laikus számára sem mint én.

Mit lehetne tenni? Kérem és köszönöm a segítő szándékú tanácsokat, mert nagyon nekikeseredtünk.

Köszönöm előre is.

Hát, lehet, hogy a 10W40 megoldja a problémát, de azért szerintem 1 liter/600km kicsit sok ahhoz, hogy csak a hidegen kicsit hígabb olaj miatt fogyjon el. Ha tényleg ennyi fogy, ott komolyabb gond lehet. Nézd meg, a kiegyenlítő tartályt, nem látsz-e benne olajat.... Nézd meg az olajbetöltőt is, nincs-e emulziós lerakódás arrafelé.... Plusz, nézd körbe, a motort, nem ereszti-e az olajat valahol - olajteknő tömítésnél, hengerfejnél, főtengelynél....

Az, hogy nem füstöl, még nem jelenti azt, hogy nem hengerfejes. Ha a víz és olajkör között repedés van, akkor az olaj a vízbe folyhat (mivel az olajnak nagyobb a nyomása). Ekkor még nem füstöl, nem gőzöl, de az olaj fogyhat szépen. De ekkor megtalálod a vízben, tehát rá lehet jönni hamar, mi a gond.....

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tanácsokat, egyébként tényleg igaz hogy ha a hidrotőke szarakodna, előbb-utóbb üzem meleg motornál is hallom majd és éktelenül képes csattogni?

Máshol olvastam, hogy ez semmiképpen nem jó a motornak, mivel a rossz hidrotőkék rendkívüli módon terhelik a főtengelyt....

A generátorról és a leeső fordulatról mi a véleményed??

A vezérműtengelyt és a szelepeket teszi tönkre a rossz hidrotőke.

A generátor töltését meg lehet mérni, ha az 13,6-14,4 között van mondjuk a lámpák

bekapcsolása után is, akkor jó. Az meg természetes, hogy kicsit esik a fordulat, ha

egy nagyobb fogyasztó bekapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Hic: ezeknél a motoroknál mondhatni természetes már ilyen korban az ilyen mértékű olajfogyi.

Szerintem biztos nem hengerfej, ilyenből még nem is láttam hibásat, jó konstrukció :lol:

Azt mondjuk meg lehet nézni, hogy nem ereszt-e a kartertömítés, vagy valamelyik főtengely-

szimmering, az is esélyes.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni a T. Fórumozóktól.

2001/12. havi Opel Zafira 1.6 Comfortom van, ami 120 ezer km-t futott.

Az utóbbi időben nagyon megvadult az olajfogyás a motorjában, legutóbb 1 hét alatti 600 km (!) megtétele után a friss olajcserét követően teli állapotból minimum szint alá esett a nívópálca szerinti olajszont. (Gyári olajszűrőt és 5W30 Opel olajat használok.)

Ráadásul alapjáraton -és csak alapjáraton- kattog a motor, mégha tele is van olajjal.

Korábban a még korántsem ilyen mérvű problémával voltam már szerelőnél, aki 80 ezer Ft-ért felköszörültette a hengerfejet és tömítést cserélt, és nem tulajdonított jelentősséget az olajfogyásnak. Sőt a motort magát nem tartotta korántsem rossz állapotúnak vagy éppen laharcoltnak.

Az autó nem füstöl kormosat sem.

De ez nem lehet normális, még egy olyan laikus számára sem mint én.

Mit lehetne tenni? Kérem és köszönöm a segítő szándékú tanácsokat, mert nagyon nekikeseredtünk.

Köszönöm előre is.

Tudtommal ami ilyenkor szóba jöhet:

1. hengerfejen: szelepszár szimeringek-> csere

2. mociban gyűrű garnitura csere+esetleg dugó csere, ugyanis maga a moci nem kopott, de beragdnak a gyűrűk, főleg az olajlehúzók és így szép fokozatosan megeszi az oilt.

ha füstölést keresel, azt hidegen első indításnál egy nagyobb gázzal (persze nem szétpörgetve) ellenőrizheted, szerintem igen is lesz kék füst! Ha már bemelegszik a katalizátor elégeti és nem látod.....

Link to comment
Megosztás:

2. mociban gyűrű garnitura csere+esetleg dugó csere, ugyanis maga a moci nem kopott, de beragdnak a gyűrűk, főleg az olajlehúzók és így szép fokozatosan megeszi az oilt.

Dugó cserénél már mindenképp kell a gépmunka is a blokkon, és túlméretes dugók kellenek.

De ez már a teljes motorgenerál téma, ami 2 kiló feletti összeg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hic: ezeknél a motoroknál mondhatni természetes már ilyen korban az ilyen mértékű olajfogyi.

Szerintem biztos nem hengerfej, ilyenből még nem is láttam hibásat, jó konstrukció :lol:

Azt mondjuk meg lehet nézni, hogy nem ereszt-e a kartertömítés, vagy valamelyik főtengely-

szimmering, az is esélyes.

Látszik, hogy Hicnek nem volt még 1.6 16V-je, amibe nagyonnemjó olajat töltött. :lol: Meg hát ugye ha az a Zafira kőfődi, akkor ugye nem baj, ha a km.óra állás nemvalódi.Elvégre ez egy családi kisbusz, amibe az 1.6 16 erőlködik, és baróó magas fogyit produkál.Ahogy olvastam róla a népítleteket, nagyon 9L alá nem lehet vinni, még nagypapis tempóban sem.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem 1.6 16v astrám van nyolcvanezer km -el és hasonló jelenségre lettem figyelmes.

Ha indítom gyönyörű a hangja, majd kb 2 perc múlva el kezd klattyogni (nem kopogás, nem csattogás, nem morgás!!), csak szépen klattyog , mint amikor járó motornál leveszed az olajbeöntő sapkát.

Ha gázt adok a fordulatszám függvényében klattyog, de 2000rpm felett nem jelentkezik.

Meleg motornál semmi, gyönyörű szép a hangja, szinte semmi motorhang.

Gondoltam hidrotőkére, de nem hiszem hogy egy motor ennyit bírna, rendszeresen cserélem az olajat és mindig a legjobbat kapja, az autó nincs hajtva, kíméletesen járok vele.

Szerintem ha hidrotőke lenne akkor rögtön a beindításkor már élesen kopogna morogna, hiszen a rossz tőke nem képes megtartani az olajat, de ez indításkor gyönyörűen jár.

Igazából akkor vettem észre amikor nem indultam rögtön az autóval el, ha indítás után azonnal megyek vele észre sem venni, mivel menetközben nem jelentkezik, és meleg motornál egyáltalán nem!

Dühít egy kicsit, nem tudok rájönni.

Csak tippjeim vannak: esetleg az olaj nyomáésért felelős szelep, vagy tényleg a hidrotőke furatának eltömődése...

A hang alulról jön mint ha a kinyomó csapágy csinálná, de azt is kizárhatjuk nyugodtan,

szóval passz.....

Voltam már vele mesternél, persze ott nem jelentkezett a hang, így ő nem is tapasztalt semmit.

Viszont hallottam és olvastam már nem egy két esetről, amikor kapcsiból hidrotőkére gyanakodtak, cserélték az összeset és amikor beindították ugyanúgy kopogott!!

És mindez nem kevés lové a semmiért!

Jó lenne ha valaki tudna esetleg érdemben segíteni, vagy volt e hasonló tapasztalata, problémája valakinek....?

Ha jutottál vmire légyszíves írd meg!

Előre is köszi!

Szivesen olvasnám "opel 16v" Mester hozzászólását esetleges véleményét, tanácsát!

Üdv: Zsolti

Hello Mindenki!

Egy kicsit én is tudok hozzáfúűzni a témához, mivel hasonló problémám van.

Szóval: Adott 99/12.-ik havi Astra németből elvileg 108000 km... (hisz, aki hiszi én nem teljesen...)

Elhozatal után 2 héttel hideg indítás után a motor kerreg (olyan a hangja mint az elektromos fűnyrónak leállítás után) ez a jelenség kb 4-5 perc és utána semmi, a motor szép csendesen jár. A hang egyébként 1500-2000 n/perc-nél hallható főleg.

Szaki 1 azt mondja "Hidrotőke", szaki 2 ááá az injektoroktól jön, töltsek bele injektor adalékot, szaki töltsek bele olajat, biztos az a baja....

Tapasztalat:

Hidrotőkét megnézni meg nem volt "kedvem" mivel zsbbe nyúlós.

Az injektor tisztító mondhatni nem sokat segített, de a motor dinamikusabb lett.

Az olajat néztem nem fogyott, de 10.000 km után után kellett tölten 4dl-t és ez minthe segített volna egy picit..

Jelenleg úgy néz ki, hogy kérek időpontot a szervíztől, hogy dugják rá a gépet és mondjanak valamit hátha az kiírja.(visszajelző semmit nem mutat)

Ja és még egy hantípus is jön a motorból: meleg motornál is jelentkezik éspedig terhelésnél főleg 3.-ik, 4.-ik fokozatban kis sebességnél a fordulat 1500-2000 "csörög" valami, nem túl hangos, de én hallom... -> erre a szaki 2. "Valószínüleg a kuplungben szállt el egy rugó, de ez nem vészes, csak Téged idegesít a hangja".

Ez a két jelenség mind a mai napig fenn áll, engem nagyon zavar, de mivel csak hang és semmi más így hát.....ezzel élek... egyébként minden ######a....

Remélem van vkinek ötlete ezekre a "zörejekre" is! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Szaki 1 azt mondja "Hidrotőke",

Tapasztalat:

Hidrotőkét megnézni meg nem volt "kedvem" mivel zsbbe nyúlós.

Pedig jó eséllyel hidrotőke lesz az.Vagy a fészke kopott ki, és azért ad ki hangot.

Ja és még egy hantípus is jön a motorból: meleg motornál is jelentkezik éspedig terhelésnél főleg 3.-ik, 4.-ik fokozatban kis sebességnél a fordulat 1500-2000 "csörög" valami, nem túl hangos, de én hallom... -> erre a szaki 2. "Valószínüleg a kuplungben szállt el egy rugó, de ez nem vészes, csak Téged idegesít a hangja".

Lehet kuplung, de lehet más is.A kuplung elfáradt rugója tud lüke hangot adni.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos. Nekem is anno csak az említett fordulatokon csörgött eszetlenül, akkor rezonált be.

Nekem is van vmi ilyesféle fémlemez szerű zörgés, berezonálás nagyon alacsony fordulaton, hirtelen nagyobb terhelésnél. Eddig még csak extrém esetekben jött elő, nem izgatott annyira, de én is a kipufogó környékére gyanakodok. Majd megsasolom, ha lesz időm.

Link to comment
Megosztás:

Nem az a lényeg hogy 40 vagy 50.

Az a lényeg, hogy 10W-s legyen, félszintetikus. És nem GM/Opel. :lol:

Ha jó olajat akarsz, ajánlom figyelmedbe a metabond speed típust.

jó még a mobil1, néhány castrol, esetleg valvoline.

A 16v nem igényli a full szintetikus 0 vagy 5W olajat?

Megoszlanak a vélemények, sok szerelő a sűrűbb olajat preferálja mondván nem fogy annyira és csendesebb tőle a gép, de van aki a hígabbra esküszik mivel ez a viszkozitása miatt hamarabb eljut az olyan helyekre is a motorba ahová a sűrű nehezen és lassabban.

De van olyan is aki azt mondja az eleve híg olaj ha felmelegedik még hígabb lessz és veszít a kenő képességéből.

Végül is mindegyik érv elfogadható, de akkor hogy is van ez.....? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Egy kicsit én is tudok hozzáfúűzni a témához, mivel hasonló problémám van.

Szóval: Adott 99/12.-ik havi Astra németből elvileg 108000 km... (hisz, aki hiszi én nem teljesen...)

Elhozatal után 2 héttel hideg indítás után a motor kerreg (olyan a hangja mint az elektromos fűnyrónak leállítás után) ez a jelenség kb 4-5 perc és utána semmi, a motor szép csendesen jár. A hang egyébként 1500-2000 n/perc-nél hallható főleg.

Szaki 1 azt mondja "Hidrotőke", szaki 2 ááá az injektoroktól jön, töltsek bele injektor adalékot, szaki töltsek bele olajat, biztos az a baja....

Tapasztalat:

Hidrotőkét megnézni meg nem volt "kedvem" mivel zsbbe nyúlós.

Az injektor tisztító mondhatni nem sokat segített, de a motor dinamikusabb lett.

Az olajat néztem nem fogyott, de 10.000 km után után kellett tölten 4dl-t és ez minthe segített volna egy picit..

Jelenleg úgy néz ki, hogy kérek időpontot a szervíztől, hogy dugják rá a gépet és mondjanak valamit hátha az kiírja.(visszajelző semmit nem mutat)

Ja és még egy hantípus is jön a motorból: meleg motornál is jelentkezik éspedig terhelésnél főleg 3.-ik, 4.-ik fokozatban kis sebességnél a fordulat 1500-2000 "csörög" valami, nem túl hangos, de én hallom... -> erre a szaki 2. "Valószínüleg a kuplungben szállt el egy rugó, de ez nem vészes, csak Téged idegesít a hangja".

Ez a két jelenség mind a mai napig fenn áll, engem nagyon zavar, de mivel csak hang és semmi más így hát.....ezzel élek... egyébként minden ######a....

Remélem van vkinek ötlete ezekre a "zörejekre" is! :lol:

Én már elég sokat próbáltam fülelni honnan jön a hang, ami nálam nem kopogás, hanem klattyogás, de mindig oda jutok hogy nem egyértelműen a motorból, hanem valahonnan alulról, a motor aljából.

Most , hogy említetted a kuplung problémát, kicsit elgondolkodtam: mint ha onnan jönne....

végül is lehet hogy elfáradtak benne a rugók........

ami nekem a legfurcsább: soha nem indult úgy az autóm, hogy egyből "kattogó, kopogó"hang jött volna a motorból.

A hangja gyönyörű szép, majd 1-2 perc után kezdődik alulról a klattyogás ami meleg motornál el is tűnik.

Link to comment
Megosztás:

A 16v nem igényli a full szintetikus 0 vagy 5W olajat?

Megoszlanak a vélemények, sok szerelő a sűrűbb olajat preferálja mondván nem fogy annyira és csendesebb tőle a gép, de van aki a hígabbra esküszik mivel ez a viszkozitása miatt hamarabb eljut az olyan helyekre is a motorba ahová a sűrű nehezen és lassabban.

De van olyan is aki azt mondja az eleve híg olaj ha felmelegedik még hígabb lessz és veszít a kenő képességéből.

Végül is mindegyik érv elfogadható, de akkor hogy is van ez.....? :lol:

A C-s és X-es 16v motorokba szigorúan 10W-s olaj kell, félszintetikus.

A Z-s 16v motorokba meg 5W-s szintetikus. Ez a gyári ajánlás erre az éghajlati övre.

És ez azért van, mert ezekre vannak tervezve az említett motorok illesztései.

Viszont Z-s motorok esetében, miután már leélte élete virágát (ami viszonylag hamar,

akár 120-150e km környékén elkövetkezik), annyit kopnak az illesztések, hogy attól

kezdve jobb bele a 10W-s félszinti olaj (vastagabb).

Tehát nem azon múlik, hogy melyik szerelő mire esküszik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hic: ezeknél a motoroknál mondhatni természetes már ilyen korban az ilyen mértékű olajfogyi.

Szerintem biztos nem hengerfej, ilyenből még nem is láttam hibásat, jó konstrukció :lol:

Azt mondjuk meg lehet nézni, hogy nem ereszt-e a kartertömítés, vagy valamelyik főtengely-

szimmering, az is esélyes.

Tény, nem volt Ecotec 1.6-osom, de ilyen olajfogyitól sikítva rohannék ki a világból, az tuti. :lol:

Persze, nem biztos, hogy hengerfejes - talán így jobban belegondolva inkább én is a szelepszár-szimmeringekre szavaznék. Az ráadásul csak terhelésváltáskor füstöl, pl. felváltáskor kipöfög egyet, nem feltétlen veszi észre az ember a kék pamacsot....

Ha a karternél vagy a főtengelynél nyomja, biztos van olajtócsa az autó alatt, mert a kupplungházból kiszivárog a cucc. Meg kell nézni, nem kerül semmibe.

Link to comment
Megosztás:

A C-s és X-es 16v motorokba szigorúan 10W-s olaj kell, félszintetikus.

A Z-s 16v motorokba meg 5W-s szintetikus. Ez a gyári ajánlás erre az éghajlati övre.

És ez azért van, mert ezekre vannak tervezve az említett motorok illesztései.

Viszont Z-s motorok esetében, miután már leélte élete virágát (ami viszonylag hamar,

akár 120-150e km környékén elkövetkezik), annyit kopnak az illesztések, hogy attól

kezdve jobb bele a 10W-s félszinti olaj (vastagabb).

Tehát nem azon múlik, hogy melyik szerelő mire esküszik. :lol:

És mi van akkor, ha 10w helyett 5w -t raksz bele?

Esetleg van vmi károsodása a motornak?

Miért félszintetikust?

Én nem igazán tudok ezen eligazodni, félre ne érts, de legalább annyi érvet hallottam mellette mint ellene, szóval lehetetlen eldönteni melyik tábornak van igaza.

Sőt Opel szervizben is mondtak telejesen eltérő véleményt, pont ők is a motor illesztésére hivatkozva ajánlották hol az 5w , hol a 10w viszkozítású olajat.

De pl az autódoktor a total car -ban 10w 40 -es olajat javasol és ragaszkodik a GM Opel olajhoz, főleg az eco t. 16v motoroknál.

Amikor én ezt megnéztem kereskedésekben mindenhol meglepően (gyanúsan alacsony) áron kínálták, szerintem ennyiből nem lehet előállítani egy L olajat és még nyereség is legyen rajta.

Szóval ennyi erővel vehetnék a hiperekben árult full gagyi nóném olajat is.......

Nem tudom, lehet tévedek..... :lol:

Egy vmit azért tapasztalatból leírok bátran: az F1 autóverseny "piros csapatát" szponzoráló "kagylós" olaj egy nagy rakás

sza...... volt az Astrába (ezt már több tulajtól hallottam és én is megtapasztaltam -sajnos! :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.