Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy 3,5 éves Corsa-m. 1.4-es "Sport". Kb. fél éve fennáll egy probléma, amit nem tudnak rajta megoldani. A probléma a következő:

Beindítom az autót, világít a motorblokk embléma. Az autó alapjárata 800 körül. Elindulok a kocsival, megyek 200-300 métert, és az autó elkezd rángatni, a motorblokk embléma pedig villog, és nem engedi 50 km/h főle a sebességet. Leállítom a motort, újra beindítom, a motorblokk embléma újra világít, de (jó esetben első leállás után) már nem rángat az autó, megyek vele, mint a szélvész. ;) Viszont van, amikor 2-3 leállás kell, hogy ez a "rángatás" megszűnjön. Volt már, hogy dugóban lefulladt a motor emiatt a probléma miatt. (és mindenki anyázott ;) )

Elvittem szervízbe, azt mondták, a gyújtás-blokk volt a hibás. Kicserélték 52.000 Ft-ért. Megyek az autóért, nem világít az embléma, egészen 100 m-en kersztül... Aztán lefulladok.

Autót visszaviszem. Megmondom, hogy k*rvára örülnék, ha valamit alkotnának vele, mert a hiba ugyanúgy fennáll. Szervízes fazon telefonál, hogy náluk nem ég az az "ikon". Pedig direkt otthagytam neki, hogy reggel meg tudják nézni, mert ált. olyankor jelentkezett a probléma. -3, -4 fok körül. De természetesen nem égett náluk. Megtisztítottak valami sarukat a blokkon, tettek bele fagyállót, és azt mondták, megy a gép. Rendben is volt kb. 3 hétig. most ugyanazt csinálja még a +5 fok körül is, úgyhogy nem a hideg miatt jött elő a hiba. Haverom Astra G-je ugyanezt csinálja, és neki is kicserélték a gyújtásblokkot, és ugyanúgy sz*r továbbra is.

Tudnátok nekem ebben segíteni, esetleg volt / van valakinek hasonló problémája?

/Szervíze azt mondta, lehet, hogy hengerfejes... 3 éves autó????? :) /

Előre is köszi minden segítséget!

Üdv: gold

Link to comment
Megosztás:

És akkor feleslegesen fizettem 50 rongyot a szervízben? :)

Egyébként a dunakeszi Opel Gaálról beszélünk.

Azért elképzelhető, hogy nem jelentkezett a szervízben a hiba. Mivel ez nem egy egyszerű, hiba sokszor csak kizárásos alapon lehet elindulni a hibakeresésben.

Sajnos azt kell mondjam a 50ven rongy még nem sok.... Remélem nem haragszol meg ezért.

Újonan veted az autót? Tehát 0 km-esen?

Ha igen mindig ugyan oda vited?

Ha, pl használtan vásároltad nem lehet tudni milyen "apróság" miatt adták el. Utána kell nézni merre és miért járkált az autó.

Ötletem:

Meg lehet nézzetni másik szervízben, a környéken van még 2 db Opel szakszervíz. De nem hiszem, hogy ez megoldáshozna. Probálj nyugodt és tárgyilagos maradni, mert az értékelni szokták:)

Max 150.000 Ft-ig menj el, ha nem oldodott meg a hiba akkor amig jó add el....

Link to comment
Megosztás:

Azért elképzelhető, hogy nem jelentkezett a szervízben a hiba. Mivel ez nem egy egyszerű, hiba sokszor csak kizárásos alapon lehet elindulni a hibakeresésben.

Sajnos azt kell mondjam a 50ven rongy még nem sok.... Remélem nem haragszol meg ezért.

Újonan veted az autót? Tehát 0 km-esen?

Ha igen mindig ugyan oda vited?

Ha, pl használtan vásároltad nem lehet tudni milyen "apróság" miatt adták el. Utána kell nézni merre és miért járkált az autó.

Ötletem:

Meg lehet nézzetni másik szervízben, a környéken van még 2 db Opel szakszervíz. De nem hiszem, hogy ez megoldáshozna. Probálj nyugodt és tárgyilagos maradni, mert az értékelni szokták:)

Max 150.000 Ft-ig menj el, ha nem oldodott meg a hiba akkor amig jó add el....

Kizártnak tartom, hogy nem jelentkezett a szervízben a hiba. Hiszen én minden nap 2x (melóba, melóból) találkoztam vele. Örülök, hogy neked nem sok 50 rongy, de nekem igenis sok a nagy semmiért ennyit kiadni.

Autót 0 km-esen vettem. Ugyanoda vittem vissza, ahol vettem.

(Egyébként csak azért írtam ide, hátha van / volt hasonló problémája Opellel. Mert 2 ismerősömnek is ugyanez van. Egyiknek ugyan Astra G-n.)

No, mind1. Köszi minden hozzászólást!

Üdv: gold

Link to comment
Megosztás:

Kizártnak tartom, hogy nem jelentkezett a szervízben a hiba. Hiszen én minden nap 2x (melóba, melóból) találkoztam vele. Örülök, hogy neked nem sok 50 rongy, de nekem igenis sok a nagy semmiért ennyit kiadni.

Autót 0 km-esen vettem. Ugyanoda vittem vissza, ahol vettem.

(Egyébként csak azért írtam ide, hátha van / volt hasonló problémája Opellel. Mert 2 ismerősömnek is ugyanez van. Egyiknek ugyan Astra G-n.)

No, mind1. Köszi minden hozzászólást!

Üdv: gold

Szerintem is új szervíz, gondolom ezért vettél új ótót, hogy ne kelljen rá költeni.

Az hogy a szervízben nem tudták produkálni a hibát, nem jelenti azt a hogy a hiba nincs is.

Link to comment
Megosztás:

Kizártnak tartom, hogy nem jelentkezett a szervízben a hiba. Hiszen én minden nap 2x (melóba, melóból) találkoztam vele. Örülök, hogy neked nem sok 50 rongy, de nekem igenis sok a nagy semmiért ennyit kiadni.

Autót 0 km-esen vettem. Ugyanoda vittem vissza, ahol vettem.

(Egyébként csak azért írtam ide, hátha van / volt hasonló problémája Opellel. Mert 2 ismerősömnek is ugyanez van. Egyiknek ugyan Astra G-n.)

No, mind1. Köszi minden hozzászólást!

Üdv: gold

Nem kell megsértödni, segteni szeretem volna nem kukacoskodni. Ezt jeleztem is.

De én nem vinném máshova, főleg ha már fizetem 50.ezret.... Mert úgy tényleg kidobott pénz lesz.

Azt követelném, hogy a jelenlétemben nézzük meg TECH-el....és ezt térítés mentesen, hiszen a hiba nem múlt el.

Légy agresszív, pl fogyasztóvédelem, ügyvéd, stb dumával.

Viszont várjuk a történet alakulását, mindenkép jelezd !

Link to comment
Megosztás:

/Szervíze azt mondta, lehet, hogy hengerfejes... 3 éves autó????? :) /

ez egy bűvszó... mindent erre fognak, nekem is mondták, hogy hengerfejes közben csak vízpumpa volt szar

ma cseréltünk olajat a corsában, és fel is bactam az agyam rendesen.

két lehetőség van. vagy átbactak a "márkaszervízben " anno, és nem cseréltek se olajat se olajszűrőt vagy pedig nem tudom. (fenn áll a lehetősége hogy az az elötti 10W40 félszintetikus olaj után lerakódott szart mosta le ez az 5W30 de az olajszűrőnek nem szabadna kinéznie..)

ojan retkes volt az egy éve a kocsiban lévő olaj és olyan retekcsumák jöttek ki az olajszűrőből hogy győztem csodálkozni.... itt az olajszűrőm képe... szerintetek így kéne kinéznie egy olajszűrőnek 10.000km után?????

SP_A0129.jpg

a motor iszonyatos hangja valamelyest mérséklődött, de a kokány olajcsere miatt cserélhetek láncot majd a kocsiban így nem csak az olajcsere árával hanem még ezzel is le vagyok húzva...

most viszonylag szépen reszel a kocsi, a fent említett szervíz közelébe nem fog menni az fix.

kíváncsi leszek a következő olajcserére.... ja és gyári 5w30 került bele mert az jóó ;)

lehet hogy ezt az anyázósba kellett volna?)

itt pedig az ótó...

SP_A0126.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szerintem 70e. km alatt nem képes így lekoszolódni egy motor megfelelő karbantartás mellett,

dehogynem.....

nézhet igy az olajszürő, mert a motorba lerakódott olajsarat az 5w30 as motorolaj feoldja, és lemossa. főképp ha át is mostad motor beltér tisztitóval a motort.

ha kókány olajcsere votl az autóba, akkor sem ettől nyulik meg a lánc, hanem a használattól, a sok padlógázas gyorsulástól, a rángatós indulástól - azaz a nem kulturált használattól - illetve a lánc hibájából.

pont tegnap szedtünk szét egy 1.0-s Corsát lánccsere miatt, és összemértük a kiszedett és a berakásra váró lánccot, és a kiszedett 1 láncszemmel hosszabb.... magyarul 1 szemet nyult a lánc.

ebbe 31.000 km van.

rá kell tenni egy láncszettet, egy olyat, amit a visszahivásnál szerelnek az autókba.

Link to comment
Megosztás:

dehogynem.....

nézhet igy az olajszürő, mert a motorba lerakódott olajsarat az 5w30 as motorolaj feoldja, és lemossa. főképp ha át is mostad motor beltér tisztitóval a motort.

Ilyen erős oldóhatása lenne az 5W30-as olajnak a 10W40-hez képest?Akkor asszem nem fogok ilyesmivel própálkozni az én 180e.-t futott motoromnál.

Mindenesetre érdekes, de nagyon.Számomra.hm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ismét!

Köszi a reakciókat! Visztont valamelyest módosult a történet. Az ismerősöm, akit említettem, hogy Astranál ugyanaz a probléma jelentkezett visszament a szervízbe kiverni a balhét. Azt mondták neki, hogy vagy darabokra szedik a motort és megnézik, mi lehet (150.000 HUF körül) vagy tankol a kocsiba 98-as benzint és szeleptisztító folyadékot rakjon hozzá. ;)

Bár nem hitt benne, de elment és kipróbálta. És képzeljétek el, csodák csodájára elaludt a kis ikon, és az autó nem rángat. :)

Mivel én most tankoltam, nem tudtam még kipróbálni ezt a "módszert", de valamelyik nap megejtem mindenképp.

A szerelő srác azt mondta, hogy azért lehet ez, mert nincsenek meghúzatva az autóink rendesen, mivel ált. városban járunk vele. Ezért a szelepek bekoszolódnak.

Tehát a megoldás (ha minden igaz) 1 hónapban egyszer 98-as benzin + szeleptisztító folyadék.

(Bár ez nektek hozzáértőknk ebiztos evidens, én tök hülye vagyok az autókhoz.)

Persze azért vannak némi fenntartásaim az üggyel kapcsolatban, pl. lehet, hogy 1 hét múlva ugyanúgy hibásan fog az autó működni. Ne legyen igazam. ;)

Link to comment
Megosztás:

én is városban járok csak , ilyesmi mégse fordult elő.... rángatás lefulladás.

akkor olajgenyőcére visszatérve

sok padlógázas indulás? miaz? viccet félretéve nem mondom, hogy 3000alatt mentem vele mindig, de amikor hajtva volt akkor ésszel. a tegnapi hszemben kicsit elragadtadtam magam, az biztos. gondoltunk mi is arra hogy a 10W40 után mosta le a trutymót, de olyan olajsárcafatok repkedtek ki mint a huzat....

a beltér tisztító 15 percig volt benne, mert ez volt ráírva :)

mindenesetre a továbbiakban 10.000kmenként cserézve lesz az olaj+olajszűrő combó....

a motor érezhetően halkabb lett...

a lánccserét szerintem 100.000 környékén iktatom be mert zsebbenyúlós lesz ;)

Link to comment
Megosztás:

én is városban járok csak , ilyesmi mégse fordult elő.... rángatás lefulladás.

akkor olajgenyőcére visszatérve

sok padlógázas indulás? miaz? viccet félretéve nem mondom, hogy 3000alatt mentem vele mindig, de amikor hajtva volt akkor ésszel. a tegnapi hszemben kicsit elragadtadtam magam, az biztos. gondoltunk mi is arra hogy a 10W40 után mosta le a trutymót, de olyan olajsárcafatok repkedtek ki mint a huzat....

a beltér tisztító 15 percig volt benne, mert ez volt ráírva :)

mindenesetre a továbbiakban 10.000kmenként cserézve lesz az olaj+olajszűrő combó....

a motor érezhetően halkabb lett...

a lánccserét szerintem 100.000 környékén iktatom be mert zsebbenyúlós lesz ;)

ha beltér tisztitót használtál, akkor nem értem a reakciodat.

annak az a lényege, hogy leoldja az olajsarat a blokkba.....

asszem ezt már beszéltük:

próbából meg kéne csinálni a lánccserét az autódon, ugy ahogy a visszahivás van, azaz nem motorszétszedéssel, és komplett cserével, hanem csak láncot cserélni, kifüzve.

mert ha nemjó akkor buktál 20.000 ft-ot, viszont ha jó lesz akkor nyertél 100.000 ft-ot.

a gépkocsihasználatnál arra gondoltam, ha állandóan versenyzel, kirajtolsz a lámpánál, ha rendszeresen magas fordulatszámnál motorfékezel stb... akkor a vezérmülánc sokkal jobban igénybe van véve, mintha normálisan használnád. igy meg is nyulhat.

nem mondom, hogy te ttetted tönkre, mert igy ugy is lehet közlekedni, hogy észre sem veszi az ember / pl: nők/....

de amugy az is lehet hogy szimplán megnyult, mert szar volt a lánc és itt akkor nincs is mit beszélni erről.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Igaz nekem egy 1.3 dízelem van, de én is szoktam észlelni hasonlót. Habár az akkor jelentkezik, amikor kb félóra dugóban araszolgatás után végre elindulunk normál tempóban (70-80), és 4-ben nyomok egy erősebb gázt, hogy elérjem a 80-100-at, akkor későn reagál a motor, mintha késleltetés lenne benne. Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy kihuzatom ( 2-ben 60-70, 3-ban 80-100 ) és utánna elmúlik a rángatás. Úgy megijed, hogy jó pár napig nem észlelem. Ez egyedi eset lenne, vagy már Ti is tapasztaltatok hasonlót? Vajon az első olajcsere (6000 km) segíteni fog a problémán?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Igaz nekem egy 1.3 dízelem van, de én is szoktam észlelni hasonlót. Habár az akkor jelentkezik, amikor kb félóra dugóban araszolgatás után végre elindulunk normál tempóban (70-80), és 4-ben nyomok egy erősebb gázt, hogy elérjem a 80-100-at, akkor későn reagál a motor, mintha késleltetés lenne benne. Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy kihuzatom ( 2-ben 60-70, 3-ban 80-100 ) és utánna elmúlik a rángatás. Úgy megijed, hogy jó pár napig nem észlelem. Ez egyedi eset lenne, vagy már Ti is tapasztaltatok hasonlót? Vajon az első olajcsere (6000 km) segíteni fog a problémán?

Szia ! A vadiúj kocsit azért még kíméld egy kicsit, most még ne nyúzd szét.

Link to comment
Megosztás:

próbából meg kéne csinálni a lánccserét az autódon, ugy ahogy a visszahivás van, azaz nem motorszétszedéssel, és komplett cserével, hanem csak láncot cserélni, kifüzve.

mert ha nemjó akkor buktál 20.000 ft-ot, viszont ha jó lesz akkor nyertél 100.000 ft-ot.

sziasztok!

Uhuhu most akkor az nem baj, ha nincs kicserélve a fogaskerék is? Nekem most 130- ezer van a kocsiban. Eddig szeremcsére semmi baj nem volt a motorral. De azért gondolom már jo lenne cserélni a láncot. A baj csak hogy 120 ezer lenne, de ha lehet ugy is ahogy mondod, akkor talán azt érdemesebb. Vagy szerintetek ne bántsam a motort addig amig nincs baja? .

Az olajjal kapcsoltaban, : Én mindig cserélem 15000 km-enként, és még most is minden cserénél szinte olyan, mintha csak pár ezer km-t futott volna akocsi. Nem volt sosem semmi gond a gyorsulással, meg rángatással kapcsolatban. Pedig nálam néha meg van pörgetve a kicsi. sokszor van mikor 170-180-al megyek végig Fonyodig. (ezért is cserélgetem elöbb az olajat).

Link to comment
Megosztás:

Hy All!

Megvagyok az 1 éves szervizzel.

Garanciában váltokulisza cserélve( nagyon kézségesen álltak hozzá a dologhoz)

Mondom szervízvezető embernek mivan ezzel a váltókuliszával?

Erre a munkafelvevő hölgynek monta rögtön: 1 -2 nehezen veszi csere (még nemis vette nehezen)

De most oan lett minta vaj

Biztonsági öv burkolata pótolva ( 3 db)

Pénz: 35.800

olajcsere szűrővel tisztitóval, fék átvizsgálás tisztitás meg még mittudom én még miket, de 2 és félorán keresztül vizsgálták (nincsen itt a számla lenn van a kocsiban) Ja és halkabb lett az autóóóó

szerintem megérte

Link to comment
Megosztás:

Kavics:

Ez az olajos dolog elég durvának tünik. Nem tudom miért de mint ha az 1.4esembe is meg az 1.8ba is 5w40 menne nekem.. így emlékszem... lehet tévedek...

Igaz vagy ARAL-Opel-Shell-mobil1 olajok közül válogatok csak.

Az 1.4est úgy adtam el, hogy tökéletes állapotban volt. Semmi zaja nem volt a motornak. majd 90e km volt benne és hát azért azzal a teljesítménnyel ami abba volt előfordult hogy 6500 fölé kúszott a fordulatszámmérő. Igaz max 15e volt az olajban, mindíg meleg motorral nyomtam, és a forrót pedig járattam hogy visszahüljön...

Szóval ez a te történeted baromira nem tetszik. Azt a szervizt ahova eddig jártál tuti tiltólistára tenném..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Hol van az a balesetes topic?

Nem lelem, én is irnék.....

Igaz nem ez a corsa b ,de hamár itt vagyok:35 000 van a hatéves autoba, mit ir a szerelési utmutató,mit kell csinálni(csináltatni)?

Tudom van itt sok szervizes ezért érdeklödök :)

Köszi.

Módosítva : misi
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.