Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Hát ebben a hidegben nekem se megy egyszerűen,1-ből 2-be váltáskor várni kell vagy 2 mp-et üresben,ha előtte tolom át,még nincs szinkronban,és hallani a fogaskerekeket :D .Ahogy felmelegszik,már semmi baj :) .

Akkor pedig a kuplungod nem emel ki rendesen.

Be kéne állítani, amíg nem nyírod ki a szinkrongyűrűket.

Meleg olajnál már könnyebben egymásra találnak a gyűrűk, azért nem érzed.

Link to comment
Megosztás:

valtoolajat hol kell csereljek,s milyet kene vegyek?az is km fuggo?

Nem igazán km függő... én azt szoktam mondani, hogy akkor kell cserélni,

ha 200000km-en túl van a váltó, ill. hozzá volt nyúlva, vagy elfolyt belőle

valahol valamennyi (ilyenkor az egész cseréje javaslt, nem az utántöltés).

GM kéziváltóolaj, vagy metabond GL-4 jó bele.

Link to comment
Megosztás:

Nem igazán km függő... én azt szoktam mondani, hogy akkor kell cserélni,

ha 200000km-en túl van a váltó, ill. hozzá volt nyúlva, vagy elfolyt belőle

valahol valamennyi (ilyenkor az egész cseréje javaslt, nem az utántöltés).

GM kéziváltóolaj, vagy metabond GL-4 jó bele.

az auto 76000 km-en van tul,nem volt hozzanyulva,nem erzem,latom h elfolyt volna belole....azert gondoltam az olajcseret,mert akkor jobban valtana a valto talan,kisse nehezkes....lehet csak a tel hatasa ez?

kösz a segitseget:)))

Link to comment
Megosztás:

A hideg olajjal biztosan nehezebb váltani, ez tény. Ha lecseréled, akkor is :D

Akkor most érdemes lecserélni,vagy nem? Gondolom ártani nem árt,de azért ha nem muszáj,akkor nem költök még erre is (így is viszi a pénzt :) ).Ha már picit megyek vele (kb. 2km-t),akkor rendben teszi a dolgát.Meg lassan jön a melegebb idő...

Link to comment
Megosztás:

Akkor most érdemes lecserélni,vagy nem? Gondolom ártani nem árt,de azért ha nem muszáj,akkor nem költök még erre is (így is viszi a pénzt :) ).Ha már picit megyek vele (kb. 2km-t),akkor rendben teszi a dolgát.Meg lassan jön a melegebb idő...

Erre a pár napra sztem már felesleges, aztán jön a jóidő :D

Link to comment
Megosztás:

nem csak a hideg miatt kell azt lecserélni.

én 71 ezerrel nagyon azon töröm a fejem, hogy adalékkal együtt lecserélem, ezzel is elejétvéve a kopásnak.

biztos hogy fog kopni ezzel is, de ha csak annyira hatékony a váltóolaj adalék, akkor a váltóm életét is meghosszabbítja az tuti.

Link to comment
Megosztás:

így van, a GT adalékkal elég szép élettartamnövekedést lehet elérni... főleg a nyelestengely csapágy

és a difi támcsapágyak miatt érdekes, mert ezek szoktak először tönkremenni.

Mondjuk a nem üzemszerű sebváltások miatti szinkrongyűrű hibákat ezzel sem lehet kivédeni :)

Link to comment
Megosztás:

Váltó olajjal kapcsolatban én a következőket tapasztaltam.

Decemberben szedtem szét a váltót, emiatt olajat le kellett belőle csapolni. Valami tejeskávé színű világosbarna folyadék jött ki olaj gyanánt. Nem tudom, hogy mitől lett ilyen, vagy mit öntöttek bele előző tulajlás alatt, de egyébként a váltással nem volt gondom, olyan opelos volt mindig, de szépen működött.

Nos aztán került bele gyári olaj, de őszintén szólva semmi változást nem érzek a korábbi állapothoz képest. Szépen lehet bele rakni a sebességeket.

Ezzel szemben a kollégám a céges "Off" Suzuki Swift-ben "On" cseréltetett váltó olajat, és azt mondja mintha új lenne a váltó. S abból is valami trutyis olaj jött ki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.