Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Azt így hogy?

Nekem azt mondta, hogy ki kellett cserélni a nyelestengelyt és simán felment az X16XEL-re. Bár lehet nem véletlenül van tiltva a facebook-os opel alkatrészek, adok-veszek csoportban :D

Én is néztem nagyot, de hát ő tudja. :D 6 sebességes, négy kerék meghajtású F28 X16XEL-en. :D Persze a hátsó hajtás lezárva. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondta, hogy ki kellett cserélni a nyelestengelyt és simán felment az X16XEL-re. Bár lehet nem véletlenül van tiltva a facebook-os opel alkatrészek, adok-veszek csoportban :D

Én is néztem nagyot, de hát ő tudja. :D 6 sebességes, négy kerék meghajtású F28 X16XEL-en. :D Persze a hátsó hajtás lezárva. :D

Egy ilyennek én is örülnék... :D

Link to comment
Megosztás:

Egy ilyennek én is örülnék... :D

Max többet válthatnál sebességet és még 6-ban többet is forogna a motor ugyanannál a sebességnél ha W374 a váltó:

1-ben az F13 W374 váltó áttétele 3,727 az F28 W372 és 1-ben 3,57.

5-ben az F13 W374 váltó áttétele 0,707 az F28 W372 és 6-ban 0,74.

A W394-es váltó az kb. ott van utolsó fokozatban ahol a 6 sebességes. ;)

forrás: http://www.opel-infos.de/getriebe/f28.html

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondta, hogy ki kellett cserélni a nyelestengelyt és simán felment az X16XEL-re. Bár lehet nem véletlenül van tiltva a facebook-os opel alkatrészek, adok-veszek csoportban :D

Én is néztem nagyot, de hát ő tudja. :D 6 sebességes, négy kerék meghajtású F28 X16XEL-en. :D Persze a hátsó hajtás lezárva. :D

Na jó, de miét teszed bele?

Azt már én is nézegettem hogy a harang felfogatási pontjai elvileg egyeznek kis és nagy blokknál.

(mondjuk ha ennyi elég, akkor én inkább egy passzoló közepű kuplungtárcsát kerestem volna hozzá)

Link to comment
Megosztás:

Max többet válthatnál sebességet és még 6-ban többet is forogna a motor ugyanannál a sebességnél ha W374 a váltó:

1-ben az F13 W374 váltó áttétele 3,727 az F28 W372 és 1-ben 3,57.

5-ben az F13 W374 váltó áttétele 0,707 az F28 W372 és 6-ban 0,74.

A W394-es váltó az kb. ott van utolsó fokozatban ahol a 6 sebességes. ;)

forrás: http://www.opel-infos.de/getriebe/f28.html

Na igen. Akkor lenne értelme a hatodiknak, ha az ötsebességes váltó ötödik sebességénél is kisebb lenne az áttételezés aránya. De így felesleges, viszont legalább a hasonló áttételezés miatt nem kínlódna a kisblokkos motor.

Link to comment
Megosztás:

Na jó, de miét teszed bele?

Azt már én is nézegettem hogy a harang felfogatási pontjai elvileg egyeznek kis és nagy blokknál.

(mondjuk ha ennyi elég, akkor én inkább egy passzoló közepű kuplungtárcsát kerestem volna hozzá)

A harang tudomásom szerint is passzol. Egyébként meg a féltengely kihajtás sem jó, tehát azok is csere, csak ugye kisblokknál akkor a váltóból kijövőnek nagyblokkosnak kell lennie, a keréknél meg kisblokk. Az is megoldható. :)

Én nem akarok beletenni hatsebességest. Állítólag törik a hatodik sebességük. Bár ez lehet csak a C20LET-es motoroknál fordul elő.

Link to comment
Megosztás:

 

A harang tudomásom szerint is passzol. Egyébként meg a féltengely kihajtás sem jó, tehát azok is csere, csak ugye kisblokknál akkor a váltóból kijövőnek nagyblokkosnak kell lennie, a keréknél meg kisblokk. Az is megoldható. :)

Én nem akarok beletenni hatsebességest. Állítólag törik a hatodik sebességük. Bár ez lehet csak a C20LET-es motoroknál fordul elő.

 

Igazából aki nekiáll hatodikat mókolni, annak két gólyaláb csere már nem okozhat gondot szerintem. :)

 

Nekem meg az ötödik tört,pontosabban a nyeles tengely vége az xe-n. :D

 

AMúgy van hat sebis átépítő szett, asszem wegapower linkelte váltó tuning topicban.5000eur.:D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Bocs ha megtöröm e magasröptű topic szárnyalását amateur kérdésemmel, de segítsetek már:

 

Ha váltókulissza/váltórúd szimeringet veszek a boltban, tudnom kell-e a váltó típusát, vagy elég a motorkód hozzá? Jelen esetben a motor 1996-os X14XE.

Ha az ezen a képen baloldalt lévő számsor

http://s6.images.www.tvn.hu/2010/08/02/17/30/www.tvn.hu_7c0f0d1412f430aed3fc58c4ccabd70d.jpg

azaz 90 446 059 nálam is annyi (bár a többi szám nem stimmel), a lóbetűs F1... felirat meg nincs ott a váltórúd alatt, akkor az én váltóm ugyanez, azaz F15?

Ha 70 ezer km-rel ezelőtt cserélve volt ez a szimering (valami kék színűt tettek be), az lehet, hogy már megint ereszt?

Ha utántöltöttek neki rendesen olajat a szervizben, nyomhat ki jelentős mennyiségű olajat a váltó a szuszogón is? Mert ott "fent a teteje" is csupa olaj.

 

A szimering cseréhez vegyek ugye 1db új stiftet és kulissza tömítést is?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv.Váltó gondom lenne nekem is,és sos-ben kellene a megoldás,ha tudja valaki: Ismerősöm levette az oldaldeklit a váltóról,és a bal oldalt a legszélén található tengelyt benyomta.Azóta nincs más,csak hátramenet,és ha úgy érzem,hogy üresben van,akkor kiengedett kuplungnál annyira fogja a blokkot,hogy az lefullad.Valaki járt már így?Hogy lehet kihúzni vissza a tengelyt,hogy legyen normálisan minden sebesség?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Váltó gondom lenne nekem is,és sos-ben kellene a megoldás,ha tudja valaki: Ismerősöm levette az oldaldeklit a váltóról,és a bal oldalt a legszélén található tengelyt benyomta.Azóta nincs más,csak hátramenet,és ha úgy érzem,hogy üresben van,akkor kiengedett kuplungnál annyira fogja a blokkot,hogy az lefullad.Valaki járt már így?Hogy lehet kihúzni vissza a tengelyt,hogy legyen normálisan minden sebesség?

 

Melyik tengelyt?

1983937-20150923-QV7v05.jpg

Link to comment
Megosztás:

A képen a bal felső sarokban van.

 

Érdekes...azt a tengelyt ki szokták húzni amikor ablakos váltónál kuplungtárcsát.szerkezetet cserélnek. Nem tudom hogyan sikerült betolni, de egy M7-es menetes szárat lehet beletekerni és azzal szerintem ki lehet húzni. A kuplung bowden végén van ilyen, ha más nincs ki kell venni és azt használni.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes...azt a tengelyt ki szokták húzni amikor ablakos váltónál kuplungtárcsát.szerkezetet cserélnek. Nem tudom hogyan sikerült betolni, de egy M7-es menetes szárat lehet beletekerni és azzal szerintem ki lehet húzni. A kuplung bowden végén van ilyen, ha más nincs ki kell venni és azt használni.

Hmmm,tényleg érdekes akkor ez a dolog.Nem vettem észre menetet a tengely végében,de megnézem jobban.Sajna már nem olyanok a kamerák,mint régen :D Köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nekem kicsit furcsa a valtom de eddig mindenki azt mondta hogy ez ilyen.. Azert meg kerdezlek titeket akik kicsit jobban ertenek hozza.. Szóval a valtom eleg "nyers" ha uresbe gurul az auto egyesbe szinte be sem tudom rakni csak nagyobb ero kifejtessel a kettessel ugyan igy vagyok elegge akad..a mootor terben ahol a rudazat belemegy a valto szerkezetbe ott pedig elegge olaj saras minden.. Arra tippelnek hogy olaj hianyos vagy cserelni kellene.. Valaki tudna nekem segiteni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nekem kicsit furcsa a valtom de eddig mindenki azt mondta hogy ez ilyen.. Azert meg kerdezlek titeket akik kicsit jobban ertenek hozza.. Szóval a valtom eleg "nyers" ha uresbe gurul az auto egyesbe szinte be sem tudom rakni csak nagyobb ero kifejtessel a kettessel ugyan igy vagyok elegge akad..a mootor terben ahol a rudazat belemegy a valto szerkezetbe ott pedig elegge olaj saras minden.. Arra tippelnek hogy olaj hianyos vagy cserelni kellene.. Valaki tudna nekem segiteni

Attól függ mikor gyártották a váltot. Azt hiszem 94/96-ban volt generáció váltás. Ha régi, akkor az 1. fokozat nem szinkronizált, ezért tudod nehezen beerőltetni fokozatba. Ha a 2-es is nehezen megy, akkor a váltórudazatra kéne ránézni. Illetve lehet még, hogy a 2-es szinkron gyűrű/dob kopott és azért kapcsolható nehezen.

Az olajszivárgás meg szimmering lesz. Ott, ahol irtad a kapcsolóvillánál van egy szimmering. Az szokott megkeményedni. Cseréje egyszerű. Leírást találsz itt a fórumon.

 

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.