Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Tegnap rászántam magam és egy lámpával befeküdtem és megnéztem mitől nyekereg a kupolungom,amikor betaposom.

Hát nagy nehezen rájöttem!

Nem a bowden volt a ludas.

Az a része volt csont száraz,ahol a bowden kapcsolódik a pedálhoz!Kapott wd4-et és olyan,mint az olvadt vaj azóta! :lol:

Bakker, nekem is nyikorog. Eddig én is a bowdenre gyanakodtam. Kösz az ötletet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

meg még lehet a pedált visszahúzó spirálosan a pedál tengelyére feltekert rugó is a ludas, mint ahogy az Lujdzsinak is volt. :lol:

Én rászántam az időt és befeküdtem egy lámpával és addig matattam,amíg rá nem jöttem honnan jön a hang.

Ha a bowdent eltoltam pár mm-rel azonnal megszünt.

Szal nekem ott volt száraz,ahol a bowden a pedálhoz csatlakozik.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap rászántam magam és egy lámpával befeküdtem és megnéztem mitől nyekereg a kupolungom,amikor betaposom.

Hát nagy nehezen rájöttem!

Nem a bowden volt a ludas.

Az a része volt csont száraz,ahol a bowden kapcsolódik a pedálhoz!Kapott wd40-et és olyan,mint az olvadt vaj azóta! :lol:

Nekem is nyikorgott.Bezsíroztam,egy darabig elhagyta,utána újra kezdte.Vettem utángyártott bowdent,egy darabig csönd,utána újra.Kicseréltem a pedált mindenestől bontottra(volt otthon).Nyikorog.Erre kivettem az utángyártott bowdent,és beraktam egy ezeréves bontott GYÁRIT.Azóta csönd van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én rászántam az időt és befeküdtem egy lámpával és addig matattam,amíg rá nem jöttem honnan jön a hang.

Ha a bowdent eltoltam pár mm-rel azonnal megszünt.

Szal nekem ott volt száraz,ahol a bowden a pedálhoz csatlakozik.

Na jó, de az hol van pontosan? Merről lehet megközelíteni mert nálam is nyikorog és lassan meghülyülök annyira idegesít :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na jó, de az hol van pontosan? Merről lehet megközelíteni mert nálam is nyikorog és lassan meghülyülök annyira idegesít :lol:

Befexel lámpával a pedálsorhoz,ülést hátratolod,hogy a habtested beférjen oda! :lol:

WD40 és egy kis tapogatással rájössz hova kell fújni.

A pedál tengelye mögött ki kell tapogatni,hogy a bowden hol kapcsolódik a pedálhoz!Na oda kell befújni egy adagot!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nekem az lenne a kérdésem a nagyérdeműhöz, hogy a sebváltórudazat azon részei, amik az utastérben vennek (a váltóbot, a komplett alsó rész) nem változott az idők folyamán, Classic-okban ('98-) is ugyanaz van, mint az enyémben? Mert az enyém már eléggé ki van kopva, arra gondoltam, néznék bontóból komplett szerkezetet valami 2000-es vagy még fiatalabb autóból.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az lenne a kedvem a nagyérdeműhöz, hogy a sebváltórudazat azon részei, amik az utastérben vennek (a váltóbot, a komplett alsó rész) nem változott az idők folyamán, Classic-okban ('98-) is ugyanaz van, mint az enyémben? Mert az enyém már eléggé ki van kopva, arra gondoltam, néznék bontóból komplett szerkezetet valami 2000-es vagy még fiatalabb autóból.

Ez jó ötlet,nekem sem ártana egy újabb!

Szerintem megegyezik!

Link to comment
Megosztás:

Nekem az lenne a kedvem a nagyérdeműhöz, hogy a sebváltórudazat azon részei, amik az utastérben vennek (a váltóbot, a komplett alsó rész) nem változott az idők folyamán, Classic-okban ('98-) is ugyanaz van, mint az enyémben? Mert az enyém már eléggé ki van kopva, arra gondoltam, néznék bontóból komplett szerkezetet valami 2000-es vagy még fiatalabb autóból.

A kérdés hogy menniyért lehet ehhez hozzájutni. Nekem a belső részeknél csak a gumigyűrűvel volt bajom. Ez megoldotta a bajok 90%-át (belül).Ezenkívül itt még a csapszeget lehet cserélni, de nekem az rendben volt. Persze ha maga a műanyag is el van kopva, akkor érdemes lehet a teljeset cserélni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok, az lenne a kérdésem hogy Astrában hogy lehet leszedni a gyári váltógombot meg utána a váltószoknyát?

Ha a szoknyát szeretnéd leszedni, ahhoz nem kell a gombot levenni (csak egyszer használatos, utána általában eldobható). Felhajtod a váltószoknyát :( , és meglátod, hogy van összefogatva felül, nálam pl. már kábelkötegelővel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.