Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Sziasztok!

Esetleg meg tudná mondani nekem, hogy F astra x16sz motorhoz milyen automata váltót szereltek?

Hol találom rajta a típust?Bele van ütve?Típustáblája van?

Előre is köszi a segítséget!

Valószínűleg AF13-at. A tetején van elvileg egy adattábla.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg AF13-at. A tetején van elvileg egy adattábla.

Igen valóban megvan, csak az olajsár alatt szépen megbújt :S

Úgy tünik, cserés lesz a váltó...Szereztem egy bontottat egy 14se astrából , elvileg az is AF 13 remélem fel fog menni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sebességváltó olajat szeretnék cserélni az F Astrámban. Nem folyik, nem akadozik de szerintem még nem volt cserélve a 17 alatt. A motorkódom: X14NZ, a váltó típusát honnan tudom? A motorkódból következik? Az évjárat: 1998 és 5 ajtós ferdehátú, fapados kivitel.

Az itt szerzett információk alapján:

1. kép: Olaj betöltésének helye, a "szuszogó"

121032582701_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

2. kép: Hol legyen az olajszint? A kitekert szintellenőrző csavarnál kezdjen el folyni vagy az alatt 2 centivel? Valahol az olvastam, hogy a benzineseknél az 1,6-osnál kell elhagyni a 20 mm-ert, az enyém pedig 1,4-es 8 szelepes, akkor töltsem addig amíg meg nem jelenik a csavarnál az olaj?

76711569802_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

3. kép: Leeresztéshez pedig vegyem le az olajteknőt?

48756018103_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

SAE 80W viszkozitású, API GL-4 minőségű és 1,6 liter kell bele?

Előre is köszi a segítséget, bocs ha már sokszor volt tárgyalva a téma.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sebességváltó olajat szeretnék cserélni az F Astrámban. Nem folyik, nem akadozik de szerintem még nem volt cserélve a 17 alatt. A motorkódom: X14NZ, a váltó típusát honnan tudom? A motorkódból következik? Az évjárat: 1998 és 5 ajtós ferdehátú, fapados kivitel.

Az itt szerzett információk alapján:

1. kép: Olaj betöltésének helye, a "szuszogó"

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

2. kép: Hol legyen az olajszint? A kitekert szintellenőrző csavarnál kezdjen el folyni vagy az alatt 2 centivel? Valahol az olvastam, hogy a benzineseknél az 1,6-osnál kell elhagyni a 20 mm-ert, az enyém pedig 1,4-es 8 szelepes, akkor töltsem addig amíg meg nem jelenik a csavarnál az olaj?

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

3. kép: Leeresztéshez pedig vegyem le az olajteknőt?

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

SAE 80W viszkozitású, API GL-4 minőségű és 1,6 liter kell bele?

Előre is köszi a segítséget, bocs ha már sokszor volt tárgyalva a téma.

Jó lesz a szintjelző csavar alatt 1.5-2 centire, és GM váltóolaj mehet bele. Leeresztés olajteknőn a feltöltés a szuszogón, ezt ki lehet csavarni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, melyre a google nem tudta a választ:

c20ne motorra tett már valaki f18+ Cr váltót? Rá lehet tenni, menni fog? Illetve van neki értelme? Ki tudja használni a sperrt? Jelenleg egy f16WR372 van rajta, és nem az igazi.
válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

visszatérve az eredeti kérdésre: tett már valaki c20ne motorra f18 cr váltót? működni fog? van értelme, érezhető f16wr után?

rövidebb lesz, ennyi. ja meg 180Nm-t bír az f18, és nem 160-at, mint az f16. Érdemes azért a végáttételt is nézni, nem csak a CR és WR jelöléseket.

Link to comment
Megosztás:

Erről a végáttételről tudna nekem valaki felvilágosítást adni? Végsebességgel van összefüggésben?

Ezek a jelölések hogy CR 455, CR 472, CR 495 mit jelentenek. (Lehet nem pont ezek a számok vannak rajtuk de ilyesmire emlékszem)

CR 3.55, CR 3.74 és CR 3.95. Ezek mind a végáttétel számai. C jelölés a sebességváltó áttételezése, az utána lévő szám a végáttétel száma.

Link to comment
Megosztás:

Aha. És magyarra lefordítva?

Ha CR 3.55 akkor mit tapasztalok?

Ha CR 3.74 és CR 3.95, akkor mit tapasztal egy átlagember?

Végsebességi különbségek lesznek fokozatonként is. 3.55 a leghosszabb és a 4.18 a legrövidebb végáttétel. Tehát egy 4.18-cal pl 3000-es fordulaton van mondjuk 90kmh-s sebességed ötödikben, addig egy 3.55-tel 120.

De lehet találni neten kalkulátorokat, amik kiszámolják ezeket. Valamint az opel-infos.de oldalon megtalálható az összes opel váltó áttételezése.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örülök hogy itt lehetek köztetek .

Most vettem egy opel astra 1.7 td motorkód x17dtl 1995 gl tipusú kocsit .

A váltót egyes fokozatba csak nagyon nehezen tudom betenni (elinduláskor).Az lenne a kérdésem hogy hol keressem a hibát.

Előre is köszönöm a válaszokat

Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örülök hogy itt lehetek köztetek .

Most vettem egy opel astra 1.7 td motorkód x17dtl 1995 gl tipusú kocsit .

A váltót egyes fokozatba csak nagyon nehezen tudom betenni (elinduláskor).Az lenne a kérdésem hogy hol keressem a hibát.

Előre is köszönöm a válaszokat

Laci

elsö körben váltórudazat állítást ajánlanék, aztán kuplung bovden/pedál állítás, aztán ha kell kuplung cserét, aztán még marad a váltó(szinkrongyürű pl)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örülök hogy itt lehetek köztetek .

Most vettem egy opel astra 1.7 td motorkód x17dtl 1995 gl tipusú kocsit .

A váltót egyes fokozatba csak nagyon nehezen tudom betenni (elinduláskor).Az lenne a kérdésem hogy hol keressem a hibát.

Előre is köszönöm a válaszokat

Laci

elsö körben váltórudazat állítást ajánlanék, aztán kuplung bovden/pedál állítás, aztán ha kell kuplung cserét, aztán még marad a váltó(szinkrongyürű pl)

Én beállítás előtt megnézném a váltórudazatot, hogy mennyire lötyögnek az alkatrészek.

Ha ezek megszűntetésre kerültek és még mindig nem veszi, akkor lehet állítgatni... :)

Link to comment
Megosztás:

Én beállítás előtt megnézném a váltórudazatot, hogy mennyire lötyögnek az alkatrészek.

Ha ezek megszűntetésre kerültek és még mindig nem veszi, akkor lehet állítgatni... :)

jó hát persze, meg még előtte felnyitnám a motorháztetőt, mert alulról elég macerás szerelni :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

A váltóról hogyan veszem le a km óra spirált? Nálam a spirál egy alumínium hüvelyben végződik a váltónál, de nem látok csavart vagy anyát vagy bármit ami kicsavarható. A hüvelyt kell kicsavarni és azzal együtt jön ki? Ha igen a hüvelyt hogyan tudom kicsavarni?

Az alu hüvelyt kell lecsavarni a váltóról, egy kisebb kombinált fogó elfér ott.

Link to comment
Megosztás:

Az alu hüvelyt kell lecsavarni a váltóról, egy kisebb kombinált fogó elfér ott.

Végül kézzel is sikerült lecsavarni. Egy kis váltótisztogatás után pedig előkerült a lecsavarható műanyag meghajtása is. Nem kicsit koszos a váltóm, előtte semmit nem láttam belőle. :D

Módosítva : Astra F Caravan
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.