Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

A legtöbben ott basszák el ezeket, hogy atom túlhúzzák a csavarokat, és kilapítják a tömítést, ill. elvetemedik emiatt a dekni. Holott a legtöbb helyen (tipikusan ilyen a 8v-s szelepdekni) nagyon lehelet finoman kell csak meghúzni a csavarokat, viszont kellene használni csavarrögzítőt hogy ne lazuljanak fel.

Link to comment
Megosztás:

Tankérem én nem húztam túl viszont csavarrögzítőztem és már másnap reggel volt csepp alatta :(

A legtöbben ott basszák el ezeket, hogy atom túlhúzzák a csavarokat, és kilapítják a tömítést, ill. elvetemedik emiatt a dekni. Holott a legtöbb helyen (tipikusan ilyen a 8v-s szelepdekni) nagyon lehelet finoman kell csak meghúzni a csavarokat, viszont kellene használni csavarrögzítőt hogy ne lazuljanak fel.

Link to comment
Megosztás:

Én levettem, mert olajcsere volt megvétel után. Elmostam benzinben, ahogy Te is, mindkét felületet letakarítottam. Majd nagyon vékonyan fekete GM paszta, majd összerak, ésszel - érzéssel meghúz, azóta sincs semmi baja az F15ön.

Abból akartam eredetileg is de gondoltam hogy a gyári tömítés majd jobb lesz. Szerintem körbegányolom egyenlőre motortömítővel, nincs kedvem megint 1,5l hajtóműolajat a nyakamba engedni :)

Link to comment
Megosztás:

Nha, bent a 3. váltó az xe-ben. Ez épp egy f18wr 394 egy c18nz-ből. A váltó kb 7-8 évet állt a padláson. Beraktam (nagy nehezen) feltöltöttem olajjal, és kész. Működik. Nem zörög, szépen veszi a fokozatokat, viszont majdnem ugyanannyit pörög vele a motor mint az f20-al. :S :(

Érdekes, hogy ennek a nyelestengelyén nincs meg az a kis belógó rész, ami egyrészt megvezeti a váltót felrakáskor, másrészt belelóg a főtengelybe, hogy a kuplung ne féoldalasan terhelje a tengelyt, hanem meg legyen támasztva.

Link to comment
Megosztás:

Nha, bent a 3. váltó az xe-ben. Ez épp egy f18wr 394 egy c18nz-ből. A váltó kb 7-8 évet állt a padláson. Beraktam (nagy nehezen) feltöltöttem olajjal, és kész. Működik. Nem zörög, szépen veszi a fokozatokat, viszont majdnem ugyanannyit pörög vele a motor mint az f20-al. :S :(

Érdekes, hogy ennek a nyelestengelyén nincs meg az a kis belógó rész, ami egyrészt megvezeti a váltót felrakáskor, másrészt belelóg a főtengelybe, hogy a kuplung ne féoldalasan terhelje a tengelyt, hanem meg legyen támasztva.

De a belógó rész nincs megtámasztva-csapágyazva a lendkerék mögött, akkor végül is mindegy mennyire lóg ki a kuplung terhelés szempontjából nem? Az csak oda belóg, de nem ér össze semmivel nincs megtámasztva szerintem.

1958972-20150829-DfhNcU.jpg

1958971-20150829-vfhW5K.jpg

Nem vetted le a váltó oldalát ,nincs visszahúzva a nyelestengely?

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

MNincs visszahúzva, meg ez nem is ablakos váltó.

Háttő, de, a legtöbb (igazából az összes amit eddig láttam) váltónál a tengely belelóg főtengelybe, ahol tűgörgős csapágyazás van. A rekordnál szívtam is ezzel mikor automatás motor került be.

Na hát igazából nem néztem bele a főtengely végébe, nem gondoltam hogy ott csapágy van.

1960213-20150830-RZep71.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na hát igazából nem néztem bele a főtengely végébe, nem gondoltam hogy ott csapágy van.

Nincs benne csapágy és nem is kell. Egy műanyag perselyt lehet venni, de ritka, mint a fehér holló. Ezekhez a váltókhoz nem kell oda csapágy csak a konzolos behajtótengelyűekhez, jellemzően hosszmotoros beépítés esetén.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy Astra F CC-m x14xe motorral. Ma észleltem egy halk zümmögő, zúgó hangot a sebváltó felől amely csak akkor jelentkezik, ha a sebességváltó nincs sebességben.

Ha a tengelykapcsoló pedálját benyomom akkor sem változik a hang, ám amikor a motor húz akkor nem hallani ezt a hangot.

Valakinek van ötlete mi lehet ez?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy Astra F CC-m x14xe motorral. Ma észleltem egy halk zümmögő, zúgó hangot a sebváltó felől amely csak akkor jelentkezik, ha a sebességváltó nincs sebességben.

Ha a tengelykapcsoló pedálját benyomom akkor sem változik a hang, ám amikor a motor húz akkor nem hallani ezt a hangot.

Valakinek van ötlete mi lehet ez?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Ha csak álló helyzeti üresben hallod, akkor a behajtótengelyen lehet 2 csapágy illetve a kihajtón 5 tűgörögős csapágy. A behajtón inkább a mélyhornyú golyócsapágy szokott szétmenni, mint a tűgörgős. Szóval, így elég nehéz megmondani.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak álló helyzeti üresben hallod, akkor a behajtótengelyen lehet 2 csapágy illetve a kihajtón 5 tűgörögős csapágy. A behajtón inkább a mélyhornyú golyócsapágy szokott szétmenni, mint a tűgörgős. Szóval, így elég nehéz megmondani.

Húúha. Ez elég komplex lesz akkor. Gondolom fog ez hangosabban is szólni.

Igen, csak üres helyzetben hallom és elnyomott tengelykapcsolóval akkor is ha valamelyik sebességbe teszem.

Módosítva : Sekler
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.