Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Megvan köszi, sikerült a csere a Caravanban B) . Csak élőben tök máshogy néz ki, pláne hogy csupa zsír meg por ott minden. Ami rajzot én láttam erről, azon nem ez a kifordított rögzítés van. Kellett nekem is alátekerni szigetelőszalagot, kopott már az a kör alakú műanyag, amiben mozog. Megcsinálom az enyémet is mostmár.

KÉPEKET! :D

Utaltál?Remélem jó számlaszámot írtam. B)

Link to comment
Megosztás:

Futó mester!

Volna egy problémám.

Régóta megvan,de most agyalok rajta megint.

Zörögő hang jön a váltóm felöl.Kinyomott kuplungnál elhallgat a csörgés,felengedem csörömpöl.

Ergo ez kinyomócsapágy.

Na de ezt menet közben is hallani,amikor 2-3-ban van és menet közben fülelsz,akkor lehet hallani,aztán ha motorfék van,elkussol.

Nem lehet,hogy a váltó is cserés lesz? :D

Akadni nem akad,kuplungom kiemel rendessen,nem csúszik,csak kezd zavarni a csörgő hang.

Én abban reményekedem,hogy egy komplett kuplung szett cserével megoldódik a probléma. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha csörgő hangja van, akkor a kuplungtárcsán a rugók... jellemző az olcsóbb kuplungokra, hogy eltörik a

rugó, vagy lelazul. Ha pedig morgósabb a hang, akkor lehet nyelestengely csapágy a váltóban.

A nyelestengely csapágyat is lehet cserélni?

De ahhoz le kell venni a váltót mi?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Öreg Corsa-mban van hasonló jelenség. Ott inkább zúgó/morgó hang van. Engem a gyerekkoromban megszokott kézi váltós Ikarus-ra emlékeztet amin sokat utaztam. Első körben kinyomócsapágyat cseréltem (egyértelműen rossz volt) de a hang nem szűnt. Aztán jött a nyeles tengely csapágy. Akkor sem szűnt. Végül vettem 20.000 -ért egy bontott váltót amit rövidesen beleépítek. Remélem ez megoldja a problémát.

Amúgy tapasztalat szerint az Astra váltó ki-be-szét- szerelése egy nap alatt megvolt egyedül. Azt más okból kellett buherálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A következő probléma jelentkezett ma az autómon (Astra GSi 2.0, 1996-os)

Egy lendületesebb hátramenetet követően amint előre kezdtem haladni, először az 1-est vette nehezen, majd később az 5-öst is, végül az 5-öst kidobálta. Eleve már fura az is ahogy 5-be megy a váltókar, túl könnyű, és nem pont oda megy, ahova eddig.

A 2-3-4-essel semmi baj nincs. Hátramenetet is vette amikor kellett. Az 1-est némi próbálgatás után hajlandó. Mi lehet a baj? Eddig semmi baja nem volt a váltónak.

Megjegyzem a kuplung felől is jöttek érdekes hangok az utóbbi időben, ahogy kinyomom a pedált illetve visszaengedem, olyan hang mint egy akadozó rugó egy régi bejárati ajtókilincs mechanikájában.

Link to comment
Megosztás:

Meg kell nézni, a homlokfalon alul ahol kijön a váltórúd az utastérből a motortérbe, nincs-e elállítódva

a rudazat. Ott egy 13-as fejű csavarral lehet lazítani és állítani (autó alól).

Köszönöm a tippet. Holnap ránézünk. Egyébként most utoljára már vette az ötödiket is, úgy mint régen, csak az 1-es akadozik.

Link to comment
Megosztás:

Próbáltatok állítani rajta? Mert az lesz valszeg a megoldás.

Nem, nem próbáltunk. Egy márkaszervizbe vittem be, ott néztek alá. Jómagam ha nem is vagyok műszaki analfabéta, de elfogadom amit a szerelő mond, én nem értek hozzá annyira.

Azt mondta az emberke, hogy a "váltórudazat úgy áll, ahogy kell, a stift talán egy picit lóg, de annak nincs jelentősége". Azt mondta vigyem vissza hétfőn, és akkor jobban megnézik.

Link to comment
Megosztás:

Azt mondta az emberke, hogy a "váltórudazat úgy áll, ahogy kell, a stift talán egy picit lóg, de annak nincs jelentősége". Azt mondta vigyem vissza hétfőn, és akkor jobban megnézik.

1. ránézésre nem lehet megállapítani, hogy jó-e a beállítás

2. a stiftnek igenis elég nagy szerepe van ;)

Tehát ne bízz ebben a szerelőben vakon, mert ez is csak a pénzt keresi vele úgylátszik, motiváció nem igazán lehet benne... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.