Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Sziasztok! Nem tud valaki Astra F-hez, 92-es évjárat, 1,6-os benzines (c16nz) autóhoz komplett váltót? Mert már egy év alatt kb a 4. nyomcsapágyat, 2. kuplungtárcsát fogyasztotta el a kocsi. Azt mondják cseréljek váltót, mert az lehet a baj. Próbáltam már LUK szerkezet+tárcsa+nyomcsapágy, de ezeket is kinyírta. Látszik egy hegesztés a váltó elülső részén, áll törött volt a kocsi és lehet hogy a váltó sérült, ezért kellett hegeszteni, vagy a fene tudja... a lényeg hogy nagy mennyiségben fogyasztja a kuplungot és a nyomcsapágyakat. <_< Mert ha ez tényleg váltócserével megoldható, akkor vennék egyet!

Segítségetek előreis köszönöm!

Szép estét!

Nézd meg pontosan, milyen tipusú az a váltó, általában rá van írva a tetejére (pl. F13), aztán írd be az "Adok-veszek-cserélek" részbe, a Keresek / Váltók rovatba :huh:

Ezek közül lesz vmelyik:

F13WR/CR, F15CR, F17CR, AF13

Link to comment
Megosztás:

Végig ott voltam, és láttam. Az alsó dekli, (így kell írni?) le volt szedve, lefojt az olaj..

Majd tömítőpasztával vissza, és feltöltés.

Ez tavaly nyáron volt.

Akkor a difiből teljesen lejött, de a váltóban maradhatott egy kevés.

Atól függetlenül még lehet benne kevés az olaj, ha csak 1,5 l-t öntöttek bele.

1,9 l a töltőmennyiség a TD-knél. Meg az 1,8-2,0-nál is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, reggel megnézem a váltó tipusát! Remélem a csere megoldja a problémámat mert már nagyon az agyamra megy, hogy egyfolytában cserélnem kell benne valamit :D Remélem nem fog sokba kerülni <_< De ha van még valami más ötletetek a váltó hibáján kívől, akkor várom hozzászólásautokat! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Milyen olajat ajánlasz bele?75w90 vagy 80w90?

Természetesen Metabond! <_<

Tudsz segíteni egy nagyobb tételben(több darab,több tételben)!

Ahogy meg is beszéltük, GL4, 80W90 :huh: Ilyen a gyári GM is.

Ahogy már itt mondták is, 1.8-1.9L kell bele.

Akkor a difiből teljesen lejött, de a váltóban maradhatott egy kevés.

Ha vízszintesen vagy hátradöntve van az autó, akkor minden olaj lejön a difinél.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.