Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Nna.

Váltókulissza szimeringet kicseréltem, valamint öntöttem bele olajat. Száraz volt mint a sivatag. <_<

Azthittem bonyolultabb művelet, de végülis nem volt az. Egyszer még szét kell szednem, mert leszedéskor jutott eszembe, hogy tömítés is kéne, valamint rudazat stift, mivel anno úgy csinálták meg előző tulajnak, hogy egy 6-os kapupánt csavar van a stift helyett, ami már enyhén banán alakú, a végén két anyával. :lol:

Hening cartársnak köszönöm mégegyszer a telefonos segítséget. :lol: (Nem tudtam, hogy lehet kivenni a rudat. :lol: Franc se gondolta volna hogy barbárkodni kell. :lol: )

A váltó olyan pontos és könnyű, hogy nem ismerek rá. Először azt hittem, hogy valamit elrontottam, de nem. Mind a 6 sebesség pontosan kapcsolható. :lol:

Nincs mit, szívesen. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem Uraim lenne pár kérdésem.

adott egy 93-as astra 1,4i c14nz. kuplung tárcsát illetve kinyomocsapágyat cserélünk.a kérdés az lenne hogy a tárcsafelöli oldalon a hajtomütengelynél lévö csapágyat merre felé lehet kivenni?vagy ehhez szétkell dönteni a váltót teljesen?

köszönettel Attila.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem Uraim lenne pár kérdésem.

adott egy 93-as astra 1,4i c14nz. kuplung tárcsát illetve kinyomocsapágyat cserélünk.a kérdés az lenne hogy a tárcsafelöli oldalon a hajtomütengelynél lévö csapágyat merre felé lehet kivenni?vagy ehhez szétkell dönteni a váltót teljesen?

köszönettel Attila.

Befelé kell kivenni. Szal ki kell húzni a váltó belét a kerékjárat felé.

Link to comment
Megosztás:

de az bicaj <_<

de am ténylegnemtom, de valószínűleg így van az autóba is.

Szerintem ugyanúgy van, ha egyszer spirálos sebességmérő, akkor az elv azonos. Egy tárcsát forgat a spirál egy másik előtt, amihez a mutató van kötve. Gondolom vmelyik, vagy mindegyik mágneses, és minél gyorsabban forog a spirálon lévő, annál jobban kitéríti a másikat a rugó ellenében. Ugye visszefele nem műkszik, mert ott van a tüske a kezdőpontban.

Link to comment
Megosztás:

Megtudja valaki mondani hogy egy kiszerelt váltó belsejét mivel a legcélszerűbb átmosni?Vettem ugyanis egy bontottat ami szörnyen koszos volt kívülről de most már szép tiszta de attól tartok a belsejébe is került némi piszok.Szétszedés nélkül lenne jó megoldani. <_<

Link to comment
Megosztás:

Megtudja valaki mondani hogy egy kiszerelt váltó belsejét mivel a legcélszerűbb átmosni?Vettem ugyanis egy bontottat ami szörnyen koszos volt kívülről de most már szép tiszta de attól tartok a belsejébe is került némi piszok.Szétszedés nélkül lenne jó megoldani. <_<

a tetején van a szimerig, amit sztem úgyis ki kell cserélni, és ahhoz le kell venni azt a felső lapot, meg az alsót is könnyű leszedni, visszatenni.

mosni meg szerintem nem kell, de nézz bele, mostni nemtudom mivel kellene.. talán valami vékony olajjal, és jól kicsorgatni utána...

Link to comment
Megosztás:

egy dízelen cseréltünk, meg nem látom rendesen a képet

de ott csak kifeszgettük, a másikat meg szép óvatosan bekocogtattuk.

amit én említettem a rudazaton van rajta

Feszítésre reagál picit de nem akartam erősebben megdolgozni.Tudom melyik szimeringet mondod....kifogom cserélni :lol:

Stock!

Ezzel városban nyerő lesz lámpától-lámpáig! <_<

Én is úgy gondolom :lol: Végre a váltókalkulátor szerint nem fog menni csak durván 200at de gyorsulásban biztos javulni fog.

Link to comment
Megosztás:

Feszítésre reagál picit de nem akartam erősebben megdolgozni.Tudom melyik szimeringet mondod....kifogom cserélni :lol:

Én is úgy gondolom :lol: Végre a váltókalkulátor szerint nem fog menni csak durván 200at de gyorsulásban biztos javulni fog.

ha kaka a szimering akkor mindegy, mire kiszedtük nekünk is kifli volt <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az olajszint ellenőrző nyílásának csavarját hol találom?

A javítási kézikönyvben megtaláltam, de olyan rossz minőségű a kép, hogy nem tudom beazonosítani, hogy melyik csavar az.

Valaki tudna képet küldeni róla?

én nemrég tettem fel képeket linkelve....

sajna képfeltöltésre nyomtam még akkor

de feltöltöm a tvnre is és linkelem

sietek

de am stock 3. képén az a rozsdás az az :lol:

de a félteng mögött felett megtalálod, baloldalon :D

de itt vannak a képek is :

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=a48c362cb...&aid=150223

http://xfree.hu/kep_show.tvn?aid=150223&am...70843&sort=

http://xfree.hu/kep_show.tvn?aid=150223&am...70842&sort=

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.