Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Sziasztok!Nekem olyan probléma jelentkezett,hogy egyik reggel nem tudtam sebességet kapcsolni járó motornál.Eddig is volt,hogy nehezebben vette az 1-2 fokozatot,de most izomból se ment.Miután beerőltettem egy napig még használtam,de egyre rosszabb lett a dolog,most meg már sehogy se megy!A bowdenfeszességet állítgattam,de sztem nem ott van a gond,mert ahogy erőltetném sebességbe,úgy mozdul a kocsi is full kinyomott kuplunggal.A hátramenet borzalmas darálás mellett kapcsolható,de a többi már csak leállított motorral.A rudazat nem lóg(nagyon),már amennyire a visszaolvasottak alapján meg tudom állapítani.Mi lehet a gond?Kezdjek el gyűjtögetni kuplunszettre,vagy van valami ötletetek?Nagyon kéne a kocsi,de max.a szerelőig tudok elmenni vele,ha kettesbe rakva indítom:'(.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Nekem olyan probléma jelentkezett,hogy egyik reggel nem tudtam sebességet kapcsolni járó motornál.Eddig is volt,hogy nehezebben vette az 1-2 fokozatot,de most izomból se ment.Miután beerőltettem egy napig még használtam,de egyre rosszabb lett a dolog,most meg már sehogy se megy!A bowdenfeszességet állítgattam,de sztem nem ott van a gond,mert ahogy erőltetném sebességbe,úgy mozdul a kocsi is full kinyomott kuplunggal.A hátramenet borzalmas darálás mellett kapcsolható,de a többi már csak leállított motorral.A rudazat nem lóg(nagyon),már amennyire a visszaolvasottak alapján meg tudom állapítani.Mi lehet a gond?Kezdjek el gyűjtögetni kuplunszettre,vagy van valami ötletetek?Nagyon kéne a kocsi,de max.a szerelőig tudok elmenni vele,ha kettesbe rakva indítom:'(.

Hát lehet hogy szakad el a kuplunbowden és azért nem emel ki, vagy tényleg a kuplungtárcsa-szerkezet adta meg magát. Ha valaki kuplungol normálisnak "tűnik" a váltó tetején a kar elmozdulása?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok !

Egy női tulajtól vettem át az autót,aki csak városban használta.

Az 1-es,2-es elég nehézkes.

Mit tegyek,hogy könnyebben tudjak váltani?

Köszönettel:

Ádám

Első lépésben a váltórudazat beállítását ellenőrizd, a Gyik-ban találsz róla leírást.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég tettem bele short shiftert az enyémbe. Nekem bejött, bár az elején szokni kellett a rövidségét. Mire vagy kíváncsi?

Tartosságra lennék kiváncsi a gömbcsuklok meg az ilyen dolgok menyire hamar kopnak ki, meg a pontosságra pl nincs ilyen hogy 1-3-5 fokozatokat gyors váltásnál melé rakod? vagy annyival nem rövidebb?

Link to comment
Megosztás:

Aki csinálta (neki pár éve bent van), azt mondta nem volt vele problémája eddig. A többiek sem panaszkodtak rá.

A váltóhossz 50% csökkent, és gyors váltásnál sem ment mellé nekem, szóval igen pontosan lehet váltani vele (ha jól van beállítva).

A hirtelen terhelésváltásoknál sem akadozik. És alig kell több erő a váltáshoz.

A calibrás barátom kipróbálta és most ő is akar egy ilyet. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Tudom ,hogy az 5 sebességes manuális váltóból (nem tudom melyik fajta van nekem) nem lehet leereszteni az olajat, de utánatölteni és ellenőrizni a szintet igen. Melyiket és hol lehet megejteni ? Ha lehet mutassatok képet, nagy segítség lenne.

Link to comment
Megosztás:

Tudom ,hogy az 5 sebességes manuális váltóból (nem tudom melyik fajta van nekem) nem lehet leereszteni az olajat, de utánatölteni és ellenőrizni a szintet igen. Melyiket és hol lehet megejteni ? Ha lehet mutassatok képet, nagy segítség lenne.

feltölteni a tetején a műanyag dugónál, szintet ellenőrizni a bal keréknél lehet, van egy csavar amit ki kell venni, és attól ha jól rémlik 2centire kell lennie az olajnak a lyuktól.

képet már raktak be róla többen is

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.