Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Tápi!

Megvan még a váltórudazat alaktrészeiről az EPC képed?

Van a motortérben,a tűzfal előtt egy rész,ami ha jól látom gumi alaktrész.Azon "ül" a rudazat és ha jól látom szépen elvan kopva.

Azt lehet külön cserélni?

Hogy lehet azt szétszedni?

32452487.jpg

Ami ott a fütéscső sárga felírata alatt van.

Link to comment
Megosztás:

Tápi!

Megvan még a váltórudazat alaktrészeiről az EPC képed?

Van a motortérben,a tűzfal előtt egy rész,ami ha jól látom gumi alaktrész.Azon "ül" a rudazat és ha jól látom szépen elvan kopva.

Azt lehet külön cserélni?

Hogy lehet azt szétszedni?

http://img3.tar.hu/j0hnny/size2/32452487.jpg

Ami ott a fütéscső sárga felírata alatt van.

Szerencséd, hogy kíváncsi természet vagyok, különben mondtam volna, hogy igen keresd meg. :) Teszem is aláírásba, hogy megkönnyítsem a jövőbeni sorstársaid életét, akik ebben a hatalmas topikban nem lelik a szükséges információkat. :)

Váltó robbantott ábra

A 18-asra gondolsz? Én azt mondanám hogy biztos lehet cserélni, de lehet csak autóval együtt adják a 100 forintos gumigyűrűt. De lehet, hogy a gyátróüzemet is meg kell venned hozzá. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a 9,10,11-es alaktrész van kikopva és a 13-as kutyacsontot is cserélni kellene...szerintem.

Hol van ilyenkor Futó Mester? :)

Ha rájöttél, hogy jön ki a 14-es csap nekemis szólj. :)

13-al szerintem nagy gond nem lehet, de az alatt lévő bigyók (4-es, de csak az egyik oldalon van jelölve másik oldalon a 7-es alatt lévő az) nagyon el tudnak kopni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a 9,10,11-es alaktrész van kikopva és a 13-as kutyacsontot is cserélni kellene...szerintem.

Hol van ilyenkor Futó Mester? :)

Lehet külön kapni ezeket, én meg is vettem az enyémhez, de hogy mikor lesz kicserélve...

Az a bizonyos csap, ami el szokott kopni, és a képen is látható csak a váltótorony kiszedése után cserélhető ki?

Gábor Kaposváron van ma.

Link to comment
Megosztás:

Úgy vettem észre, hogy hidegen sokkal jobban akad a bot, mint mondjuk +10fok felett. Az olaj ennyire megdermed, vagy csak gyenge minőségű?

Még nem volt váltóolajcsere, hiszen most lesz 50.000km az 1.4NZ-ben. Gondolom nem is érdemes emiatt megbontani, de akkor is bosszant, hogy pl. 2-esbe olykor a 3. kuplungolás után akad be nagynehezen, és óvatosan, hogy ne koptassam szét. Amint bemelegszik a motor, és vele együtt az utastér, ez az olajra is jó hatást gyakorol.

Volt már vkinek ilyen panasza? (Gondolom közel sem vagyok egyedül vele)

Link to comment
Megosztás:

Úgy vettem észre, hogy hidegen sokkal jobban akad a bot, mint mondjuk +10fok felett. Az olaj ennyire megdermed, vagy csak gyenge minőségű?

Még nem volt váltóolajcsere, hiszen most lesz 50.000km az 1.4NZ-ben. Gondolom nem is érdemes emiatt megbontani, de akkor is bosszant, hogy pl. 2-esbe olykor a 3. kuplungolás után akad be nagynehezen, és óvatosan, hogy ne koptassam szét. Amint bemelegszik a motor, és vele együtt az utastér, ez az olajra is jó hatást gyakorol.

Volt már vkinek ilyen panasza? (Gondolom közel sem vagyok egyedül vele)

Hideg váltóolajjal sztem senkinek sem "vaj" az érzete váltáskor.

A váltóban az olaj örökéletű, de persze ha akarod cserélheted. Van aki csak gyári GM olajat ajáll bele, mások más minőségi márkájút. A döntés a tiéd. :)

Link to comment
Megosztás:

Úgy vettem észre, hogy hidegen sokkal jobban akad a bot, mint mondjuk +10fok felett. Az olaj ennyire megdermed, vagy csak gyenge minőségű?

Még nem volt váltóolajcsere, hiszen most lesz 50.000km az 1.4NZ-ben. Gondolom nem is érdemes emiatt megbontani, de akkor is bosszant, hogy pl. 2-esbe olykor a 3. kuplungolás után akad be nagynehezen, és óvatosan, hogy ne koptassam szét. Amint bemelegszik a motor, és vele együtt az utastér, ez az olajra is jó hatást gyakorol.

Volt már vkinek ilyen panasza? (Gondolom közel sem vagyok egyedül vele)

Hát ebben a hidegben nekem se megy egyszerűen,1-ből 2-be váltáskor várni kell vagy 2 mp-et üresben,ha előtte tolom át,még nincs szinkronban,és hallani a fogaskerekeket :D .Ahogy felmelegszik,már semmi baj :) .

Link to comment
Megosztás:

nekem 71 ezer van benne de -20 ba is magátol esik be

benyomom a kuplungot kihuzom egyből, középen egy kicsit megáll, de aztán beugrik rögtön kettőbe.

semmi kétszeri kuplungolás, max a lükverchez...

de 3 x még soha.

Mikor azt írtam,hogy 2 mp üresben,azt benyomott kuplunggal gondoltam.Tehát kuplung,egyből ki,2 mp vár félúton 1 és 2 között,aztán 2 és kuplung fel :)

Link to comment
Megosztás:

Úgy vettem észre, hogy hidegen sokkal jobban akad a bot, mint mondjuk +10fok felett. Az olaj ennyire megdermed, vagy csak gyenge minőségű?

Még nem volt váltóolajcsere, hiszen most lesz 50.000km az 1.4NZ-ben. Gondolom nem is érdemes emiatt megbontani, de akkor is bosszant, hogy pl. 2-esbe olykor a 3. kuplungolás után akad be nagynehezen, és óvatosan, hogy ne koptassam szét. Amint bemelegszik a motor, és vele együtt az utastér, ez az olajra is jó hatást gyakorol.

Volt már vkinek ilyen panasza? (Gondolom közel sem vagyok egyedül vele)

Mindenképpen megéri cserélni a váltóolajat.

Én tavaly nyáron jártam úgy, egyik napról a másikra elkezdett akadni a váltó.

Legtöbbször háromból négybe, majd négyből ötbe csinálta.

Először kupplungállítás, de az csak ideig óráig volt jó..

Végül olajcsere. Gyári GM váltóolaj került bele.

Kb. másfél liter.

Egycsapásra jó lett utána. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.