Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok!

Lehet hogy igazatok lesz ezzel a belső keringetés gombbal.

Tegnap meghallgattam miután benyomtam akkor ad valamiféle hangot, mintha valamit lezárna.

Ez eddig ok!

Aztán megint próbáltam de aztán meg semmi. Olyan mintha néha működne néha nem.

Köszi a válaszokat.

Ha benézel a kesztyűtartó alá egy zsemlápável, akkor láthatod, hogy kapcsol-e vagy sem. Persze, ha G-ről beszélünk. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Úgy emléxem, hogy F asrtától volt szó.

Igen Telo! Valóban nekem jo a belsö keringetés gombom, és át is vált, de ha esik az eső, akkor olyan sok a pára, hogy elkezd párásodni, és akkor egy fél percre benyomom a klimát, és már le is kúszik az ablakról a pára.

Link to comment
Megosztás:

Úgy emléxem, hogy F asrtától volt szó.

Igen Telo! Valóban nekem jo a belsö keringetés gombom, és át is vált, de ha esik az eső, akkor olyan sok a pára, hogy elkezd párásodni, és akkor egy fél percre benyomom a klimát, és már le is kúszik az ablakról a pára.

Persze csak akkor, ha elég ahhoz a kinti hőmérséklet, hogy bekapcsoljon a klímakompresszor, mert egy bizonyos külső hőmérséklet alatt nem kapcsol be. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Persze csak akkor, ha elég ahhoz a kinti hőmérséklet, hogy bekapcsoljon a klímakompresszor, mert egy bizonyos külső hőmérséklet alatt nem kapcsol be. :blink:

Lehet, hogy hülye kérdés, de +5 fok alatt akkor sem kapcsol be a klíma, ha melegre állítod a hőfokot? (mert ugye nem csak hűteni lehet vele, hanem fűteni is)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy hülye kérdés, de +5 fok alatt akkor sem kapcsol be a klíma, ha melegre állítod a hőfokot? (mert ugye nem csak hűteni lehet vele, hanem fűteni is)

A leírás szerint "bizonyos külső hőmérséklet alatt a hűtőkompresszor nem kapcsol be", :) ha jól idéztem. Tegnap néztem meg a leírásban, :blink: mert emlékeztem, hogy már olvastam erről és a topicban többen is emlegették, hogy párátlanításhoz be kell kapcsolni a klímát. Ez így valóban igaz, mert le is viszi a párát egy pillanat alatt, de csak akkor, ha a külső hőmérséklet eléri azt az értéket, amikor már bekapcsol a klíma. Melegebb időben valóban jó megoldás, most marad a 4. fokozat a ventillátoron és a szarvasbőr :) Egyébként ezekkel a klímákkal csak hűteni lehet, mert nem hőszívattyús megoldású, hanem egyszerű mezei klíma. A fűtést egy radiátor intézi, melyet a motor hűtővize melegít.

Link to comment
Megosztás:

Belső keringető gomb:

A G Astránál (és ugyanígy a faceliftes Vectra B-nél is, valamint a későbbiekben tovább), ha a levegő csak a szélvédőre van irányítva nem kapcsol be a belső keringető! Hiába nyomod meg a gombot, az nem villan ki, de ha eltekered a levegőirányt pl. láb és szélvédő már be is kapcsol.

Ez nyilván azért van, mert belsőkeringetőnél nagyon gyorsan párásodnak az ablakok, főleg ha oda van irányítva a fűtés.

Klíma:

Az F Astrámnál (gyári klíma volt benne) nem tapasztaltam olyat soha, hogy ne kapcsolt volna be a kompresszor. Ott bármikor, ha megnyomtam a klímát már kapta is le a párát.

A G-mnél ez már nem ennyire egyértelmű. Valóban úgy tűnik nekem is, hogy adott hőmérséklet alatt nem kapcsol be.

Ez viszont azért gáz, mert elég sok helyen elhangott már, hogy a klímát télen is havonta 1-szer legalább meg kell járatni néhány percre! Egyrészt az olajozása, a kenése miatt másrészt, hogy ne engedje el a gázt. (legalábbis ezt írják a szakemberek)

Link to comment
Megosztás:

a gézban lévő olaj keni a tömitéseket, és igy azok nem száradnak ki.

mert ha kiszárad elengedi a nyomást, és a gázt...

Lehet benne valami...

Az F Astrámnál állítólag az egyik klímakarbantartás során nem töltöttek olajat a gázhoz és következő tavaszra az összes tömítést szétmarta. Elég sokat szívtak vele, mire az összes helyen szivárgásmentes lett...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Cső Báttya!

A klíma tisztításához vásárolhatsz Sztem bmelyik Opel szalonban 7-8000 Ft.- ért borotvahab szerű klímarendszer-tisztító anyagot, amit a levegőbelépő nyílásba vezetett hosszú műa csővel adagolhatsz be a rendszerbe. A ventillátor jó magas fordulaton menjen, hogy jól eloszoljon a cucc. Nekem bejött, mellékesen Opel-Szervizvezető vagyok Miskolcon.

Cső !

Link to comment
Megosztás:

Én télen próbáltam kapcsolgatni amikor 3an ültünk a kocsiba és totál párás volt az ablak,klimával simán lenyomta pár másodperc alatt,míg klima nélkül csak épphogy valami ment le.Többször így ment nagyon mínuszokban is.

Ez érdekes, mert nekem alig akarta lenyomni a párát. :blink:

Pedig az F Astránál pikk-pakk lekapta klímával. Nem tudom mi lehet az oka... talán a szélvédő dőlésszöge... hm.

Pedig hűt a klíma, próbáltam valamelyik nap. Egészen szépen dolgozik.

Link to comment
Megosztás:

A klímatisztító hab, amit én a Tesco-ban vettem MOTIP márkájú. Ezüst flakon. Figyelj oda, hogy meglegyen hozzá a hosszú műanyag cső is... Nem mindig van a Tesco-ban illetve nem mindegyikben láttam. De amint már többször említettem ebben a topikban: vigyázni a habbal, nem kell túl sokat fújni a szellőzőnyílásokba (főleg a középső kettőbe), nem tanácsos egészen addig fújni, amíg kikukucskál a hab a szellőzőrostélyoknál, mert a rádió láthatja kárát a szellőzőcsatorna illesztési résein átszivárgott olvadt hab miatt. Nekem konkrétan ez megtörtént az előző autómnál. Tisztára behülyült a rádió, meg recsegett egy hangszóró. 4-5 órát kellett szárítani utána, hogy megjavuljon. Szóval csak óvatosan... a fő hangsúly (a szellőzőcsatornák fertőtlenítése mellett) a hab klíma-párologtatóhoz (klíma testhez) történő eljuttatásán van. Ja és persze a pollenszűrőt ne felejtsétek el kivenni, ami szintén nem minden esetben egyszerű... A pollenszűrő oldala felől is lehet fújni a klíma testre némi habot. Bővebb infót találtok a műveletről, ha visszakerestek még ebben a topikban a fertőtlenítésre, több helyen volt már róla szó...

1 éves autónál sztem nem annyira érdemes még megejteni, csak max ha nagyon büdöset fúj kikapcsolt klíma után. Egy kicsit dohos szag szokott ilyenkor lenni, ez még nem túl vészes, normálisnak mondható. A kicsapódott kondenzvíz még ki nem folyt részének szagát érzed ilyenkor. Ideális használat az, ha klíma kikapcsolás után még járatod a szellőzőventit pár percig, amíg ki nem szárad a rendszer, és el nem múlik az enyhén dohos szag.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.